Instruktori vožnje-iskustva

pamil

Početnik
Poruka
1
Interesuju me vaša iskustva sa instruktorom vožnje, ako ih se uopšte sećate.Moj instruktor je jako nervozan i nestrpljiv. Očekuje da se sve odradi tačno iz prvog puta, tako da i meni stvara nervozu, pa i ono što znam ja se ušeprtljim i zabrljam. Da li su svi takvi, pa da se ne nerviram?!
 
Interesuju me vaša iskustva sa instruktorom vožnje, ako ih se uopšte sećate.Moj instruktor je jako nervozan i nestrpljiv. Očekuje da se sve odradi tačno iz prvog puta, tako da i meni stvara nervozu, pa i ono što znam ja se ušeprtljim i zabrljam. Da li su svi takvi, pa da se ne nerviram?!

Zavisi kako se odnosi prema tebi, i sta tacno stvori nervozu u tebi. Njegov poso jeste da tebe opominje na greskama jer je to jedini nacin da ti izbije lose mane iz navike tako da i kad malo naglalsi tu gresku to je normalno. Medjutim ako nervozno postupa i kad nebi trebo to nije uredu.

Koliko znam ti uvek mozes da promenis auto skolu.

Moj instrkutor je uvek imao neku grancicu u ruci kojom bi mi udario pecku po ruci ako drzim ruku na menjacu umesto volanu dok ne menjam brzine ;)
 
Тражи другог инструктора... мислим који је то кретен... он уместо да научи неког да вози он му својим понашањем стври аверзију и страх и направи од њега возача-дебила :roll:
 
Masa njih samo ceka da prodje 45 min i razmislja kolko jos do zamene lamele. :D
Ja trazio od mog da mi pokaze korisne stvari za prakticnu voznju, kao sto je parkiranje u rikverc i tako to, on kaze ja te ucim ono sto treba na ispitu. Kupio sam auto i sam uvezbao sve sto treba.
 
Masa njih samo ceka da prodje 45 min i razmislja kolko jos do zamene lamele. :D
Ja trazio od mog da mi pokaze korisne stvari za prakticnu voznju, kao sto je parkiranje u rikverc i tako to, on kaze ja te ucim ono sto treba na ispitu. Kupio sam auto i sam uvezbao sve sto treba.

Zar parkiranje u rikverc nije obavezno na ispitu/voznji?

Ja sam polozio u engleskoj gde bez te vestine nemozes da prodjes, pa ti vidi...
 
Dve osnovne vrste parkiranja u rikverc.

1. "Bay" parking (neznam tacan naziv na srpskom)
2. Paralelno parkiranje

Kontakt vozila sa bankinom u bilo kom smislu znaci da nisi sposoban da parkiras i nemozes da prodjes test. Takodje obe vestine moraju da se urade iz prvog puta mada tu nekad progledaju kroz prste.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    83,4 KB · Pregleda: 81
  • 02.jpg
    02.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 80
Kad sam ja polagao, radilo se parkiranje u rikverc ali samo ukoso unazad, sto je lako. Ova dva sa slike jok. No i ko ne zna to, mora da nauci u praksi jer bez toga ne mozes. Skoro sam uparkirao auto uzduz preko ivicnjaka gde je bilo samo pola metra vise od duzine auta (zbir ispred i iza), a imam komsiju koji je toliko strpljiv da mislim da bi uparkirao i u samo 30 cm duzi prostor.
 
u ns-u se rade dve od tri poligonske radnje... Recimo radis lastin rep (polukruzno sa manevrom) i kretanje pod rucnom na uzbrdici... E sad ako neko od ta dva sje*//&% onda ides na parkiranje... Ako je guzva na nekom (uglavnom rucna) onda radis druga dva... Uglavnom bez toga polozenog nema u saobracaj...
 
Ja sam imao nesrecu da sam sve casove za C kategoeiju vozio po mraku, snegu i ledu ali i srecu da sam imao extra instruktora - strpljiv, dobro raspolozen i veoma zahtevan. Na prvom casu sam prosao kroz grad, popeo se na obliznje brdo, okrenuo na uskom putu u totalnom mraku i vratio se nazad.
Takav instruktor je od mene napravio vozaca a takvog koji pominje pamil treba izbegavati. Moj ti je savet da sto pre promenis instruktora dok ne bude kasno, casovi ti idu a nesigurnost ti moze ostati ne samo na polaganju nego i trajno.
 
