Post-ljubavne frustracije i kako ih se osloboditi?

Necu, hocu da pravim sneska, toga nema tamo. :-P


viannen_04.gif
 
sada zvucis kao moja teta-Diki...kako da racionalizujemo emocije?! onda one to nisu....normalno da cu biti besna i frustrirana, sve dok pravda ne bude uspostavljena i to MOJA pravda, a ne da cekam 20 godina....ne dam vise nikom nista za pravo....e, da mozda sam ja egocentricna i sujetna, ali nista vise nego drugi....pokusavam, KAO, da budem tolerantna i da sve razumem...a onda me zivot tako opauci po nosu...da ne mogu ni sama da se osvestim! i svi koji su bili pokvareni, zli i prevaranti, prodju bolje od mene...:|

Emocije su uslovljene nacinom naseg razmisljanja, ako je razmisljanje neracionalno bice i one.

Bes i frustracija ne mozu da se svrstaju u kategoriju normalnog, normalno je se isprazniti na trenutak besom ili frustracijom, a sta je vise od toga - spada pod domen emotivne nezrelosti.

U ovom tvojem izlaganju ne vidi se neko stremljenje prema nekoj pravdi, vec nemogucnost otarasiti se od navalentne emotivne konfuzije.

Mozda ipak neko i ima neko pravo.

Ti drugi o kojima pricas jesu upravo tvoja sujeta, nama potrebe da sebi nabacujes kojekakve karakteristike, ako uzivas u takvom 'ljutitom' stanju onda ti nema ko sta da zameri.

Ne opauci te zivot po nosu vec tvoja sema razmisljanja.

Zli, pokvareni i ostala djubrad na kraju nikad ne prodju dobro!

Pozdrav!
 
U mom slucaju to ide ovako, izjadam se drugaricama, prvo jednom, pa drugoj, pa trecoj, smorim ih do bola, izanaliziramo njegovo ponasanje iz svih mogucih i nemogucih uglova, konstatujemo da njemu stvarno nesto fali, i ja bezbrizno i zadovoljno odem na spavanje.
a sutradan...
jos gori osecaj, tipa da samnom nesto nije u redu,
i da cu od danas biti bolja i pametnija
i necu dozvoliti nijednom muskom gadu da me povredi
cvrsta odluka i moja resenost
i obavezna promena po pitanju mog izgleda obicno to bude drasticna promena
u boji kose ili njenoj duzini
i za tili cas nova Ja
i sve je zaboravljeno zauvek
kod mene zaista pali, govorim iz iskustva
 
Tema je dobra...
... a ja se osećam toliko tupo da bih išta mogla da napišem, toliko ravnodušno da mi je čak pomalo žao zbog toga... volela bih da bar mogu da zaplačem... da stvorim bar neku punoću u sebi, makar ona bila ''suzna''...

Kakva nedelja, radna i vesela, nijednom nisam pomislila na svoje frustracije... ili razočarenja...
Da li zato što sam bila preokupirana obavezama... ili me je Artisti mnogo okupirao :)...

Joj, koliko me nervira što ne znam šta da napišem... a želim, baš, baš...
 
Takoooo jeeee, aleee aleeeeee! 8-)


A da li je?

Obicno losi momci zarobe dobre devojcice i one se pomire sa time. Kazna? Zaobidje ih. Zrtve im oproste silovanje.
Zivot je prokletstvo, ako ne zauzmes mimikriju zlih, ispastas nesrecu sto volis.
I badava ce da me ubedjujes drugacije. Nema da se slozim
Zene su proklete.
Muskarci su jos prokletiji.
Ja... ja sam skolski primer.
 
Pa nishta,skapirash da je svako osoba za sebe,i da su svi razlichiti.Tako da ako te je bivshi zaj*ao ,ne mora da znachi da ce i buduci.But,tochak srece se okrece ,kapiram ako sam nekog zavrnula,mene ce sledeci,i uvek tako biva...

Shto se tiche ''naboja emocija'',pri pomisli na bivsheg,...e pa toga se ne mozesh osloboditi.Sem ako ne postanesh ravnodushna,a kako cesh to uspeti?
-pa tako shto cesh se zaljubiti,i onda ce ti biti bash sve jedno da li je mrtav-ziv...
 
A da li je?

Obicno losi momci zarobe dobre devojcice i one se pomire sa time. Kazna? Zaobidje ih. Zrtve im oproste silovanje.
Zivot je prokletstvo, ako ne zauzmes mimikriju zlih, ispastas nesrecu sto volis.
I badava ce da me ubedjujes drugacije. Nema da se slozim
Zene su proklete.
Muskarci su jos prokletiji.
Ja... ja sam skolski primer.

Ono u sta verujes postaje tvoj zivot.:razz:
Nego sta vam je svima danas? Retrogradni Mars u raku i Mesec u devici, kaze baba.:lol:
 
Ono u sta verujes postaje tvoj zivot.:razz:
Nego sta vam je svima danas? Retrogradni Mars u raku i Mesec u devici, kaze baba.:lol:

Ako neko veruje u nesto... i tu sam skolski primer.
Optimizam je moje drugo ime.
Zivot me opovrgava na svakom koraku.
Ne dajem se tako lako.
Ne dajem se nikako.
Dozivotno.
Cinjenice su nepobitne i pored svakolikog optimizma.

Takav mi horoskop zivota, nevezano za Mars, Veneru ili Pluton.
Sudbina? Samo lagana prica sa duplerice Vecernjih Novosti...
 

Back
Top