Hipertensio arterialis

Sve se informacije o arteriskoj hipertenziji (narodski "povisen pritisak") mogu naci pretrazivanjem Googl-a, postoje brojni i domaci i strani sajtovi i clanci na temu povisenog pritiska, brojne knjige i brojna dostupna literatura - valja se malo potruditi ili se bar potruditi pa postaviti konkretno pitanje. Imate visok pritisak, vec deset godina. Sad imate 36.

Takodje je ubuduce zgodno procitati i lepljivu o tome kako se postavljaju pitanja ("Pre postavljanja pitanja obavezno procitati").
 
Konkretan odgovor je bas ono sto nisam nasla na netu i rubrikama koje postoje na ovom forumu.Konkretno pitanje je da iako sam potpuno zdrava sto se tice vitalnih organa (potvrdio ultrazvuk,analize krvi i urina,CT,dopler krvnih sudova,EKG,mamografija,ginekoloski pregled,snimak nadbubrezne zlezde i tiroide OK...)ja i dalje konstantno imam visok pritisak.Lekari kazu da je to na nervnoj bazi,a ja mislim da oni nemaju odgovor zasto je to tako.Ko ima odgovor?
 
Ja imam pritisak sa odstupanjima +- 10% gore-dole 200 sa 100.Da li je to normalno?Pritisak na nervnoj bazi verovatno treba da varira,ali je kod mene konstantno visok,pa sam se cak i navikla na njega.Tegobe koje imam su zanemarljive osim visine pritiska pri merenju gde se vecina lekara zabezekne kad vidi da sam " jos uvek ziva". Terapiju koristim redovno,ali se organizam posle odredjenog vremena navikne,pa mi se doze lekova stalno povecavaju.Nisam lekar pa ne mogu da komentarisem terapiju,ali posle 10 godina promene raznih lekova,vec mi je dosta.Potrebna je prava kombinacija lekova jer je visok pritisak za ceo zivot sa manjim ili vecim ostupanjima zar ne?
 

Back
Top