Nokia vs. Samsung vs. Sony Ericsson vs. Motorola

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Ovo su modeli tih telefona:
Nokia 6070
Samsung x540
Sony Ericsson k320i
Motorola W375.

Za koji bi ste se model odlučili i zašto?
Čuo sam da Sony Ericsson telefoni nisu baš na dobrom glasu. Kod motorole mi se ne dopada mnogo njen upravljački softver koji ima. Za Samsung nemam neko posebno mišljenje, smatram da su ok telefoni, ali na kraju krajeva, Nokia je ipak Nokia. Po meni najbolja marka, da se ne lažemo. Ali možda i grešim. Zato i postavljam ovo pitanje.
 
forum-telefoni2.jpg

Evo mog komplikovanog misljenja:
Ciste surove cinjenice (o dizajnu necu da komentarisem a ni o tvojim potrebama...jer ih ne znam)

Motorola:
Negativne strane:
SAMO 1.5MB memorije bez mogucnosti prosirenja
NEMA bluetooth
NEMA IR
Pozitivne strane:
FM radio, dizajn ali kao sto rekoh to je stvar tvog ukusa

Samsung:
Negativne strane:
SAMO 2MB memorije
NEMA IR
izgleda da nema ni bluetooth (samo za slusalicu...neka me neko ispravi ako gresim)
Pozitivne strane:
FM radio

Nokia:
Negativne strane:
SAMO 3.2 MB memorije
NEMA bluetooth
Pozitivne strane:
FM radio

SonyEricsson:
Negativne strane:
samo 15 MB memorije
Pozitivne strane:
FM radio, video

Eto to je bila surova istina...a iskreno:
Motorola: uzmi je samo ako ti se dopada kako izgleda...drugih prednosti ne moze da ima
Samsung: ne znam zasto si ga stavio ovde...po ceni nije za ovde...ali u svakom slucaju po mom misljenju to je "zenski telefon"
Nokia: pa nekako je to samo jedan u redu...mislim da ovaj telefon svakako treba da stavis u uzi izbor
SonyEricsson: sigurno nesto o cemu bi trebalo da razmislis ali samo ako gledas po karakteristikama

KONACNO: Iako sam ljubitelj nokie nekako u ovom izboru mogu da ti predlozim samo K320i
OBRAZLOZENJE: Ostali telefoni imaju veoma malo memorije skoro da ni nesto vise slika ne mozes da stavis na njih...drugi razlog je sto ima plejer...treci da ima IR i bluetooth (tu je ispala nokija)...i eto odluka ipak ostaje na tebi a to prvenstveno znaci: sta ti trazis od telefona?
 
@hazablad, čuo sam, kao što sam rekao, da Sony Ericsson bije malo loš glas, ne znam tačno u čemu, ali znam da ima nešto. A na jednom sajtu o mobilnim telefonima, među komentarima za pomenuti model stoje neke prijave problema oko kabla za povezivanje ili tako nešto.
Dosta sam razmišljao o Samsungu, jer volim telefone na preklop, a i čuo sam takođe da nisu loši telefoni.
Sony mi je privlačan po karakteristikama, ali taj loš glas...
Možda zvučim staromodno, ali od telefona prvenstveno očekujem da ispunjava osnovne funkcije, za koje je namenjen mobilni uopšte. Igrice, internet i slične sitnice mi nisu bitne uopšte. Hoću bluetooth i po mogućstvu USB vezu, FM radio, ne mora mnogo memorije, po mogućstvu da ima i mp3 opciju, kamera je takođe opcionalna što znači da ne tražim jak kvalitet iste, od izgleda telefona najviše bih voleo preklopni, mada i ostale varijante dolaze u obzir ...
 
Malo sam prosao mobilnisvet.com i namestio na onom njihovom pretrazivacu sve ono sto si ti gore naveo, da hoces preklopni fon, da ima bluetooth, FM radio (prava stvar iz licnog iskustva), Mp3...i izbacio je tri telefona mada nijedan nije od ovih gore pominjanih:
Nokia 2760, Samsung E690, Nokia 6103
Eto pogledaj malo na netu i ove telefone...
 

Back
Top