Ko je ispao budala u celoj prici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
Juce sedimo sa prijateljima i pricamo. I moj otac koji mi ceo zivot brani teretanu i lep izgled zbog nekog svog tripa kako bi me devojke i seksualni zivot odvukli od skole. Krene da me imitira kako ***** kompijuter. I da me ismeva. On zapravo nikad samnom nije popricao kako i bez full izgleda mogu da imam devojku. U teretanu odem 2 meseca kako napravim pomak tako mi je ukinu. Ako uspem nesto da zaradim uz fakultet onda idem. Dakle umesto da me ko sina nauci kako da imam devojku bez full izgleda i gomile para on mi peva pesmu kako je izgled bitan i ismeva me zbog istog. Ali nije poenta to. Juce nisam smeo da izadjem iz sobe pred ljude jer je imitirao kako ***** kompijuter i ismevao moj seksualni zivot a od moje 16 te godine sve radi da me spreci da imam isti zabranam vezbanja i fizicke aktivnosti, ne davanjem novca za izlaske (1 pita i za povratak kuci koje crno da pondim neku curicu).

I SVE JE TO NJEGOVO PRAVO, NJEGOVA KUCI I IMA PRAVO DA ODLUCUJE.

Ali me zanima vase misljenje ima li pravo da me onda ismeva pred drugima i pravi me budalom. I da li je svojim imitiranjem mene kako prcam kompijuter napravio od mene budalu pred drugima ili od sebe.
 
Izvini, ali ponasanje tvog oca je za mene ne pojmljivo. Ne mogu da zamislim mog tatu da tako nesto radi. I to sto ti prica moja kuca, to je vasa kuca, nije smao njegova, i nema prava da te imitira i ponizava pred drugima. Trebas i ti itvoja majka da mu se suprotstavite kada on kaze da je kuca njegova, isto toliko je i vasa. I treba da mu kazes da te je njegovo ponasanje uvredilo i osramotilo. Kako me nerviraju takvi tipovi...Izvini, on ti je ipak otac.
 
Naježim se kada pročitam ovako nešto .... Negde je dobro što si svestan njegovih grešaka, ali nije dobro što ne umeš da mu se suprotstaviš i što mu dozvoljavaš da te maltretira. Ipak si ti čovek od preko 20 godina, daleko od toga da si klinac koji ćuteći mora da trpi da mu roditelj udeljuje packe.

Bori se za svoj život.
 
Juce sedimo sa prijateljima i pricamo. I moj otac koji mi ceo zivot brani teretanu i lep izgled zbog nekog svog tripa kako bi me devojke i seksualni zivot odvukli od skole. Krene da me imitira kako ***** kompijuter. I da me ismeva. On zapravo nikad samnom nije popricao kako i bez full izgleda mogu da imam devojku. U teretanu odem 2 meseca kako napravim pomak tako mi je ukinu. Ako uspem nesto da zaradim uz fakultet onda idem. Dakle umesto da me ko sina nauci kako da imam devojku bez full izgleda i gomile para on mi peva pesmu kako je izgled bitan i ismeva me zbog istog. Ali nije poenta to. Juce nisam smeo da izadjem iz sobe pred ljude jer je imitirao kako ***** kompijuter i ismevao moj seksualni zivot a od moje 16 te godine sve radi da me spreci da imam isti zabranam vezbanja i fizicke aktivnosti, ne davanjem novca za izlaske (1 pita i za povratak kuci koje crno da pondim neku curicu).

I SVE JE TO NJEGOVO PRAVO, NJEGOVA KUCI I IMA PRAVO DA ODLUCUJE.

Ali me zanima vase misljenje ima li pravo da me onda ismeva pred drugima i pravi me budalom. I da li je svojim imitiranjem mene kako prcam kompijuter napravio od mene budalu pred drugima ili od sebe.

