STA mislite o strajku pravosudja? treba li im dati vece plate?!??

Definitivno treba.
Ali isto tako treba uskladiti koeficijente po kojima primaju platu svi zaposleni u pravosudju. Ako zaposleni sa koeficijentom , recimo 2, dobije povecanje od 100% (imao 12000, sada ima 24000) onda ce onaj sa koeficijentom recimo 5 imati platu vecu za 30000 i to ce u ukupnom skoru biti 60000...a ima i vecih koeficijenata...
U svim segmentima drustva postala je izrazena razlika izmedju rukovodeceg kadra i visokoobrazovanih i onih koji ucestvuju direktno u proizvodnom procesu. Ne vredi nekome fakultet, recimo masinski, kada mu za realizaciju treba i majstor na strugu.
 
Судије у односу на остале запослене имају огромне плате. Ови други имају веома мале плате и зато је корупција у порасту. Треба им повећати плате.

Misliš da je fer igra da samo neke grane (da se tako izrazim) poput zdravstva, pravosuđa, prosvete,...) imaju mogućnost ''nekažnjenog'' štrajka, a ostalih 80% zaposlenih u ''običnim'' firmama ne smeju to? Bar ne, a da ne snose posledice?
 
Treba im povecati plate,ne samo njima nego i prosveti,zdravstvu jer su ove pare za koje rade ti ljudi potpuno bedne.Naravno da i ostaslima treba povecati plate i to u skladu sa rastom cena.S V E je poskupelo jos od prvog septebra a vlada planira uskladjivanje tek od januara ?!? Pa jel oni misle da smo mi ludi?Verovatno i jesmo kad sve ovo dopustamo.Samo ne znam odakle ce povecati plate svima koji se finansiraju iz budzeta kada je usvojeni budzet za iducu godinu bedan i veci za samo 10% ?!?
 
Kad bi se analizirali koliko ima prosečan građanin Srbije koji radi kod privatnika 6 dana u nedelji, efektivnog rada ne manje od 7.5 sati, najčešće neprijavljen, sa teorijskim godišnjim odmorom i plaćenom markicom za prevoz i prihodom od oko 15-16 hiljada dinara i sa druge strane pomoćno osoblje koje radi u pravosuđu.
Radno vreme suda počinje u 07.00h, da neko od vas ode u neki Opštinski/Okružni sud i nađe oko 07.15h sudiju, zapisničara ili bilo koje osoblje to se neće dogoditi, da neko od vas ode u 14.45h i pronađe ikoga osim spremačica i sudske straže, to se neće dogoditi
Da se u 10h skoči do nekog butika, prodavnice, odradi neki privatan poslić to je sasvim normalno...
Elem, ima ih, pa sigurno 30% prekobrojnih, da je hrabrosti ministra i ministarstva da se reše viška radne snage, preostali bi mogli dobiti povišice, morali bi više da rade i konačno zarade svoje plate.
Što se tiče razlike u platama, stručni saradnik (dipl. pravnik sa položenim pravosudnim ispitom ima oko 35 000) a zapisničarke traže 100% na 20 000 hiljada, to je valjda samo u Srbiji razumno, prihvatljivo i očekivano
 
Ukratko........treba im dati qraz da izbiju oci....

I ne samo njima, vec svim birokratskim stakorima koji zive na budzetu......
Opstine su prepune idiota, zaposlenih po partijskoj ili burazersko - zavicajnoj liniji.....sede po sedmoro u kancelarijama predvidjenim za dvoje.......
Nista ne rade, sem sto zayebavaju narod koji ih placa, a pri tome se ponasaju ko da je opstina ili sud njihova prcija koju im ostavila baba Kurana, iz zaseoka odakle su se dovukli .........

