rade leskovac - izborni plakat

Баш сте ви Хрвати нека специфична сорта, пошто не знам како другачије да вас назовем. Живите у неком свом свету "ћетника", "агресије" и "вријеђања националног осјећаја Хрвата", а нећете да прихватите да су три прста популарни симбол Срба и Србије, да су "бели орлови" српски грб, и да су четници део српске војничке традиције које се ни Срби ни Србија не одричу.

Осим тога, онај тамо није подигао три прста, немојте да лажете. Очигледно је да нешто набраја, и да је стигао до броја три. Јесте он то намерно поставио, али ви лажете да су осванули плакати са "уздигнута три прста".

Кад Срби већ не смеју да на плакате ставе своје националне симболе, пошто вас то "вријеђа", шта дижете халабуку око овога? Ово је стварно, "сачувај ме Боже глади, куге, Хрвата" или како већ иде... :roll:

pristran i neobjektivan si i neces da razumijes o cemu se ovdje govori...
1.za nas su cetnici isto sto i za vas ustase (jedina razlika medu njima je, za nas a i za vecinu svijeta je sto su ustase bile organiziranije i nisu se klali medusobno)
2. hrvatski narod je u toku poslijednjih 100-injak godina patio od cetnickih nedjela i zlocina kao i Srbi od ustaskih
3. nakon svih uzajamnih strahota i zlocina, period SFRJ je u ocima vecine Hrvata donio pomirenje i suzivot, dapace tolerirana je srpska megalomanija i drustvena povlascenost u komunistickoj SRH
4. ispranih mozgova srpskom sovinistickom retorikom, vodeni idejom Velike Srbije, svi Srbi u jednoj drzavi isl. domcilini Srbi su preko noci postali od najvecih komunista, najveci cetnici ...bradati i pijani urlali su svoje sulude ideje i mitingovali po hrvatskim gradovima i mjestima
5. masovno dolazenje kojekakvih srpskih dobrovoljaca i cetnickih "slavnih" odreda i vojvoda (pod okriljem i zastitom JNA) ucinjeni su najgori moguci zlocini nakon W2 u Evropi...ruseni su hrvatski gradovi, pljackane su hrvatske kuce, protjerano, popljackano i pobijeno je sve nesrpsko
6. ulicama unistenoga i srusenoga Grada Heroja Vukovara urlala je cetnicko-srpska banda, tjerajuci ranjenike vukovarske bolnice kao pse na Ovcaru, sa tri uzdignuta prsta ( u znak pobjede)" slobo...salji nam salate, bit ce mesa klat cemo Hrvate" cijelu pjesmu ti vjerojatno nemoram postavljat jer je sigurno znas
7. i ti tvrdis da je cetnistvo srpska tradicija...mislim neka tebi bude, ja nemam nista protiv , ali u RH vise nece nikada biti dozvoljeno cetnikovanje..
8. i srpski povjesnicari tvrde da ta tri uzdignuta prsta nisu nikada bila nekakva srpska ili pravoslavna tradicija (to je koristio i Pavelic, cetnicki brat i koalicioner), to je izum devedesetih..
9. domobrani su isto tradicionalna hrvatska vojska, sahovnica sa prvim bijelim poljem je stari hrvatski znak koji je od ustasa zloupotrebljen (iako malo modificiran) i zbog toga sto je pod tim znakom ucinjeno, iz obzira prem nevinima koji su nastradali mi ga ne koristimo kao sluzbeni
10. i na kraju, ponavljam meni je a i vecini Hrvata svejedno koga ce Srbi birati, to je njihov izbor...ali nije mi svejedno kad taj ratnohuskac i siritelj mrznje svoje plakate (bez obzira na njihovu ikonografiju) lijepi preko plakata sa programom i komemoracijom za poginule i pogotovo za SVE zrtve Vukovara
11. Leskovac je aboliran, znaci moze da bira i biva biran, to je njegovo Ustavno pravo, ali ismijavati se zrtvama Vukovara, negirati ih takvim ponasanjem, samo dva dana pred godisnjicu unistenja grada, govori samo o Leskovcu i o svijesti naroda koji ga bude (ako) birao i govori o tome sto on(i) misle o suzivotu...
 
