Uredjaji za bezicni prenos fiksne telefonske linije od 500m do 30km

Jeste lakse ako vam to vrsi posao, ali ima situacija -

- ako vam ipak treba fiksni broj kao i faks zbog posla
- ako u vasoj kuci mobilni nema dometa
- ako ljudi nece da vas zovu na mobilni jer im je skupo
- ako su vam veliki racuni jer telefonirate preko mobilnog
- ako treba da ste u kancelariji pored fiksnog i kad niste
- ako vam trebaju jeftiniji impusi u poslovnom prostoru - za 50% jeftiniji impusi su u stanbenim objektima i te jeftinije impuse jednostavno mozete preneti u lokal.

A odakle vam informacija da ne moze mobilni svako da slusa ?
VF- ne znaci da svako moze da vas slusa, - iskljucivo onaj ko se bas namerio i to mu je isto toliko jednostavno koliko i za mobilne.
 
Sam telefon ne isijava veliku snagu, ali baza da. Imao sam prilike da vidim kako radi i stvar je stvarno fenomenalna, samo onaj što sam ja video, nema šifriranja, tako da može bilo ko da ti upadne u razgovor, da ga koristi na tvoj račun i slično. Totalno ne zaštićeno, ali pošto kod nas toga nema u velikoj meri, nije problem. Cene su dosta nepopularne,ali ako nemaš izbora onda bolje išta nego ništa.
 
Ovaj što sam ja koristio imao je konvencialnu bazu sa nekom spoljašnjom antenom koja ide na krov, pa se ta baza kači na neku udaljenu, tako da telefonu nije potrebna velika snaga jer je u lokalu kao kod običnih bežičnih telefona, eh kad bi znao koji je to bio model... bilo pre 2-3 godine.. on kao telefon nije radio na par Km nego stotinjak metara a antena je spajala samo baze, a sad gledam na sajtu senaoservis da je sad slušalica kao mobilni... ovi stvarno isijavaju ko mikrotalasna :D
 
kaže snaga slušalice 350mW, prema računici sa sajta
http://wireless.uzice.net/uputstva/koliko-je-wifi-zracenje-opasno/
četvrti red kaže:
Pri snazi od 400mW, dozvoljeno udaljenje od uređaja pri korišćenju dužem od 30 min je 10cm a prosečnom od 6min je 5cm, a slušalica je zalepljena za uvo, tj. udaljenje je 0cm pa je prženje mozga neminovno jer ima snagu od 350mW
@yugo 45: bio si u pravu, samo što sam se ja držao priče onog uredjaja što sam imao prilike da koristim, ovo sad je morbidno, svesno ti prže mozak a prodaju kao super pretaran uredjaj.
 
Ipak kabal je kabal, eh da se vratimo jedno deset godina nazad kad je tehnika bila u pelenama da usporimo malo, ove nove tehnologije te teraju da živiš brzo, a to je gore i od mobilnih, samo se seti kad si zadnji put imao 5 obroka dnevno, 3 velika i 2 užine, a dobra ishrana je osnova zdravlja... a posle se nadju neki lobisti da "istražuju" kako mobilni nije štetan po zdravlje... mobilni je nešto najgore što se deslio čovečanstvu posle nafte i ratova.
 
Ma dajte ljudi totalno ste zalutali.

Uredjaj RR 258+New1 Line je na niskoj frekfenciji i zato nema przenja mozga
1W koliko ima baza ili 350mW koliko ima slusalica na toj frekvenciji i nije nikakva velika snaga.

Koriscenje nije sasvim legalno, ali posto nikoga ne remetite i imate 250 skenirajucih kanala - niko vas nista nece ni pitati :) Takodje uredjaji se kod proizvodjaca namenski prave da mogu da se koriste bez dozvole na svim trzistim sveta.

Takvi uredjaji se i dan danas koriste i prodaju bez ikakvih problema u Evropskoj uniji, Amarici, Aziji itd.... pa zasto ne bi i kod nas.
 
Koliko ovih iz Uzica zabrinutih za nase zdravlje :)

Pogresna Tema, ovo teba da ide u Wireless LAN :
Ovo se odnosi na frekfenciju 2.4GHz -
kaže snaga slušalice 350mW, prema računici sa sajta
http://wireless.uzice.net/uputstva/k...acenje-opasno/

U odnosu na Mobilni ili 2.4Ghz - ovaj uredjaj je bas smesan.
Super paketi u mobinim telefonu od 2W na 900MHz pa se niko ne zapita.

Sta mislite otkud mobilnom toliki domet na 900Mhz ??
 