e brate i moj instuktor je takav sve mu nesto smeta, stalno se nervira, a ja nisam los vozac al brate kad sednis prvi put za volan normalno je da neznas neke stvari narocito kod mene u gradu gde nigd enema nista obelezeno, ali ja ne obracam previs epaznje na njegove gluposti to ti je moj savet kuliraj ga maksimalno, pozzzzzzzzzzzz
 
Ja sam položio 1993. Učio sam se na "Stojadinu", a kad je trebalo da polažem uvalio mi novog Juga. Nisam imao ni minuta vožnje u njemu. Ipak sam vožnju položio iz prve, a testove sam polagao 3 puta :lol:
Kao i svi drugi u ovoj zemlji isto tako i instruktori vožnje aljkavo odrađuju svoj posao i gledaju da "otkače" taj sat vožnje...
 
Mene su vise caletovi vozaci naucili da vozim nego isktruktor ili cale.
Kad sam dosao u auto skolu da polazem za C onaj se isntruktor malo iznenadio koliko je meni zastavica delovala smesno. Pustio me skot iz treceg na testovima a voznju sam odrao iz prve ;)
I nikad to nece da mi bude jasno - kako likovi koji nikad nisu bre ni seli u pravi sleper ili neki veci solash, natovarili 12, 15 ili 25 tona i poterali to negde - kako oni bre da me uce kako se to vozi??
I jos gore - kad sam polagao za E - dali mi onu bre prikolicu od traktora (?!) da tandrce iza mene, kao to treba da mi docara duzinu i sirinu slepera?? A ja nju ne vidim u retrovizorima kolicna je!!! :lol::lol::lol:
 
Interesuju me vaša iskustva sa instruktorom vožnje, ako ih se uopšte sećate.Moj instruktor je jako nervozan i nestrpljiv. Očekuje da se sve odradi tačno iz prvog puta, tako da i meni stvara nervozu, pa i ono što znam ja se ušeprtljim i zabrljam. Da li su svi takvi, pa da se ne nerviram?!

meni je stric bio instruktor...a polagao sam na dajcu...ostao sam bez 3 nokta...ali barem me nije tukao...posto sam bio dobar kandidat...buraza je nekoliko puta shamarao kad pogrijesi
 
prije toga nikad nisam vozio...imao sam jedan cas voznje auta i taj prvi put mi je objasnio gdje je kvacilo, kocnica i gas...i rekao da sjednem i upalim..i da idem u rikverc 20cm od ivicnjaka..i ako zajebem da ce mi odvaliti shamarchinu...sljedeci put sam sjeo u dajc...onaj ko ga je vozio zna kakav je to kamion
 
Моја сестра положила пре неки дан вожњу... ја ишао да се провозам с њом и попиздео после 300м. Онда сам је одвео на полигон и заказао обуку вожње код мене... *** уместо да направе возаче од ових клинаца направе дебиле :roll:
 
Моја сестра положила пре неки дан вожњу... ја ишао да се провозам с њом и попиздео после 300м. Онда сам је одвео на полигон и заказао обуку вожње код мене... *** уместо да направе возаче од ових клинаца направе дебиле :roll:

Само чекам да ми неко од тих генија разгребе пола аута код Буцка кад се онако ко попишан испаркирава!
 
svi instruktori su u dogovoru sa komisijom ,vezani samo tako... samo im je para bitna ... extra vozac ne polozi iz prve samo da uzmu pare ....
Пази, има тога, али је чињеница да инструктори не науче своје полазнике НИЈЕДНУ корисну ствар. На пример, моја сестра није знала ниједну лампицу на табли као ни то да не сме да светли ниједна црвена у току вожње, затим, није знала шта је саобраћајна дозвола, чему она служи и како се користи (него је звала мене када су је зауставили пандури да пита где је ''нека саобраћајна или тако нешто'''). Такође није знала шта значи десни ретровизор као ни то како функционише грејач код дизела као ни да то уопште постоји.
 
moj intruktor pustio grejanje u kamionu i zaspi uvek. Vozi istom putanjom i probudi me kasnije...

ne hvalim se, ali mi kaze da vozis jako dobro i to to to to su ti greske i ispravi ih i uzivaj....on spava, ja vozim i tako...
tako je bilo i za "E". Mico, vozi ga sa' da sapce ki tristac u avliju i uzivaj.Isto ti je sve, samo sto je sada duzina vozila 14.5m.

mada ja ipak podrzavam neciju ideju da se pravi sleper od 16 i 18 mtara vozi za polaganje...
 

Back
Top