Kolko kosta 8 kila hleba , 6 litra zejtina , 25 jaja , 2x 2 litre Coca Cole? itd....?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sve kosta ovoliko:


1970-DM-100.jpg
 
pa ja mislim da Arandjel nije posna , mada u Vojvodini Srbi starosedeoci i za svetog Nikolu jedu prasetinu i sve ostalo ,znam da se moja baba iz Pomoravlja cija je to slava uvek cudila tome.

nije u vreme Bozicnog posta ali pada u sredu,a sredom i petkom se posti...zato je ove godine ta slava posna(ili bi trebalo da bude)
 
nije u vreme Bozicnog posta ali pada u sredu,a sredom i petkom se posti...zato je ove godine ta slava posna(ili bi trebalo da bude)
pa trebalo bi da bude, jer se danas retko ljudi bas toliko rigorozno pridrzavaju svih tih obicaja ,barem u urbanim sredinama ,ne secam se kad sam bio na nekoj posnoj slavi a da nije sveti Nikola:|
 
pa trebalo bi da bude, jer se danas retko ljudi bas toliko rigorozno pridrzavaju svih tih obicaja ,barem u urbanim sredinama ,ne secam se kad sam bio na nekoj posnoj slavi a da nije sveti Nikola:|

mozda u tvom okruzenju...ljudi koje poznajem i na cije slave idem(i oni kod mene) uglavnom se trude da bar te stvari ispostuju...
 
pa moguce ,a hebga kad je vecina pocela (ponovo) da slavi slave pre 15-20 godina pa valjda jos nisu sigurni kako to sve ide :lol:

pa dobro...bili smo 50 godina pod komunistima...proci ce jos dosta vremena dok se potpuno kao narod iskreno ne vratimo svojoj veri i na pravi nacin razumemo kako da volimo i branimo ovu zemlju...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top