Dial-up problem

reciklaza

Primećen član
Poruka
926
Koristim dial-up pre-paid vec nekoliko meseci,prvih 4-5 meseci sve je bilo ok,ali zadnja 2 meseca racun je dosta skocio.Pre je bio oko 1200 dinara, u zadnja 2 meseca je oko 2400 din.Inace koristim internet isto kao i pre-oko 60-70 sati mesecno.
Da li mi se neko nakacio pa mi pravi racun ili sta?

Skenirao sam komp sa NOD32-detaljna analiza+online analiza,nije nadjen nikakav virus i sl.
Takodje program "SPYBOT Search & destroy"nije nasao nista(radio sam u SAFE modu),program "Ad-aware je nasao neke"lose" fajlove koji se trenutno nalaze u karantinu.Fajlovi su u attach-u.
Svi programi su uredno azurirani sa najnovijim definicijama.

Takodje sam skenirao komp sa programom "HijackThis".Log je takodje u attach-u.
 

Prilozi

  • 1.TXT
    453 bajtova · Pregleda: 6
  • 2.TXT
    488 bajtova · Pregleda: 2
  • LOG.txt
    2,7 KB · Pregleda: 3
Koristim dial-up pre-paid vec nekoliko meseci,prvih 4-5 meseci sve je bilo ok,ali zadnja 2 meseca racun je dosta skocio.Pre je bio oko 1200 dinara, u zadnja 2 meseca je oko 2400 din.Inace koristim internet isto kao i pre-oko 60-70 sati mesecno.
Prosta računica kaže po tvome : 60 sati mesečno interneta u prevodu
-ako koristiš neki CMI to je oko 30 din po satu tj 60 x 30 = 1800 + telefon koji košta za to 20 x 60 = 1200 u lokalu onda je oko 3000 din .
Ako kupiš neku mesečnu karticu tu su ti cene flat kartica od 350 do 700 po telefonu je oko 20 x 60 =1200 .
i ne zaboravi korišćenje telefona.
Čista logika .
 
Prosta računica kaže po tvome : 60 sati mesečno interneta u prevodu
-ako koristiš neki CMI to je oko 30 din po satu tj 60 x 30 = 1800 + telefon koji košta za to 20 x 60 = 1200 u lokalu onda je oko 3000 din .
Ako kupiš neku mesečnu karticu tu su ti cene flat kartica od 350 do 700 po telefonu je oko 20 x 60 =1200 .
i ne zaboravi korišćenje telefona.
Čista logika .

Koristim ITS dial up prepaid 450din FLAT tarifa mesecno+ 5 din/h u jeftinoj tarifi, 10 din/h u skupoj tarifi.A 95% vremena sam na netu posle 21h,tj u jeftinoj tarifi.Sto mi izlazi oko 450-500 din mesecno.
 
Kada sam ja koristio dial up konekciju imao sam slicnih problema narocito kada je jeftina a kada skupa tarifa.
Odgovor koji sam dobio je da to zavisi od protoka t.j. u trenutku konekcije ako je preveliki saobracaj onda ti naplate skupu tarifu i obratno (nema veze dali je posle 22h ili 8h ujutru) deru kako im je volja.
Najbolje je dase registrujes na telekomu moj racun i tu proveravas danas za juce.
Inace internet nebi trebao da bude vise od 1000 dinara.
Znaci moja preporuka ti je da uzmes negde adsl ako imas mogucnosti ili dase registrujes na telekomu moj racun i tu pratis sta se desava.
 
Zaebo se bata.....ma samo mu se čini, pravi on sam taj račun, i garant više sati troši nego što mu se čini...

30 x 0.3037= 9.111din + pdv .....jeftina
60 x 0.3037 = 18.222 + pdv ...... skupa

Ne trosim vise vremena nego sto mi se cini-na sajtu ITS provajdera ima opcija za proveru vremena pristupa netu,tamo proveravam koliko sam vremena proveo na netu.A i racunica ti je losa:

40 sati = 2400 min / 4 (1 impuls je na svakih 4 minuta) = 600 impulsa* 0.3037 = 182 din -jeftina tarifa

20 sati = 1200 min / 2 (1 impuls je na svakih 2 minuta) = 600 impulsa*0.3037 = 182 din-skupa tarifa

Sve ukupno 364 din- neka bude i 400-(ovo je za prosli mesec).

