Majstor i Margarita - Mihail Bulgakov

Najbolji mi je onaj deo kad Jeshua razgovara sa Pilatom.
Tu uvek placem.

Citala sam dva prevoda i u jednom kad Pontije pomisli "gotov je" istovremeno
pomisli i "gotovi smo" (sto je mnogo jako).
A u drugom prevodu istovremeno pomisli "gotovo je".

Jedna nijansa...a izgubi se mnogo.
Koliko moras da imas delikatnosti da bi je preveo.

Gledala sam i predstavu. Tesko sranje.
Promasili su kao i obicno.
 
Dugo godina nisam hteo da procitam ovu knjigu jer sam vidoe ko je sve njom odusevljen.Tom knjigom su uglavnom zadovoljni skorojevici koji citaju Koelja,Tolstoja,Brauna,Ljiljanu Habljanovic i drugu kvaziliteraturu.I na kraju ipak smognem snage da je procitam jesenas.
Kao sto sam i ocekivao;jedno isprazno delo bez ikakvog stila,jeftino rabljenje poznatih likova istorije i dogadjaja kao kod Dzojsa u Uliksu.
Neko je pominjao da je slicna sa Sto godina samoce,sa Faustom.Uzas,da se Bulgakov poredi sa Markesom i Geteom.
Bulgakov svu svoju slavu moze da zahvali sto je od rezima progonjen,to je najbolji dokaz kako rezim moze da od loseg pisca napravi popularnog knjizevnika.Isti slucaj je sa Tolstojem,samo u obrnutom smeru.
Tolstoj kao los pisac je takodje od rezima napravljen da bude jedan od najcitanijih pisaca sveta,samo zato sto se kao plemic odrekao plenstva a samim tim je doslo do toga da Lenjin izjavi kako je njegov omiljeni pisac Tolstoj.
Majstor i Margarita je jedno bezvezno delo i ne cudi me sto privlaci toliku paznju naroda,jer obican narod nikad nije ni imao ukusa za prava dela.
Kad je mogao jedan Tolstoj nekad biti popularan,a danas jedan Koeljo,sto onda ne moze i Bulgakov.
Dosta sam knjiga procitao,vrsim i prodaju knjiga tako da mi je sve ovo vec poznato.

Daj ne pricaj gluposti. Sad si preterao. Tolstoj, Bulgakov i Djojs su losi pisci? Pa Uliks je jedno od kapitalnih dela u citavoj istoriji i to nije necije licno misljenje vec kritike. Ako bas ovoliko gresis sa procenom neke knjige, nije ni cudo sto ti ne ide prodaja knjiga. Probaj krompir da prodajes za promenu, to iziskuje manje vestine ;)

Majstor i Margarita mi je jedna od najdivnijih knjiga. Toliko simbolike, a opet na komican, vrlo interesantan i kvalitetan nacin napisano.
 
Decko sa sela.
Originalan si koliko i Tolstoj i Dzojs.Ti tvoji ljubimci cak nisu ni dobili Nobelovu nagradu.Toliko su oni dobri.
I ti si vrlo originalan,uhvatio si se za krompir,a to si cuo od drugog diskutanta na temi o on line kupovini.
Tebi su Uliks i sl knjige dobre jer nisi za bolje.
Procitaj negde sta je Borhes rekao citajuci Tolstoja,sta je o Tolstoju rekao veliki Knut Hamsun.
Tolstoj je nikakav pisac,njega vole zene koje citaju ljubavne romane od Mirjam.Njega vole i komunjare koje zale za Lenjinom jer Tolstoja je voleo Lenjin.
To sto je Uliks poznata knjiga,nista ne znaci.
Poznata je knjiga i Satanski stihovi,ali takodje nema umetnicku vrednost.
Ne cudi me sto imas takav ukus kad si prost i nemas logike ni koliko zene.
Oni sto se loze na Bulgakova loze se i an sav drugi kiceraj,tipa Koelja,Sidni Seldon,Habljanovic,Braun.
 
z:cry: Ja cu morati ponovo da procitam tu knjigu. Citam sve ove komentare i zakljucujem da ili sam ja glupa ili nisam bila dovoljno skoncentrisana kada sam je citala ali ja u toj knjizi nisam mogla da povatam ko pije a ko placa, totalna nebuloza....
Moracu ponovo da se bacim na citanje mozda je iz drugog puta i razumem...
 