Svim korisnicima budzeta, nema dizanja plate, sve dok se privreda koja ih hrani ne oporavi ....ovako, stakorima iza saltera i u kancelarijama vece plate, a privredi zato deri kozu sa ledja ne bi li se birokratija nazdrala.......ma karu, u usta i sve da vicu pri tom :" vau, vau"
 
Kad bi se analizirali koliko ima prosečan građanin Srbije koji radi kod privatnika 6 dana u nedelji, efektivnog rada ne manje od 7.5 sati, najčešće neprijavljen, sa teorijskim godišnjim odmorom i plaćenom markicom za prevoz i prihodom od oko 15-16 hiljada dinara i sa druge strane pomoćno osoblje koje radi u pravosuđu.
Radno vreme suda počinje u 07.00h, da neko od vas ode u neki Opštinski/Okružni sud i nađe oko 07.15h sudiju, zapisničara ili bilo koje osoblje to se neće dogoditi, da neko od vas ode u 14.45h i pronađe ikoga osim spremačica i sudske straže, to se neće dogoditi
Da se u 10h skoči do nekog butika, prodavnice, odradi neki privatan poslić to je sasvim normalno...
Elem, ima ih, pa sigurno 30% prekobrojnih, da je hrabrosti ministra i ministarstva da se reše viška radne snage, preostali bi mogli dobiti povišice, morali bi više da rade i konačno zarade svoje plate.Što se tiče razlike u platama, stručni saradnik (dipl. pravnik sa položenim pravosudnim ispitom ima oko 35 000) a zapisničarke traže 100% na 20 000 hiljada, to je valjda samo u Srbiji razumno, prihvatljivo i očekivano


Slažem se s tobom delimično. Nije normalno da se pomoćno osoblje u pravosudju upravo onako kako si opisao. Zaista nije korektno, u celoj priči uvek trpe stranke i to je ono što je neprihvatljivo.

Ali isto tako nije normalno da stručni saradnik zaradjuje 300-350 €, a zapisničarka 200 €. Ni to nije normalno. Nije normalno zato što od toga realno ne može da se preživi i ljudi s pravom traže ono što su zaradili.

Da li bi ti radio korektno svoj posao za platu od 200 €, a nisi u situaciji da ostaneš i bez tih 200 €, jednostavno ne smeš, jer nećeš imati ni za hleb ako to uradiš.

Ne znam da li ima "prekobrojnih" u pravosudju, ali je činjenica da za novac koji primaju na ime zarade mnogo i rade.

Nisam sigurna da bih ustala svako jutro za 15 000 dinara mesečno.
 
Slažem se s tobom delimično. Nije normalno da se pomoćno osoblje u pravosudju upravo onako kako si opisao. Zaista nije korektno, u celoj priči uvek trpe stranke i to je ono što je neprihvatljivo.

Ali isto tako nije normalno da stručni saradnik zaradjuje 300-350 €, a zapisničarka 200 €. Ni to nije normalno. Nije normalno zato što od toga realno ne može da se preživi i ljudi s pravom traže ono što su zaradili.

Da li bi ti radio korektno svoj posao za platu od 200 €, a nisi u situaciji da ostaneš i bez tih 200 €, jednostavno ne smeš, jer nećeš imati ni za hleb ako to uradiš.

Ne znam da li ima "prekobrojnih" u pravosudju, ali je činjenica da za novac koji primaju na ime zarade mnogo i rade.

Nisam sigurna da bih ustala svako jutro za 15 000 dinara mesečno.

Veruj mi da ima prekobrojnih
Nisu prekobrojni zapisničari što imaju svoje sudije, normalna stvar da ima zapisničara koliko i sudija i da svaki zapisničar dolazi u sud kad i sudija, ide kući kad i sudija, vredna je koliko i sudija, ako sudija zakazuje 3 pretresa ili rasprave, ili 5 toliko se i radi, ali svaki sud ima daktilo biro koji je obično na vrhu zgrade i gde su sami neradnici i zgubidani, zapisničari u rezervi (ako se neka ne pojavi) i zapisničari koji kucaju sa diktafona. Veruj mi da ih tu ima 80%, pa i 90% prekobrojnih. Znam lično da imaju efektivnog rada ne više od 90 (slovima, devedeset minuta) a ostalo vreme provode u kafenisanju, listanju Avona, odlazaka u šoping, sređivanja svojih ličnih problema i da ne nabrajam dalje. E takvi su najglasniji, ti su prvi izašli da traže svoja prava. Imaju oko 15 hiljada i svesni su da toliko koliko rade, da ne bi nigde na svetu mogli dobiti više, ali ovo je Srbija i njima se može
Profesor u srednjoj školi zaradi 30 i koju hiljadu, zavisi od fonda časova, lekar je oko 40, a što ne bi i daktilografkinje sa tavana imale 500 evra, kad sudija ima 1000, apa ne može sudija bez njih:roll:,
a sa srednjom školom ih možeš nabrojati na prste
 