pristran i neobjektivan si i neces da razumijes o cemu se ovdje govori...
1.za nas su cetnici isto sto i za vas ustase (jedina razlika medu njima je, za nas a i za vecinu svijeta je sto su ustase bile organiziranije i nisu se klali medusobno)

Причаш глупости, и не пада ми ни на памет да ти на све одговарам. Никад не могу за било кога четници бити исто што и усташе, јер су усташе ударна песница једне фашистичке и геноцидне монструм-државе какву на Балкану једино Хрвати могу да створе и нико други, док су четници нешто сасвим друго. То што ви имате нешто против четника, не даје вам за право да их изједначавате са усташама под било каквим околностима. Ко вам са српске стране дозволи да у његовом присуству тако постављате ствари, тај није нормалан.

Прецизније би било да си рекао/рекла да су за вас четници исто оно што су за нацисте савезници, или црвеноармејци.

А што се тиче Вуковара, то је део Срема у којем се прича екавица, и који је након распада Аустроугарске припао Краљевини Србији, а тек га је Хитлер 1941. поклонио Хрватској, што су комунисти верификовали 1945. По мени бисте пре требали да скачете до неба од среће што је тај део српске државне територије подлим политичким договорима завршио у Хрватској, уместо што глумите увређене младе и позивате на додатна убијања и прогоне Срба.

То је све што имам да кажем на ову тему. А примитивна и дивљачка хрватска реакција на онај плакат само сведочи о томе каква је то држава и какав је ментални склоп већине људи која тамо живи.
 
klikk, u Saboru srpski nije zvaničan jezik? Pošto se posprduješ sa ekavicom?!!:shock:
U Narodnoj Skupštini Republike Srbije mađarski je zvaničan jezik i poslanici manjina imaju pravo da se obraćaju na svom jeziku

u RH takoder, samo ce biti smijuljenja ako taj Leskovac bude izabran jer on ne govori srpski ,(bar je to svojedobno sam izjavio) pa ce biti mjesavina (kao nas Tokyo na forumu ovdje), i ako ga se bude htjelo zezati za taj mjesanac mos misliti koja ce to sprdnja biti..;)

p.s. ja ipak vjerujem da on nece biti izabran, ali zivi bili pa vidjeli..
 
Причаш глупости, и не пада ми ни на памет да ти на све одговарам. Никад не могу за било кога четници бити исто што и усташе, јер су усташе ударна песница једне фашистичке и геноцидне монструм-државе какву на Балкану једино Хрвати могу да створе и нико други, док су четници нешто сасвим друго. То што ви имате нешто против четника, не даје вам за право да их изједначавате са усташама под било каквим околностима. Ко вам са српске стране дозволи да у његовом присуству тако постављате ствари, тај није нормалан.

Прецизније би било да си рекао/рекла да су за вас четници исто оно што су за нацисте савезници, или црвеноармејци.

А што се тиче Вуковара, то је део Срема у којем се прича екавица, и који је након распада Аустроугарске припао Краљевини Србији, а тек га је Хитлер 1941. поклонио Хрватској, што су комунисти верификовали 1945. По мени бисте пре требали да скачете до неба од среће што је тај део српске државне територије подлим политичким договорима завршио у Хрватској, уместо што глумите увређене младе и позивате на додатна убијања и прогоне Срба.

То је све што имам да кажем на ову тему. А примитивна и дивљачка хрватска реакција на онај плакат само сведочи о томе каква је то држава и какав је ментални склоп већине људи која тамо живи.

ponavljam, tvoje videnje cetnika je tvoja odnosno vasa stvar i meni u biti nebitne sve dotle dok ne cetnikuju i haraju po RH, a to sasvim sigurno nece vise nikada..
...pokusala sam ti samo objasniti zasto Hrvati reagiraju kako reagiraju i ti umjesto da uvidis cinjenice( i eventualno osudis takvo ljepljenje plakata) nazivas ih glupostima..i pretpostavljas (jer dokaza i argumenata nemas) i lazes da Hrvati pozivaju na dodatna ubijanja...uvredeni su, to da, s pravom..
a ciji teritorij je Vukovar i Srijem nije sad tema, a i to je stvar povijesnicara i oni imaju drugacije misljenje od tvog ovdje iznesenog...

