Avirex pilot jakna

Ja imam odlicna iskustava! Jakna je vrh! Moj burazer je kupio pre oko 10-ak godina Avirex jaknu posvecenu Flying Tigersima, dok sam ja kupio letos Avirex u Novom Sadu koja na ledjima ima lik neke cice i pise Spirit of 45 dok je unutra na postavi zahvalnica americkom pilotu koji je ucestvovao u odbrani Pearl Harbora. Jakne jesu skupe, ali je jednom kupis i nosis dok si ziv. Pozdrav
 
Hello
Ja sam jakno AVIREX TIPE-G1 (TOP GUN) kupijo v Sloveniji, tu i živim. A to je bilo prije deset godina. Sad mi je jakna u lošem stanju:sad: i odlučijo sam kupiti novu. Ne mogu svatit da je u Slo. niko ne prodaje. Na netu ne mogu nači kde bi jo kupijo. Tražim:shock: AVIREXshop da bi probao više modela i da bi bilo najbliže LJUBLJANI. Vidim da ima shop u NOVOM SADU.

HVALA ZA POMOČ
PS:oprostite mojem poznavanjem jezika:confused:

ONCE AVIREX FOREVER AVIREX:lol:
 
Aman ljudi budite autenticni Srpski junaci,i nasi piloti imaju lepe jakne,zar ne???One se mogu jos uvek naci po vojnim otpadima npr,Zemun,Rusanj...Nisu u extra stanju ali su cene mizerne...Mislim da nije problem prefarbati je,promeniti postavu i diciti se njome,zasto nositi jakne USRANIH AMERA???ne razumem vas "PATRIOTE".......
 
Evo da se i ja malo ukljucim i nadovezem na temu. "Avirex" nema tradiciju 7 decenija kao sto je neko napisao, osnovao ga je jedan Njujorski advokat 1977 godine sa zeljom da ozivi proizvodnju pilotskih jakni nalik onima koje su nosene u WW2. U tome je uspei i prvi i uvek prepoznatljivi model B-3 nastao je tada.

Vecina "Avirex" jakni radjene su na osnovu americkih pilotskih jakni uglavnom modela G-1,A-2,B-3,B-6 ali ima i nekih koje su nastale kao modifikacija. Americki "Avirex" dosta se razlikuje od "Avirex"-a koji se po licenci proizvodi u "Avirex s.p.a." Italija (evropski ogranak kompanije) i koji se uglavnom prodaje kod nas. Najbolja razlika vidi se u modelu G-1 (kod nas ga jos zovu i TOP-GUN), americka jakna napravljena je od obradjene kozje koze (goat skin jacket) dok se u Italiji prave od telece boks koze i razlika je ogromna. Jedino model B-3 se ne radi u Evropi vec stize direktno iz Amerike ali i tu treba biti oprezan ima puno kopija.

Evo slika B-3 iz moje kolekcije:

http://forum.krstarica.com/images/attach/jpg.gif
jpg.gif

Ima jos jedna zanimljiva stvar, mnogo me je zanimalo sta predstavljaju mape oslikane na podstavama jakni kod nisam nasao šal-kartu iz WW2 koja na dve strane ima mape Francuske i Nemacke a koristili su ih piloti prilikom misija nad Evropom da u slucaju obaranja jednostavno razmotaju šal i pocnu akciju skrivanja ili spasavanja. Šal je prakticniji od papirne karte jer je otporan na vodu i karta ostaje zauvek sacuvana.

Evo je šal--karta iz 1944:

http://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=30168&stc=1&d=1198830161
PICT0042.jpg

Evo toliko od mene i za kraj nesto prilicno retko kod nas, kao sto Avirex radi replike jakni USAF-a tako ima jedna britanska firma koja u veoma malim serijama radi autenticne replike jakne R.A.F.-a nazvane po njenom tvorcu Lesliju Irvinu koji ju je patentirao 1926 i koja je tokom WW2 nosena od strane britanskih pilota. Jakna je extra i do sada je ubedljivo najbolja na koju sam naisao.

http://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=30169&stc=1&d=1198830757
irvin1.jpg

http://forum.krstarica.com/attachment.php?attachmentid=30170&stc=1&d=1198830800
britanski pilot.jpg

Nadam se da nisam nikoga smorio....
 

