Bolnice

darkoje

Aktivan član
Poruka
1.429
vec duze vreme me muci nesto ,pa evo i da pitam.Kako je moguce da samo u Beogradu majka za boravak sa svojim detetom mora da placa 500 dinara na dan dok nigde u Srbiji ne postoji ta praksa?Ja sam bila(na zalost)u svim bolnicama severno od Beograda i u ni jednoj nisam morala da placam ni 1 jedini dinar(sem mozda neke privatne analize dok u Beogradu u Tiorsovoj sam bila 2.5 meseca i za svaki dan morala da platim.Kako to da se vi Beogradjani ne bunite protiv toga?Ja sam zvala kancelariju precednika drzave ,pricala sa nekim ministrima i precednikom vlade ali oni sami nista ne mogu da urade ako vi ne napravite peticiju ili nesto slicno,pa necemo se valda mi iz"unutrasnjosti" boriti za vas?
 
Ne borite se za nas i nemojte da se borite za nas, i vi dolazite u Bg bolnice, skole, radna mesta.... Kad nama treba bolnica, ne idemo u drugi grad, mada najcesce ni kod Bg drzavnih lekara, jer nema mesta...Bez uvrede, ali to kosta.

Drugi put pozdravite precednika i od nas sto ne mozemo da dodjemo na red u gradu u kom zivimo, kad nam nesto treba, a ne idemo u Nis ili Novi Sad...
 
Ne borite se za nas i nemojte da se borite za nas, i vi dolazite u Bg bolnice, skole, radna mesta.... Kad nama treba bolnica, ne idemo u drugi grad, mada najcesce ni kod Bg drzavnih lekara, jer nema mesta...Bez uvrede, ali to kosta.

Drugi put pozdravite precednika i od nas sto ne mozemo da dodjemo na red u gradu u kom zivimo, kad nam nesto treba, a ne idemo u Nis ili Novi Sad...


au,bre...al si negativna...:roll:
ne dolazi niko u bg u bolnicu što voli, i što želi tebi da zauzme red,ebo te...nego zato što mora....nisi razmišljala o tome...
 
Ne borite se za nas i nemojte da se borite za nas, i vi dolazite u Bg bolnice, skole, radna mesta.... Kad nama treba bolnica, ne idemo u drugi grad, mada najcesce ni kod Bg drzavnih lekara, jer nema mesta...Bez uvrede, ali to kosta.

Drugi put pozdravite precednika i od nas sto ne mozemo da dodjemo na red u gradu u kom zivimo, kad nam nesto treba, a ne idemo u Nis ili Novi Sad...

Не могу да верујем шта сам прочитала!:sad:
Наравно да се из Београда не иде у друге градове . Тамо су болнице очајне. Углавном.
 
e..moram da vam ispricam...i eto..al moram....nedavno sam bio u poseti u bolnici u kbc bežanijska kosa....prvo sam video akvarijoom....ogroman...pa imaju i baštu...sa ribama...kao mini japanski vrt...i sad zalootamo mi.....odemo na sprat neki...ne znam koji....i doogačak hodnik i piše....na vratima "kragoojevac"......"požarevac", "niš", "sombor, "čačak"........raspitao sam se...to su sobe za foonkcionere iz tih gradova........posebne....izolovane.... u kojima je kao u zapadnim i američkim filmovima sa sve cvećem na komodi.......e, i kad se pomene beograd....ispreslišavajte tamo foonkcionere.....jer niste kao građani sebi u mogućnosti da sebi priooštite tako nešto........malo njih pitajte šta rade i kako.....što se tiče tiršove...zar taj novac za lečenje dece...ne refoondira iz kase i oslobađa od participacije...kako se to već zove....???
 
Ne borite se za nas i nemojte da se borite za nas, i vi dolazite u Bg bolnice, skole, radna mesta.... Kad nama treba bolnica, ne idemo u drugi grad, mada najcesce ni kod Bg drzavnih lekara, jer nema mesta...Bez uvrede, ali to kosta.

Drugi put pozdravite precednika i od nas sto ne mozemo da dodjemo na red u gradu u kom zivimo, kad nam nesto treba, a ne idemo u Nis ili Novi Sad...

JA sam dosla sa detetom od 15 meseci koje je imalo dijagnozu tumor na zelucu u Beograd posto se tu nalazi najbolji strucnjak za ta pitanja i veruj mi ni ui ludili ne bi dosla i lecila se 300 kilometara od kuce u kojoj sam ostavila jos dvoje dece da nisam morala .Ja sam poslata od strane nacelnika klinike u mome gradu,nacelnika novosadske bolnice i sa redovno overenim uputom od siza i opet sam morala da platim.Nije meni tesko sto sam ja platila,ja sam dosla i otisla a vi vasu decu lecite tu svaki dan i ne daj Boze ikom ono sto se meni dogodilo
 
Даркоје,
не обраћај пажњу на овакве комантаре. Само онај ко није имао ПРАВЕ ПРОБЛЕМЕ може овако нешто да каже, тј. да лупи!
 
....strašno je...čovek ostane bez komentara na ovakve priče....
gotovo sam sigooran da zavod refoondira.....odoovek se i znalo koliko košta bolnički dan...pa se refoondioralo...to je uz sve patnje koje ima roditelj i dodatna briga......ako je zavod refoondiorao pre par godina...ne veroojem da i sada to ne čini....
 
Ne borite se za nas i nemojte da se borite za nas, i vi dolazite u Bg bolnice, skole, radna mesta.... Kad nama treba bolnica, ne idemo u drugi grad, mada najcesce ni kod Bg drzavnih lekara, jer nema mesta...Bez uvrede, ali to kosta.

