Nešto mi jede parket!!!!

StaneNB

Početnik
Poruka
1
Prosto ne znam više šta da radim.Radi se o tome da mi se već godinama zapatila u parketu neka gamad koja ga polako jede!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Noću se čuje konstantno krckanje.U početku sam se plašio toga i sumnjao na miševe,ali ispostavilo se da na sreću nisu miševi.Mislim da je nešto što liči na mrave,samo sa krilima,ali može biti i bilo šta drugo.Šta da radim da se toga za svagda rešim a da ne moram da čupam parket.

Ja verujem da nisu termiti pošto su oni suvise sitni da bi izazvali tako glasno krckanje.Parket je dosta izjeden iznutra,vide se rupice na sve strane.Inače,ovu sobu niko ne koristi,jedan od razloga je i to krckanje.Sad sam odlucio da predjem u nju,pa razmišljam kako da se rešim uzurpatora.

Pomagajte ljudi!!!!!
 
mislim da imas problem sa žiškom...Lice na neke crve,zive i hrane se u drvetu i stvaraju rupice precnika 3-5 mm...vrlo je verovatno da nisu samo u parketu vac i u ostalim drvenim povrsinama(ako ih ima) u toj sobi(pogledaj pazljivo plakare i posebno vrata,dovratak,prozore i sl...)
Da bi ih iskorenio potreban ti je veoma jak otrov(najbolje da pitas u nekoj farbari ili sl,posto ne znam tacno kako se zove) koji je izuzetno opasan i po coveka...
Ne znam sta ce ti tacno reci za parket...Znam kad su moji renovirali kucu,u stolariji su nasli te crve,skroz su skidali farbu sa dovrataka i mazali ih tim otrovom i znam da je dugo vremena trebalo da prodje dok ih nisu nanovo prefarbali...
 
jednom sam gledala Boru Dugica u emisiji `ziveti ko sav normalan svet`..i covek se na istu stvar zalio,i onda stavio stetoskop kaze `da bi ih tacno locirao`.....mislim da burgijom napravi rupu tu gde ih je locirao i ubaci nekako pantljiku natopljunu petrolejom.

davno bese,ali mislim da je tako...:-?
 
To su i crvi i zizak.Postoji tecnost zizacid -kupuje se u farbari,trebace ti 2-3 flase,kojim se premaze ceo parket i to nekoliko puta ako treba,samo smrdi ko djavo,pa neces moci da spavas u toj sobi.Ako imas rupe izmedju parketa - tzv. otvorene fugne,onda kupis spric sa iglom,napunis zizacidom i trpas i unutra.Efikasno je i umiru posle toga.Ponovi nekoliko puta sve dok gamad ne pocrka.Ne podnosim bube i gamizuce stvorove.FUUUUJJJJ,
 
To sa spricom i iglom je dobra fora, mozes i sa petrolejom da probas, ali kad napunis te sitne rupice koje je zizak napravio, moras ih necim zapusiti, cackalicom ili plastelinom, muz mi je tako istrebio zizak iz ormara. U svakom slucaju ako kupis neko sredstvo procitaj uputstvo obavezno.
 
Sredstvo se zove Zizol i trebace ti oko 3 litra za sobu.Jedina je nevolja sto pre toga moras parket da ishoblujes (nece preko laka) pa da ga dobro natopis cetkom ili pskalicom i to u dva premaza pa "ajd Jovo nanovo" sa lakiranjem.I to sve pod uslovom da nije vec toliko pojeden da ti se vise isplati podizanje i stavljanje novog (uz istu proceduru).Parket koji ide za izvoz se stavlja u hladnjacu da pobije te bube a za nase trziste "ruski rulet".
 
dobar naslov...."nešto mi jede parket"....

nema tu spasa...to su posebne boobe koje obitavaju u parketu kao prirodnom staništu....moraš sve da menjaš......što bi rekli...moraš da ga digneš...i da namestiš novi........aham...

Izvinite sto upadam.... pozdrav svima...
Ja sam struchnjak za zhuzhka ili crve u parketu....
Kod mene cela zgrada ima crve i ja ih tamanim... ali i parket...

Elem, Zhizhak, crv bele boje ca papagajskom rilicom na vrhu tela,
BTW... mozhe da naraste i do 5cm... ima ih 10.000 vrsta, njih detlic obozava i trazi ispod kore drveta...
hrani se ugljenim hidratima iz suvog drveta... a ostatke zajedno sa larvama izbacuje da prostite na *uzicu i stvara prirodnu branu od vishe komora...

Prvo odrediti mesto odakle zvik dolazi... Vide se blaga ispupchenja na parketu kao vene na ruci koja se ugibaju pod pritiskom nokta... Ta plocica je Off...
To raskopati necim ostrim... i ocistiti piljevinu sve do se ne dodje do zdravog drveta....
Obicno se naidje na splet kanala... sve to usisati zajedno, crva u teglicu da se muci i da prizna gde mu je familija...
Dobro ochishcenu plocicu natopiti zizolom !!! OTROV !!! biti oprezan, i to ponoviti dva do tri puta... a po mogucstvu tu plocicu izvaditi i staviti novu... jer je ona vec gotova...
Bog neka Vam je u pomoci...
 

Back
Top