EKSTRA VRHovi našeg govora

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Koje su to reči i izrazi koje slušate gotovo svakodnevno, u kolokvijalnom govoru ili možda čak na televiziji, a koji vam smetaju (možda izluđuju, kao mene ova dva istaknuta u naslovu)?

Takođe me nerviraju izrazi tipa ''mislim ono'', ''gotivno'', ''do jaja'' (ggrrrrr), prilog ''skroz'' u određenim rečeničnim sklopovima,...
Neverovatno, ali mi ''brate'' ne para uši, sem ako nije uzrečica (da ne bude baš svaka druga reč u praznom sadržaju), ali njenu varijantu ''bate'' svakako verujem za prostaka i imbecila...
(Mama mi skoro rekla ''brate'' kad mi nešto prepričavala... :lol: valjda se zanela malo... poželela da se oseti mladom... :))
Setiću se još nečega...
A, evo, i vi se sećajte...

P.S. Žak... Hej Žak, ti si mrak... :) Pazi što činiš sa mojijem temama... ;)
 
Много ме нервира реч "суштински" коју наши политичари стално понављају.
А тек оно о "ширењу позитивне енергије"...најежим се кад то чујем иако је, углавном, реч о лепим стварима или догађајима.
 
Da, ''mojne''... To je već za šamaranje... :)
I sav taj šatrovački govor: ''žemo'', ''dgra'',...

Соколице, уз сво дужно поштовање теби, коју веома поштујем, и твојим темама, сада морам да станем у одбрану шатровачког говора, јер је он, између осталог представљао и моју генерацију.
Да не смарам даље, о овоме и још о нечему прочитај на http://sr.wikipedia.org/sr-el/Шатровачки_говор
Поззззззззззз
sunglasses2.gif
 
''Brate'' kažem i ja, ali iz zezanja....više onako kao ''brateeeeeeee'', a kad neko onako ozbiljno ubacuje ''brate'' tri puta u jednoj prostoproširenoj rečenici od toga se sva naježim...

A najgore od svega mi je kada čujem ''u fulu'' :roll:....Npr. nedavno sam čula ''Čoveče, kakav mu je stan, sve ono u fulu.'' E kad nisam znala da l' da se smejem ili da plačem.

Ne volim ni ''vrh'', i šatrovačke fraze kao npr. ''kupi mi kežva'' :roll:

Ponekad sleng ume da mi bude i zanimljiv i da slatko zvuči, ali samo ako se ne upotrebljava previše, tj. ako se ne forsira....
 
uh, ja brate ne mogu da izbacim,al kao trudim se.. i satrovacki volim.. al ne uvek, misim kao, kad je primereno situaciji :lol:
vrh, ekstra, znaci, u fulu (o kakvog li uzasa) , bruka, mi idu na zivce..
a za smaranje - moja mama je ceo zivot govori - uh al me smorio ovaj ili vec neko, i uvek sam mislila - o boze odakle joj ta rec, to niko ne govori.. kad ono.. :D
 

Back
Top