Sve cene su sa pdv-om.
 
Da, sat vremena na telefonu u jeftinoj tarifi iznosi oko 5 din:

1h = 60 min / 4 (1 impuls je na svakih 240 sekundi u jeftinoj tarifi) = 15 impulsa * 0.3037 = 4,5555 dinara + pdv = 5,375 dinara.

Znaš li ti kad je impuls u jeftinoj tarifi bio 240 sekundi...? Još pre oko godiinu i po telekom je podigao cene za duplo.

U jeftinoj tarifi je impuls 120 sekundi, a u skupoj 60 sekundi.....

Razgovori obavljeni u okviru iste mrežne grupe

Slab saobraćaj
impuls= 2 min
0,152 din/min + pdv

Jak saobraćaj

Jak saobraćaj
impuls = 1 min
0,304 din./min + pdv

Cenovnk: http://www.telekom.nadlanu.com/PRIVATNI/Tarife.aspx?ac=solo&br=7

Obrati pažnju u tabeli se cene odnose na 1. minut razgovora....
 
Znaš li ti kad je impuls u jeftinoj tarifi bio 240 sekundi...? Još pre oko godiinu i po telekom je podigao cene za duplo.

U jeftinoj tarifi je impuls 120 sekundi, a u skupoj 60 sekundi.....

Razgovori obavljeni u okviru iste mrežne grupe

Slab saobraćaj
impuls= 2 min
0,152 din/min + pdv

Jak saobraćaj

Jak saobraćaj
impuls = 1 min
0,304 din./min + pdv

Cenovnk: http://www.telekom.nadlanu.com/PRIVATNI/Tarife.aspx?ac=solo&br=7

Obrati pažnju u tabeli se cene odnose na 1. minut razgovora....

Evo link-a mog provajdera pa se sam uveri u cene:

http://www.my-its.net/index.php/dial-up-prepaid
 
Evo link-a mog provajdera pa se sam uveri u cene:

http://www.my-its.net/index.php/dial-up-prepaid

Taj cenovnik nema veze sa telefonskim računom...To su cene za kupovinu sati kod tvog provajdera, za usluge koje ti oni pružaju...Nezavisno od toga plaća se telefonski račun odnosno impulsi za vreme provedeno na netu...a važeće cene pogledaj na telekomovom sajtu, link sam ti dao gore...

informacija na njihovom sajtu da je impuls 240s u slabom saobraćaju prosto nije tačna, jer to odredjuje Telekom (kako uostalom i piše na sajtu ITS-a)....a telekom je davno povećao cene za duplo...dakle 120s u slabom saobraćaju.....uostalom, valjda je telekomov sajt informacija iz prve ruke...
 
Ok,reci mi ako naletim na nekog dialer-a u sistemu,na koju foru on radi,kako mi pravi racun,da li to radi samo dok sam ja na netu ili moze i kada sam ja offline.

Zavisi....Nekad se zakači, diskonektuje te, i sam krene da okreće brojeve....Zato ja uvek podesim pulsno biranje da bi čuo ako mi se desi...mada samo jednom. E tad izvučem kabal iz modema, nadjem ga i obrišem...
Jednom mi se desilo da mi se skine dialer, ali me nije diskonektovao. Kad posle sat, dva, sedim ui sobi i učim, čujem okreću se brojevi...Kad ono dialer, podešen da se konektuje sam tačno u 17h. Da nisam bio tu, ko zna koliki račun bi mi napravio...

Iz tvog Loga se vidi da nema dialer-a...tako da, račun ne pravi on..ili sam, ili ti se neko prikačio na žicu. Znam slučaj sa starom centralom, ljudi žive pod istim krovom, tavan spojen, a na tavanu kutija za fon...Jedan komšija se nakači na žicu ovog drugog kad razgovara sa inostranstvom...Bilo mesecima tako dok ga nisu provalili...Svašta ima..
 

Back
Top