Vojvoda Veran Matic

Max Hardcore

Primećen član
Banovan
Poruka
673
VOJVODA!
Direktor RTV B92 Veran Matić za Srpsku reč pisao feljtone o četnicima i propagirao ravnogorsku ideju, tvrdi Danica Drašković

BEOGRAD - Veran Matić, direktor televizije B92, ne tako davno bio je osvedočeni četnik i glavni zagovornik ravnogorske ideologije! Ovo za Kurir tvrdi Danica Drašković, supruga lidera Srpskog pokreta obnove Vuka Draškovića.

- Nije to nikakva tajna. Matić je bio antikomunista, pisao je o komunističkim zločinima kao autor feljtona „Crveni teror“. Sadašnji direktor B92 bio je deo tog antikomunističkog, četničkog projekta, zajedno sa mnom i Milosavom Samardžićem. Išli smo zajedno u London da upozna vojvodu Bojovića, s kojim je uradio i intervju. Bio je četnički nastrojen - kategorična je Draškovićeva.

Prema njenim rečima, Matićevo mladalačko svrstavanje uz čiča Dražu počinje početkom devedesetih.

- U to vreme cela istočna Evropa je krenula tim putem, kada se očekivalo da će i u Srbiji komunistička struja biti poražena - kaže ona i dodaje da je Matić promenio ćurak i skrenuo ulevo odmah pošto se ispostavilo da će komunisti opstati na vlasti.

- Uostalom, i danas su komunisti na vlasti, a tu je i Veran Matić - ističe Draškovićeva.
Veran Matić u izjavi za Kurir, međutim, demantuje da je bio zagovornik četničke ideologije.

- To su gluposti u interpretaciji Danice Drašković. Nisam nikada bio četnik. Ja sam samo bio novinar koji je objektivno pisao o četnicima u Srpskoj reči i toga se ne stidim. Uostalom, pogledajte arhivu, pa ćete videti - kaže Matić i dodaje da nikada nije išao s Danicom Drašković u London.

Na pitanje da li je on autor intervjua sa četničkim vojvodom Bojovićem pod naslovom „Miniću, vraćaj moju naredbu“, koji se može naći u arhivi Srpske reči, Matić kaže da se ne seća baš najbolje?!
- Možda sam uradio taj intervju, ali to nikako nije bilo u Londonu. Moguće je da smo razgovarali telefonom - kaže on. Ponavljajući da je bio samo novinar, Matić ističe da nije tačna tvrdnja Draškovićeve da je bio antikomunista.
- Sve ideologije koje su totalitarne su mi strane, borio sam se protiv njih, pa tako i protiv komunističke ideologije - napominje direktor B92.

ŠTA KAŽE SRPSKA REČ

Uvid u arhivu Srpske reči otkriva da tekstovi potpisnika Verana Matića ne samo da nisu objektivni već su i srceparajuće pristrasni. Ljubav prema četnicima i četničkim vojvodama provejava iz svakog Matićevog slova. Matić vrlo emotivno piše o biološkom istrebljenju Srba, hrabrim podvizima četničkih elitnih jedinica, partizanskim zverskim zločinima...
 
Ипак, постоји у ЛДП-у и других политичких ''голубова прелетача'' који крију своју националистичку прошлост и активно учешће у ономе што данас жестоко (и лицемерно) нападају. Реч је о неколико страначких функционера партије Чедомира Јовановића о чијем националистичком деловању је остало писаног трага и то ћу презентирати у ових неколико постова. Један од њих је Драгослав Алексић, дугогодишњи функционер Mилошевићевог СПС-а, ратни добровољац који је са скупштинске говорнице позивао на стрељање дезертера и пацифиста, а други је историчар Никола Самарџић који је годинама писао чланке у националистичким новинама, заступајући идеје и користећи изразе као што су на пр.:

-По етничком праву у српску државу морале би улазити све оне територије које насељавају Срби;
- криптонацистички нови светски поредак;
- спискови Срба осумњичених за ратне злочине састављани су у Београду;
- десила су се бестијална зверства мухамеданског талога прикупљеног са азијских пустара и увезеног у Европу;
- хистерична дрека о претежно измишљеним српским злочинима;
- претећи лавеж Сотониног слуге Андреа Гликсмана;
- историја стварања ЕУ је прича о диктатури мултинационалне бирократије и њеном преузимању власти од институција националних држава;
- масонско зло ЕУ
- шефа посматрачке мисије ЕЗ Бернара Кушнера, који је учествовао у распиривању хистеричне антисрпске кампање, је требало привести, саслушати и церемонијално протерати; итд.
hahasmajlits2.gif
hahasmajlits2.gif
hahasmajlits2.gif
 
Najvetja tragi-komedija je bila kada su ti "liberalni,proevropejski likovi koji se zalazu za gradjansku evropsku Srbiju koja je za suochavanje i protiv nacionalizma bla,bla,bla" napadali u skupshtini Radovana Jelashitja jer "nema srpsko drzavljanstvo"aludirajuci da je Hrvat...buwahahahahahaha.:lol::lol::lol:
 

Back
Top