СОМА ЕВРА, ДРУЖЕ!

Strela

Elita
Poruka
17.244
ОЛГА СТОЈАНОВИЋ - КУЛТУРНА ДЕРАТИЗАЦИЈА

СОМА ЕВРА, ДРУЖЕ!

Отворено писмо пунолетним грађанима Србије


Поштована омладино, грађани, пензионери, социјалци, народне казанџије, мали предузетници, тајкуни, новинари, спонзоруше, посланици, криминалци, уметници, старци и тифусари, партизани и четници, бело робље и црномањасти Роми - свима нам је (шатро) СВАНУЛО! Србијом кола прича о сома евра, друже, по глави пунолетног грађанина, у облику обвезнице... Већ сам ослушнула вокс попули, чак и у популацији са троцифреним бројем квоцијента интелигенције, и ти са троцифреним, мада и они са двоцифреним - већ сабирају кинту и обично кажу: „Нас троје, три сомића...“ Онда сам се и лично прерачунала, пребројала саму себе, јер не знам множење, већ само дељење, и узвикнула: „Вау, сомић за учешће на путовању транссибирском до Владивостока...“

Ха, ха, ха. Не поводим се, рецимо, за новобеоградским гласинама уз Саву како је поменута лова надокнада за будући претрпљени страх и душевну бол везану за Косово и изборе, не дам малограђанштини да ме заведе, али ни протагонистима ове шеме не допуштам да ме сексуално злостављају. У најдепресивнијем месецу у години, с погледом на још депресивнији децембар, са све славама и осталим одојцима, те шареном хартијом - не кажем „бува“, али је ипак пуштена иницијална каписла виртуелног весеља у народ који је склон да уље прогласи за скупи еликсир, а конзумно млеко за млеко за тело! Пучина је стока једна грдна, написао је Његош, а не ја, с тим што је морска пучина безобална, а људска прејебална.

Два месеца слушамо како је у Црну Гору јевтиније млијеко и уље и како је у гастарбајтерском Дизидорфу јевтиније месо нег код „Матијевића“. Што је тачно. Али зато можемо да пијемо и пушимо за „јевтине паре“, што рекао покојни доктор Зоран Ђинђић, те предлажем крилатицу „Пушиће овај народ“! Мада, по медијима наступају и озбиљни људи, типа Верица Бараћ, типа Миша Бркић (Економист), типа Расим Љајић етц. Да не говорим о екс на екс Млађану Динкићу... Они саопштавају, свако на свој начин, материјалне чињенице наших живота, пошто за моралне, част изузецима, нису квалификовани. Они нам завирују у новчанике у којима се углавном налазе фотографије и маркица за превоз. Завирују нам у фрижидере у којима углавном борави домаћицина крема за ноћ и на дну теглице љути сенф. Они нам завирују по фиоци за доњи веш, зато што се слажу са љутитим новинаркама из Бре-деведесет два, да су гаће јевтиније у Канади него у Лајковцу... А без гаћа Лајковачком пругом не може да се иде. Међутим, римска шема „хлеба и игара“ превазиђена је српском „само игара“, а за кифле ћемо да се снађемо, што би сведено рекла Марија Антоанета. Мислећи на колаче.

Суфицит, дефицит, посланичка плата („али људи много раде за те паре“, рече неки од водећих политичара)... Инфлација, девалвација, буџет, штрајкови... Зар су то речи у свакодневном вокабулару нормалног грађанина нормално уређене државе? Нису. Зато што су, вероватно, грађани „нормалне“ државе - ненормални. Па, кредити. Господин који се више одазива на Економист него на Миша Бркић каже: „Најбројнији потрошачи комерцијалних кредита су управо људи из државне администрације, јер су повољан узорак са релативно високим платама.“ Тачно. Али, они већ имају пристојне плате, па шта ће им толики кредити, изузев ако неће унучету да обезбеде свакомесечну контролу Дауновог синдрома?!