Prilozi

  • ww2-usaf2.jpg
    ww2-usaf2.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 82
  • PICT0042.jpg
    PICT0042.jpg
    82,3 KB · Pregleda: 200
  • irvin1.jpg
    irvin1.jpg
    88,9 KB · Pregleda: 246
  • britanski pilot.jpg
    britanski pilot.jpg
    59,3 KB · Pregleda: 217
Svaka cast za trud! Super su i ove britanske jakne. Ja sam jednom prilikom naisao na neki sajt na kome su se mogle kupiti i replike nemackih pilotskih jakni! I to bas u onoj plavo-sivoj i crnoj boji. Kad budem pronasao link, postavicu ga. Pozdrav
 
Pozz,

Evo sajta sa nemackim jaknama : http://images.google.com/imgres?img...channel=s&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=G

Inace EASTMAN leathers radi veoma dobre replike svih vrsta jakni, ova australijska kompanija sve sto radi radi do perfekcije u svakom detalju, recimo AVIREX je za potrebe snimanja filma TUSKEGEE AIRMEN (kod nas preveden kao Vitezovi Neba) napravio autenticne replike jakni koje se razlikuju od komercijalnih ali u veoma maloj seriji. Ko voli AVIREX kao marku a tezi da ima i sto autenticniji proizvod treba s' vremena na vreme da pogleda njihove "limited aditions" serije koje su zaista fantasticne.
 
Ništa nije danas original u Europi i Japanu !
Avirex su osnovali Clyman-ovi 1975.g. i prodali ga 2006.g.
Danas proizvode dalje pod imenom Cockpit i svatko tko želi imati originalnu ex Avirex- Cockpit jaknu koja je proizvedena u Americi u njihovoj tvornici kupiti će direktno od njih sa njihovih stranica www.cockpitusa.com
!

Njihov vjerni kolekcionar!
 
Spitfire jakne su legendarni komad odjeće. Jednu sam oduzeo navijaču fiorentine u prije pun k. godina, dao sam je kasnije, bila je avirex i stvarno dobra. Zna se tko je prvi nosio spitke u ex yu.
A sada jedino THOR STEINAR .......kvaliteta, najmanje jadnaka a vjerujem po osjećaju i daleko veća od avirexa..vrhunska.
Ovu jaknu trenutno nosim http://www.prvaekipa.com/Shop.aspx?mark=1&cloth=8&item=157
a imam od njih i maskirni šuškavac u šari koju su prvi put koristili njemački padobranci u desantu na drvar, kvaliteta vrhunska. Inače ulazak u Njemačku i austriju u prvim modelima je zabranjen.
 
Avirex LTD. - Američka kompanija iz New Yorka više ne postoji, i ovo je dobra rasprava o Avirex jaknama. Avirex pilotske bomber jakne se više ne proizvode u Americi pod tim imenom, nikada ni neće jer su vlasnici, obitelj Clyman (muž i žena, Jeff i Jacky), koji su 1975 godine osnovali Avirex LTD. u New Yorku isti i prodali 2005 godine.
U vrijeme postojanja Avirexa sve od 1975 godine pa do prodaje Avirexa 2005 godine, Avirex je doživio ogromnu ekspanziju u svijetu kao brend, osim što je Avirex u osamdesetima prebacio dio proizvodnje u Kinu i Koreju, javile su se i mnoge inačice i kopije pilotskih bomber jakni, međutim, decidirano i bez iznimki, sve originalne Avirex bomber jakne imale su bijelu ili crnu markicu sa američkom zastavom na kojoj je pisalo: MADE IN U.S.A. AVIREX LTD. Sliku sam priložio:
DSC06732.jpg

Svi koji su tvrdili ili tvrde da imaju original Avirex jaknu, a njihove jakne jednostavno nisu ili nemaju tu markicu nisu original Avirex bomber jakne!:sad2:
Jeff i Jacky Clyman nakon što su prodali Avirex 2005 godine nastavili su s proizvodnjom ali pod imenom COCKPIT USA. Sva odjeća i originalne pilotske bomber jakne mogu se direktno kupiti sa njihovih stranica www.cockpitusa.com
Cockpit USA isključivo proizvodi u Americi! Njihove jakne su broj jedan u svijetu, to je bivši Avirex, odnosno ista kompanija ali pod drugim još boljim imenom, i ništa drugo na svijetu ne može biti supstitut COCKPIT bomber jaknama!
Za sve nostalgične osobe u vezi Avirexa, vodim web stranicu
http://free-sk.t-com.hr/collectors-choice/
gdje se može vidjeti stari katalog Avirex jakni iz 1996 godine i također pregled Avirex bomber jakni preuzet sa Avirex Aviator's online shopa iz 2001 godine koji se naravno ugasio s prodajom Avirex kompanije 2005 godine!
Pozdrav !
Collectors choice
 
Cekaj, znaci hoces da kazes da ono sto se prodaje u Bg-u i Ns-u nije Avirex tj. da je plagijat odnosno kopija?? Kako je onda moguce da se sluze javno imenom "Avirex" ako nisu original? Valjda bi ih neko tuzio zbog toga, mada ovo je luda zemlja i sve je moguce... Pozz
 

Back
Top