Makedonska politika

Makedonija je jako mala država, a sva 4 susjeda ih svojataju,
nije im lako
Makedonija je poslije BiH najsmješnija država u Evropi! Mislim, neka njih takvih kakvi jesu i nek su živi i zdravi, al' ono šta je neozbiljno, stvaaarno je neozbiljno!!!
U svakom slučaju - Makedonija je međunarodno podržan simpatičan pokušaj društvenog samoorganizovanja ljudi na jednom području!!!
 
Makedonija je poslije BiH najsmješnija država u Evropi! Mislim, neka njih takvih kakvi jesu i nek su živi i zdravi, al' ono šta je neozbiljno, stvaaarno je neozbiljno!!!
U svakom slučaju - Makedonija je međunarodno podržan simpatičan pokušaj društvenog samoorganizovanja ljudi na jednom području!!!

Da li su smešni ili ne ne znam, ali njihova deca bar mogu da nacrtaju svoje granice iako se Grčka ljuti zbog imena za tu državu.
Nama ime niko ne spori...
 
Pa sad, ovo ono...

Pa sad, manje ovo:

s_000200.jpg

više ono:

MAK.jpg

8-)
 
On možda ima nešto srpske krvi,ali
u suštini se predstavlja kao makedonac.
I pošto nije čist makedonac(ako to postoji),on mora da se dokazuje!
On živi u makedoniji i oseća se kao makedonac!
Prema tome,makedonac je!
 
On možda ima nešto srpske krvi,ali
u suštini se predstavlja kao makedonac.
I pošto nije čist makedonac(ako to postoji),on mora da se dokazuje!
On živi u makedoniji i oseća se kao makedonac!
Prema tome,makedonac je!

pa mogu ja da se predstavljam kao crnac, naicicu na podsmeh svuda jer nisam crnja, a ti vidim pokusavas da opravdas svog sunarodnika na svaki nacin. Nije lepo to sto je napisao o svojim zemljacima, i za svaku osudu je. I nema nesto srpske krvi, cale mu Srbin.
 
Makedonija je poslije BiH najsmješnija država u Evropi! Mislim, neka njih takvih kakvi jesu i nek su živi i zdravi, al' ono šta je neozbiljno, stvaaarno je neozbiljno!!!
U svakom slučaju - Makedonija je međunarodno podržan simpatičan pokušaj društvenog samoorganizovanja ljudi na jednom području!!!

Треба знати историју, а нарочито историју комуњарских скотова - ту се
налази одговор ЗАШТО ЈЕ СКОПЉЕ А И МАКЕДОНИЈА ИЗМИСЛИЛА
СВЕ ОВО... желим им срећу, само да се не окаче опет на наша леђа !
 
pa mogu ja da se predstavljam kao crnac, naicicu na podsmeh svuda jer nisam crnja, a ti vidim pokusavas da opravdas svog sunarodnika na svaki nacin. Nije lepo to sto je napisao o svojim zemljacima, i za svaku osudu je. I nema nesto srpske krvi, cale mu Srbin.

Pitaj ga,da li je Srbin ili makedonac?
Da vidiš šta će da ti odgovori!
Vidiš,kada čokalija kaže "to kada smo uradili u dogovoru sa SRBIMA 2001
počeo je rat kod NAS"
On tvrdi da je makedonac i oseća se kao makedonac,i to ti je to!
 
Ja ne mogu da otvorim link.

Evo, da pomognem...

nas stav je da se ne mesamo u odnose i pregovore izmegju Srbije i Kosova...posebno ne mozemo da prihvatimo srpsku stranu jer mi smo u losim odnosima sa Srbima od vremena na Slobodana Milosevica...nas stav je sta ce reci EU i NATO to prihvacamo...Inace mi imamo veoma velike probleme sa siptarima i Kosovo jer ne mozemo da obelezimo severnu granicu sa Srbijom u delu Preseva i Bujanovca...to kada smo uradili u dogovoru sa Srbima 2001 poceo je rat kod nas..Zato Kosovo sada gledamo kao siptarsku drzavu...srbi nemaju sta tamo da traze...ali to ostavjlamo clasti da rese...i ja sam po oca srbin ali moram da razmisjlam ladnom glavom...mi treba za 5 meseci da ugjeo u NATO, a to ne odgovara ni Srbiji ni Kosova ni Grckoj ni Bugarskoj...zato smo mi veoma nakurceni kada su u pitanju odnos suseda...MAkedonija nije dobila nista dobro sto ima suseda kao Srbiju ili Grckoj ili Kosova...samo krize i problemi...zbog toga je boli me za srbe, koji ne hocu da uvide da su svi ratovi zavrseni..da nacionalizam je prosla kategorija i da treba sto pre da se resi status Kosova...ali tesko jer su srbi kako ono bese do Tokyo...sramim se sto sam srbin...izvinjavam se ako se neko uvredi ....pozdrav
__________________
"Do istine ne mozemo stici puzeci" - Vladimir Megre
 
Pitaj ga,da li je Srbin ili makedonac?
Da vidiš šta će da ti odgovori!
Vidiš,kada čokalija kaže "to kada smo uradili u dogovoru sa SRBIMA 2001
počeo je rat kod NAS"
On tvrdi da je makedonac i oseća se kao makedonac,i to ti je to!

Nermam sta da ga pitam, sam kaze...."sramim se sto sam srbin...izvinjavam se ako se neko uvredi ....pozdrav"
__________________
 

Interesantno:lol:

Uzmeš poruku nekog lika sa hrvatskog foruma, koji se predstavlja kao postiđeni Srbin iz Makedonije,
i na osnovu toga izvedeš zaključke o makedonskoj politici, a i o svim Makedoncima pojedinačno.

Mislim, makedoska politika je vrlo uticajna u evropskim i svetskim razmerama.

A i mnoge patriote su zaboravile gde su održane najveće i nanasilnije demonstracije protiv NATO
bombardovanja. Čijim se ono zastavama mahalo po mostovima širom Srbije?

Sam makedonski narod je vrlo pošten i dobar (i ne gaji neki animozitete prema Srbima osim
nekih ekstremističkih izuzetaka).
Šiptarija ih je preplavila. Bio sam u Ohridu i neprijatno sam iznenađen. Bog nek im je upomoć.

Inače stavove makedonskog estamblišmenta i vlade ne treba primati k srcu i izjednačavati sa mišljenjem celog naroda.
Ipak su oni manje-više američka kolonija, i nisu baš previše sretni zbog toga.

Sudbina im je neizvesna. Vrlo lako država im u nekom trenutku može biti podeljena između
Albanaca i Bugara.
To možda i odgovara Grcima, ali Srbiji će doneti ogromne probleme, naročito u geopolitičkom položaju.
Možemo ih barem samo verbalno podržati, više zbog nas nego zbog njih.
 

Back
Top