PCI-E x1

reciklaza

Primećen član
Poruka
926
1.Cemu sluze slotovi PCI-E x1 i PCI-E x4 na maticnoj ploci?

2.Imam stampac Lexmark Z645 koji non-stop pokazuje da nema crnu boju.Iako napunim ketridze on i dalje pokazuje da nema crnu boju.Kako da resim taj problem?
 
2. Moras da resetujes ketridze, potrazi uputstvo po netu....
1. Ono x1 i x4 su verovatno oznake za brzinu, a PCI Express je slot za graficku, mislim da je tako, nisam se puno zezao sa tim.

Ipak sacekaj da ti jos neko odgovori...
 
PCI-E x1 i x2 i x4 slotovi služe za ubacivanje raznoraznog hardvera unutar računara kao tv kartice muzičke kartice itd. pošto njih ima i u tim verzijama a ne samo u klasičnim PCI verzijama .Samo da dodam da se u x4 slot može smestiti i hardver koji ide u x1 i u x2 slotove takođe u x2 slot se može smestiti hardver koji ide u x1 slot.
Nemojte brkati standarde za slotove sa brzinama koje one daju , Slotovi za grafičke kartice su svi u standardu od PCI-E 16x izuzev na matičnim pločama koji imaju SLI ili crossfire standarde jer imaju po dva ili više PCI-E16x slotova , svaki od njih zasebno radi sa brzinom od 16x ali kada su dve grafičke u pitanju jedna radi sa 16x a druga sa 4x ili 8x sve zavisi od matične ploče.
http://www.benchmark.co.yu/news/2007-01/4/IMG0018818.jpg
 
Samo sto je najveca razlika u tome sto PCI slot ima propust od 133MB/s, a PCI-e x1 ima 500MB/s, a x4 2GB/s. Samo sto su to sve teorijske brzine :D . Inace Masinac....PCI 2.0 odavno vec postoji..... ;)
 
@ snejks
Na toj plochi se vidi samo PCI-E 1X pa evo i 4 x
Od gore:
-PCI-E 16x
-PCI-E 4x
-PCI-E 1x
-PCI

A incha na nekim plochama sa nfoce4 koji nepodrzavaju SLI moze se modovati ovaj PCI-E 4 x i u njega ubosti grafichka i time se dobije SLI... :)
 
OK!!! Hvala na pomoci.

Samo jos jedno pitanje: Kakva je graficka- Palit Radeon HD 2600Pro Sonic 256 Mb DDR3?
I koliko cu da dobijem na performansama ako zamenim moju grafiku-MSI Radeon HD2600pro 256 Mb DDR2 za nju?
 
PABLO ja sam onaj link dodao zbog gore navedenoga tekxta da neke matične ploče imaju po više PCI-E16x slotova :) , nije mi na kraj pameti padalo da im pokazujem kako izgledaju PCI-E slotovi i da im razvrstavam.
 

Back
Top