Pomoc oko kupovine matichne?!

strajo

Ističe se
Banovan
Poruka
2.787
Htedoh da "korak po korak":lol: upgradujem komp pa ocu da pochnem od matichna pa ne znam kakvu da uzmem, bilo bo dobro da ima i AGP i PCI-e, ako ne onda da je PCI-e i da ima neku solidnu integrushu dok ne nabavim grafu a to bi ubrzo jer za razliku od AGP grafichkih kartica PCI-e grafe nisu tol'ko skupe... a socket je haha... ipak na drugom mestu, a i ne bi bilo loshe da podrzhava i DDR1 i DDR2...
Predlozi?
 
Htedoh da "korak po korak":lol: upgradujem komp pa ocu da pochnem od matichna pa ne znam kakvu da uzmem, bilo bo dobro da ima i AGP i PCI-e, ako ne onda da je PCI-e i da ima neku solidnu integrushu dok ne nabavim grafu a to bi ubrzo jer za razliku od AGP grafichkih kartica PCI-e grafe nisu tol'ko skupe... a socket je haha... ipak na drugom mestu, a i ne bi bilo loshe da podrzhava i DDR1 i DDR2...
Predlozi?
Koje si da ne kažem gluposti napisao uff
1. Šta će ti AGP i PCI-E na istoj ploči , AGP slobodno zaboravi jer se izbacuje polako iz upotrebe
2. šta će ti ddr1 ? si ti normalan kada je ddr2 skoro duplo jeftiniji a na sva vrata već polako kucka dd3 memorija
3. soket (haha) ti je na prvom mestu jer time određuješ koji tip procesora ćeš da metneš u kompjuter Intel ili AMD

Ja sam se iskreno rečeno zgrozio dok sam čitao ovaj tvoj post jer stvarno ..............................
 
Htedoh da "korak po korak":lol: upgradujem komp pa ocu da pochnem od matichna pa ne znam kakvu da uzmem, bilo bo dobro da ima i AGP i PCI-e, ako ne onda da je PCI-e i da ima neku solidnu integrushu dok ne nabavim grafu a to bi ubrzo jer za razliku od AGP grafichkih kartica PCI-e grafe nisu tol'ko skupe... a socket je haha... ipak na drugom mestu, a i ne bi bilo loshe da podrzhava i DDR1 i DDR2...
Predlozi?

Ako bas hoces maticnu koja podrzava i DDR1 i DDR2 i ima i AGP i PCI-E onda uzmi: ASRock 4CoreDual-VSTA

Ako hoces plocu socket AM2 sa integrusom onda uzmi: Gigabyte GA-M61P-S3 -ili neku slicnu.

Izbor je na tebi!
 
Biostar TA690G:
- ima integrisanu ATI X1250 koja je u rangu sa tvojom 9600PRO.....
- s.AM2
- PCI-E & DDR2
- odlichan OC potencijal :)
- Best Buy proglashen od strane Benchmarka.... I i stvarno jeste :)
- Cena 5032 dinara / 77 = 65 €

Na nju obodesh nekog Semproma LE1100 1.9 GHz za 35 €....
65+35=100 € a onaj ram shto imash 2 x 256 MB i 1 x 512 MB prodash za 2 x 7 € i 1 x 15 € i to ti dodje ~ 30 € i za 22 € kupish PQI 1 GB DDR2 800MHz - da dobro vidish 1 Gb za 22 € a i ovo je neki prosechni proizvodjach.... I zapamti nije kingston / Asus / MSI / Gigabyte uvek najbolji !!!!
Evo sad sam gledao josh i ima 1 GB DDR2 @ 667 MHz za 19 € ali bolje kupi onu na 800 MHz....
 
Taj Biostar sam juche sa Klothiusom gledo ali on mi valjda reche da nije bash za OC... E a taj sempron shto si mi preporuchio jel on bolji od ovog mog ili su tu negde?!

Ma da.... Nije za overclock :lol: Ako Biostar plocha ima u oznaci T znachi da je iz T serija koje se prave za overclock !! Ta plocha ima najbolji odnos cena / performanse i za te pare nema bolja a ja ni nevidim razlog za kupovini skuplje matichne sa istim Socketom.... I nemoj da mislish da je Biostar losh zato shto si ti chuo samo za ASUS / MI i Gigabyte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
I taj semprom je jachi od ovog tvog zato shto imash Socket A a ovo je Socket AM2.... brzi je nekih 1.5 x na istoj frekvenciji....
 
pa dobro shta ste navrli na taj yebeni Intel jbt...
Al ajde koju onda intelovu... sa integrisanom grafom i tim najnovijim socketom (ne razumem se u Intela NIKAKO) i koji je neki jeftin proc koji mozhe na nju?!

Ne niko nije navalio na INTEL-a nego sam se ja malo shalio na Klothiusov rachun.... Intel platforma sa integrisanom grafichkom i dobrim OC potencijalom je skuplja 30-40 € od AMD-a
 
Meni takodje treba pomoc.Uzeo bih samo neke komponente jer nema se za ostalo.Kad pomislim da sam za 2400+,256 mb,g force fx 5200,80gb,i pratecu opremu dao 900e pre 6 godina place mi se.Ne znam da li sledece stvari mogu da se uklope :
Graficka- Ge Force 8500GT 256
Ploca- Nforce6m-a
Hard 160
Ram- 2048 CL4 koja kosta 7000din ili dve od po 1024 CL5 koje su po 2200din
Procesor- AMD X2 4000+

E sad ne znam da li ce mi trebati novo kuciste,napajanje i da li ovo moze da se uklopi da radi kako treba ???
I naravno LG 19' L1919S
 
Pa sve ce to raditi kako treba ako imas dovoljno napajanje(sto ja cisto sumnjam), samo sto se neces bas naigrati sa tom grafickom.....bolje ti izdvoji vise para pa kupi lepo 8600GT ili 2600XT ili cak i 2600PRO sa GDDR3 memorijom. I naravno, bolje je kupiti 2x1024 i ne bacati pare na jednu od 2048. Dakle koje napajanje imas? Koje kuciste imas?
 
Meni takodje treba pomoc.Uzeo bih samo neke komponente jer nema se za ostalo.Kad pomislim da sam za 2400+,256 mb,g force fx 5200,80gb,i pratecu opremu dao 900e pre 6 godina place mi se.Ne znam da li sledece stvari mogu da se uklope :
Graficka- Ge Force 8500GT 256
Ploca- Nforce6m-a
Hard 160
Ram- 2048 CL4 koja kosta 7000din ili dve od po 1024 CL5 koje su po 2200din
Procesor- AMD X2 4000+

E sad ne znam da li ce mi trebati novo kuciste,napajanje i da li ovo moze da se uklopi da radi kako treba ???
I naravno LG 19' L1919S
Grafika ti ne valja.Uzmi 8600GT DDR3
Ne znam sto svi zele da ustede para na hard disku a za nekih 20e vise mogu imati duplo vise prostora.Dodaj jos tih 20e i kupi neki WD 320GB 16MB.
 

Back
Top