BOLOVI U LEDJIMA

Bambili: ni mi glupost ne razumemo i sto-sta nam je odvratno, ali niko nema empatije za nas. Sta cete, to Vam je zivot. Nema pravde pod kapom nebeskom.

alexandra 8: to sto te bole prsti na sakama i sake zaista moze biti indikativno za neke reumatske promene eventualno, bilo bi dobro da se javis svom lekaru opste prakse za uput za osnovne dijagnoze prvo (urin, krvna slika, biohemija), obavezno naglasi da imas bolove u sitnim zglobovima, posebno naglasi ukoliko postoji uz bol i crvenilo i toplota kao i otoci. Dalje ce te lekar slati kod reumatologa za vec pominjani reuma faktor i druge dijagnosticke parametre koje reumatolozi traze iz krvi, eventualni rentgen itd. Svakako, prvo kod lekara opste prakse. Pozdrav
 
Bambili: ni mi glupost ne razumemo i sto-sta nam je odvratno, ali niko nema empatije za nas. Sta cete, to Vam je zivot. Nema pravde pod kapom nebeskom.

alexandra 8: to sto te bole prsti na sakama i sake zaista moze biti indikativno za neke reumatske promene eventualno, bilo bi dobro da se javis svom lekaru opste prakse za uput za osnovne dijagnoze prvo (urin, krvna slika, biohemija), obavezno naglasi da imas bolove u sitnim zglobovima, posebno naglasi ukoliko postoji uz bol i crvenilo i toplota kao i otoci. Dalje ce te lekar slati kod reumatologa za vec pominjani reuma faktor i druge dijagnosticke parametre koje reumatolozi traze iz krvi, eventualni rentgen itd. Svakako, prvo kod lekara opste prakse. Pozdrav
Hvala vam puno na savjetu, vec sam uzela upute za dalje.....:hvala:
 
:think:Najbolje ti je da odeš kod ortopeda na kontrolu.....taj bol u donjem delu leđa može biti iz više razloga ili je kuk u pitanju.Nadam se da grešim ali opis tvog bola me podseća na moj koji ja imam godinama i živim sa tim.Bolje na vreme da odeš da pogledaš,i bolje da odeš na VMA nego na Banjicu jer ja imam loša iskustva sa Banjicom još iz detinjstva.
 
imam zakazano za nedelju dana kod neurologa. isao sam ranije kod ortopeda al kad me vide sa 23 god pored baba u gipsu malte ne me izbace napolje, diklofenak duo i te fore... Problem je sve veci, pa sam mislio da neko zna kako se to leci... Hvala na odgovoru
 
mene rastura bol u donjem djelu ledja , nema spavanja i kad se smrkava gubim volju za sve jer treba spavati a nema spavanja! sve sam moguce preglede imao i nista kao sve je ok! ustajem umoran i nenaspavan i uz to neraspolozen !to kao neka tupa bol i neboli me tokom dana samo u noci! promenio sam 3 kreveta i nista!! imali iko kakvo rjesenje za ovakve probleme!!?? z:cry:
 
Hvala dr .... :) Nije teško biti fin, zar ne.
Juče sam bila kod doktorke i rekla mi je da je kičma ... pa ćemo videti da nešto uradimo i po tom pitanju.

Nije uzaludno postaviti pitanje preko Neta ... pa valjda zato i ovaj podforum postoji .... jer ponekad može da bude glupost oko koje napravimo dramu, a ponekad možemo neozbiljno da shvatimo problem (kao ja npr.) i da me neko posavetuje da se ne zezam i da zaista odem kod lekara, jer može da bude kasno. Inače, nisam osoba koja je često bolesna, niti sam nešto hipohondrična ... kod lekara idem samo kad moram - puno radim i nekad ni nemam vremena da se posvetim sebi i nekoj svojoj boljci. Možete me sad iskritikovati, ali tako je.

Eto .... kao što rekoh, ne mislim da možete da mi rešite problem, ali vollim da čujem i druga mišljenja i druga iskustva po ovom pitanju.

Draga Nataša,
Zbog ove teme sam se registrovao na krstarici... Imam sličan, ako ne i isti problem, bolevi se javljaju isključivo noću, ili pred jutro. Lekarima je najlakše da kažu: "Idi kod lekara"! Pa idi, čisto da kažeš da si išla, a ako si slučajno iz Smedereva onda nemoj ni tada, jer ti oni neće pomoći, naprotiv. (Napominjem da je to moje iskustvo)

Kada su mi pre nekoliko godina ustanovili da imam išijas, išao sam na terapije i stanje se pogoršalo... veoma pogoršalo. Bio sam potpuno ukočen u leđima i desnoj nozi. E onda mi je neko rekao za coveka u Banatskom Brestovcu. 10 min. masaže i mogao sam da trčim! Sada se bolovi pojavljuju do dva puta godišnje, najčešće usled stresa i promaje (ili kombinovano) i čovek mi svaki put pomogne (5 minutna masaža).

''Lečenje bola u leđima''
Za ovu knjigu sam čuo da pomaže, ali ja je još uvek nisam pročitao, tek sam je naručio. I zapamti, nema sujetnijih ljudi od lekara.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Spavam uglavnom na ledjima i imam onaj anatomski jastuk prilagodjen vratu i kičmi ..... To je neki čudan bol ....

Ne na leđima nego na trbuhu i bez jastuka.
Takođe moraš ojačati leđne mišiće i mišiće nogu (zadni dio stegna).
Znači, istegni jednu nogu napred i onda se nagni trupom napred da te mišica noge zaboli i broj do 10.
Onda drugu nogu isto tako.
Plivanje žaba stilom pomaže.
I nemoj da hodaš kao kolac već se treba ljuljati i mahati rukama usklađeno sa nogama,
Nositi cipele sa mekim đonom i nikako sa tvrdim.
Probaj i biće o.k.

ps.
Jeli imaš posao koga radiš stalno i jednom položaju (frizer, za trakom,,,,,,,,) to može biti problem, da se razvija samo jedna vrsta mišića a druga zakržlja i tijelo nije više u težištu i ravnoteži. pa se pojavljuje bol.
 
Poslednja izmena:

Back
Top