Decko sa sela.
Originalan si koliko i Tolstoj i Dzojs.Ti tvoji ljubimci cak nisu ni dobili Nobelovu nagradu.Toliko su oni dobri.
I ti si vrlo originalan,uhvatio si se za krompir,a to si cuo od drugog diskutanta na temi o on line kupovini.
Tebi su Uliks i sl knjige dobre jer nisi za bolje.
Procitaj negde sta je Borhes rekao citajuci Tolstoja,sta je o Tolstoju rekao veliki Knut Hamsun.
Tolstoj je nikakav pisac,njega vole zene koje citaju ljubavne romane od Mirjam.Njega vole i komunjare koje zale za Lenjinom jer Tolstoja je voleo Lenjin.
To sto je Uliks poznata knjiga,nista ne znaci.
Poznata je knjiga i Satanski stihovi,ali takodje nema umetnicku vrednost.
Ne cudi me sto imas takav ukus kad si prost i nemas logike ni koliko zene.
Oni sto se loze na Bulgakova loze se i an sav drugi kiceraj,tipa Koelja,Sidni Seldon,Habljanovic,Braun.

Ocigledno nisi bas upucen u knjzevnost, cim si izjavio takve stvari za Dzojsa i Bulgakova. Kazes Uliks je poznata, to je zamena teza. Rekao sam da je kapitalno delo svetske knjizevnosti. Ko si onda ti da sudis o njoj, ako kazes da prodajes krompir na pijaci?
 
Seljo nije knjizevnost za svaku shushu.Idi se bavi necim drugim jer si tup da ne mozes zbrojiti dva i dva.Logika ti je jadna.Napisao si da je po oceni kriticara Uliks veliko delo.
Kad je veliko delo zasto Dzojs nije dobio Nobelovu nagradu?
E sad ces ti da seres kako ta nagrada nista ne valja.Ali za Nobela takodje rade kriticari,oni odlucuju ko ce dobiti nagradu.
Ni Tolstoj nije dobio Nobela,ni Bulgakov.Nisu jer i nisu kapacitet.
Uliks je poznato delo knjizevnosti,ne i kapitalno.Dobra sam naopisao i nije zamena teza.
I Agata Kristi je po merilu citanosti veliki pisac a zapravo nije.
Uliks je samo dobro poznato delo,kao i Dablinci,ali tako poznatih dela je puna istorija.
Pomenuo sam i Satanske stihove od Ruzdija.Stekao je slavu samo zato sto su ga muslimani osudili,a kao knjiga je truba,i on kao pisac.
Isti je slucaj sa Uliksom,jedno skandalozno delo gde se pominju slavni likovi i dogadjaji istorije.Napisano sa namerom da se proda.
 
Seljo nije knjizevnost za svaku shushu.Idi se bavi necim drugim jer si tup da ne mozes zbrojiti dva i dva.Logika ti je jadna.Napisao si da je po oceni kriticara Uliks veliko delo.
Kad je veliko delo zasto Dzojs nije dobio Nobelovu nagradu?
E sad ces ti da seres kako ta nagrada nista ne valja.Ali za Nobela takodje rade kriticari,oni odlucuju ko ce dobiti nagradu.
Ni Tolstoj nije dobio Nobela,ni Bulgakov.Nisu jer i nisu kapacitet.
Uliks je poznato delo knjizevnosti,ne i kapitalno.Dobra sam naopisao i nije zamena teza.
I Agata Kristi je po merilu citanosti veliki pisac a zapravo nije.
Uliks je samo dobro poznato delo,kao i Dablinci,ali tako poznatih dela je puna istorija.
Pomenuo sam i Satanske stihove od Ruzdija.Stekao je slavu samo zato sto su ga muslimani osudili,a kao knjiga je truba,i on kao pisac.
Isti je slucaj sa Uliksom,jedno skandalozno delo gde se pominju slavni likovi i dogadjaji istorije.Napisano sa namerom da se proda.

