Dali znate ko smo mi

StevanJ

Zainteresovan član
Poruka
209
Postovani prijatelji!
Pregledavajuci teme na ovom forumu primijetio sam da vecina ljudi koji su tu na forumu razmatraju proslost drugih naroda(razne redove u hriscanstvu njihove simbolike itd.).Dali se neko od njih zapitao kakva je nasa istorija po pitanju tih stvari ili cemo se zadovoljiti osnovnim saznanjima.Primjer dali oni znaju ista o lozama nasih svetaca i velikomucenika?
Dali znaju (recimo)da loza od koje je potekao Sv.Vasilije Ostroski(svetac koji hoda) i dan danas postoji?Dali znaju koje je njihovo porijeklo?
 
Postovani prijatelji!
Pregledavajuci teme na ovom forumu primijetio sam da vecina ljudi koji su tu na forumu razmatraju proslost drugih naroda(razne redove u hriscanstvu njihove simbolike itd.).Dali se neko od njih zapitao kakva je nasa istorija po pitanju tih stvari ili cemo se zadovoljiti osnovnim saznanjima.Primjer dali oni znaju ista o lozama nasih svetaca i velikomucenika?
Dali znaju (recimo)da loza od koje je potekao Sv.Vasilije Ostroski(svetac koji hoda) i dan danas postoji?Dali znaju koje je njihovo porijeklo?

Salvador Dali? :)
'Ajde samo jedno "Dali" napisi pravilno, pa cemo ti reci ko smo! :)
'Ajde, 'ajde, bode mi oci...
 
E vidis @borac za prava zivotinja,dali si sigurna po crkvenim spisima da ti je cukundeda bio Resavski knez ili je to samo nagadjanje (oli babi milo sto joj se snilo)?@topmodelsica opet imamo razna poimanja vijere zahvaljujuci cemu se ona i raspada i nestaje."Ma nije vazna istorija vijere,evo mi cemo prihvatit da nas zovu vijera NUKULE TUNGE TUNGE AKUA i da vijera datira od juce",pa da nam onda raznorazni pametuju i sole pamet a kao izgovor za to da nam daju recenicu"pa sta hocete tek juce ste postali a danas bi nesto,eto koliko ste g.... kad ste se sjetili da postanete jedno tek 2000 god.poslije hriscanstva"!E MOJE LIJEPO PRAVO-SLAVLJE(dali jedna rijec podijeljena u dvije ista kazuje?).
 
E vidis @borac za prava zivotinja,dali si sigurna po crkvenim spisima da ti je cukundeda bio Resavski knez ili je to samo nagadjanje (oli babi milo sto joj se snilo)?@topmodelsica opet imamo razna poimanja vijere zahvaljujuci cemu se ona i raspada i nestaje."Ma nije vazna istorija vijere,evo mi cemo prihvatit da nas zovu vijera NUKULE TUNGE TUNGE AKUA i da vijera datira od juce",pa da nam onda raznorazni pametuju i sole pamet a kao izgovor za to da nam daju recenicu"pa sta hocete tek juce ste postali a danas bi nesto,eto koliko ste g.... kad ste se sjetili da postanete jedno tek 2000 god.poslije hriscanstva"!E MOJE LIJEPO PRAVO-SLAVLJE(dali jedna rijec podijeljena u dvije ista kazuje?).

a) Nisam baba
b) Sigurna sam (po svim spisima)
c) Da je bio i Džingis kan, ja danas nemam ništa od toga
 
@topmodelsica opet imamo razna poimanja vijere zahvaljujuci cemu se ona i raspada i nestaje."Ma nije vazna istorija vijere,evo mi cemo prihvatit da nas zovu vijera NUKULE TUNGE TUNGE AKUA i da vijera datira od juce",pa da nam onda raznorazni pametuju i sole pamet a kao izgovor za to da nam daju recenicu"pa sta hocete tek juce ste postali a danas bi nesto,eto koliko ste g.... kad ste se sjetili da postanete jedno tek 2000 god.poslije hriscanstva"!E MOJE LIJEPO PRAVO-SLAVLJE(dali jedna rijec podijeljena u dvije ista kazuje?).

Ne treba o tome da se raspravlja. Pravoslavci koji raspravljaju o tome samo ukazuju na svoj licni nedostatak vere, a ljudi iz drugih vera koji raspravljaju o tome ukazuju na svoju neobavestenost.Ne mogu da raspravljam o tome zasto su ovce bele a samo po neka crna.
 
A da svaka ovca svoju politiku vodi u stadu cemu bi to vodilo?A pravoslavci da vise raspravljaju o svojoj vijeri dosli bi do jos nekih bitinih spoznaja (uzgred iz te sam vijere da nebi ispalo da sam NEOBAVIJESTEN).
 
Nema razloga u veri. Vera je kad verujes. Ima samo da li verujes ili ne. Ako o necemu nema rasprave, to je vera. Vera je jedina stvar oko koje nema rasprave.

A sta mi upravo radimo??? Sigurno ne raspravljmo!!!:D

Sustina hriscanstva je: " Pokori se nama i icices u raj,ali i ako se ne pokoris bog ce ti oprostiti,ali to nije razlog da te mi ne mrzimo!":D

A sustina same vere...........pa rekao sam to vec negde:" Za ljude koji nemaju veru u sebe pa je polazu u visu silu.........,,,,bla,bla......bla,bla,bla"
 

Back
Top