Прилагоди речник НАРОДУ, рече ми добронамерна пријатељица. Нећу, одговорих, зато што НАРОД повлађује, а ја преферирам оне који се буне. Али не синдикално, већ радикално, без великог слова и још већег за Србију. Грађанство, све са сељаштвом и поштеном интелигенцијом, поткупљено је реалним обећањем које ће се виртуелно остваривати. И сви ћемо постати брокери и акционари. А, колико кошта да унутра плачем, питаћу баба серу.

:roll: :arrow: :lol: :arrow: :evil:
 
Србијом кола прича о сома евра, друже, по глави пунолетног грађанина, у облику обвезнице...

Моје питање у вези овог текста гласи: да ли верујете да ћете добити ваших сома евра, које вам је обећао
млађани Динкић? И да ли је та лова довољна да вас "орасположи" у замену за Косово и Метохију, ако нам
га отму?
 
Pa nisam bas siguran da je moguce izvesti tu Dinkicevu pizdariju, ako bi gradjanima po njegovoj zamisli trebalo da se podeli 15% akcija od prodaje 6 javnih preduzeca (NIS,JAT,EPS i jos tri ) a tih gradjana koji dolaze u obzir ima oko 4,5 miliona ,to bi znacilo da bi trebalo da se podeli 4,5 milijarde ojra ,sto bi opet znacilo da bi cene ovih preduzeca trebalo da dostignu cenu od 26 milijardi evra kako bi se sve to ispunilo, sto je prilicno nerealno ,tako da se mogu nadati par stotina evra i to je sve .Sa druge strane ako ipk nekim cudom uspeju da namaknu te pare i izdele narodu to ce im sigurno doneti gomilu poena jer je narod alav i siromasan i jedva ce docekati da dobije tih soma evra sto je 3 prosecne plate a za neke i 5 ,tako da ima da budu sretni ko mali majmuni ,mislim zabole ih za Kosovo na kome vecina gradjana nije bila u zivotu niti ce ici kad im Dinkic da 5 plata na gomili .
 
Ne bi bili prva drzava u tranziciji , koja je svojim gradjanima podelila "soma evra", ali posto je ovo Srbija, ocekujem neku prevaru , tipa.......moras da doneses potvrdu o placenom porezu, struji, vodi , tv pretplati , registraciji kola , i slicno..........pa, ako to sve nemas, onda ce ti se od tog somica , podmiriti dugovi prema drzavi.......

Budzet sit, a ovce i dalje na broju..!!!!!!!!!!

A veza sa Kosovom i parama od privatizacije javnih preduzeca je glupost, neopevana, onih od kojih smo na te gluposti vec i navikli.......licno me bole kita za Kosovo, pa mi odcepljenje istog nece pomutiti zadovoljstvo trosenja tog somica evrica.....

Eto, kompulzivno - impulsivnim shopingom cu utopiti tugu zbog odlaska 2 miliona dragih nam siptara iz zajednicke drzave :):):):)
 
A veza sa Kosovom i parama od privatizacije javnih preduzeca je glupost, neopevana, onih od kojih smo na te gluposti vec i navikli.......licno me bole kita za Kosovo, pa mi odcepljenje istog nece pomutiti zadovoljstvo trosenja tog somica evrica.....

Eto, kompulzivno - impulsivnim shopingom cu utopiti tugu zbog odlaska 2 miliona dragih nam siptara iz zajednicke drzave :):):):)
To sam bas i ja pomislio ,ako budu delili pare taman soma ojra za neko neplanirano zanimljivo putovanje ,a sto pretkne cu da spickam u kafani za Dinkicevo ,Vojino i Borino zdravlje ,:grin:a za Kosovo me ionako zabole sta ce da bidne ,mada kao sto sam napisao gore malo je verovatno da ce uopste doci do toga ili ce verovatnije biti par stotina u pitanju :?,u tom slucaju samo kafana dolazi u obzir :mrgreen:a za putovanje cu se sam snaci nekako .
 
СОМА ЕВРА И ЗА ЛЕНЧУГЕ

Синдикати јавних предузећа најављују да ће се штрајком борити против Динкићевог предлога о подели бесплатних акција грађанима



БЕОГРАД - Бесплатне акције, по предлогу Министарства економије, добиће и ленчуге без дана стажа, криминалци или они који седе у кући и убиру плодове рентирања пет, шест станова. Синдикалци у јавним предузећима упозоравају да је овај модел Млађана Динкића, министра за економију и регионални развој, неправичан и да је само део предизборне кампање.