Sta ti znas o Nobelovoj nagradi kad kazes da Tolstoj nije dobio Nobela jer nije kapcitet. Pa 1901. je prvi put dodeljena Nobelova nagrada za knjizevnost...i sta s tobom covek dalje da prica...o knjigama nikako...mogu jedino da trazim savet u vezi krompira...posto kila? ;)
 
Idi cuvaj ovce.Bolje je biti seljak jer drustvo od njih ima koristi.Od takvih sirovina kao ti nema nista.Da bi se znala knjizevnost i filozofija morajus e znati neke osnove,a te osnove su istorija,istorijska hronologija.
Zvekane od svinja Tolstoj je umro 1910. godina a prva Nobelova je dodeljena kao sto si rekao 1901.Zasto onda nije mogao da dobije Nobela?
Vec si ti glupak mislio da je Tolstoj ziveo i umro u 19.veku.
Kafka i ako je ziveo u 20.veku nije mogao dobiti Nobela jer su mu dela objavljena posle smrti.
Dostojevski da je ziveo u 20.veku dobio bi tri a ne jednog Nobela.Nice i Gete takodje.
Pokrij se glupane po usima.
 
Idi cuvaj ovce.Bolje je biti seljak jer drustvo od njih ima koristi.Od takvih sirovina kao ti nema nista.Da bi se znala knjizevnost i filozofija morajus e znati neke osnove,a te osnove su istorija,istorijska hronologija.
Zvekane od svinja Tolstoj je umro 1910. godina a prva Nobelova je dodeljena kao sto si rekao 1901.Zasto onda nije mogao da dobije Nobela?
Vec si ti glupak mislio da je Tolstoj ziveo i umro u 19.veku.
Kafka i ako je ziveo u 20.veku nije mogao dobiti Nobela jer su mu dela objavljena posle smrti.
Dostojevski da je ziveo u 20.veku dobio bi tri a ne jednog Nobela.Nice i Gete takodje.
Pokrij se glupane po usima.

Dobro, ja sam mislio da je ziveo desetak godina manje, to nista ne menja. Pricas ordinarne gluposti. Takve sudove o knjizevnosti koje ti iznosis u vezi sa Tolstojem, Bulgakovim i Djojsom sebi ne bi dozvolio ni 10 puta obrazovaniji covek od tebe (sto jelda nije tesko biti), dobro ne bi dozvolio sebi ni akademik ili neko ko zaista zna sta prica o knjizevnosti...zato mi nije jasno otkud ti pravo da dajes takve izjave...sta ti imas od skole?
 
Budi srecan sto odvajam vreme da ti pisem.Ni to nisi zasluzio koliki si neznalica.Branis Tolstoja a ne znas ni kad je umro.
Ako sam ti ja glup,onda vidi sta je o Tolstoju mislio nobelovac Knut Hamsun.Vidi sta je mislio Borhes.Ako ja nisam akademik i covek od pera,ne mozes reci da oni nisu.
Verovatno za Hamsuna nisi ni cuo,ali ja sam ga citao i izvanredan je pisac,ne sto je dobio Nobela vec je zaista covek genije.
Bolje uzmi knjigu u shake,razmisljaj, a ne sto ovde gubis vreme i brukas se.
Znam ja da su ovde vecinom knjizevne neznalice,nabedjeni likovi kao sto si i ti,ali uvek se cuvaj,uvek moze da naleti neko ko zna da prepozna tvoje nebuloze i da ti se podsmeva.
 
Budi srecan sto odvajam vreme da ti pisem.Ni to nisi zasluzio koliki si neznalica.Branis Tolstoja a ne znas ni kad je umro.
Ako sam ti ja glup,onda vidi sta je o Tolstoju mislio nobelovac Knut Hamsun.Vidi sta je mislio Borhes.Ako ja nisam akademik i covek od pera,ne mozes reci da oni nisu.
Verovatno za Hamsuna nisi ni cuo,ali ja sam ga citao i izvanredan je pisac,ne sto je dobio Nobela vec je zaista covek genije.
Bolje uzmi knjigu u shake,razmisljaj, a ne sto ovde gubis vreme i brukas se.
Znam ja da su ovde vecinom knjizevne neznalice,nabedjeni likovi kao sto si i ti,ali uvek se cuvaj,uvek moze da naleti neko ko zna da prepozna tvoje nebuloze i da ti se podsmeva.