Mislim da je ovo ( boldirano, podvuceno, naznaceno) kljucna stvar... a to bi reklo da zavisis od njega finansijski.
Nije lepo to sto radi, jos manje nacin na koji radi.... Ono sto mene interesuje je da li ti imas nameru da pocnes da reagujes (ne da se ljutis) na njegovo ponasanje ... u smislu osamostaljivanja (veliki si i punoletan) kad ti vec porodicno okruzenje ne odgovra, mislis li da se na neki nacin izvuces iz te depresije u koju si upao, mislis li da se aktiviras i da se iscupas iz te letargije, mislis li da pomaknes dalje od jadanja po forumu???? Aco mislis li???
 
izvinjavam se ali ja svaki post od doticnog mladog gospodina ne shvatam ozbiljno..mislim,ne kapiram da zaista postoji takav otac,takva porodica i takav sin koji sve to trpi..
Opet se izvinjavam,ali meni sve te njegove price nekako deluju ko SF.

Ma postoje ... kako ne .. i gori roditelji nego što su njegovi .... Kakve sve porodice postoje, samo se o tome ne priča.
 
Roditelji se cesto ponasaju kao da smo mi trazili da se rodimo.Trebalo bi da postoji `skola za roditelje`...a ima kod nas jedna lepa knjiga `kako unistiti sopstveno dete`.
Luciferko,svaka cast na iskrenosti.Ako ti je za utehu,puno je primera koji su slicni ovome sto si ti opisao.Budes li stalno razmisljao o ocu i njegovim postupcima-potonuces.Naravno da ti nisi budala!Meni se i dan danas vracaju neke slike iz mladosti i ne mogu da se otrgnem od toga i sebi postavljam pitanje zasto.Zao mi je sto nisam bila manje emotivna i jaca.Zato ti kazem:
daj sve od sebe,zavrsi taj fax i sto pre pocni da zivis samostalno.Svako bira svoju srecu i nacin zivota.
 
moonja:
ne znam...ja mislim da se on šali....
Ko se šali? Aca? Ma, ne šali se on. Moja osećanja prema njemu idu od sažaljenja do neverice da ne ume ili neće da se suprotstavi (u jeeee :shock: , ne mogu da se setim da li se kaže ovako ili ''suprostavi'' ), ali najčešće mi ga je žao....Ko zna kakav mu je otac, vidiš da je neki diktator, jbt pita sina od 25 godina kad će se vratiti kući iz izlaska :shock:....S druge strane i Aca bi trebao da pokaže zube, a ne recimo kao što je uradio, sakrio se u sobu, i posle ovde istresao svoje frustracije....to i onako ničemu ne vodi (osim da ga ljudi ovde smatraju za budalu), ali opet on nije tako vaspitan, usput zavisi od oca finansijski, pa pritom ima i neki podsvesni (a možda i svesni) strah od suprotstavljanja...
Uvek kad pročitam ove Acine priče, zahvalim se Bogu što imam normalne roditelje koji su me naučili kako se bori za svoje mišljenje, pa makar se to mišljenje i razlikovalo od njihovog, što mogu sa njima normalno da porazgovaram, da ukažem na ono što mi smeta etc.
Aco, trgni se malo čoveče, reci svojim roditeljima šta ti smeta, šta te nervira, ali pokušaj da ostaneš staložen i miran, da se ne svađaš, da ne histerišeš, ako ništa ne pomaže da se osamostališ i kreneš sam u život....Što kaže Pile babino, pomakni se dalje od jadikovanja na forumu.
 
