BOLOVI U LEDJIMA

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Već mesec dana osećam strašne bolove u ledjima (negde u predelu krsta, ne znam kako se taj deo medicinski naziva) tokom noći i ujutru kad ustanem. Sve mislim ozebla sam .... pokrivam se ... ali ne vredi .... taj bol je baš onako specifičan i prosto kao da ne možete da se krećete zbog njega.

Imam dormeo jastuk (onaj anatomski) ... krevet je nov od pre godinu dana ..... uopšte ne znam šta bi mogao biti uzrok ovom bolu.

Hvala.
 
Uh meni je tako pocinjalo, mislila bubrezi, nisu, slikala kicmu - kao sve ok, tek mi je CT pokazao L5-S1 diskus herniju i mogu ti reci da je mene nocu bolilo, kako spavas u kojem polozaju? Probaj na ledjima, sa nogama povijenim u koljenima, sa velikim jastukom ispod koljena.
 
Anatomski jastuk ti ne pomaze puno za bolove u donjem lumbalnom dijelu. Potrazi fizikalne Reganove vjezbe pa ih radi ali tek kada ti bolna faza prodje, meni je pomoglo. Joga takodjer. Samo oprezno sa pokretima. Razlozi ? Moze biti svasta ali uglavnom pretjerano nepravilno sjedenje, neaktivnost, stres... Kako te boli, jeli ti udara u nogu ili kuk? Jeli onako kao da zari?
 
@NatasaNatasa
ako se dobro sećam, Nataša, ranije ste se žalili da ne spavate noću dobro, da imate nesanice i uopšte probleme sa spavanjem - da li ste bolove u ledjima i loše spavanje pokušali da dovedete u vezu?
Kakva vam je ishrana?
 
Megi ... tačno, ja sam ta koja loše spava, budi se noću i puno sanja ..... Nisam dovela u vezu ova dva, zato što su se bolovi u ledjima pojavili pre oko mesec dana. Istina je da na poslu sedim 8 sati. Drugi posao koji radim je priprema devojaka za venčanja (cveće, šminka i frizure) uglavnom sam u nekom polu sagnutom položaju dok radim.....

Ranije sam išla na aerobik, ali evo već godinu dana ne idem, jer nemam vremena (studiranje je treća stvar kojom se bavim) .... tako da sve to može da ima veze sa gore navedenim .....

Hvala vam što pokušavate da mi pomognete da dodjem do nekog odgovora.... :)
 
Natasa ako sjedite 8 sati na dan, a uz to radite stojeci - najvjerovatnije imate neki pocetak diskus hernije. Nemojte sebi dozvoliti da se intenzivira, vjerujte da su to uzasni bolovi, ja sam 2 sedmice bila nepokretna u suzama :cry:

Niste mi odgovorili da li vas boli u kukovima i da li se bol spusta uz nogu. Ako nemate velike bolove, radite vjezbe, plivajte, aktivirajte se. Nemojte samo cekati da se nesto desi samo od sebe, jer sam ja to mislila ;) a prevarih se
 
Aman bre - idi kod fizijatra, neka ti neko snimi kicmu i neka ti kaze sta ti je ciniti, gubis silno vreme (dragoceno ako se radi o diskus herniji) po internetu umesto da uradis jedino sto moze d ati da odgovor na pitanje!


Izvini, a koji ti problem imaš? Ako ne želiš da postuješ na ovoj temi, nemoj, ali tim tonom zaboravi da mi se obraćaš ....
Pitala sam za mišljenje ... naravno da ću otići kod lekara .... ali me je zanimalo da li je još neko imao takvo neko iskustvo.

Izlažete se tu za kojekakve lekare, a jedino što umete je da kažete ''obrati se lekaru'' - pa nismo moroni.
 
Izvini, a koji ti problem imaš? Ako ne želiš da postuješ na ovoj temi, nemoj, ali tim tonom zaboravi da mi se obraćaš ....
Pitala sam za mišljenje ... naravno da ću otići kod lekara .... ali me je zanimalo da li je još neko imao takvo neko iskustvo.

Izlažete se tu za kojekakve lekare, a jedino što umete je da kažete ''obrati se lekaru'' - pa nismo moroni.

Natasa, nemoj da se ljutis, ali ovo sto ti radis je cisto gubljenje vremena, i nama signalizira izbegavajuci stav.
Treba da snimis kicnu, da uradis osnovne pretrage, da te neko pregleda...nijedan od napisanih postova nema blage veze sa tvojim problemom.
Ti kazes bole te ledja a onda krenu da se redjaju postovi od ishrane, preko lumbaga...ko zna dokle cemo stici.
Bol, mesto bola...to ne moze da se opise preko interneta.
Ne gubi dalje vreme nego se javi lekaru, sto pre to uradis pre ces saznati sta je uzrok tvog problema.
 
