Park za pse???

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
SREDA 14 NOVEMBAR 2007.....BLIC


VRACARCI PROTIV PARKA ZA PSE !!!!


Beogradjani koji zive u Milesevskoj ulici,u zgradama izmedju kojih bi trebalo da bude izgradjen park za kucne ljubimce,zahtevaju od Grada da odustane od ovog projekta. Kako kazu,nema tu dovoljno mesta za takav park a u slucaju da se izgradi,predstavljace stalno mesto ZARAZE pa i sukoba kucnih ljubimaca.....:confused:

Kako kazu vracarci,koncentracija zivotinja na jednom malom prostoru bila bi stalni izvor neprijatnih mirisa. Zale se da bi sanitarni i higijensko-zdravstveni uslovi okoline bili poremeceni,a buka bi uznemiravala stanare. Izgradnja parka za pse i rekonstrukcija igralishta za decu izmedju zgrada u Milesevskoj ulici pocela je pre gotovo mesec dana, na inicijativu Opshtine Vrachar. To bi trebalo da bude prvi park ovakve vrste u Srbiji i ideja da se povrsina na kojoj se deca igraju,zastiti od pasa,a da istovremeno kucni ljubimci imaju ogradjeno mesto koje bi bilo lako za odrzavanje,podrzana je i pohvaljena od vecine vracaraca. Medjutim,protiv projekta su se pobunili stanovnici ispred cijih bi prozora trebalo da se nadje park za pse. Stanari u Milesevskoj ulici smatraju da pas u malom parku ne bi mogao da ispolji svoje prirodno ponasanje,jer je predvidjeno da park bude prekriven rizlom,a ne travom,koju ove zivotinje vole da jedu.
-Organizovali smo i potpisivanje peticije,a do sada nas je podrzalo 2000 ljudi. Grad je najavio da ce promeniti postojecu odluku o drzanju domacih zivotinja i ocekujemo da ce odustati od gradnje takvog parka-rekao je Zoran Mironja,stanar u Milesevskoj.
Stanovnike bloka zgrada u Milesevskoj podrzale su i mnogo organizacije koje se bave zastitom zivotinja.Celnici Opshtine Vracar za sada ne reaguju na proteste stanara,a prema planu uredjenja,park bi trebalo da bude zavrsen do kraja ovog meseca.
 
Ja sam na Vracaru i nikada nisam cula da se gradi park ovakve vrste?!?!
Smeta im?Pa njima sve smeta,smetaju im psi na ulici,psi u parku,psi bilo gde..uzasni su ljudi koji ne vole zivotinje...
 
Pa da,to ti je ono kao
ne moze u Karadjordjevom,ne moze na velikom tashu,ne moze na malom tashu....ne moze u parku na slaviji,ne moze u parku u Nemanjinoj ulici....i NARAVNO NE moze u parku koji je samo za pse....sta ce kuchkarima taj park...
Znate sta samo mene sada plasi? Plasim se da ce sada biti izgradjen taj park i ljudi ce tu setati pse,a ti baksuzi kojima smeta to ce da truju te pse i opet ce napraviti pomor kao na tashu sto su radili milion puta....to me plasi....iskreno ja ne bih svoje kuche setala u tom parku bas zbog baksuza tih
 
Moji klinci su isli u vrtic na vracaru, i svaki dan smo preskakali pseca govna!!!!!! Bila su SVUDA!!!!!!!!
Za to naravno trebakriviti vlasnike,nikako pse!!!!!!!

E sad mi nije jasno kako se zove ta bolest mozga kad volis da zivis sa govnima svuda oko sebe!!!!!!!
Kako im pada na pamet da taj park nije dobra ideja, jer kapiram da bi on bio odrzavan i od strane gradskog komunalnog a i vlasnici koji se ne pridrzavaju nekih pravila bi bili opomenuti od nas, vlasnika koji se trude da pociste za svojim ljubimcem!!!!!!!
A kapiram i to da ce i u slucaju da se taj park ipak uredi za ljubimce,neki Volegazegovnici truditi da bacaju otrov i prave slicna sranja te vrste!!!!!!

Jebte koja smo mi nacija!!!!!!
 
Pa da,to ti je ono kao
ne moze u Karadjordjevom,ne moze na velikom tashu,ne moze na malom tashu....ne moze u parku na slaviji,ne moze u parku u Nemanjinoj ulici....i NARAVNO NE moze u parku koji je samo za pse....sta ce kuchkarima taj park...
Znate sta samo mene sada plasi? Plasim se da ce sada biti izgradjen taj park i ljudi ce tu setati pse,a ti baksuzi kojima smeta to ce da truju te pse i opet ce napraviti pomor kao na tashu sto su radili milion puta....to me plasi....iskreno ja ne bih svoje kuche setala u tom parku bas zbog baksuza tih

Ehaej Mico!!!!
Ladno smo postovale istovremeno!!!!
 
