PUTOVANJA

Poruka
51.038
Dakle, u ovoj našoj zemlji putovanja su odavno postala kult.
Vize, nestašica novca... Mlađe generacije nisu imale priliku da zvirnu van okvira ovog našeg sveta. A poznato je da putovanje pruža mogućnost da se upoznamo da drugim kulturama i da steknemo nova saznanja i prijatelje.
Gde ste bili? Kuda biste želeli da odete? Vaše impresije?
Hajde da, figurativno rečeno, putujemo zajedno.
 
joj, pa nisam mnogo pootovao......hronološki u životu sam bio u: soloonu, atini....tamo po ostrvima...na iosu i kritu...pa sam bio u moskvi, rimu, minhenu....jednom sam bio i u americi..bio sam i u sofiji i pragu i beču..i to nešto 4 dana.......krakovu i gdanjsku malo doože...i to je sve...... malo...malo..boodimpešta se ne računa....voleo bih da odem u joožnu i lat. ameriku.....sve bih voleo da vidim...prvo lat. amerika....i indija mi je zanimljiva....i bliski istok.....levant...
 
eeee...pogadjajte gde bih ja volela da odem?U Meksiko...To bi pre bilo vracanje..Inace bila sam u Rimu,Firenci,Veroni,Atini,Solunu,Perniku,Budimpesti,Visegradu,Veneciji...malo malo
Volela bih da odem u Kinu,Indiju,Australiju,Rusiju... :)
 
Ja nisam bas mnogo daleko..Madjarska, Austrija, Nemacka, cela Italija, Turska, sve bivse republike, Slovacka, precesljala Grcku..i skrasila se ovde, u Atini. Volela bih da vidim Island
 
E, a zamislite ja ne volim putovanja. Nije da nisam putovao, putovao sam, ali me sve zamaralo bez obzira da li vozim ili me neko vozi. Evo, imao sam prilike da sedam dana budem u Barseloni i to sa plaćenim putovanjem i dnevnicama i ja sam odustao. Jedino zadovoljstvo mi je bilo kada sam odustao u korist jedne mlade koleginice koja je htela da se pridruži grupi i sama da plati put, i kada sam video njeno ozareno lice.
 
Uh, bre, ljudi: gde su vam IMPRESIJE?
Ja obiđoh Italiju, Rumuniju, Grčku, Španiju, Poljsku, Češku, Slovačku, Nemačku, Egipat, Englesku, Austriju... i još par.
London je na mene ostavio najbolji utisak - otvorena, multikulturalna sredina. Da me neko sutra pozove da odem tamo, iz cuga bih spakovala kofere i zauvek ostala. Imam običaj da kažem: Svi putevi vode u London. Stvarno je evropska raskrsnica. Lažu kad kažu da ima magle; London uopšte ne liči na onaj iz romana Čarlsa Dikensa - vrlo je živopisan i gostoljubiv. Mogla bih da vam pričam satima, ali ovo nije prilika za detaljne putopise.
Volela bih da obiđem Jugoistočnu Aziju, konkretno: Indoneziju.
Japan, takođe.
 
Hm... ja bih isla svugde... ne biram, majke mi... a posebno imajući u vidu da sam bila samo u Madjarskoj i Rumuniji. S druge strane, ne mislim ni da "čekićam" ispred bilo čije ambasade, kolektivne vize su ok...:lol:
 
e - Jugoistocna Azija, moze!!
par godina u Juznoj Koreji...
a ondak odselim u TAjpej jos par godina...pa ondak Sangaj...pa Tokio...pa - cekaj da razmislim - PEking i na kraju Shenzen da kupim stagod elektronike (one sitne sto se lako svercuje) pa mogu kuci...lagano - preko Singapura...INdijom do...eeeee....de me nadje s ovom pricom...
 
moja želja je...prvo st petersburg,da vidim bele noći...8-)
onda transsibirskom željeznicom do japana...:) e,mislim kad bih otišla u japan,da bi to bilo kao na drugu planetu...:)
 
okolina ex juge, osim grcke, i skandinavija. a bas je lep zivot bio u recimo bukurestu, doduse bila su ona stara dobra vremena. mada i istambul je nezaboravan, narocito ako se ima neki poznanik koji voli da te upoznaje sa detaljima koje inace obican turista ne vidi.
 