p.s. meni, kao rodenoj Osijecanki hoces ti reci kako se pricalo u Vukovaru...ma daj ne budi smjesan...
 
u RH takoder, samo ce biti smijuljenja ako taj Leskovac bude izabran jer on ne govori srpski ,(bar je to svojedobno sam izjavio) pa ce biti mjesavina (kao nas Tokyo na forumu ovdje), ..

Svaki Srbin u Hrvatskoj govori srpski.
Čak pravilnije od mnogih građana Srbije (većina njih govori narečjem bliskim istočnohercegovačkom koje
je sam Vuk Karadžić definisao kao zvaničan književni jezik)
A dali su i ne mali doprinos srpskoj književnosti, a i kulturi uopšte.
Tako da ne brini ti za njega, kako god okreneš on govori srpski.
 
pa i u Vojvodini neki Hrvati pričaju mešano,da bi se razlikovali od Srba i srpskog uzeli su neke novine kao "stegovno", "oporba" i sl.

meni je to normalno da ljudi poprime govor sredine gdje zive...bez obzira na nacinalnost...i ja kad sam u Engleskoj govorim engleski, u Njemackoj njemacki, da radim ili zivim u Srbiji govorila bi srpski u svojoj sluzbenoj komunikaciji itd.
nego moz misliti smijurenja kad netko namjerno hoce da govori jezikom kojim se ne sluzi tecno, i to kao zastupnik ; velika vecina Srba u RH govori hrvatski i ijekavicu, to znas i sam..
neke "novopecene" izraze ne koristim ni ja, jer su smijesni, ali stegovno, oporba, putovnica, zrakoplov itd.smo oduvijek koristili, ali pretezno u kontinentalnoj Hrvatskoj kao i mnostvo germanizama..
 
ponavljam, tvoje videnje cetnika je tvoja odnosno vasa stvar ...

Pa on ti je objasnio kako vide četnike iz WW2 (pripadnike gerilske vojske koje se zvala Jugoslovenska
vojska u otadžbini) u svetu.
Oni su bili saveznici Amerikanaca, Francuza...

Njihovog vođu su odlikovali Hari Truman i Šarl De Gol najvećim odlikovanjima koje USA i Francuska
dodeljuje.

Sad, tadašnja Hrvatska je bila nezavisna, fašistička, genocidna, okupatorska (okupirala celu BiH, delove Vojvodine) država i saveznik Nemaca i Sila Osovine.
Ali to je vaš problem. To je kao bi se Nemci ljutili na crvenoarmejce i saveznike.
 
Svaki Srbin u Hrvatskoj govori srpski.
Čak pravilnije od mnogih građana Srbije (većina njih govori narečjem bliskim istočnohercegovačkom koje
je sam Vuk Karadžić definisao kao zvaničan književni jezik)
A dali su i ne mali doprinos srpskoj književnosti, a i kulturi uopšte.
Tako da ne brini ti za njega, kako god okreneš on govori srpski.


aha, bravo...
znaci ti mislis( ono patriJotski-Seseljovski) da je hrvatski jezik u stvari srpski ...
ako je i od tebe, previse je
 
[/B]

aha, bravo...
znaci ti mislis( ono patriJotski-Seseljovski) da je hrvatski jezik u stvari srpski ...
ako je i od tebe, previse je

Ja pojma nemam šta je hrvatski jezik, niti mi je to bitno.
Srbi u BiH, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Srbiji, Sloveniji, Makedoniji, Mađarskoj, Rumuniji i gde god žive
u svetu, u bilo kom broju, ako govore maternjim jezikom govore srpski.
I svi se lepo razumeju, ne treba im nikakav prevodioc.