Nema nista od parka!!!!!!

Evo iz Blica danas
Park za kućne ljubimce neće biti izgrađen u opštini Vračar. To su nakon anketnog ispitivanja, koje je sprovela Opština, odlučili stanovnici Vračara. Umesto parka za pse, koji je trebalo da bude izgrađen između zgrada u Mileševskoj ulici, biće podignut park za decu.

Na anketiranje građana Opština se odlučila, jer projekat izgradnje parka za pse nije naišao na podršku stanara koji žive u Mileševskoj ulici. Od 200 ispitanih porodica, 77 odsto je bilo protiv izgradnje posebnog parka za kućne ljubimce, dok je preko 90 odsto ispitanih građana Vračara bilo za izgradnju parka za decu. To je ujedno bio i najbolje ocenjeni predlog od ukupno pet, koje je predložila Opština Vračar, kako bi uredila ovaj park.
- Njihov argument je da to suviše mali prostor za veliki broj pasa i da time ne bi bila poboljšana zoo higijena u parku, jer se ovaj prostor ne bi mogao adekvatno čistiti. Složili su se da park svakako treba rekonstruisati, tako da se omogući bezbednost i higijena za decu, njihove roditelje i sve one kojima je park namenjen. Problem higijene identifikovan je kao najveći, ali građani Vračara nisu većinski podržali nijedan od predloga za rešavanje ovog problema - rekao je Đorđe Belamarić, savetnik predsednika opštine „Vračar“.
Park za decu biće fizički ograđen i opremljen novim ljuljaškama, klackalicama i penjalicama, a površina sa rekvizitima biće presvučena gumom, kako bi mnogobrojni padovi najmlađih bili ublaženi. Rekonstrukcijom će biti obuhvaćen i ostatak parka. Košarkaški teren dobiće novu asfvaltiranu podlogu, a planira se i poboljšanje zelene površine. Biće sađeno novo drveće, a umesto trave, postaviće busenje. Park će dobiti i nove klupe.
Za rekonstrukciju parka izdvojeno je sedam miliona dinara, a radovi će biti završeni do kraja ove godine.


Kese niko ne koristi
Na svim kioscima u ovom delu Vračara vlasnici pasa mogu besplatno da dobiju higijenske kese za životinje. Za sada je to jedini način da se poboljša higijena u parku, jer nije podržan nijedan predlog Opštine Vračar. Više od polovine ispitanika bilo je protiv nesmetanog kretanja kućnih ljubimaca po parku. Ni vremensko ograničavanje kretanja pasa, od 7 do 9 sati i od 22 do 24, nije naišlo na podršku Vračaraca.
 
stvarno me ljuti sto ne koriste te higijenske kese
letos u studenskom parku nije bilo mesta da se sedne na travu a da ne sednemo pored nekog izmeta.

da ne spamujem:
sto se tice parka za pse svi to podrzavaju ali "da bude negde drugde a ne ispred moje kuce"
ili: zasto bas ovde?
 
Više od polovine ispitanika bilo je protiv nesmetanog kretanja kućnih ljubimaca po parku. Ni vremensko ograničavanje kretanja pasa, od 7 do 9 sati i od 22 do 24, nije naišlo na podršku Vračaraca.

vremensko ogranicavanje kretanja pasa???????? pa m@j** im njihovu, stvarno, ovo nije samo za psovanje nego...ne znam, bas me ovo ljuti... ne znam ni sta da napisem, oni bi verovatno sve nas sa psima negde pod kljuc...da nas izoluju... nikad se ne zna mozda mi pocnemo da ujedamo...
 
vremensko ogranicavanje kretanja pasa???????? pa m@j** im njihovu, stvarno, ovo nije samo za psovanje nego...ne znam, bas me ovo ljuti... ne znam ni sta da napisem, oni bi verovatno sve nas sa psima negde pod kljuc...da nas izoluju... nikad se ne zna mozda mi pocnemo da ujedamo...


Ja verujem da niko ne bi imao nista protiv nas koji gajimo pse da mi uvek pokupimo izmet. A posto izmet ne pokupi 90% vlasnika normalno je da ih onda svi mi nerviramo.

Pa i ja poludim kad vidim nafrakanu zenturacu koja seta psa,kuci se prohte i odradi to na sred trotoara,a ona najladnije ostavi minuli rad svog psa tu. To je stvarno odvratno i kazne za ne pokupljeni izmet bi trebale da budu mnogo vece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja verujem da niko ne bi imao nista protiv nas koji gajimo pse da mi uvek pokupimo izmet. A posto izmet ne pokupi 90% vlasnika normalno je da ih onda svi mi nerviramo.