Вељко Милошевић, председник Самосталног синдиката енергетике и петрохемије Србије, сматра да је "Динкићев предлог глупост и да је предизборни маркетинг".

- У овом случају акције би, поред оних који немају ни дана стажа, могли да добију криминалци, или неко ко седи код куће и рентира станове. Синдикати у јавним предузећима су јединствени и спремни на штрајк ако не постигнемо договор са Динкићем - упозорава Милошевић.

Према њиховој рачуници, грађанин који има право на бесплатне акције неће добити око хиљаду евра, како је замислио Динкић, већ максимално 60-70 евра.

- Ми тражимо да, од 30 одсто акција у предузећу, до 15 процената добију запослени и бивши запослени, а преостало да иде у приватизациони регистар, одакле ће се делити грађанима. Тако, на пример, ми можемо добити 11 одсто, а регистар 19 - објашњава Милошевић

Славко Топалов, заменик председника Синдиката ПТТ, који је члан Конфедерације слободних синдиката, објашњава да су пре две године запослени у јавним предузећима прикупили више од 400.000 потписа како би се изменила четири закона и како би постали равноправни.

- Тада само успели да остваримо да будемо равноправни са свим осталим грађанима који су до сада добили акције. Динкић сада све то поништава. Ми смо, једноставно, обесправљени - истиче Топалов.

Он се пита како је могуће да се изједначавају они који су градили централе и друге објекте, на пример, са онима који немају ни дана радног стажа, као што су деца од 18 година.

- Наш став је да се овде ради о предизборним активностима Г17 јер се обећања односе на четири милиона људи. И та сума од хиљаду евра, према нашој рачуници, није реална, она је заправо 10 до 20 пута мања. Иначе, синдикати су већ донели одлуку о предузимању штрајкачких активности, али ће се више знати после сусрета са Динкићем, који је најављен за следећу недељу.

Подсећамо да је Динкић изјавио да ће 15 одсто акција у 68 приватизованих друштвених предузећа прво бити понуђено власницима продатих предузећа или на Београдској берзи по цени не мањој од оне по којој су нови власници платили акције у приватизованим предузећима. И та сума ће бити подељена на четири милиона грађана. Када је реч о бесплатној подели акција великих јавних предузећа (НИС, ЕПС, Телеком Србија, "Јат ервејз", Аеродром "Никола Тесла" и "Галеника"), Динкић је рекао да ће и те акције бити подељене грађанима који у досадашњој подели нису добили бесплатне акције. Подела ће бити потпуно бесплатна, без пореза на капиталну добит и без брокерске провизије.

ДИНКИЋ СПУШТА ЛОПТУ

У Министарству за економију и регионални развој потврдили су нам да ће следеће недеље доћи до низа сусрета министра Динкића и представника синдиката јавних предузећа. У овом министарству кажу да предлог који је Динкић изнео није коначан и да је подложан изменама. Ипак, нисмо успели да нађемо компетентног саговорника на ову тему јер су, као нам је речено, надлежни заузети.
 
Ma suština je što će se tako prodati te iste firme strancima, jer jadni osiromašeni narod će pohitati da proda akcije čim se javi prvi kupac----malo po malo, postajemo kolonija, zahvaljujući Mladji i sličnom ološu.
A ako uzmemo u obzir da se svi tenderi nameštaju, šta mislite, ko će kupiti sva ta preduzeća?
 
Naravno. Volim kao idealan primer da navedem prodaju Apatinske pivare.
Identičan model je i tad primenjen. Akcije podeljene narodu, došao Interbru ( mislim Belgija) , ponudio dobru lovu, ljudi se raspomamili i prodali pivaru od koje je Apatin bukvalno živeo. Još malo pa ističe pet godina socijalnog programa. Posle ćemo da vidimo šta će da bude, a šta da se desi....ustvari, svakom ko iole razmišlja, ishod je jasan.
Ista sudbina čeka i ova preduzeća, Aptin će za koju godinu biti jedan od siromašnijih gradova u Srbiji...preneseno na ostale gradove- loše nam se piše.
 