Ovaj što sam ja koristio imao je konvencialnu bazu sa nekom spoljašnjom antenom koja ide na krov, pa se ta baza kači na neku udaljenu, tako da telefonu nije potrebna velika snaga jer je u lokalu kao kod običnih bežičnih telefona, eh kad bi znao koji je to bio model... bilo pre 2-3 godine.. on kao telefon nije radio na par Km nego stotinjak metara a antena je spajala samo baze, a sad gledam na sajtu senaoservis da je sad slušalica kao mobilni... ovi stvarno isijavaju ko mikrotalasna :D

E da ti znas sta je mikrotalasna ...... ne bi tako pricao :)

Takodje da je tako kao sto ti kazes - odavno ne bi hodao zemljom.

Ako su slusalice kao mobilni - jer to znaci da zrace vise od mobilnog ? Ili isto ?
 
Koliko ovih iz Uzica zabrinutih za nase zdravlje :)

Pogresna Tema, ovo teba da ide u Wireless LAN :
Ovo se odnosi na frekfenciju 2.4GHz -
kaže snaga slušalice 350mW, prema računici sa sajta
http://wireless.uzice.net/uputstva/k...acenje-opasno/

U odnosu na Mobilni ili 2.4Ghz - ovaj uredjaj je bas smesan.
Super paketi u mobinim telefonu od 2W na 900MHz pa se niko ne zapita.

Sta mislite otkud mobilnom toliki domet na 900Mhz ??

E vidiš, tu sam se zaje8o, nisam gledao frekvencije, my bad... mislio sam da radi na 2.4 pošto sam u tim vodama... Inače jel imaš senao AP na 2.4 200mW? To sam od vas uzimao pre koju godinu, one na 11Mbit.. koja cifra, može i PM
 
Ovaj uredjaj nije namanjen onima kojima treba mobilni, nego uglavnom onima koji nemaju fiksni telefon vec vise dana, meseci, godina, decenija .....

Scrambler: secure conversation, no eavesdropping
Multiple Channel Access: Auto scan 240 channels
65,536 sets of security codes

Znaci ima 240 skenirajucih kanala i sam automatski pronalazi slobodane, radi na 2 frekvencije odjednom i ne moguce je da vam iko ukrade impulse jer ima 65,536 sets of security codes

Sto se tice skremblovanog signala - to i nije nikakava zastita za danasnje prislusne uredjaje sa koijma je neko namerio da vas slusa. Mozda veca prednost mu je to sto radi na 2 Frekvencije odjednom - 262 MHz- 368 MHz i sto svaki put kad pocnete novi razgovor - na sasvim drugom ste kanalu. :)
Sto se tice dalje prednosti oko slusanja - za razliku od mobilnog telefona ne otkriva vasu tacnu lokaciju.

Uredjaj je sasvim savremen i sa specijano razvijenim RF Tjunerom koji se nalazi u naj boljem originalnom SENAO telefonu - SENAO 258+New1 od koga je i sam uredjaj doradjen u Srbiji.
 
Do 5km u gradskim uslovima... Senao, ne znam tacno koji model, makximum... Mozda ti to zavrsava posao, samo moras naci dobro mesto za antenu (externu naravno).
Mada imas i druge mogucnosti, ako je nekom skupo da te zove, a ti svakako zelis da prihvatis te pozive, mozes da dignes neki VoIP server pod linuxom pa da prebacujes sebi dolazne pozive sa neke fixne linije kroz GSM gateway na svoj mobilni, uzmes karticu (ako si recimo 063) i platis ono "Dodaj omiljeni broj", nju stavi u GSM Gateway pa ce ti prosledivanje poziva ka tvom broju biti besplatno, a isto mozes da platis i za svoj broj pa da se pozivanjem GSM Gateway-a terminiras ne fixne linije.
Provereno moze, pre par meseci sa instalirao jedan takav sistem koji odlicno radi, i to pod linuxom (znaci dzabe). ;)
 
Ovaj uredjaj nije namanjen onima kojima treba mobilni, nego uglavnom onima koji nemaju fiksni telefon vec vise dana, meseci, godina, decenija .....

Scrambler: secure conversation, no eavesdropping
Multiple Channel Access: Auto scan 240 channels
65,536 sets of security codes

Znaci ima 240 skenirajucih kanala i sam automatski pronalazi slobodane, radi na 2 frekvencije odjednom i ne moguce je da vam iko ukrade impulse jer ima 65,536 sets of security codes

Sto se tice skremblovanog signala - to i nije nikakava zastita za danasnje prislusne uredjaje sa koijma je neko namerio da vas slusa. Mozda veca prednost mu je to sto radi na 2 Frekvencije odjednom - 262 MHz- 368 MHz i sto svaki put kad pocnete novi razgovor - na sasvim drugom ste kanalu. :)
Sto se tice dalje prednosti oko slusanja - za razliku od mobilnog telefona ne otkriva vasu tacnu lokaciju.