Aco, trgni se malo čoveče, reci svojim roditeljima šta ti smeta, šta te nervira, ali pokušaj da ostaneš staložen i miran, da se ne svađaš, da ne histerišeš, ako ništa ne pomaže da se osamostališ i kreneš sam u život....Što kaže Pile babino, pomakni se dalje od jadikovanja na forumu.
ne bih rekla da je ovo ok.ja sam mojima vrlo otvoreno i mirno skrenula paznju sta me nervira i da ne rade to i to-ispalo je jos gore.Jer roditelji sebe smatraju da su najpametniji-a dece nista ne znaju.
a to sto je luciferko svoju pricu izneo ovde nama na forumu-mozda mu je lakse sada kad je `nekom` ispricao,mozda ga je sramota od postupka roditelja da uzivo nema snage da se nekom pozali.
svakako luciferko kopaj i rukama i nogama,nadji bilo kakav posao,bezi sto dalje,samo tako ces imati svoj mir i zivot.
 
ne bih rekla da je ovo ok.ja sam mojima vrlo otvoreno i mirno skrenula paznju sta me nervira i da ne rade to i to-ispalo je jos gore.Jer roditelji sebe smatraju da su najpametniji-a dece nista ne znaju.
a to sto je luciferko svoju pricu izneo ovde nama na forumu-mozda mu je lakse sada kad je `nekom` ispricao,mozda ga je sramota od postupka roditelja da uzivo nema snage da se nekom pozali.
svakako luciferko kopaj i rukama i nogama,nadji bilo kakav posao,bezi sto dalje,samo tako ces imati svoj mir i zivot.
Jes' u pravu si. Al' ja verovatno ne mogu da se zamislim u toj situaciji kad se kod mene oduvek znalo za reč ''razgovor''. Eto, očigledno kod onih koji misle da su najpametniji to ne pali.
Meni i dalje žao....nekako već od samih temelja nije dobro postavljen taj odnos između Ace i njegovih roditelja (ili samo oca), ali u svakom slučaju, on bi morao da nađe snage da se nekako izdigne iznad svega. Što kaže moje srce:
verovatno je jako tesko postati samostalan, ako te roditelji celog zivota ubedjuju da ne vredis nista i da ne valjas nista. mada je to u ovoj situaciji upravo potrebno uciniti.
Ako ne ume sam da prevaziđe to u sebi, nek zatraži pomoć....prijatelja, psihologa, onih osoba u koje ima poverenje...Eh, najlakše ovako biti pametan kad gledaš sa strane, ali stvarno mislim da bi Aca morao da se trgne, ili neka stisne zube još koju godinu, pomiri se s tim da tako mora, pa nek posle leti kao ptica slobodan....
 
У праву си, али мени заиста не иде у главу шта тај човек (његов отац) треба још да учини и каже па да Аци већ једном дође из дупета у главу да је одавно велик момак и да има право да бира све у животу, па и однос са родитељима!!!

Овако ми смо овде полигон за иживљавање, он се нама лепо искука, добије потврду своје исправности, доброте и жртвовања, добије слагање са тим да му је отац кретен...и настави по старом!
 
Aco ti si trebao da izađeš dok te je ismevao i da se smeješ tome, pa još i da počneš sam malo da podbadaš..... da vidiš kako bi se povukao samo na naznaku da će ga možda neko pecnuti pred njegovim prijateljima.

Nego, van svih ovih saveta "odseli se, koliko ti treba da završiš faks... što se ne osamostališ blablabla" (ja ipak nisam u mnogo boljoj poziciji i pre godinu dana mi je malo falilo da se spakujem i odem gde bilo..... ali ne znam gde), kapiram koliko je to teže uraditi nego reći. Svejedno, jednu stvar si preskočio da uradiš, a to je da odrasteš. Tvoj brat je mlađi, onda si ti morao do sada "vaspitati roditelje", a to ne ide bez trzavica i svađa. Ali posle tog nekog perioda (koji normalnim ljudima bude negde oko 16-e godine, ili koju više... ima faza dosta..... ali mi ipak živimo u zemlji i u vreme kada je "detinjstvo užasno razvučeno", baš sam juče čitala i članak o tome, užas...) nailazi vreme kada će ipak morati da te poštuju kao odraslu osobu. Nažalost, potrebno je da budeš zao, više nego što bi sam sebi dozvolio.