Sto je Borhes po tebi pozvan da daje sud o Tolstoju. Ne znam sta je rekao posto ti vise ne verujem ni rec, ali sta god da je rekao to je njegovo licno misljenje. Uostalom ni Borhes nije dobio Nobela, ali to nema veze, koliko genijlnih pisaca nije dobilo. Ta nagrada ne znaci skoro nista medju stvarno genijalnim piscima. Pa Sartr je odbio Nobela jos kad...stvarno me mrzi vise da pisem, pisem uglavnom dok cekam rucak ili veceru. Ali smorio si. Nemas nista pametno da kazes, a o knjizevnosti nemas blage!
 
Seljo nije knjizevnost za svaku shushu.Idi se bavi necim drugim jer si tup da ne mozes zbrojiti dva i dva.Logika ti je jadna.Napisao si da je po oceni kriticara Uliks veliko delo.
Kad je veliko delo zasto Dzojs nije dobio Nobelovu nagradu?
E sad ces ti da seres kako ta nagrada nista ne valja.Ali za Nobela takodje rade kriticari,oni odlucuju ko ce dobiti nagradu.
Ni Tolstoj nije dobio Nobela,ni Bulgakov.Nisu jer i nisu kapacitet.
Uliks je poznato delo knjizevnosti,ne i kapitalno.Dobra sam naopisao i nije zamena teza.
I Agata Kristi je po merilu citanosti veliki pisac a zapravo nije.
Uliks je samo dobro poznato delo,kao i Dablinci,ali tako poznatih dela je puna istorija.
Pomenuo sam i Satanske stihove od Ruzdija.Stekao je slavu samo zato sto su ga muslimani osudili,a kao knjiga je truba,i on kao pisac.
Isti je slucaj sa Uliksom,jedno skandalozno delo gde se pominju slavni likovi i dogadjaji istorije.Napisano sa namerom da se proda.

Za nekog ko sebe naziva obrazovanim i pravim znalcem književnosti, istorije i slično...
Služite se vrlo neprimerenim rečnikom.
Sami sebi uskačete u usta, što bi se reklo...

Molim Vas, pre nego krenete da branite sebe, razmislite koja su to sredstva i reči koja priliče jednom intelektualcu...
Govorim Vam iz najbolje namere, ovako gradite ružnu sliku o sebi.
Poštujte sebe, za početak.

Mislim da ste isuviše vatreno ušli u ovu diskusiju i preozbiljno shvatili tuđa mišljenja.
Nijedan krtičar, pa ni ta Nobelova nagrada, nisu pokazatelji nečijeg talenta i kvaliteta.
Ne postoji objektivnost, samo manje ili više izražena i slojevita subjektivnost, i njeno poklapanje, manje ili veće, sa subjektivnošću ostalih...
Ne znači da delo nije veliko ako ne dobije Nobelovu nagradu.
Ne znači da je delo loše ako je napisano da se proda, i ako se to stvarno desi.

To, kako ste Vi pristupili, jeste jednostrano sagledavanje kompleksnih stvari, i ja uvek opominjem da se uzdržimo od toga, od takve filozofije i od sprovođenja našeg mišljenja kao jedinog ispravnog na ovom virtuelnom kutku, gde je svakome dozoljeno da izrazi sebe i svoju teoriju, i kakva god da je, ona se MORA poštovati.

Nadam se da me nećete pogrešno shvatiti.

Opomena za ponašanje odnosi se i na drugog učesnika u ovoj debati (Hesse).

Verujem da je hladno vreme, ali vatru založite na drugom mestu (u vašim domovima, npr)...

S poštovanjem,
moderator.
 