Hvala dr .... :) Nije teško biti fin, zar ne.
Juče sam bila kod doktorke i rekla mi je da je kičma ... pa ćemo videti da nešto uradimo i po tom pitanju.

Nije uzaludno postaviti pitanje preko Neta ... pa valjda zato i ovaj podforum postoji .... jer ponekad može da bude glupost oko koje napravimo dramu, a ponekad možemo neozbiljno da shvatimo problem (kao ja npr.) i da me neko posavetuje da se ne zezam i da zaista odem kod lekara, jer može da bude kasno. Inače, nisam osoba koja je često bolesna, niti sam nešto hipohondrična ... kod lekara idem samo kad moram - puno radim i nekad ni nemam vremena da se posvetim sebi i nekoj svojoj boljci. Možete me sad iskritikovati, ali tako je.

Eto .... kao što rekoh, ne mislim da možete da mi rešite problem, ali vollim da čujem i druga mišljenja i druga iskustva po ovom pitanju.
 
Izvini, a koji ti problem imaš? Ako ne želiš da postuješ na ovoj temi, nemoj, ali tim tonom zaboravi da mi se obraćaš ....
Pitala sam za mišljenje ... naravno da ću otići kod lekara .... ali me je zanimalo da li je još neko imao takvo neko iskustvo.

Izlažete se tu za kojekakve lekare, a jedino što umete je da kažete ''obrati se lekaru'' - pa nismo moroni.

Imam problem sto kad neko kaze da 'ima STRASNE BOLOVE u ledjima' ja to ozbiljno shvatim, a ako isti traju vec dva meseca dok se vlasnih tih ledja maje po forumu i u nagadjanju 'sta li bi moglo da mi bude?' (prilicno moronski, zar ne?) umesto da ode kod lekara kao sto mu je lepo i receno, izgubim zivce! Sto i nije lose, jer onda taj neko konacno ODE kod lekara! 8-) Nije tesko poslusati pametan savet, zar ne?!
 
Imam problem sto kad neko kaze da 'ima STRASNE BOLOVE u ledjima' ja to ozbiljno shvatim, a ako isti traju vec dva meseca dok se vlasnih tih ledja maje po forumu i u nagadjanju 'sta li bi moglo da mi bude?' (prilicno moronski, zar ne?) umesto da ode kod lekara kao sto mu je lepo i receno, izgubim zivce! Sto i nije lose, jer onda taj neko konacno ODE kod lekara! 8-) Nije tesko poslusati pametan savet, zar ne?!


U pitanju je mesec dana .... ako ćemo već sada da se preganjamo.

Drugo, ja ne majam po Forumu, ja sam na radnom mestu, pa mi je rad na internetu i deo posla ... šta da ti kažem - kao doktor ne bi trebala da si tako površna i donosiš zaključke pre nego što ustanoviš sve činjenice.

Možda mi nećeš poverovati, ali ovih mesec dana nisam bila u mogućnosti da odem do lekara.

No, nisam došla ovde da se svadjam, ali me je tvoj stav prilično iznenadio ... jer ako postoji podforum Zdravlje, ne vidim razlog da malte ne osudiš nekog što je pitao ''šta bi moglo biti'' ....
 
Izvini, mozda ja preterujem ali 13.11. napisala si "Vec MESEC dana osecam STRASNE bolove u ledjima..." Danas je ...hm...da vidimo...23.11. Mislim, ako cemo vec da se preganjamo. Vremenskim okvirom.
Dalje, da li je tebi rad na internetu deo posla ili nije uopste nije bitno. Majanje po internetu se odnosilo na ovu konkretnu temu i dangubljenje u istrazivanju sta li bi ti moglo biti (dok imas vec mesec dana STRASNE bolove) umesto da ides kod lekara: kao sto vec negde rekoh ako imas ukljestenje diskusa (sto zaista izaziva STRASNE bolove, za razliku, ocigledno od tvojih, koji uopste nisu tako strasni, ali ja sam te ozbiljno shvatila a ocito nije bilo potrebe) svaki dan ti je vazan a ne sest nedelja kolko trpis strasne bolove. I da, poverovacu ti da nisi imala vremena d aodes kod lekara u tih 6 nedelja jer sam najzad poverovala i shvatila da ti uopste nemas strasne bolove u ledjima jer da si ih imala - zavrsila bi ekspeditivno kod lekara i nasla bi vremena, ma izmislila bi 25 sat u danu.