Slikovito, lupiti šakom o sto. Ali ne jednom neko jedno godinu dana lupanja :roll:

Yebote, pa nisi retard da ti neko brani da izađeš :shock: , ako ti ne daa pare, a ti opet izađi i šetaj ili pusti da te neko časti ako ideš negde drugde, nađi neko malo socijalnije društvo kome teretana jeste neuobičajen izdatak (znaš, ima nas takvih :? )...
.....mislim, kako uopšte može da ti zabrani?!? jednostavno idi gde god želiš, to je tvoje pravo, a šta će on da misli nije bitno, ionako je kratkoročno. Svako zlo se, pre ili kasnije, završi.
 
У праву си, али мени заиста не иде у главу шта тај човек (његов отац) треба још да учини и каже па да Аци већ једном дође из дупета у главу да је одавно велик момак и да има право да бира све у животу, па и однос са родитељима!!!

Овако ми смо овде полигон за иживљавање, он се нама лепо искука, добије потврду своје исправности, доброте и жртвовања, добије слагање са тим да му је отац кретен...и настави по старом!
Za drugu rečenicu si potpuno u pravu :lol:
Ali ne verujem ja da je njegov otac baš neki veliki pedagog koji bi lako prešao preko toga da mu mali Aca odraste... takvih paćenika ima za izvoz..... ovde i sada.
 
Reci mu da su krivi geni zbog tvog ponasanja :)

Salu na stranu, u takvim situacijama treba polako ali sigurno pripremati temelj za osamostaljenje... i nemoj mnogo da te tangira to njegovo ponasanje, svaki iole razuman covek moze da vidi koliko je to "duhovito" sto radi..
Radi na sebi, to ti je najjache oruzje, i pod tim ne mislim samo na teretanu i sl, jer stvarno nije sve u misicima.
 
Aco, sedi i uci! Kada polazes ispite i samopouzdanje ti je vece, a sto se vezbanja tice ljudi cak i u zatvoru nadju nacina da vezbaju ;), po tom pitanju nema opravdanja.

Grozno je sto te otac omalovazava, ali to se nece promeniti. Ili menjaj svoj stav (preguraj nekako ako nemas mogucnosti da zivis samostalno, dok ne izguras fakultet) ili idi ako to vise ne mozes da podneses.

PS Meni ne izgleda ni kao da se sali, ni kao neko ko prica bez veze vec kao neko ko ima problem koji ne ume sam da resi, ma kako sa strane delovalo jednostavno.

Ljudi sve lakse podnose od omalovazavanja. Narocito je strasno kada te omalovazavaju rositelji cija je duznost da razviju samopostovanje kod deteta. Ipak, Aca sada mora da odluci da li ce i dalje na to da pristaje ili nece jer je sada odgovornost samo na njemu. Otac, kakav god da je, nece prestati da bude takav kakav jeste...

Mnogo mi je ruzno sto ljudi cesto na Acine teme reaguju sa omalovazavanjem i to samo zato sto on na to ne reaguje ljutnjom. Kome su te teme glupe ili dosadne moze i da ih preskoci. I meni te teme deluju neverovatno za njegove godine, ali sa kojim pravom neko moze da ga smatra budalom, a sebe inteligentnom osobom:shock:? Nekoliko puta sam svojim ocima videla da mu neki u porukama krajnje arogantno porucuju "ubij se". Na to niko ne reaguje. Katastrofa!!!
 
pa ja sam bio na slicnom putu jer imam debilnog oca...
medjutim bezao sam od kuce, svadjao se sa njim i na kraju sam uspeo.Izdejstvovao sam prvo nocne izlaske, dzeparac (makar i minimalan) a na kraju je dosla i teretana. Sad imam 17 god, zadovoljan sam svojim izgledom ali ne i dzeparcom(mada ce sad da legne stipendija ali nece potrajati dugo..:))
Zanima me koliko ti imas godina?
 