Pa i ja poludim kad vidim nafrakanu zenturacu koja seta psa,kuci se prohte i odradi to na sred trotoara,a ona najladnije ostavi minuli rad svog psa tu. To je stvarno odvratno i kazne za ne pokupljeni izmet bi trebale da budu mnogo vece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

znas sta ja se slazem, pogotovo za trotoar i decija igralista, tu mora da se skuplja kako god... ali, kod mene u naselju ne postoje ni korpe za djubre, prva ta deca nadjubre igraliste papirima od grickalica i slatkisa. inace se potrudim da moj pas to obavi na nekim neprolaznim mestima, skupljala bih, ali zbog nedostatka kanti meni stvarno ne pada na pamet da nosim pola kile g***** u rukama dok jurim kontejner, kakve sam srece zavrsilo bi po meni kad me ovaj moj cimne...

tako da bi bilo lepo da ako ocekuju da skupljamo obezbede i kante za to...
 
znas sta ja se slazem, pogotovo za trotoar i decija igralista, tu mora da se skuplja kako god... ali, kod mene u naselju ne postoje ni korpe za djubre, prva ta deca nadjubre igraliste papirima od grickalica i slatkisa. inace se potrudim da moj pas to obavi na nekim neprolaznim mestima, skupljala bih, ali zbog nedostatka kanti meni stvarno ne pada na pamet da nosim pola kile g***** u rukama dok jurim kontejner, kakve sam srece zavrsilo bi po meni kad me ovaj moj cimne...

tako da bi bilo lepo da ako ocekuju da skupljamo obezbede i kante za to...

Isti slucaj je i kod mene. Parkic u kojem se kao igraju deca je prvo prljav da to nije normalno, jednom je jedna zena lepo pocistila ceo jedan deo igralista gde su bili sto pikavci sto razne kese od chipsa, i sutradan je stoka to zaprljala novim smecem. U jednu jedinu kantu za smece koja se nalazi tu ljudi bacaju cele kese sa smecem koje treba da se bace u kontejner, i naravno zatrpaju kantu za dva minuta. Onda krece bacanje kesica preko toga, koje onda vetar raznese, da bi se na kraju nasao neko pametan koji celo to djubre lepo zapali da nam smrdi vazduh naredna dva dana. I nakon svega toga ja da skupljam izmet za svojim psom i da se zavlacim u zbunje ne bi li sve pokupila, a okolo ovi majmuni od ljudi da se ponasaju kako hoce. E pa nek izvine, ali nisam toliko blesava.
 
Ne ugledam se ja na njih, ali nije fer da ja cistim za svojim psom (koji inace obavlja nuzdu zaista po zbunovima i mestima gde niko ne prolazi, samo jednom mu se desilo da se pokakio na sred puta i tada sam pocistila za njim) a da se ostali ponasaju kao na deponiji. Veruj mi nikada se oni nece ulgedati na to sto sam ja pristojna i sto mislim na druge, jer ih jednostavno niko nije naucio tome.
Da zivim u centru grada bila bi druga prica, i tu stvarno nije u redu ostavljati bilo sta i za sobom i za svojim psom, jer zelenih povrsina ima tako malo, mada ni to opet ne sprecava ljude da istresaju nos na trotoar i pljuju kako stignu (eto svi vole da pricaju o tome kako su preskakali pseci izmet kao mali, e pa ja sam prestakala tudje "slajmare" po ulicama pa vidim da niko od toga ne pravi pitanje), a ta ista prica se ponavlja i u mom naselju.
A da ne spominjem koliko sebi ljudi dozvoljavaju bezobrazluka. Ima neka baba u zgradi do moje, koja obozava da mene i moju porodicu spijunira dok rucamo, jer joj prozor gleda tacno u nas, i pride nije bilo dana kad je nisam videla kako iznosi djubre i "povuce" iz nosa ono najgore i pljune. E i sad ona je meni nasla jednog dana da prica kako ja treba da kupim izmet za psom, na sta sam joj samo rekla da kad ona bude pokupila svoju pljuvacku sa trotoara pokupicu i ja za Tedijem. Nakon toga mi se vise nikada nije obratila.
 
U parku na banovom brdu ljudi seru kod drveca u gornjem delu parka gde mi shetamo pse,nashi psi naravno sa uzivanjem pojedu to....misim fuj!!!
I onda debil koji ***** u parku meni kaze da pokupim ***** svog psa,e bash necu.
Dok maloumnici ne prestanu da vrse veliku nuzdu u parku,necu ja da skupljam za svojim psom....izmet mog psa se raspadne za dva dana i nestane,a moj pas nekad pojede ***** ljudsko staro nedelju dana....nema sanse da skupljam,skupljala sam u pocetku,pa sam shvatila da necu da glumim majmunchinu,sta sam ja ovde,glupaca koja slusa naredjenja majmuna koji su gori od pasa????
nema teorije
 

Back
Top