Sad me potseti na jednu koleginicu sa faxa. Ja tek dosla u Bg, na faxu nikoga ne poznajem, polako pocinje upoznavanje. Skontamo se nas dve, stvarno ok riba. Iz Borce je. Dodjemo na praksu, jedna pacijentkinja nas pita odakle smo. Ja kazem, a ona na to odgovori kako mi iz unutrasnjosti bolje ucimo i imamo vece ciljeve od Beogradjana. Na to koleginica "skoci", pocne da urla kako smo im mi zauzeli mesta na faxu itd...
Do sada sam mislila da je ona izuzetak, ali vidim da malogradjana ima na svakom koraku.
Kako ste samo ograniceni. Bruka.
 
Nisu zivota mi,proveri u Tirsovoj da li refundiraju i 1 dinar.Kada te prime pokazu ti neki papir kako su to potpisali gradonacelnik,direktori bolnice i neki jos i kako sve mame koje hoce da ostanu sa svojim detetom a ono je starije od 12 meseci moraju da plate 500 din.po danu i bilo da imaju uput bilo da nemaju.Ljudi pa sto bi se zezala sa takvom stvari pa to se uvek moze lako proveriti.A i ne razumem poentu tvoga posta
 
ne treba tebi tiršova da refoondiora..... nego tamo, u svom gradu....konsooltuj se lekarom koji ti je dao uput za tiršovu.... i da li možeš da ostvariš pravo preko fonda za zdravstvo....tamo se rešava... ..ne mogu da veroojem...... crnogorci jbte sve svojima refoondiraju...kad ih pošalju za bg.....ranije su i naši..to je normalna praksa.....i nisu mogli preko noći.. neverovatno mi zvooči......ali stvarno..onda bi trebalo i za "odrasle"......a nisam čuo za takve sloočajeve...
 
Моје дете је трипут лежало у локалној дечијој болници код нас. Први пут, на операцији крајника, примали су мајке, али су мајке морале да плате болнички дан, не сећам се тачно колико је коштало...можда данашњих 200-300 динара. Мајке су добијале болничку храну, али су спавале на столицама поред дечијих кревета.
Други пут је лежала у дечијој болници, мајкама није било дозвољено да буду са децом, али сам успела да средим преко неке јако дебеле везе. Тада ми нису наплатили.
Трећи пут су у истој дечијој болници примале маме, али опет уз плаћање и спавање на дечијем кревету заједно са дететом, или на столици.
То се не рефундира, колико знам, нити се икада рефундирало.
 
........postoji cena bolničkog dana...reko sam to..i ne refoondira se sve, lakše operacije...koje su u stvari intervencije...ne operacije..... i ovo je mikrohiroorgija...2,5 mesaca u bolnici...x 500 din. dnevno....ne bi bilo loše da neki lekar kaže kako to ide..kad nemaš vezu, naravno...i ovo kao, što je to samo u bg-u...
 
Nisu zivota mi,proveri u Tirsovoj da li refundiraju i 1 dinar.Kada te prime pokazu ti neki papir kako su to potpisali gradonacelnik,direktori bolnice i neki jos i kako sve mame koje hoce da ostanu sa svojim detetom a ono je starije od 12 meseci moraju da plate 500 din.po danu i bilo da imaju uput bilo da nemaju.Ljudi pa sto bi se zezala sa takvom stvari pa to se uvek moze lako proveriti.A i ne razumem poentu tvoga posta
Darkoje, ne refundira Tiršova, već tvoja opština, tvoj grad.;)
Trebao je nadležni lekarda ti samo stavi potpis i pečat na papir koji si ti donela iz svog grada.
To ljudi rade odavno. Koliko znam, niko se do sad nije bunio.
 
pa zavisi od hit. sloochaja..ne znam....mislim da se nekad ne postavlja pitanje...al u obichnim sl. to nisu troshkovi lecenja, jel da?....i tako...mogu da ukljoocooju sanitetsko vozilo, sto je normalno...al to znaju najbolje zdr. radnici kojih je poon 4room.......a i darkoje kaze da je zabole ....... pa, dobro....
 
Predpostavljam da se to smatra luksuzom, zato su ti i dali da potpises.
Lopovi i nadasve bezobraznici.
Pljackati ljude u takvoj situaciji je nehumano.
I naravno da ce svako da potpise da bi ostao sa detetom. Zanima me samo kako odrede granicu od 12 meseci, pa i dete od 10 godina je dete i njemu treba mama kada je u bolnici.
Uzas.
Ne znam za strucnost lekara u Tirsovoj, ali da vec 15 godina dajemo stalno neke pare, a ona i dalje ne lici ninastato je cinjenica.

Drago mi je za dete, da je dijagnoza pogresna:D
 
Kad nama treba bolnica, ne idemo u drugi grad, mada najcesce ni kod Bg drzavnih lekara, jer nema mesta...

Drugi put pozdravite precednika i od nas sto ne mozemo da dodjemo na red u gradu u kom zivimo, kad nam nesto treba, a ne idemo u Nis ili Novi Sad...

Da li je zasluga Beogradjana to sto su u Beogradu najbolji uslovi za lecenje, skolovanje i sl.?
 
Drago mi je za dete, da je dijagnoza pogresna:D
Takodje!
c020.gif
 
Da li je zasluga Beogradjana to sto su u Beogradu najbolji uslovi za lecenje, skolovanje i sl.?

Jeste. Porez na platu placa se opstini u kojoj zivis, pa tako se iz moje plate (i plata ostalih Beogradjana)direktno puni beogradski budzet. A iz njega idu sredstva za bolnice, vrtice, skole, muzeje, galerije, biblioteke, saobracaj itd.
 

Back
Top