Biljana Srbljanović

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Da je ova zena djubre od coveka ukazuje cinjenica da je lagala(u listu "Vreme")da je Kusturica bio u sprezi sa Milosevicevim rezimom u vreme snimanja filma „Andergraund", odnosno da je preko svog prijatelja Milorada Vucelica direktno saradivao sa rezimom, pri cemu je imao i materijalne koristi.

Kusturica je podneo krivicnu tuzbu protiv Srbljanovicke i dobio spor.
 
Kusturica je najocitiji primer izvornih poturica koje su dolaskom Turaka menjale veru u zamenu za privilegije i povlascen status ,jes da je kod njega islo obrnuto al je primer toliko dobar pravi skolski da bi deca mogla da uce istoriju na njemu .
 
Meni je neshvatljivo da se zbog nečijeg političkog angažmana osporava profesionalni uspeh
Jedan Emir Kusturica ima takav renome u evropskom filmskom miljeu da je to zapanjujuće, bez obzira što je on ovakav ili onakav on je uvažen i cenjen i pozitivna ličnost koja predstavlja ovu zemlju.
Biljana Srbljanović je mlad i perspektivan dramaturg, izuzetno cenjen i uspešan u Evropi i SAD-u, ona je pisac scenarija možda najbolje domaće serije "Otvorena vrata" sa odličnom glumačkom ekipom
Jednostavno, ako je onomad Tanasaković podržao SPS, on nije bio manje vredan odbojkaš, ili Šapić DS, hoće li se birači ovih drugih stranaka manje radovati njegovim golovima, jel Dokićka lošija ako je podržala radikale...primera je bezbroj, a glupaka još više
 
]Meni je neshvatljivo da se zbog nečijeg političkog angažmana osporava profesionalni uspeh[/B]
Jedan Emir Kusturica ima takav renome u evropskom filmskom miljeu da je to zapanjujuće, bez obzira što je on ovakav ili onakav on je uvažen i cenjen i pozitivna ličnost koja predstavlja ovu zemlju.
Biljana Srbljanović je mlad i perspektivan dramaturg, izuzetno cenjen i uspešan u Evropi i SAD-u, ona je pisac scenarija možda najbolje domaće serije "Otvorena vrata" sa odličnom glumačkom ekipom
Jednostavno, ako je onomad Tanasaković podržao SPS, on nije bio manje vredan odbojkaš, ili Šapić DS, hoće li se birači ovih drugih stranaka manje radovati njegovim golovima, jel Dokićka lošija ako je podržala radikale...primera je bezbroj, a glupaka još više
Ovo si lepo rekao i potpuno si u pravu samo sto su Srbljanovickini stavovi u suprotnosti sa stavovima partijske vecine ,ona dakle "talasa" sto bi rekli drugovi komunisti i ne uklapa se u vladajucu ideologiju te je stoga predmet pljuanja i ponizavanje ,uostalom to nije nista novo kod nas sve je to vec vidjeno pre 60 godina .
 
Ovo si lepo rekao i potpuno si u pravu samo sto su Srbljanovickini stavovi u suprotnosti sa stavovima partijske vecine ,ona dakle "talasa" sto bi rekli drugovi komunisti i ne uklapa se u vladajucu ideologiju te je stoga predmet pljuanja i ponizavanje ,uostalom to nije nista novo kod nas sve je to vec vidjeno pre 60 godina .

znam ja da je učmalost majka za mnoge koji su iz komunističkog šinjela isplivali u nešto otvoreno i novo, gde se drugačiji deportovao na neka ostrvlja, ali ako ima pravo Kusturica da kaže svoj politički stav, šta voli i šta ne voli, ima i Srbljanovička...nema tu razlike, a društvo je tu da ceni ko je više ili manje u pravu i da navija za jedne i druge, radilo se o Kanu, nekom pozorišnom festivalu ili svetskom prvenstvu u ...... (sem fudbalu, tu se nema razloga jediti)
 
Srbljanovicka je jedan obichan mizaran ispljuvak postkomunistichke tranzicije.Samoumishljeni kvazi-nazovi intelektualac kojoj i zapadno g.ovno mirishe i hotje svoj kolonijalni nachin razmishljanja i svest da predstavi kao"demokratski" "liberalni" i "napredni".Do mojega...
Mora da su joj iz familije crveni revolucionari koji i dalje kukunmavche za Partizanskom Shugoslavijom i "dobrim starim vremenima tolerancije u crvenoj diktaturi"pa to skriva iza annti-ratnog profiterstva.
Bezznachajan zavidan iskomplexiran olosh.
Zato joj je Kusta i trn u oku jer umishlja da je neka "poznata"osoba..moz mislit...najobichniji dramaturg...takvih kao shto je ona ima zilion,a Kusturica ma kolika budala kao osoba bio za nju je neuporediv-svetski priznat umetnik.To nju tangira.
 
A sigurno predstave po kalupu"O zlim Srbima koji zasluzuju sve shto im se desilo dramski prikazano u dragediji posrnutja prosechne SrbiJanske familije"vishe ne prolaze tako dobro...bila zabavna cirkuska atrakcija u smeru drushtveno-podobnoe zapadnjachke propagande jedno vreme....ali trenutno su druge politichki korektne baljezgarije u zizi a ne "posrnutje zlih Srbotjetnika".Tako da je sigurno i ogorchena shto manje shushte Evritji na pljuvachini srpbIJanskog etosa.Nije to vishe toliko zanimljivo "civiliziranoj" Europi.Vetj mnogo puta vidjena i prezvakana stvar.
 