Mozda sma ja prvi poceo sa ostrim recima ali one nisu bile upuceni na racun bilo kod diskutanta.Ja sma pisoa uopsteno a sto se neko prepoznao nisma ja za to kriv.A ti ako imas oci pogledaj malo ko je koga prvo poceo da vredja.Ili favorizujes pojedince samo zato sto ovde pisu jos od proslog veka a ja sam od skora.
Kazes ne postoji objektivnost.Pa kad ne posotji zasto ti toliko meni drzis slovo,zasto me ucis kulturi i praveddnosti?
Bolje otvoreno kazi da objetivnost samo postoji onda kada ti nesto napises,a kad ja pisem ili neko drugi onda je tu apriori nemoguca objektivnost.
Nemoj da ***** upire na druge zene da su *****.
Ja dobro poznajem ljude kao izvesni Hese,nije on jedini takav u Srbiji.Cak sta vise vecina su takvi.
Kako onda pred te ljude izaci argumentovano i civilizovano?Nemoguce je.
Kao sto neki zlikovci razumeju samo zakon batine i prisle,tako i neki razumeju samo grube reci.
Ne mozes pred razbesnelog medveda izaci u belim rukavicama i poceti mu razloznu pricu;prosuce ti mozak dok trepnes.
Ako ja lose mislim o Tolstoju,ne znam cemu tolika potreba nekih da skoce na mene kao da su oni licno neki potomak Tolstoja.Ili mozda potomci Dzojsa.
Pa ja mislim sve i da je Tolstoj ziv ne bi se toliko potresao sve da sam ja i neko do cijeg je stava Tolstoju stalo.
 
Mozda sma ja prvi poceo sa ostrim recima ali one nisu bile upuceni na racun bilo kod diskutanta.Ja sma pisoa uopsteno a sto se neko prepoznao nisma ja za to kriv.A ti ako imas oci pogledaj malo ko je koga prvo poceo da vredja.Ili favorizujes pojedince samo zato sto ovde pisu jos od proslog veka a ja sam od skora.
Kazes ne postoji objektivnost.Pa kad ne posotji zasto ti toliko meni drzis slovo,zasto me ucis kulturi i praveddnosti?
Bolje otvoreno kazi da objetivnost samo postoji onda kada ti nesto napises,a kad ja pisem ili neko drugi onda je tu apriori nemoguca objektivnost.
Nemoj da ***** upire na druge zene da su *****.
Ja dobro poznajem ljude kao izvesni Hese,nije on jedini takav u Srbiji.Cak sta vise vecina su takvi.
Kako onda pred te ljude izaci argumentovano i civilizovano?Nemoguce je.
Kao sto neki zlikovci razumeju samo zakon batine i prisle,tako i neki razumeju samo grube reci.
Ne mozes pred razbesnelog medveda izaci u belim rukavicama i poceti mu razloznu pricu;prosuce ti mozak dok trepnes.
Ako ja lose mislim o Tolstoju,ne znam cemu tolika potreba nekih da skoce na mene kao da su oni licno neki potomak Tolstoja.Ili mozda potomci Dzojsa.
Pa ja mislim sve i da je Tolstoj ziv ne bi se toliko potresao sve da sam ja i neko do cijeg je stava Tolstoju stalo.

''Nije on jedini takav u Srbiji''?

Dečače, otišao si na socijalno politiku i kolektivnu psihologiju... :)
Ovo nije podforum za to.

Ovde se samo diskutuje o književnosti.
Svoje loše mišljenje o Tolstoju (izvini što sam prešla na ''ti'', nema potrebe za preteranim formalnostima) nisi izrazio kao svoje, već kao jedino ispravno mišljenje...
Možda ti to i nije bila namera, ali takvu si atmosferu oko reči napravio...

Naravno da imaš pravo na ''loše'' mišljenje i da, kad je to mišljenje izrečeno kao lično tvoje, korektno prema drugim učesnicima koji prate temu, drugi ne smeju da ti bilo šta prigovore ili zabrane.

Nisam ja učiteljica, pa da favorizujem ove iz prve klupe što mi klimaju glavom...
Zato te molim da ne razmišljaš na nivou učenika koji je kod učiteljice.