meni su strava shetnje po beogradu, po zabachenim kutkovima... mada nisam skoro isla momak je valjd aprestao da me voli a mojima su noge slabije :I
nije da imam nesto protiv tih vecih putovanja (osim sto me nekad mrzi pakovanje i to) ali i ovo mozhe da bude zanimljivo kao sednesh u neki XY bus i sidjes u nekom naselju u koje nikad ne idesh.. doduse ja zivim u centru : ))
i sta znam isla bih i po srbiji.. to je zanemareno dosta.. uvek nas je blam svoje zemlje kao super je petrograd i shta znam.. ok dobro je ali ne bih zanemarila ni minimalizam..... a ovo van srbije ne znam, isla sam po evropi + tursko more nije da nije lose ali dobro o tom potom ne bih umrla da ne otputujem
 
je l vas interesuje svinjokolj to je 24.novembra : )) e cak mi nije ni gadno, ova agencija exluzive turs ima turu kao jedan dan neshto kovilj cak se ide i u manastir a sledeci dan ima i taj svinjokolj : )) .. ima dosta hrane jedenja i to.. mada valjda posle svezheg kl. je najbolje ali ne volim kad ima toliko hrane prejedem se pa mi je muka :?
 
Uh, bre, ljudi: gde su vam IMPRESIJE?
Ja obiđoh Italiju, Rumuniju, Grčku, Španiju, Poljsku, Češku, Slovačku, Nemačku, Egipat, Englesku, Austriju... i još par.
London je na mene ostavio najbolji utisak - otvorena, multikulturalna sredina. Da me neko sutra pozove da odem tamo, iz cuga bih spakovala kofere i zauvek ostala. Imam običaj da kažem: Svi putevi vode u London. Stvarno je evropska raskrsnica. Lažu kad kažu da ima magle; London uopšte ne liči na onaj iz romana Čarlsa Dikensa - vrlo je živopisan i gostoljubiv. Mogla bih da vam pričam satima, ali ovo nije prilika za detaljne putopise.
Volela bih da obiđem Jugoistočnu Aziju, konkretno: Indoneziju.
Japan, takođe.

Pa, to imamo sve više zajedničkog. Ja sam bila u Engleskoj, Škotskoj, Grčkoj, Nemačkoj, Egiptu, Tunisu, MAđarskoj, Poljskoj. I London je za mene vrh! I ja bih se odmah spakovala tamo. Niko se nije vratio isti iz Britanije.
Jako bih volela da vidim Jerusalim, Portugal, Dolinu Loare, Sibir, Brazil, Švajcarsku, Italiju...
 
Mlađe generacije nisu imale priliku da zvirnu van okvira ovog našeg sveta. A poznato je da putovanje pruža mogućnost da se upoznamo da drugim kulturama i da steknemo nova saznanja i prijatelje.

Немој да ме схватиш погрешно, али ово је тотално погрешно размишљење. Наиме, "упознавање са другим културама и стицање нових сазнања" се не стиче, како тврде ови наши вајни домаћи "европејци" и либерали, чергарењем по свету, него читањем страних капиталних дела и упознавањем са њиховим достигнућима преко пре свега литературе, књижевности и музике.

Као прилог овоме ћу само навести чињеницу, да један од највећих умова данашњице, доктор Емануел Кант, никад није изашао из свог родног града, Königsbergа, па га многи сматрају једним од највећих познавалаца светске историје, достигнућа и цивилизације уопште.

Дакле, лепо је путовати и обилазити друге пределе, али не треба то правдати неком "жељом за сазнањима" или нечим сличним, јер да путује може свако, а да сазнаје, упознаје друге културе и чак штавише - схвати их - мало њих...

Сад, извин'те на малом офф-у...
 
Tačno, E. Kant je bio zbog toga i ko zna još čega intelektualni genije. Ipak, to ne znači da je bio ni svestan ni spokojan...Putovanja mnogo znače. Ja sam toliko puno otkrila o sebi upravo kroz putovanja i interakciju sa drugim narodima.
 

Back
Top