Inače ako te zanima književni jezik on je standardizovan u dva narečja ijekavskom i ekavskom.
Manje više svi pokušavamo da ga kolko-tolko pravilno govorimo, trudimo se da ga još pravilnije
pišemo, a za neke bitnije stavri tu su da pomognu ljudi po zanimanju lektora.
 
Pa on ti je objasnio kako vide četnike iz WW2 (pripadnike gerilske vojske koje se zvala Jugoslovenska
vojska u otadžbini) u svetu.
Oni su bili saveznici Amerikanaca, Francuza...
Njihovog vođu su odlikovali dodeljuje.

Sad, tadašnja Hrvatska je bila nezavisna, fašistička, genocidna, okupatorska (okupirala celu BiH, delove Vojvodine) država i saveznik Nemaca i Sila Osovine.
Ali to je vaš problem. To je kao bi se Nemci ljutili na crvenoarmejce i saveznike.

i saveznici Njemaca i Italijana i Ustasa,vec prema potrebi
a zbog cega je onaj jedan (a ne i cetnicki pokret) dobio odlikovanje, znas i sam(ne sjecam se vise onih pilota koji su i kad spaseni), a svatko tko se u ono vrijrme uvalio Amerima kao antikomunist bio je odlikovan
nije li Putin dodijelio Mesicu(za hrvatski narod) jedno od najvisih ruskih odlikovanja?
i sto bi to trebalo da znaci?
ali kazem, ovdje nisu tema cetnici niti su mi oni bitni, toliko dugo dok ne cetnikuju po RH
i da je vase videnje njihove uloge drugacije je po meni OK, ali nemozete ocekivati a jos manje zahtijevati, da mi imamo isto misljenje o njima kao vi...i ta razlicita misljenja koja imamo nisu uopce razlog za svadu, njegujte vi vase tradicije kako zelite, ali ne u mojoj kuci..inace dobar dio svijeta i zapada, reanimaciju cetnistva u Srbiji ocjenjuje kao neofasizaciju i radikalizaciju Srbije...sad dali je to sve propaganda, neznam...ali nije ni moje da o tome brinem..
 
Ja pojma nemam šta je hrvatski jezik, niti mi je to bitno.
Srbi u BiH, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Srbiji, Sloveniji, Makedoniji, Mađarskoj, Rumuniji i gde god žive
u svetu, u bilo kom broju, ako govore maternjim jezikom govore srpski.
I svi se lepo razumeju, ne treba im nikakav prevodioc.

Inače ako te zanima književni jezik on je standardizovan u dva narečja ijekavskom i ekavskom.
Manje više svi pokušavamo da ga kolko-tolko pravilno govorimo, trudimo se da ga još pravilnije
pišemo, a za neke bitnije stavri tu su da pomognu ljudi po zanimanju lektora.

meni isto nije bitno dok osobu s kojom komuniciram razumijem..ja inace pripadam poslijednjoj generaciji koja je u osnovnoj skoli SRH ucila hrvatsko-srpski, nakon toga ucio se kratko hrvatski ili srpski, a zatim hrvatski..(vjerojatno je u Srbiji bilo identicno)
p.s inace sto ti mislis o ljepljenju plakata Leskovca preko plakata za zrtve Vukovara?
 
Zbog chega god da je ordenje dodeljeno Drazinim chetnicima dodeljeno je njima kao chetnicima-na zapadu se Chetnici svuda svrstavaju kao antifashistichki pokret,a Ustashe su svuda samo i jedino Fashisti.Jedino u Hrvatskoj su oni neshto krajnje negativno,ali to je samo vash problem.Chetnici nisu imali za cilj istrebljenje Hrvata za razliku od...zna se vetj koga spram Srba.
Mesic nije bio u Ustashama i ako danas sprovodi kontinuitet njiihove politike.On nije odlikovan kao Ustasha.
 
Znam za ovog primerka od ranije....Pričao mi dečko sa kojim sam radio, a poreklom je iz Hrvatske,od Knina, hrvate skoro generalno ne može da smisli, ali kaže za ovog i naše radikale, jbg,ako idu da prave sranja SAMI SU KRIVI....To je poenta.....
 