Moj posao kao moderatora - sama reč kaže - jeste da kooridniram, da budem umerena i da usmeravam tokove diskusije.
Nigde nisam navela da sam objektivna.
Dozvoljavam sebi i da pogrešno ocenim, uvek se izvinim, nikad nikog ne kažnjavam, već nekog javno (kao tebe), negog privatnom porukom (kao mnoge) opomenem, u skladu od trenutka, ovo je bilo javno, jer smatram da vrede da i drugi pročitaju, na prvom mestu taj ''isfavorizovani'' Hesse...
Što se tiče ovoga od pamtiveka, mogu samo reći da su meni novi članovi daleko draži, da ih uklopim u ovaj ambijent..

Ali je, poštovani, potrebno da se pokaže min interesovanja za saradnju.

Ne dramatizuj moj komentar, ne shvataj ga lično, nastavi da komentarišeš bez posezanja za rečnikom koji ti s obzirom na knjić. informisanost ne priliči, mani Hessea, i videćeš kako se uvek, pored onih što ne dele tvoje mišljenje, nađu i istomišljenici... ama sve normalno...

A to što si me na neki način nazvao ku.r.v.o.m zbog tvog subjetivnog shvatanja moje subjektivne objektivnosti :), meni ne smeta.

Sa mnom nijedan član nije imao problema u komunikaciji.

Ja uvek pružim ruku prijateljstva i razumnosti.

I čekam.

Razmisli, stišaj se (Hesse takođe) i nastavimo ovu priču o Bulgakovu...
 
"Naravno da imaš pravo na ''loše'' mišljenje i da, kad je to mišljenje izrečeno kao lično tvoje, korektno prema drugim učesnicima koji prate temu, drugi ne smeju da ti bilo šta prigovore ili zabrane."

Alo,ako si nerazumna nisi corava.Vrati film unazad.Ja izrekao sam kao licno moje to lose misljenje o nekim piscima.Nisam nigde pomenuo a ni uvredio druge ucesnike.Tek sam ih pomenuo kada su osuli paljbu po meni.Kad budem osuo i po tebi onda ces reci da sam enkulturan,ali ti si se prva meni obratila.
isto je sto sam sam se svadjao sa onom iz nisha,sto je 65,valjda Rada65 ili kako.
Nigde je nisam pominjao ali se javila sva ozlojedjena.
U stvari je ovde zamena teza.Vi mene prvo napadnete i onda mene optuzite za atak.
Ne mozete da lako podnesete moj stav koji je potpuno suprotan od vaseg.
Ja skor uvek koristim uopstene fraze "vecina ljudi" , "ljudi" , "neobrazovani" i sl.
Ne pominjem ucesnike,bar ne odmah.
 
Sad ti otvoreno kazem da nemas ni sirinu,ni smisao za pesnicke izraze jer rec ***** koju sam pomenuo bila je cista metafora.Da li si stvarno *****,ne znam i ne zanima me.
Sto se tice Hesea,takodje si corava;prati ga malo i zapazices da bi se on sa mnom nagovarao i vredjao danima,samo da njegova bude poslednja.I uveri se da sam na kraju ja prvi prekinuo svadju,on svakako ne bi.
Takodje na temi o Bulgakovu,nigde nisam nejga pomenuo,vec se on meni obratio prvu.Pogledaj malo i to.ne trazim da nekoga kaznis o osudis,vec da bar malo ako mozes skapiras sta se radi.
 
:) :) :)

Jasno je da si pročitao ovlaš moje reči.

Citiranu rečenicu nisi razumeo.

Znam da je reč sa zvezdicama bila metafora, a moj osvrt na nju pokušaj šale.

To da je neko ćorav, poslednji put sam čula u 2. razredu osnovne škole.
Lepo je što si me vratio u to doba. :)

Ne brini, ne doživljavam ja tvoj izraz ovde kao paljbu po nekome.
Pa, ti samo govoriš o sebi, zaboga! :)

A ja već danima pratim Hessea... i sve vas nadgledam...
Samo se vodim principom da vam treba dati maksimum slobode.
Nije reč samo o izrazima i vređanjima koje se napišu, mnogo više se radi o onome što izbija iz i kroz te reči...

