Koliko tinejdzera danas masta da budu DJevi kad odrastu???

Dj-Dudra

Obećava
Poruka
64
Kao mali,svi mi mastamo da budemo fudbaleri,kosarkasi,piloti,policajci,kosmonauti,glumci,elitni vojnici(kao na americkim filmovima),......ali me jako zanima koliko dece i tinejdzera masta da budu DJevi kad odrastu.
Koliko je nasa omladina uopste upoznata sa tom vrstom hobija i posla???
U vecini zapadnoevropskih zemalja postoje skole DJinga.
Dali bi i kod nas trebalo tako nesto da postoji???
STA MISLITE....???;-)
 
Bas su slatke DJ kabine. Okolo guzva, bucno a kabina samo za di dzeja u sred svega toga. To me inpresionira isto kao i kabine za presvlacenje u velikim buticima sa guzvom i muzikom. Ima ona pesma, moze da se peva za di dzejeve:


Sajo, utovaraj-istovaraj svoja kola malena,

Nado u tvojoj kucici ja sam jadan nemocan,

Nado, u mojoj kabinici sva su cuda moguca,

Sta ce nama di dzejevima kuca......
 
Imao sam ja dosta programa za pravljenje tehnjave,nego su sad rasuti po celom svetu!:DPlanirao sam to da radim,čak i imam neke proba-pesme(koje takođe ne znam gde su),ljudi se nisu žalili na kvalitet.Tu electro muziku pratim 5 godina i tom periodu najbolje pesme koje sam čuo su:DJ Lee-Xperience(valjda se tako zove),DJ Zany-Pure,DJ Delicious-Like to do it.Danas sam poslušao Ladytron i grdno žalim protraćeno vreme na download njihovih pesama.Toliko blaga muzika da je to smešno.Slušao sam i Benny-a i Aligatora(jako su slabi),Tiesto malo bolji...I kad bi bio DJ najverovatnije nebi nosao one gramofone sa sobom,nego lepo,elegantno kupim neki lep lap-top,Altec Lansing zvučnike,nabacim Atomix i pesme koje napravim pomoću raznih programa...Bez puno komplikovanja.
 
Kad odes neki elektro dogadjaj, House, Techno, Trance, Drum'n'Bass i sl... tamo svakom petom nikad NIJE palo na pamet da se lozi nad gramofonima. Svi ostali su 100% imali neke svoje fix ideje, makar i na momenat.
S druge strane, kad odes u neki klubic, gde se shije komercijala House+R&B i sl... te ljude sasvim sigurno boli qurac da se bave DJ-ingom.

U POTPUNOSTI SE SLAZEM S TOBOM.
 
Moj brat je poneki put DJ iz zezanja umesto DJ Zmije.... Mada kad krene ovde po kuci da mi miksuje....
2050.gif
 
ja sam shto kazu bedroom DJ,to jest pravim setove sam za sebe,imam neke programe sa kojima sastavljam setove,probao sam i da pravim muziku ali treba mi sintisajzer da bih mogao da napravim neshto unikatno,a ne daju mi se bash pare a i treba nauchiti svirati na njemu.Inache ozbiljno razmisljam da do iduce godine kupim 2 Numark gramofona sa mikserom i da pochnem da miksujem na njima a da se okanem kompjutera.
 
I' bre Masteru... Kompjuter je buducnost, svi DJ-evi manje ili vise koriste ili potpuno prelaze na kompjuter, a ti ces s kompa na gramofone... (:

Uopste nisi u pravu! Za mene DJ koji ne zna da radi na gramofonima nije DJ!!!
Svako moze da radi na kompu ili cd plejerima,jer ti je tu sve digitalizovano,a ti ako si faca pa uzmi da radis na gramofonima ,tamo nema ni BPM ni PITCH sve moras da radis po sluhu.
TAKO DA CE GRAMOFON UVEK BITI GRB SVIH DOBRIH DJeva.
 
Nisam uopste mislio na tu vrstu podrske kompjutera. Uostalom beatmetar mozes da koristis i na gramofonima kao nezavistan uredjaj. Nebitno... Poenta je da preko racunara mozes da izvedes neke stvari koje na gramofonima ili CD playerima teoretski ne mozes.
DJ-evi su odavno postali nesto vise od obicnih pushtacha muzike. Ono sto danas neki rade uz pomoc racunara, je jedna vrsta live acta. I po meni definitivno buducnost elektro nastupa. Za tako nesto racunar je nezamenljiv (Ableton Live!)
 
Kako ne zna? 90% pravnici i ekonomisti :lol:

@Master
Nemoj samo da slushash, uzmi ga i probaj... bruka interfejs, kad provalish logiku i shortcute, samo shamarash ko lud, moze da se koristi za uzivo improvizovanje (live act) ili za produkciju, jednako dobro koliko i Cubase. Ima svoje mashine i efekte, moze da koristi i VST. I library, gde mozes da cuvas sve i svasta, od audio/midi clipa, preko seta instrumenata i efekata, do celih numera u vishe scena.
Probaj ;)
 

Back
Top