A kao Srpski i Hrvatski su 2 razlichita jezika?
Neko je ukrao od nekoga..nisam lingvista da mogu da tvrdim ko od koga ali to samo maloumnom moze da ne bude jasno.
To je ko da Amerikanci nazovu svoj jezik Amerikanski ili Australijanci Australijanski.
Lokalni balkanski primitivizam.
 
Znam za ovog primerka od ranije....Pričao mi dečko sa kojim sam radio, a poreklom je iz Hrvatske,od Knina, hrvate skoro generalno ne može da smisli, ali kaže za ovog i naše radikale, jbg,ako idu da prave sranja SAMI SU KRIVI....To je poenta.....
Kruzi nova interesantna teorija medju cenjenim hrvatskim "povjesnicima" da je pravi razlog za donoshenje rasnih zakona i "reshavanje srpskog pitanja u NDH" bila provokacija jednog Srbina iz Knina koji je tamo negde krajem 41. namerno digao tri prsta.
Sami su krivi,ima logike slaze se sa ovom teorijom,u pravu si.
 
Pojednostavljuješ derer....Inače srbi su uvek bili MANJINA U HRVATSKOJ i pre drugog svetskog i posle...Ali su se uvek mešali u ''gospodarstvo''....I time normalno izazivali otpor kod većine hrvata.....Jbg, ako živiš u Hrvatskoj poštuj njenu zastavu, himnu,jezik.....Ne mož stalno da rovariš i onda kad pređeš granicu da se žališ.....Ćuti i trpi što si zakuvao:neutral:
 
...pokusala sam ti samo objasniti zasto Hrvati reagiraju kako reagiraju i ti umjesto da uvidis cinjenice( i eventualno osudis takvo ljepljenje plakata) nazivas ih glupostima..

Баш ти хвала што ми објашњаваш како убиство и геноцид изгледају из перспективе убице.

И не пада ми на памет да осуђујем било шта што Срби раде по Хрватској. Да све Хрвате живе испеку и поједу, мала би то казна била, тако да ме савршено заболе лакат за "увријеђености" Хрвата и њихове "националне осјећаје". Прднем им на њихов "град херој"... :roll:
 
Pojednostavljuješ derer....Inače srbi su uvek bili MANJINA U HRVATSKOJ i pre drugog svetskog i posle...Ali su se uvek mešali u ''gospodarstvo''....I time normalno izazivali otpor kod većine hrvata.....Jbg, ako živiš u Hrvatskoj poštuj njenu zastavu, himnu,jezik.....Ne mož stalno da rovariš i onda kad pređeš granicu da se žališ.....Ćuti i trpi što si zakuvao:neutral:
Hvala ti:)Ovo treba uramiti.
Znao sam de cesh kad tad da se izlajesh.
Ja se zeyebavam a ti to ochigledono ozbiljno mislish.
Strashno.
 
Jbg, bogy i sad se nađe takav lik sa hrvatske strane sa istim rečnikom i sukobi se sa tobom....Dva jarca na brvnu.....Samo jedan ima čelične rogove.....Pitam se koji.......
@derer...Ti si poznati provokator ovde,sa dva tri nicka, Ja uvek govorim ono što mislim:cool:
 
Pojednostavljuješ derer....Inače srbi su uvek bili MANJINA U HRVATSKOJ i pre drugog svetskog i posle...Ali su se uvek mešali u ''gospodarstvo''....I time normalno izazivali otpor kod većine hrvata.....Jbg, ako živiš u Hrvatskoj poštuj njenu zastavu, himnu,jezik.....Ne mož stalno da rovariš i onda kad pređeš granicu da se žališ.....Ćuti i trpi što si zakuvao:neutral:
Не бисте ни имали државу да вас 1918. године СРБИ нису примли у своју Краљевину.
 
Pa ja ne znam....kako bi ti recimo definisao kad neko kaze da nechije bavljenje politikom("gospodarstvo" je na vashem politika je l tako?)"provocira"drugi narod pa on podivlja da ih sve istrebi?
Srbi i Hrvatskoj nikada nisu mogli biti manjina jer Hrvatska u ovim granicama nikada nije postojala pre Broza.
 

Back
Top