Tužba na Ljubav

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Kad čujem za molbu, odmah me to asocira i na žalbu... nekako ih doživljavam sijamski neodvojive jedna od druge... :)
Zamislite da postoji Nebeski sud. Optuženi je Ljubav, vi ste tužioci.
Šta je to, koje su to stavke i argumenti koje biste naveli kao nešto što zamerate ljubavi?
Može to da bude ljubav široko shvaćena, ljubav u okviru naših filozofskih razmišljanja... a može i neka konkretna situacija, neka vaša trenutna veza ili osoba do koje vam je stalo, a koju biste iz nekog razloga voleli da tužite...

Čisto da pokažemo da ni Ljubav nije savršena. ;) Čak ni u svojoj izvornosti. :) Osporite me, nebesa... :)
 
rimljani ljudi,cujte,lepota bozanski dar je,
sto krepi smrtnog coveka ko pehar ciparskog vina.
pa zar da milost bogova nasih,osudom kaznimo svojom?!
strasna je osveta njina...

inace ne bih bio tuzitelj...ali bih glumio egzekutora....
 
Zameram onima koji postavljaju ovako peglu teme..

Glupost u nedogled... tako to ide, lančano, uzročno-posledično...
Ponižavaš se, ja ne bih da sam na tvom mestu... :)
Da dolazim na temu koju smatram glupom i udostojim je komentarom - i to kakvim! Onim koji me još više srozava ispod gluposti postavljene teme...
Stvarno, bre, senoviti, gde ti je dostojanstvo? :)
Još uvek posećuješ moje teme... ccc...
 
meni naprotiv jubav jeste savršena za razliku od judi.
kako onda neko tako nesavršen kao što je bedni čovek, da osuđuje nešto tako savršeno
ali u tome je kvaka
moraju da tuže i da ruže da bi preživeli sebe
 
Alo, ljudi, pa šalimo se... zamišljamo nemoguće... igramo se...
OK, savršena je, divna je, ja sam niko da govorim o njoj, ali ovo je sve mašta... šta biste zamerili viđenju ljubavi, vašim ljubavnim iskustvima,...
 
Kad čujem za molbu, odmah me to asocira i na žalbu... nekako ih doživljavam sijamski neodvojive jedna od druge... :)
Zamislite da postoji Nebeski sud. Optuženi je Ljubav, vi ste tužioci.
Šta je to, koje su to stavke i argumenti koje biste naveli kao nešto što zamerate ljubavi?
Može to da bude ljubav široko shvaćena......

Pozivam se na 1. amandman.
 
"...osumnjičen sam za nežnost
i proglašen sam krivim
što ljubav ne gasim mržnjama,
već novom, većom ljubavlju ...."
Mika Antic
nije bas u skladu sa temom,ali nisam mogla da odolim....
 
Presuda: Svi Cecini fanovi pravac u kafanski pritvor negde na Ibarskoj magistrali, bez mogucnosti izlaska iz istog u narednih 50 godina. Hrana i pitje im nisu potrebni jer ce njihov idol biti zatvoren sa njima i pruzace im pesmu kao duhovnu nagradu, a dusa je neunistiva.
 
Zašto, kad prestane Ljubav, oboje ne mogu da prestanu istovremeno da vole?
Zašto kad Ljubav ode iz jednog srca ne ode istovremeno i iz srca onog drugog?
To bi bilo nekako fer, zar ne?
Iako sam sada sama, i iako nije prošlo "dovoljno vremena" da i ja ne osećam više ništa...ja sam srećna što znam koliko sam u stanju da volim. Koliko sam mnogo u stanju da volim..
 
Zašto, kad prestane Ljubav, oboje ne mogu da prestanu istovremeno da vole?
Zašto kad Ljubav ode iz jednog srca ne ode istovremeno i iz srca onog drugog?
To bi bilo nekako fer, zar ne?
Iako sam sada sama, i iako nije prošlo "dovoljno vremena" da i ja ne osećam više ništa...ja sam srećna što znam koliko sam u stanju da volim. Koliko sam mnogo u stanju da volim..

Kad bi bilo tako, svet bi bio tako hladno i sterilno mesto.
Ja više volim što je ovako kako si rekla.
 

Back
Top