Ovo si lepo rekao i potpuno si u pravu samo sto su Srbljanovickini stavovi u suprotnosti sa stavovima partijske vecine ,ona dakle "talasa" sto bi rekli drugovi komunisti i ne uklapa se u vladajucu ideologiju te je stoga predmet pljuanja i ponizavanje ,uostalom to nije nista novo kod nas sve je to vec vidjeno pre 60 godina .
Ja sam argumentovano objasnio zasto mislim da je Srbljanovicka djubre od coveka.Problem je sto se ti pravis blesav.
Ovo si lepo rekao i potpuno si u pravu samo sto su Srbljanovickini stavovi u suprotnosti sa stavovima partijske vecine ,ona dakle "talasa" sto bi rekli drugovi komunisti i ne uklapa se u vladajucu ideologiju te je stoga predmet pljuanja i ponizavanje ,uostalom to nije nista novo kod nas sve je to vec vidjeno pre 60 godina .
I komunisti su "talasali" za vreme Kraljevine Jugoslavije.

PS Vise verujem Sonji Liht nego Biljani Srbljanovic.
 
a sonja liht bi se, nadasve, slozila sa vasom tezom da je djubre, komunsticki ispljuvak, samoumishljeni kvazi-nazovi intelektualac koji mirishe zapadno g.....?

p.s.
vi ste, naravno, procitali/gledali supermarket ili ameriku, 2.deo, skakavce; razume se... ;)
 
Srbljanovicka je jedan obichan mizaran ispljuvak postkomunistichke tranzicije.Samoumishljeni kvazi-nazovi intelektualac kojoj i zapadno g.ovno mirishe i hotje svoj kolonijalni nachin razmishljanja i svest da predstavi kao"demokratski" "liberalni" i "napredni".Do mojega...
Mora da su joj iz familije crveni revolucionari koji i dalje kukunmavche za Partizanskom Shugoslavijom i "dobrim starim vremenima tolerancije u crvenoj diktaturi"pa to skriva iza annti-ratnog profiterstva.
Bezznachajan zavidan iskomplexiran olosh.
Zato joj je Kusta i trn u oku jer umishlja da je neka "poznata"osoba..moz mislit...najobichniji dramaturg...takvih kao shto je ona ima zilion,a Kusturica ma kolika budala kao osoba bio za nju je neuporediv-svetski priznat umetnik.To nju tangira.
na stranu sve nezasnovane idiotizme koje si ovde napisao,a koji sutako u tvom stilu "pljujem radi pljuvanja" a ne "pljujem jer znam"

da li si pogledao i jednu jedinu njenu predstavu?

da/ne?
 
Da je ova zena djubre od coveka ukazuje cinjenica da je lagala(u listu "Vreme")da je Kusturica bio u sprezi sa Milosevicevim rezimom u vreme snimanja filma „Andergraund", odnosno da je preko svog prijatelja Milorada Vucelica direktno saradivao sa rezimom, pri cemu je imao i materijalne koristi.

Kusturica je podneo krivicnu tuzbu protiv Srbljanovicke i dobio spor.

Пази, не знам која је формулација, али чињеница је да је Вучелин РТС спонзорисао не само Андерграунд, него и Ране који је најгоре пљувње (углавонм истинито) по Милошевићевим деведесетим. Ерго, све док Мира лично није помињана, тада је могао да прича ко шта хоће. Значи није била баш толика диктатура.
А да Биљана ђубре неопевано, јесте...
Очекујем да Куста неког напенали за оно што су му ставили фес на форомонтажи. Тако се већ једном са Пајкићем расправио:lol:
 
Srbljanovicka obozava da pusi kare.Ima crni pojas iz pusenja

hmm doticnu gospodju mozete mrzeti i obozavati ali ona ima svoju publiku a i sa nekim svojim politickim egzibicijama ima simpatizera i van citalaca i gledalaca
PS
a sta se pusenja tice hmm
mislim da moze da vam se veruje uz jedan malecki uslov a taj je
tacno je to sta tvdite samo ako ste navedene "kare" vi licno drzali u rukama dok su bili popushavani
 
A sigurno predstave po kalupu"O zlim Srbima koji zasluzuju sve shto im se desilo dramski prikazano u dragediji posrnutja prosechne SrbiJanske familije"vishe ne prolaze tako dobro...bila zabavna cirkuska atrakcija u smeru drushtveno-podobnoe zapadnjachke propagande jedno vreme....ali trenutno su druge politichki korektne baljezgarije u zizi a ne "posrnutje zlih Srbotjetnika".Tako da je sigurno i ogorchena shto manje shushte Evritji na pljuvachini srpbIJanskog etosa.Nije to vishe toliko zanimljivo "civiliziranoj" Europi.Vetj mnogo puta vidjena i prezvakana stvar.

Веома прецизна и тачна УМЕТНИЧКА БИОГРАФИЈА Караџићеве рођаке!

п.с. Ти очигледно имаш добар увид у српско позориште.
 
bravo derer uspeo si u zivotu
eremita ti se uvlaci u bulju
oduvek sam tvrdila da ste slicni :)

Сељанчуро, заобиђи ме са својим примитивним коментарима који, узгред,
немају никакве везе са темом, али имају везе са твојим менталним фекалијама,
као и увек:

Нисам данас расположен да трпим твоје скакање по ганглијама:

 

Back
Top