Uredjaj je sasvim savremen i sa specijano razvijenim RF Tjunerom koji se nalazi u naj boljem originalnom SENAO telefonu - SENAO 258+New1 od koga je i sam uredjaj doradjen u Srbiji.

Ispada stalno da kritikujem ali..
znaci to nije VF vec je u pitanju VVF/UVF uredjaj
malo pojasni te dve frek.jel kazesh da na 262 mhz prima a na 368 mhz predaje???
neshto mi tu nije jasno, ako se "dere" do 30 km,,,,tebi treba onda bazna stanica
a to shto ima 240 kanala, to uopshe nije puno jer prebrisavajucim skeniranjem kanala cas posla se moze naci zauzeti kanal.
takodje rekao si "sam pronalazi slobodan kanal" jer jedan od tih 240???
ajde daj mi stranicu gde su parametri telefona,informativo da vidim jer sve je ovo povrshno pa zato bombardujem sa pitanjima...
pozdrav svima
 
Ovaj uredjaj nije namanjen onima kojima treba mobilni, nego uglavnom onima koji nemaju fiksni telefon vec vise dana, meseci, godina, decenija .....

Scrambler: secure conversation, no eavesdropping
Multiple Channel Access: Auto scan 240 channels
65,536 sets of security codes

Znaci ima 240 skenirajucih kanala i sam automatski pronalazi slobodane, radi na 2 frekvencije odjednom i ne moguce je da vam iko ukrade impulse jer ima 65,536 sets of security codes

Sto se tice skremblovanog signala - to i nije nikakava zastita za danasnje prislusne uredjaje sa koijma je neko namerio da vas slusa. Mozda veca prednost mu je to sto radi na 2 Frekvencije odjednom - 262 MHz- 368 MHz i sto svaki put kad pocnete novi razgovor - na sasvim drugom ste kanalu. :)
Sto se tice dalje prednosti oko slusanja - za razliku od mobilnog telefona ne otkriva vasu tacnu lokaciju.

Uredjaj je sasvim savremen i sa specijano razvijenim RF Tjunerom koji se nalazi u naj boljem originalnom SENAO telefonu - SENAO 258+New1 od koga je i sam uredjaj doradjen u Srbiji.

Najpre, 65536 kodova znaci da je upotrebljeno samo 16 bita za kodiranje, sto se uz manje poteskoce moze da se uspesno dekodira.
Neistina je da je skremblovanje nikakva zastita! Ako se dobro organizuje, skremblovan sistem je gotovo nemoguce prisluskivati, npr. 3G ( vidi temu u "mobilna telefonija" ).
Kakva je to prednost sto "radi na 2 freq odjednom"?!
Pa, up i down link moraju biti na razlicitim frekvencijama!
I to sto "sto svaki put kad pocnete novi razgovor - na sasvim drugom ste kanalu" ?!
Sta s tim? Kakva je to prednost?
Sto se tice otkrivanja lokacije, obzirom da zraci veliku energiju, korisnik sa tim uredjajem se verovatno moze locirati i iz satelita!
 
Najpre, 65536 kodova znaci da je upotrebljeno samo 16 bita za kodiranje, sto se uz manje poteskoce moze da se uspesno dekodira.
Neistina je da je skremblovanje nikakva zastita! Ako se dobro organizuje, skremblovan sistem je gotovo nemoguce prisluskivati, npr. 3G ( vidi temu u "mobilna telefonija" ).
Kakva je to prednost sto "radi na 2 freq odjednom"?!
Pa, up i down link moraju biti na razlicitim frekvencijama!
I to sto "sto svaki put kad pocnete novi razgovor - na sasvim drugom ste kanalu" ?!
Sta s tim? Kakva je to prednost?
Sto se tice otkrivanja lokacije, obzirom da zraci veliku energiju, korisnik sa tim uredjajem se verovatno moze locirati i iz satelita!

Ovako,to shto spominje 65536 kodova,to se ne odnosi na kriptovanje ,vec samo za zashtitu od upadanja i neovlashcenog telefoniranja...a shto se tice tih 240 kanala oni su otvoreni za pracenje tako shto se podesish na radnu frekv.uredjaja i izvrsish demultipliciranje po kanalima i trazish,i kada najdesh zauzet kanal , na njemu se trenutno obavlja saobracaj,naravno ukoliko veze nema..svi kanali su prazni...
takodje rad na dve frek,je ajd da kazem dobar , jer ako te neko slusha mora da prati razgovor na obe frek. u protivnom imace simpex , tacnije cuce samo jednog ucesnika...
a shto se tice izraza UP i DOWN link,to tu u ovakvoj vrsti saobracaja ne postoji (vec je to semiduplexni saobracaj)i uposhe ne moraju biti na dve frek.
generalno kupite mobilni telefon , ovo je previshe komplikovano...pozdrav svima!!!!
 

Back
Top