Veruj mi da ima prekobrojnih
Nisu prekobrojni zapisničari što imaju svoje sudije, normalna stvar da ima zapisničara koliko i sudija i da svaki zapisničar dolazi u sud kad i sudija, ide kući kad i sudija, vredna je koliko i sudija, ako sudija zakazuje 3 pretresa ili rasprave, ili 5 toliko se i radi, ali svaki sud ima daktilo biro koji je obično na vrhu zgrade i gde su sami neradnici i zgubidani, zapisničari u rezervi (ako se neka ne pojavi) i zapisničari koji kucaju sa diktafona. Veruj mi da ih tu ima 80%, pa i 90% prekobrojnih. Znam lično da imaju efektivnog rada ne više od 90 (slovima, devedeset minuta) a ostalo vreme provode u kafenisanju, listanju Avona, odlazaka u šoping, sređivanja svojih ličnih problema i da ne nabrajam dalje. E takvi su najglasniji, ti su prvi izašli da traže svoja prava. Imaju oko 15 hiljada i svesni su da toliko koliko rade, da ne bi nigde na svetu mogli dobiti više, ali ovo je Srbija i njima se može
Profesor u srednjoj školi zaradi 30 i koju hiljadu, zavisi od fonda časova, lekar je oko 40, a što ne bi i daktilografkinje sa tavana imale 500 evra, kad sudija ima 1000, apa ne može sudija bez njih:roll:,
a sa srednjom školom ih možeš nabrojati na prste


Nemam razloga da ti ne verujem, ovo je ipak Srbija - zemlja čuda.

Znači njihov zahtev je potpuno naopako postavljen, trebalo bi da traže da se otpusti višak radne snage, što se naravno neće desiti.

Ali onda opet dolazimo do nesposobnosti političara da reše problem. Ako ti to znaš, sad znam ja i nas par stotina, sigurna sam da to zna i ministar pravosudja.

Naravno da podržavam takvo rešenje da se tih .....% neradnika otpusti.

A ako oni žele da čuvaju socijalni mir plaćajući za kafenisanje i obilaske butika, onda i ne zaslužujemo ništa bolje od radikala na vlasti.
 
Kakво црно повећање плата, јер ево код нас у БиХ су им плате абнормалне, а ефикасност је сваке године све нижа. Не знам да ли знате али те судије и тужиоци су највеће љенчуге и имају некакв кодекс нерада при чему нико не смије да се издваја и да којим случајем "потегне" тј, озбиљније почне да ради свој посао. Све то говњивом мотком научити памети, и ништа друго. Иначе студирам право и у тим сам водама тако да знам право стање у правосуђу Србије и БиХ.
 
Nemam razloga da ti ne verujem, ovo je ipak Srbija - zemlja čuda.

Znači njihov zahtev je potpuno naopako postavljen, trebalo bi da traže da se otpusti višak radne snage, što se naravno neće desiti.

Ali onda opet dolazimo do nesposobnosti političara da reše problem. Ako ti to znaš, sad znam ja i nas par stotina, sigurna sam da to zna i ministar pravosudja.

Naravno da podržavam takvo rešenje da se tih .....% neradnika otpusti.

A ako oni žele da čuvaju socijalni mir plaćajući za kafenisanje i obilaske butika, onda i ne zaslužujemo ništa bolje od radikala na vlasti.

U pravosuđu je relikt one lepe prošlosti, kad se imalo, a malo se radilo...sad se malo radi, ali se više nema "onoliko" i to žulja
ja sam rekao da svak' ko je nezadovoljan, neka traži bolje, takvo je vreme, ni jednoj daktilografkinji nije to rođenjem pripalo, ako im je malo, neka traže bolje, plaćenije.
Ovo je još uvek država u kojoj je važno kad je izborna godina, u kojoj se sve povlađuje, u kojoj je najvažnija stavka u budžetu plata i administracija.
Najveći paradoks je ravnanje prema sudiji i njihovim primanjima, sad zamisli koju odgovornost ima sudija, a koju zapisničar, pa sad zamisli sudiju (one bolje) koji nose predmete za sutra kući da se spreme u okviru svog slobodnog vremena i zapisničara koji izlazi sa rukama u džepu, sad zamisli sudiju koji se za to mesto školovao 20-25 godina i ove što imaju OŠ i daktilo kurs...e zašto bi Sudija imala 80, a oni 20 hiljada, najbolje da bude lapo-lapo
a to je sve zato što je najlakše ucenjivati i imati onu glupu floskuku, bez nas ne mogu ni sudije
 
Slažem se s tobom delimično. Nije normalno da se pomoćno osoblje u pravosudju upravo onako kako si opisao. Zaista nije korektno, u celoj priči uvek trpe stranke i to je ono što je neprihvatljivo.