Моје питање у вези овог текста гласи: да ли верујете да ћете добити ваших сома евра, које вам је обећао
млађани Динкић? И да ли је та лова довољна да вас "орасположи" у замену за Косово и Метохију, ако нам
га отму?

o boze
ova josh uvek veruje da je kosovo u srbiji

e, kriminalac
jel ce da se odreknesh hiljadarke ako ti ponude? prepishi je meni, budi bar jednom karakter u zivotu! 8)
ili ne... pokloni je nekoj novoj izbeglici s kosova?


il si vec bila u nekoj shemi oko privatizacije?


:D
 
Ma suština je što će se tako prodati te iste firme strancima, jer jadni osiromašeni narod će pohitati da proda akcije čim se javi prvi kupac----malo po malo, postajemo kolonija, zahvaljujući Mladji i sličnom ološu.
A ako uzmemo u obzir da se svi tenderi nameštaju, šta mislite, ko će kupiti sva ta preduzeća?

samo da dodam...prodace za flasu rakije ili iz straha...zabrinjavajuca je takodje cinjenica da dojucerasnji krupnjiji kriminalci preuzimaju ta preduzeca,postajuci "legitimni biznismeni"...
 
Pa nisam bas siguran da je moguce izvesti tu Dinkicevu pizdariju, ako bi gradjanima po njegovoj zamisli trebalo da se podeli 15% akcija od prodaje 6 javnih preduzeca (NIS,JAT,EPS i jos tri ) a tih gradjana koji dolaze u obzir ima oko 4,5 miliona ,to bi znacilo da bi trebalo da se podeli 4,5 milijarde ojra ,sto bi opet znacilo da bi cene ovih preduzeca trebalo da dostignu cenu od 26 milijardi evra kako bi se sve to ispunilo, sto je prilicno nerealno ,tako da se mogu nadati par stotina evra i to je sve .Sa druge strane ako ipk nekim cudom uspeju da namaknu te pare i izdele narodu to ce im sigurno doneti gomilu poena jer je narod alav i siromasan i jedva ce docekati da dobije tih soma evra sto je 3 prosecne plate a za neke i 5 ,tako da ima da budu sretni ko mali majmuni ,mislim zabole ih za Kosovo na kome vecina gradjana nije bila u zivotu niti ce ici kad im Dinkic da 5 plata na gomili .

bratcu
te pare i treba da dodju narodu

drugo,
mislim da nema 4.5 miliona
jer, koliko ja znam
ko je vec uzo neke deonice, moze da se pozdravi s ovim

a uzo ih je svako ko je radio negde

tako da ta cifra pada bar na trecinu...

i nije narod alav, mnogo veci deo para od privatizacije je trebao da dobije.
od njihovih para je i izgradjeno to shto se prodaje

a kosovo odavno nije nash problem! dok s druge strane, pravih problema imamo na pretek!
 
Akumulacija kapitala, druze!

Ako nas toliko vole, sto te akcije ne prenesu nekom fondu ili agenciji koji ce raspolagati prihodima na polzu svima nama? Bice da upravo i zele situaciju u kojima bukvalno ima milion malih akcionara od kojih ce se vlasnistvo preuzeti budzasto.

Nisam neki socijalista, naprotiv, ali mislim da je ovo stetocinska politika.
 
samo da dodam...prodace za flasu rakije ili iz straha...zabrinjavajuca je takodje cinjenica da dojucerasnji krupnjiji kriminalci preuzimaju ta preduzeca,postajuci "legitimni biznismeni"...
Znaš kako, i ta opcija sa ''legalizovanim'' kriminalom je bolja od toga da nas kupuju stranci.
Ti novokomponovani će taj novac vratiti u zemlju...makar kroz poreze...srediće se to jednom, za koju godinu već, ali šta da radimo ako nas pokupuju Englezi , Nemci, Austrijanci, Ameri, Slovenci....država će prestati da postoji...postaćemo kolonija u potpunosti.
 