Zato, ne znam zasto bi te iznenadjivao moj stav, niti zasto si se nasla osudjenom: pitala si sta bi to moglo biti, receno ti je, dat ti je savet, cak dva puta, da bi se zavrsilo na debati o hvatanju promaje, kvalitetu duseka i slicnom. Posle 13 dana?! Sta ocekujes da ti covek kaze? NI ja nisam ovde da se svadjam, ali vasa povremena krajnja neozbiljnost prema sopstvenom zdravlju i otpor ka resavanju realnog problema u realnom svetu me povremeno izbaci iz ravnoteze. Ne osudjujem te za pitanje, jednostavno je besmisleno sto za sve drugo imas i nadjes vremena ali ne za to da odes kod lekara - nemas drugu kicmu; kad jednom ode kicma nema vis epopravka. NI odlazak pod noz ne garantuje da ce se stanje srediti. KAd kazes STRASNO te bole ledja, ja te ozbiljno shvatim, pretpostavim sta bi moglo da bude i posaljem te kome treba i kazem ti kako da resavas problem. To je sve.
 
Za bolove u ledjima zaista pomaze joga.
Primenjivati bez ikakvih predrasuda.
Dovoljno je par puta uraditi cuvenu vezbu Pozdrav suncu, 6-8 puta , ukupno 5 min.
Osecacete se mnogo bolje, kicma ne boli, a i donosi bolje raspolozenje.

Takodje, leti plivati beskonacno.
Meni licno ove stvari pomazi, a stalno sam za kompjuterom.
 
Pokušajte naći fizioterapeuta koji je obučen za rad po McKenzie tretmanu. Osim vježbi koje bi trebalo provoditi gotovo svakodnevno i koje se daju isključivo individualno, terapeut će vas naučiti kako popraviti vlastito držanje tijela u stojećem i sjedećem položaju, koje položaje izbjegavati.
Ono što je najbolje kod ovih vježbi možete ih provoditi onda kada vas počnu boljeti križa i povoljan rezultat je vidljiv vrlo brzo (ovisno o težini dijagnoze) i ne trebate čekati mjesece na pregled kod liječnika i još toliko za terapije.
Kada se bolno stanje s križima smiri potrebno je ojačati duboki stabilizacijski sustav kralježnice (mm.multifidus)-to nisu nikakve statičke vježbe , niti jačanje leđnjaka i trbušnjaka.
 
Pokušajte naći fizioterapeuta koji je obučen za rad po McKenzie tretmanu. Osim vježbi koje bi trebalo provoditi gotovo svakodnevno i koje se daju isključivo individualno, terapeut će vas naučiti kako popraviti vlastito držanje tijela u stojećem i sjedećem položaju, koje položaje izbjegavati.
Ono što je najbolje kod ovih vježbi možete ih provoditi onda kada vas počnu boljeti križa i povoljan rezultat je vidljiv vrlo brzo (ovisno o težini dijagnoze) i ne trebate čekati mjesece na pregled kod liječnika i još toliko za terapije.
Kada se bolno stanje s križima smiri potrebno je ojačati duboki stabilizacijski sustav kralježnice (mm.multifidus)-to nisu nikakve statičke vježbe , niti jačanje leđnjaka i trbušnjaka.

Uz duzno postovanje prvo treba obaviti dijagnostiku.McKenzie metod inace mozete upotrebljavati samo ako je dijagnostika uradjena besprekorno.
Mozda bi joj Mulligan vise prijao?Ili kinesiotaping?
Odabir metode se vrsi iskljucivo posle dijagnostike i funkcionalne procene pacijenta,bar je ovde kod nas tako.
 
To posebno, a sta li bi sveznajucoj d aiskopa temu godinu dana staru i ponudi 'resenje', to bi samo volela da znam?! Svaki put kad neko podigne temu vise od godinu dana staru da na njoj ostavi odgovor ili neki genijalni komentar, uvek se zapitam koliko li je ljudi na ovom svetu dokono i nema pametnija posla.....
 
Zaista ne razumem takve ruzne komentare od vas doktora?Nova sam na ovom forumu i prosto mi je odvratno da na forumu o zdravlju i toj nekoj razmeni iskustva ljudi,vi mozete biti tako drski i neljubazni.Natasa,kako ste sada?Pozdrav.
 
Za bolove u ledjima zaista pomaze joga.
Primenjivati bez ikakvih predrasuda.
Dovoljno je par puta uraditi cuvenu vezbu Pozdrav suncu, 6-8 puta , ukupno 5 min.
Osecacete se mnogo bolje, kicma ne boli, a i donosi bolje raspolozenje.


:)Ma dragi moji mnoge bole ledja u ovo doba godine i kisnih dana, promjene...i mene ne samo ledja vec i sake prsti, joj bojim se da to nije vec reuma.Sta treba konkretno da se ispita:krvna slika reuma faktor, calcijum u krvi ili slicno. Sta predhodi ovoj vrsti oboljenja bol i trnjene saka, prstiju. Hvala! :think:
 

Back
Top