Trazim Jugoslovene

  • Začetnik teme Jugosloven
  • Datum pokretanja
J

Jugosloven

Gost
Nas Jugoslovena ima sa razlicitim zivotnim sudbinama.Svako je ovaj rat prozivio na drukciji nacin,neko je razocaran u ove,neko u one,neko u sve,(neko niusta?)
Ima nas raznih godina,iz raznih krajeva,raznih ekonomskih stanja i raznih politickih orijentacija.
Hajde napisite ovdje svoju jugoslovensku sudbinu da je podijelite sa ostalima.
 
Jugosloven:
Nas Jugoslovena ima sa razlicitim zivotnim sudbinama.Svako je ovaj rat prozivio na drukciji nacin,neko je razocaran u ove,neko u one,neko u sve,(neko niusta?)
Ima nas raznih godina,iz raznih krajeva,raznih ekonomskih stanja i raznih politickih orijentacija.
Hajde napisite ovdje svoju jugoslovensku sudbinu da je podijelite sa ostalima.

A sto ih ovde trazis? :?:
 
Jugosloven:
Nas Jugoslovena ima sa razlicitim zivotnim sudbinama.Svako je ovaj rat prozivio na drukciji nacin,neko je razocaran u ove,neko u one,neko u sve,(neko niusta?)
Ima nas raznih godina,iz raznih krajeva,raznih ekonomskih stanja i raznih politickih orijentacija.
Hajde napisite ovdje svoju jugoslovensku sudbinu da je podijelite sa ostalima.
Neznam.......volela sam tu Jugoslaviju,nisam pristalica ni komunizma ni socijalizma,ali Juga je ipak bila juga...........
Mozda ce ovo nekima od Vas zvucati smesno,ali svaki put kada na radiju cujem stare YU hitove(Bjelo dugme,osvajaci,zabranjeno pusenje,parni valjak...)
ja se raznezim,i pred oci mi navru secanja nekadasnjeg lepog zivota pod istim podnebljem.......
I jedina lepa strana Slobinog vremena jeste to ime,to velicanstveno ime-Jugoslavija!
a sada ni to nemamo,ovi su se potrudili da nam sve to uzmu kako god mogu......
 
Shizi:
Jugosloven... :wink:

kako je istomishljenik?
Evo kako je:
Dzaba sto su svi moji ratovali za Republiku Srpsku misleci da ce to ostati Jugoslavija na neki nacin,ali sada je ta nacionalna netrpeljivost izrazena mnogo a mene samo boli srce zbog toga.Naravno da me boli **** za separatiste koji su Jugu razjebali,ali ovo sto je ostalo nije bas neko mjesto za zivot,zar ne?

Volio bih da cujem ostale,posebno one koji su u inostranstvu kako je njima?
Da li postoje S/H/M(B) klubovi ili YU klubovi i da li se gloze medjusobom?
Dodje mi brate da odem negdje u PM vise...
 
Znam da ću sad pokvariti raspoloženje jugonostalgičarima, ali mislim da je Jugoslavija bila greška od samog početka i da je ta greška trebalo da bude ispravljena mnogo, mnogo ranije.
Bilo bi manje bolno...
Nije mi žao što je nestala.

Imam 27 godina i u srcu samo jednu država - Srbiju.
 
Đenka:
Znam da ću sad pokvariti raspoloženje jugonostalgičarima, ali mislim da je Jugoslavija bila greška od samog početka i da je ta greška trebalo da bude ispravljena mnogo, mnogo ranije.
Bilo bi manje bolno...
Nije mi žao što je nestala.

Imam 27 godina i u srcu samo jednu država - Srbiju.
Ja se jos izjasnjavam kao Jugosloven jer i ne mogu drugacije(rodjena u Sarajevu ,odrasla uglavnom u Srbiji a zivim dovoljno daleko- sada) ali se slazem da je Jugoslavija bila greska i da je davno trebala da promeni oblik.Ne ovako kao sto je to uradila sa toliko krvi.Ostaje samo da se nadamo da se Srbiji opet ne pojavi misao o nekakvom ujedinjenju.
 
Đenka:
Znam da ću sad pokvariti raspoloženje jugonostalgičarima, ali mislim da je Jugoslavija bila greška od samog početka i da je ta greška trebalo da bude ispravljena mnogo, mnogo ranije.
Bilo bi manje bolno...
Nije mi žao što je nestala.

Imam 27 godina i u srcu samo jednu država - Srbiju.
Malo reci, a mnogo kazano...slazem se potpuno sa tobom...Jugoslavija je bila prokletstvo za srpski narod...alinecu mnogo o tome da pricam, trajalo bi danima...
 

Back
Top