Vikend brak?!

miim81

Početnik
Poruka
11
Mnoge zene su mi rekle da nijedan muskarac u Srbiji nece dozvoliti da ga zena ne docekuje svakog dana sa spremljenim ruckom. Da li je moguce da uspe brak, ako se supruznici vidjaju vikendom, da muskarac ostaje kod kuce, i da pri tom ona zaradjuje tri puta vise od njega?
 
Moguce je ako mu nikada ne das povoda da misli da je manje vredan od tebe. Cela ta prica o ruckovima i zaradama je samo pojavni oblik price o tome koliko je ko vazan svom partneru, a i uopste.
 
Mnoge zene su mi rekle da nijedan muskarac u Srbiji nece dozvoliti da ga zena ne docekuje svakog dana sa spremljenim ruckom. Da li je moguce da uspe brak, ako se supruznici vidjaju vikendom, da muskarac ostaje kod kuce, i da pri tom ona zaradjuje tri puta vise od njega?

Могуће јесте, мада се бојим да је ретко...:-?

Највише зависи од тога како је он васпитаван и колико му је важна подела на родне улоге мушкарца и жене.
 
Ziveli smo u istom gradu ali odvojeno, sada se on vratio kod svojih zato sto oni smatraju da su mu tamo vece sanse za posao,itd. Njihov uticaj na njega je veliki, i ne slazu se bas sa nasim planovima.
 
Jako je vezan za majku, bili smo daleko od njih tako da se neke stvari nisu ni videla, ali sada je sve drugacije ona se u sve petlja zato me sve to i plasi. Mi smo super funkcionisali kada smo bili sami.
 
Mnoge zene su mi rekle da nijedan muskarac u Srbiji nece dozvoliti da ga zena ne docekuje svakog dana sa spremljenim ruckom. Da li je moguce da uspe brak, ako se supruznici vidjaju vikendom, da muskarac ostaje kod kuce, i da pri tom ona zaradjuje tri puta vise od njega?

javljam se na oglas.
Ostajem kod kuce, kuvam, spremam, zalivam cvece, docekujem, ispracam, masiram, kupam, lepo pevam, visok sam 180, imam plocice, magisterijum i disertaciju u inostranstvu, vozacku B kategorije, kurs iz prve pomoci, na utakmice ne idem, pivo ne pijem, slabo peglam - ali usavrsicu.
 
javljam se na oglas.
Ostajem kod kuce, kuvam, spremam, zalivam cvece, docekujem, ispracam, masiram, kupam, lepo pevam, visok sam 180, imam plocice, magisterijum i disertaciju u inostranstvu, vozacku B kategorije, kurs iz prve pomoci, na utakmice ne idem, pivo ne pijem, slabo peglam - ali usavrsicu.
Mislim da ce plocice biti presudne :mrgreen:
 
Ziveli smo u istom gradu ali odvojeno, sada se on vratio kod svojih zato sto oni smatraju da su mu tamo vece sanse za posao,itd. Njihov uticaj na njega je veliki, i ne slazu se bas sa nasim planovima.
draga miim81
da bi neki brak uspeo potrebno je samo dvoje odraslih
jedan je malo a tri je previše
interesuje me zašto uopšte opstaješ u takvoj vezi?
 
Jbte, doslo vreme, da kada se stupa u brak, moras potpuno da odseces sve lance, vezice a i koncice sa prvobitnom porodicom. Ok, ako tako vecina smatra, onda je uredu, jel, da ne bi ne daj boze neko rekao da si MAMIN sin ? Pitam se cija smo svi mi deca, ponekad...Meni nije normalno, da neko hladnokrvno ne mari vise ni za jedno misljenje osoba koje su ga odgajale, pa imao on 3 zene i desetoro dece sa istima. Takav covek, koji lako kida lance, tu istu zenu koju je ozenio, ce bez razmisljanja da ostavi, ako mu se ucini da u vezi nesto ne stima, al to je vec neka druga prica, onda je taj muskarac, svalercina, ne odgovoran itd.
Kao i za sve ostalo u zivotu, vazna je mera i osecaj da svako ima svoje mesto...i mnooogo ljubavi da se ljubav partnera osvoji, gaji, zadrzi...
 
javljam se na oglas.
Ostajem kod kuce, kuvam, spremam, zalivam cvece, docekujem, ispracam, masiram, kupam, lepo pevam, visok sam 180, imam plocice, magisterijum i disertaciju u inostranstvu, vozacku B kategorije, kurs iz prve pomoci, na utakmice ne idem, pivo ne pijem, slabo peglam - ali usavrsicu.


Е, јбг, да си бар 10 цм виши.....:roll:
 
Mnoge zene su mi rekle da nijedan muskarac u Srbiji nece dozvoliti da ga zena ne docekuje svakog dana sa spremljenim ruckom. Da li je moguce da uspe brak, ako se supruznici vidjaju vikendom, da muskarac ostaje kod kuce, i da pri tom ona zaradjuje tri puta vise od njega?[/QU
Shta ce vam spremljen ruchak ako ti zaradjujes dovoljno da ga vodish na vecere........Evo ti plana :Ujutru jurite na posao , znaci jede se van , vracate se s posla , vodite ljubav da bi ste se oslobodili stresa sve do vecere ( a i da se ne ugojite pre vremena ) a za veceru - pravac restoran . I mirna Bachka ......a i Srem ;)
 
Mnoge zene su mi rekle da nijedan muskarac u Srbiji nece dozvoliti da ga zena ne docekuje svakog dana sa spremljenim ruckom. Da li je moguce da uspe brak, ako se supruznici vidjaju vikendom, da muskarac ostaje kod kuce, i da pri tom ona zaradjuje tri puta vise od njega?


Pa ovako ja mislim:
Da nasi Srbi- muskarci imaju specificne potrebe-imaju.( U vecini).Ne svi.
To ti je do tradicije, vaspitanja, itd...pa tolike godine smo pod Turcima bili.Mislim samo da do danasnjih dana se vucu tragovi toga.Pa samim tim i na strukture porodica.
Medjutim:
Nije sve tako crno.Ima i kod nas divnih ljudi, dobrih muzeva koji ne cekaju zenu sa posla da bi spremila veceru, nego mozda i pomognu pri spremanju iste.(Al bojim se da bi onda tu rabotu ostavili radije u istoj kuci i ne bi rado da se u drustvu prica o tome).

Mozda bi trebalo da vase statuse, polozaje,ocekivanja itd razjasnite sto pre.
Cekanje da se vidi dal ce nesto stvarno biti lose, nije dobro.Jer popravljanje istog tada bude mnogo gore.Veruj mi.
Ali, glavu gore.Mozda ces ti biti srecnica i doziveti bas ono sto zelis i videti da su tvoji strahovi bili nepotrebni.
 
Мислим да много зависи од тога како се поставите у почетку. Ја радим нешто приватно и често сам по цео дан ван куће и научила сам свог мужа да се сналази кад нисам ту. Ако ништа друго у фрижидеру увек има јаја (а има и одличан роштиљ у близини).
 

Back
Top