Aco ti si trebao da izađeš dok te je ismevao i da se smeješ tome, pa još i da počneš sam malo da podbadaš..... da vidiš kako bi se povukao samo na naznaku da će ga možda neko pecnuti pred njegovim prijateljima.



Slikovito, lupiti šakom o sto. Ali ne jednom neko jedno godinu dana lupanja :roll:

Yebote, pa nisi retard da ti neko brani da izađeš :shock: , ako ti ne daa pare, a ti opet izađi i šetaj ili pusti da te neko časti ako ideš negde drugde, nađi neko malo socijalnije društvo kome teretana jeste neuobičajen izdatak (znaš, ima nas takvih :? )...
.....mislim, kako uopšte može da ti zabrani?!? jednostavno idi gde god želiš, to je tvoje pravo, a šta će on da misli nije bitno, ionako je kratkoročno. Svako zlo se, pre ili kasnije, završi.

Aco, sedi i uci! Kada polazes ispite i samopouzdanje ti je vece, a sto se vezbanja tice ljudi cak i u zatvoru nadju nacina da vezbaju ;), po tom pitanju nema opravdanja.

Grozno je sto te otac omalovazava, ali to se nece promeniti. Ili menjaj svoj stav (preguraj nekako ako nemas mogucnosti da zivis samostalno, dok ne izguras fakultet) ili idi ako to vise ne mozes da podneses.

PS Meni ne izgleda ni kao da se sali, ni kao neko ko prica bez veze vec kao neko ko ima problem koji ne ume sam da resi, ma kako sa strane delovalo jednostavno.


Mnogo mi je ruzno sto ljudi cesto na Acine teme reaguju sa omalovazavanjem i to samo zato sto on na to ne reaguje ljutnjom. Kome su te teme glupe ili dosadne moze i da ih preskoci. I meni te teme deluju neverovatno za njegove godine, ali sa kojim pravom neko moze da ga smatra budalom, a sebe inteligentnom osobom:shock:? Nekoliko puta sam svojim ocima videla da mu neki u porukama krajnje arogantno porucuju "ubij se". Na to niko ne reaguje. Katastrofa!!!

Slazem se sa Lexom i Harmony. Probaj da zadrzis dostojanstvo i da se izdignes iz tog sistema vrednosti. Nisu ni sex ni lova najvaznije stvari na svetu, a jos manje teretana. Pretpostavljam da imas neko snobovsko drustvo, kome je povrsina vaznija od sustine, ali drustvo moze da se menja:)
Oca ne mozes da promenis, mozes samo da se distanciras i da da ignorises potpuno kad zavrsis fax. ne pokusavaj da mu objasnjavas da nije fer, nece shvatiti.
A zasto treba otac da te uci da se ribe ne muvaju samo na izgled i misice?:)
Pa valjda mozes sam da shvatis to.
Nadji neku malo skromniju devojku, vidjajte se jedno kod drugog... nije ni to smak sveta.
Stvar je u tome sto ti trazis potvrdu od sveta koji ti ne pripada, u koji se ne uklapas. A to su neki snobovski arsini.Okreni se malo oko sebe, sto rece Lexa, ima ljudi kojima pare
ne znace toliko.
 
Ja sam uvek bila uzorno dete. Kad sam imala neke probleme sa roditeljima, jako su me potresli, pozelela sam da im pokazem kako izgleda horor. Pozelela sam da se nadrogiram i da me nadju tako, po mogucstvu onesvescenu...
I naravno da to nisam uradila.
Kad sam jednostavno normalna! I ne znam da pravim probleme. ne znam da se napijem, da se drogiram..ne privlaci me to.
A jako puno dece delikvenata dresira roditelje i oni su glavni u kuci, roditelji ih sluze, posecuju kad zaglave zatvor...Pitam se kako su roditelji tako razliciti...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top