Ali isto tako nije normalno da stručni saradnik zaradjuje 300-350 €, a zapisničarka 200 €. Ni to nije normalno. Nije normalno zato što od toga realno ne može da se preživi i ljudi s pravom traže ono što su zaradili.

Da li bi ti radio korektno svoj posao za platu od 200 €, a nisi u situaciji da ostaneš i bez tih 200 €, jednostavno ne smeš, jer nećeš imati ni za hleb ako to uradiš.

Ne znam da li ima "prekobrojnih" u pravosudju, ali je činjenica da za novac koji primaju na ime zarade mnogo i rade.

Nisam sigurna da bih ustala svako jutro za 15 000 dinara mesečno.

E pa dodji u Sumadiju ili jos juiznije da vidis kako se zivi za 10-15 hiljada dinara mesecno a jos i ne razmisljaju da se bune jer i takav poso tesko nalaze.
 
Ukratko........treba im dati qraz da izbiju oci....

I ne samo njima, vec svim birokratskim stakorima koji zive na budzetu......
Opstine su prepune idiota, zaposlenih po partijskoj ili burazersko - zavicajnoj liniji.....sede po sedmoro u kancelarijama predvidjenim za dvoje.......
Nista ne rade, sem sto zayebavaju narod koji ih placa, a pri tome se ponasaju ko da je opstina ili sud njihova prcija koju im ostavila baba Kurana, iz zaseoka odakle su se dovukli .........

Svim korisnicima budzeta, nema dizanja plate, sve dok se privreda koja ih hrani ne oporavi ....ovako, stakorima iza saltera i u kancelarijama vece plate, a privredi zato deri kozu sa ledja ne bi li se birokratija nazdrala.......ma karu, u usta i sve da vicu pri tom :" vau, vau"


ha.ha.ha.ha..Umrla sam od smeha citajuci!Kako ti samo pade na pamet sve ovo!Ali u pravu si do detalja!I jos kad odes u opstinu umesto da se polome oko tebe,ti se plasis da ih slucajno ne uvredis jer mogu i da te odbiju i isteraju napolje (??!!??) Ej bre!A mi ih placamo iz poreza!Isto ko i skupstina.
 
U pravosuđu je relikt one lepe prošlosti, kad se imalo, a malo se radilo...sad se malo radi, ali se više nema "onoliko" i to žulja
ja sam rekao da svak' ko je nezadovoljan, neka traži bolje, takvo je vreme, ni jednoj daktilografkinji nije to rođenjem pripalo, ako im je malo, neka traže bolje, plaćenije.
Ovo je još uvek država u kojoj je važno kad je izborna godina, u kojoj se sve povlađuje, u kojoj je najvažnija stavka u budžetu plata i administracija.
Najveći paradoks je ravnanje prema sudiji i njihovim primanjima, sad zamisli koju odgovornost ima sudija, a koju zapisničar, pa sad zamisli sudiju (one bolje) koji nose predmete za sutra kući da se spreme u okviru svog slobodnog vremena i zapisničara koji izlazi sa rukama u džepu, sad zamisli sudiju koji se za to mesto školovao 20-25 godina i ove što imaju OŠ i daktilo kurs...e zašto bi Sudija imala 80, a oni 20 hiljada, najbolje da bude lapo-lapoa to je sve zato što je najlakše ucenjivati i imati onu glupu floskuku, bez nas ne mogu ni sudije

recidivi samoupravnog socijalizma i komunisticki radnih i inih navika i razmisljanja;)
 
Misliš da je fer igra da samo neke grane (da se tako izrazim) poput zdravstva, pravosuđa, prosvete,...) imaju mogućnost ''nekažnjenog'' štrajka, a ostalih 80% zaposlenih u ''običnim'' firmama ne smeju to? Bar ne, a da ne snose posledice?

Vala, baš...Stane sve i nikom ništa. Dobiju šta su tražili, pa opet Jovo-nanovo. Ko te pita za posledice...
 

Back
Top