Naravno. Volim kao idealan primer da navedem prodaju Apatinske pivare.
Identičan model je i tad primenjen. Akcije podeljene narodu, došao Interbru ( mislim Belgija) , ponudio dobru lovu, ljudi se raspomamili i prodali pivaru od koje je Apatin bukvalno živeo. Još malo pa ističe pet godina socijalnog programa. Posle ćemo da vidimo šta će da bude, a šta da se desi....ustvari, svakom ko iole razmišlja, ishod je jasan.
Ista sudbina čeka i ova preduzeća, Aptin će za koju godinu biti jedan od siromašnijih gradova u Srbiji...preneseno na ostale gradove- loše nam se piše.

:D tipichan glasach DSSa - *********!

ne brini, bice apatin bogat onoliko koliko su vredni njegovi stanovnici

a mene zivo interesuje dal imate nekog chlana a da nije ortodoxna *********?
iliti, leba ti, objasni kako moze preduzece bez vlasnika da postoji???
(preskochi me s Kubom, znamo da si *********)
 
Ma suština je što će se tako prodati te iste firme strancima, jer jadni osiromašeni narod će pohitati da proda akcije čim se javi prvi kupac----malo po malo, postajemo kolonija, zahvaljujući Mladji i sličnom ološu.
A ako uzmemo u obzir da se svi tenderi nameštaju, šta mislite, ko će kupiti sva ta preduzeća?


ko... pa ko i do sad
Velja i prijatelji!
 
Znaš kako, i ta opcija sa ''legalizovanim'' kriminalom je bolja od toga da nas kupuju stranci.
Ti novokomponovani će taj novac vratiti u zemlju...makar kroz poreze...srediće se to jednom, za koju godinu već, ali šta da radimo ako nas pokupuju Englezi , Nemci, Austrijanci, Ameri, Slovenci....država će prestati da postoji...postaćemo kolonija u potpunosti.

a jel to tvoje shvatanje ekonomije
il propagandni pamflet ra retardiranu publiku???

mislim, jel si glupa ili samo pokvarena?

oseca se na oba :(
 
Ne bi bili prva drzava u tranziciji , koja je svojim gradjanima podelila "soma evra", ali posto je ovo Srbija, ocekujem neku prevaru , tipa.......moras da doneses potvrdu o placenom porezu, struji, vodi , tv pretplati , registraciji kola , i slicno..........pa, ako to sve nemas, onda ce ti se od tog somica , podmiriti dugovi prema drzavi.......

Budzet sit, a ovce i dalje na broju..!!!!!!!!!!

A veza sa Kosovom i parama od privatizacije javnih preduzeca je glupost, neopevana, onih od kojih smo na te gluposti vec i navikli.......licno me bole kita za Kosovo, pa mi odcepljenje istog nece pomutiti zadovoljstvo trosenja tog somica evrica.....

Eto, kompulzivno - impulsivnim shopingom cu utopiti tugu zbog odlaska 2 miliona dragih nam siptara iz zajednicke drzave :):):):)

i naravno da imaju sertifikat od lokalnog popa
da su revnosni vernici i da svake nedelje ostavljaju masne priloge, chak i u posnim danima 8)

i ja ga cenim braticu da ce da ispadne neshto naopako
srbija je ovo :(

ne mislim da mladja laze
al suvishe je voja, velja, aligrudica i ostalih fekalija da bi ovako neshto proshlo :(

eno, chovek nasho pare za put
a opet ce velja da se 7 godina tovi od cele putarine! :twisted:
 
Akumulacija kapitala, druze!

Ako nas toliko vole, sto te akcije ne prenesu nekom fondu ili agenciji koji ce raspolagati prihodima na polzu svima nama? Bice da upravo i zele situaciju u kojima bukvalno ima milion malih akcionara od kojih ce se vlasnistvo preuzeti budzasto.

Nisam neki socijalista, naprotiv, ali mislim da je ovo stetocinska politika.


tvoj novac je tvoja stvar braticu
a ako ocesh da ulazesh
lepo u akcioni fond

i reshe problem

zar ne?
 

Back
Top