Još jednom, spusti ton.

Ako ćeš da se smiriš i budeš zadovoljan, rado ću ti reći: u pravu si... :)

Ako te ni to neće zadovoljiti, a ono... šta ćeš, zadovoljstvo treba naći malo i u svom, realnom svetu.
Ovaj virtuelni služi i kao mesto za razmenu misli, ali i pogon za istresanje negativnih energija...

Opet, i to je ljudski. Ljudski je i da prestaneš, naročito ako te neko lepo zamoli.
 
Daj ne pricaj gluposti. Sad si preterao. Tolstoj, Bulgakov i Djojs su losi pisci? Pa Uliks je jedno od kapitalnih dela u citavoj istoriji i to nije necije licno misljenje vec kritike. Ako bas ovoliko gresis sa procenom neke knjige, nije ni cudo sto ti ne ide prodaja knjiga. Probaj krompir da prodajes za promenu, to iziskuje manje vestine ;)

Majstor i Margarita mi je jedna od najdivnijih knjiga. Toliko simbolike, a opet na komican, vrlo interesantan i kvalitetan nacin napisano.


Hesse, znam da i ti pratiš šta sam napisala - dakle, ne moraš toliko da braniš knjige koje su tebi drage i koje voliš od negativnih mišljenja...
Nije ti čovek na kuću krenuo... :)

Drugo, luciuss je, da svi znaju, bio više od tebe opomenut, jer je mnogo agresivnije krenuo na tebe, isprovociran bez razloga, mislim da tvoj znak ;) govori da nisi mislio da budeš tako oštar, ali ljudi su osetljivi i sledeću put - odnosi se na sve - bez tih komentara da piše neko ''gluposti'' (jer postoje ljudi koji se na to vređaju, a i nikad se ne zna da li je to napisano ovako, kao uobičajna fraza, nenamerno ili, pak, čvrsto i svesno)...

I treće - bez tih krompira. :)

To, čime se neko bavi i razni drugi komentari koji zadiru u nečiju ličnost i profesiju od koje živi van ovih stranica - molim vas, te utiske zadržite za sebe.
Nije tvoje da se ti time baviš.

Tvoj moderator, u nadi da ćeš me poslušati...
 
Mene mrzi da citam luciussove podugacke pulp fiction postove, al samo mogu da kazem da boljeg moderatora od Sokolice tesko da mozemo imati...evo kolko je vec moderator (a secam se 1. radnog dana), obavlja posao krajnje savesno, mozda cak i previse profesionalno...ja sam svestan da sam prekoracio granice kulturnog ponasanja, ali jednostavno onakve izmisljostine se ne mogu precutati...ocigledno da luiciuss nema preteran osecaj za knjizevnost (necu da vredjam) to je pokazao svim clanovima foruma na temama o Bulgakovu i On line kupovini i mislim da se svi jednoglasno slazu oko toga ;)
 
Poslednja izmena:
Hesse, znam da i ti pratiš šta sam napisala - dakle, ne moraš toliko da braniš knjige koje su tebi drage i koje voliš od negativnih mišljenja...
Nije ti čovek na kuću krenuo... :)

Drugo, luciuss je, da svi znaju, bio više od tebe opomenut, jer je mnogo agresivnije krenuo na tebe, isprovociran bez razloga, mislim da tvoj znak ;) govori da nisi mislio da budeš tako oštar, ali ljudi su osetljivi i sledeću put - odnosi se na sve - bez tih komentara da piše neko ''gluposti'' (jer postoje ljudi koji se na to vređaju, a i nikad se ne zna da li je to napisano ovako, kao uobičajna fraza, nenamerno ili, pak, čvrsto i svesno)...

I treće - bez tih krompira. :)

To, čime se neko bavi i razni drugi komentari koji zadiru u nečiju ličnost i profesiju od koje živi van ovih stranica - molim vas, te utiske zadržite za sebe.
Nije tvoje da se ti time baviš.

Tvoj moderator, u nadi da ćeš me poslušati...

Telepatija! Istovremeno smo pisali postove ;)
 

Back
Top