Kako kompanije za mobilnu telefoniju navlace klijente:

Valijant

Početnik
Poruka
28
uzmem ja danas da prelistam novine, i na jednoj od strana za oglase vidim:
http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/promotion/index.php
i skapiram da je u pitanju akcija prilikom koje dobijes 3000din kredita prilikom aktivacije broja, ne prilikom sledecih dopuna...i lepo kupim broj, i silno se razocaram kad sam video da nema tu nikakvog bonus kredita prilikom prve aktivacije, vec tek prilikom naknadnih dopuna kredita...
Moja poenta je da je skroz bezobrazno, i podlo koncipirati oglase da budu dvosmisleni i navlačući, jer posle svega ta kompanija treba da privuče stalne korisnike, odnosno da im ulije poverenje u sigurnost i pouzdanost svojih usluga, a ne da ih ošuri zamršenim oglasnim kampanjama i poluistinama...
 
Otisao sam da vidim o cemu pricas i prva recenica im je ova, citiram: "Kupi SIM prepaid karticu za samo 200 dinara a Vip ti poklanja 3000 dinara bonusa!"
Sto jeste prevara...dalje ne moras da citas...mada u nastavku sledi objasnjenje, oni se cini mi se nisu ogradili od toga da ih neko tuzi po pitanju zastite potrosaca...
Sigurno ste svi videli onu reklamu za "Calgon" gde kao majstor mora da nosi ves masinu u servis jer je kamenac unistio...oni u toj reklami prikazuju da je kamenac sa spoljne strane kazana sto nikako nije moguce...ali ovde kod nas jos ne postoji zakon o zastiti potrosaca i zato prijatelju moraces da se oslonis na svoju pronicljivost i da provalis sta se krije iza njihovih neverovatnih ponuda...(koje nikako ne treba da propustimo :)
 
Otisao sam da vidim o cemu pricas i prva recenica im je ova, citiram: "Kupi SIM prepaid karticu za samo 200 dinara a Vip ti poklanja 3000 dinara bonusa!"
Sto jeste prevara...dalje ne moras da citas...mada u nastavku sledi objasnjenje, oni se cini mi se nisu ogradili od toga da ih neko tuzi po pitanju zastite potrosaca...
Sigurno ste svi videli onu reklamu za "Calgon" gde kao majstor mora da nosi ves masinu u servis jer je kamenac unistio...oni u toj reklami prikazuju da je kamenac sa spoljne strane kazana sto nikako nije moguce...ali ovde kod nas jos ne postoji zakon o zastiti potrosaca i zato prijatelju moraces da se oslonis na svoju pronicljivost i da provalis sta se krije iza njihovih neverovatnih ponuda...(koje nikako ne treba da propustimo :)

Е, хвала Богу да је још неко приметио ту глупост!!!
Ја мењам канал чим крене та реклама.

А, што се тиче закона о заштити потрошача - он и кад буде постојао нико га неће спроводити ! Биће мало приче по ТВ-у и новинама... неколико дана... и то ће бити то.
 
Kreni od sebe. Da ti neko da 200 dinara Da li bi ti njemu das 3000 dinara tek tako reda radi. Kao sto gusha kaze dobijes tih 3000 dinara ali moras da ispunis neke uslove.

ja nigde ni nisam rekao da je prevara, ja sam rekao da je oglas VELIKA navlakuša, što i sada kažem. Kompanija je koncipirala oglas tako da bude skroz tačan i istinit, ali pri tome i maksimalno nejasan, jer prva rečenica sadrži iskaz, koji se tu i završava, nigde se u tekstu koji sledi se ne objašnjava način ostvarivanja bonusa od 3000 din, barem ne tim rečima, već način i rok ostvarenja 50% bounsa koje dobijes na svaku dopunu.

Ono što je najinteresantnije, sličnu kampanju ima i druga kompanija za mobilnu telefoniju, što dovodi do zaključka da ili ima je ista kompanija radila promociju, ili jedna kopiraju drugu. U principu je sve to nebitno, jer takav vid promocije mnogo govori o njihovom odnosu prema potencijalni klijentima i klijentima uopšte. Iz takvom ponašanja sledi da nas (potrošače) kompanije za mobilnu telefoniju smatraju za obične ovce koje samo treba navući da uđemo u njihov tor... jedino logičan odgovor je BOJKOT!
 
vip je u situaciji da otima korisnike od mts-a i telenora a slicnu reklamu je imao i mts sa uplatom kredita od 980 dinara, ali u cilju zadzavanja postojecih korisnika.Kada je telenor promovisao paket
"prenesi", mts nakon desetak dana smanjuje cena usluga bel paketa za 35 % i omogucava korisnicima prenosenje neutrosenih minuta u naredni period.
Koja firma danas moze trajno da snizi cene svojih proizvoda za 35 % ????
Moze svaki mobilni operator jer su prethodne kalkulacije nerealne.
Zato nisam za bojkot, koristiti povoljnije, dok se mobilni operatori ne osveste ili onesveste.
 
naravno da ne postoji razmena robe, ali tvrdim da ce vecina proizvodnih firmi bankrotirati nakon tri meseca po snizenju cene svojih proizvoda za 35 %, mobilni operater nece jer su cene njihovoh usluga nerealne. Zasto se niko od nadleznih ne zapita kako mts moze tako nonsalantno da smanjuje
cene, zar sa tim starim cenama nisu koristili monopolski polozaj ?
Upravo od tada bojkotujem mts jer su nepouzdan, arogantan i neposten operater ali ne verujem ni ostalim. NIKAKAV PRETPLATNICKI UGOVOR ni sa jednim, PRIPEJD od jeftinijeg i tacka.
 
ma kakvi zakoni kakvi bakraci pa koji se zakon u srbiji postuje mnogo ce vode proteci Nisavom (u mom slucaju) dok ovo ne postane normalna drzava a to sta nam rade to je za ginisa.Ja sam na 064 pripejd cene razgovora su u najmanju ruku "od oka" dok je SMS ok.
Ovo sto navlace musterije na "jeftine cene" to ti je jos samo jedna od metoda RATA,jer ovo sto rade mobilni operateri lici na pravi rat za nove korisnike,inace 064 je ponekad totalno neupotrebljiv sa signalom i kvalitetom veze to ste vec primetili
 
Ovo sto navlace musterije na "jeftine cene" to ti je jos samo jedna od metoda RATA,jer ovo sto rade mobilni operateri lici na pravi rat za nove korisnike,inace 064 je ponekad totalno neupotrebljiv sa signalom i kvalitetom veze to ste vec primetili
jesmo! ali,taman kada sam pomisljala o napustanju istog ,pojavila se akcija 980+,pa i 480+,sto je meni vrlo lepo leglo,s obzirom da net placam putem sms poruke,tako da sam svojevremeno imala i po 4 bonusa tokom meseca (jer traju 6 meseci,a skupile se bile uplate)...eto,sada imaju akciju +50% ,sto je opet vrlo lepo...npr,uplatis 1800,dobijes pride 900 dinara!
 
064 je ponekad totalno neupotrebljiv sa signalom i kvalitetom veze to ste vec primetili
Nismo, barem ja nisam. Sad imam 064 broj a imao sam i 063. Prodao sam 063 broj. Kad zovem korisnicki servis oni me deru, cene su im bile mnogo vece? Zasto? I nemaju nista bolji signal. Jedino VIP nisam probao a nesto mi se i ne proba. Kritika protiv mts-a moze da stoji ali kad pogledamo sta nam je alternativa...
 

Back
Top