Hladno vreme,a sta sa decom

pa ne znam.. eto, ja sam iz provincije, al ne mogu da se setim gde su me roditelji vodili kad je hladno.. ali znam sta sam radio kad sam bio momak.. bila neka zgrada (tamo gde zivi tanja d.) i njen podrumski prozor izbijao na ulicu.. a iznad prozora bila ploca, kao mala terasica... a u tom podrumu je bio kotao koji je grejao zgradu.. i od tog kotla je kroz prozor uvek duvalo toplo i ploca je bila topla... i onda mi retki, sto smo bili posveceni u tajnu (bio sam sa tanjom par puta u tom podrumu), kad se od celodnevnog klosarenja smrznemo ko pickе, sednemo na tu plocu i grejemo jajca... i kroz prozor nam po nogama duva toplo..
pa eto, kad vam se dete smrzne, nadjite tako neki podrum, i takvu neku plocu, pa ga stavite na plocu da se malo zgreje.. sta drugo preostaje nama provincijalcima.. ne znam da li ce vam ovo biti od koristi, ali bice mi drago ako cujem da sam vam pomogao...
 
Isto kao Sevilja. Kad se setim samo, igrali smo se i po snegu i po kiši, ništa nije bilo važno, imali smo one odvratne marsovske kape, one koje su navuku skroz preko glave i samo imaju otvor za lice, ali grejale su dobro, šal, rukavice, sto slojeva odeće, gumene čizmice i trči!....Divota!
 
imali stapove i na njima stavljali blato, i jurili se...pa onako zamahnemo stap, pa gde ode blato...:lol:
e da su znale majke... :lol:
blokovska deca :oops: :D

elem...kad je bas zima...onda smo se jurili...naravno imali tonu odece...sva deca iz bloka se znaju...
ono sto je najgore - nismo pomisljali na odrasle i sta sve neki tamo manijaci mogu...
sad ne smem da pogledam nekog...ko zna hoce li me sacekati iza coska sa "sta ti mene gledas svaki put????" (desavalo se inace...)
i ono...ici gde je osvetljeno...
a kad smo bili klinci bila je fora da se sakrijes u mrak! :shock: :?
 
Gde vodite decu kada je hladno? U Beogradu ima puno igraonica, a sta sa decom iz provincije?

Moja majka je imala tu šašavu potrebu da mene i brata zatvori u kuću čim počnu prvi mrazevi..... da se, zaboga, deca ne prehlada.... Moja baka, žena sa sela, slatko se smejala ovoj njenoj filozofiji.... Govorila joj je: "Neće se oni kćeri razboleti od malo hladnoće, razboleće se od tvoje preterane brige.". I bila je u pravu..... Moja drugarica ima bebu od godinu dana i mi smo je jutros šetale po parku.... Toplo je obukle, stavile joj kapicu i živa radost.... Malecka je trčkarala za kucama, pokušavala da uhvati vrapca....i vratila se kući rumenih obraščića, srećna zbog novih doživljaja u njenom jednostavnom dečijem životu....
Dakle, čak i najveća provincija ima park ili neku zelenu površinu.... Zato decu za ruke i pravac priroda.....
 
Lekari i kazu deca napolje uvek osim jakog vetra i ,magle.
Nikad deci ne stavljati salj preko nosa i usta. Voditi racuna da deca imaju cist nos.
Bebe koje imaju ispod 6 kg ne izvode se ako je temo. ispod nule ( znaci jako mali bebironi)
Sve bebe preko 6kg slobodno napolje i kad je ispod nule.
 
Mi smo decu stalno izvodile napolje, osim ako je baš neki kijamet, mislim na gadnu košavu, kišu, mada i po kiši malo šetnje dobro dođe. Sva deca koja su i inače zdrava bila su zdrava, ona svilenija kao moja, kako kad... Po snegu napolju obavezno, više puta na dan
 
Znaš kako, ja kad sam bila mala, mene moja majka lepo obuče i pošalje me u dvorište ili na ulicu da se igram s decom. Kakve veze ima što je hladno?
Stvarno, kakva je ovo tema? :shock:

Obožavala sam da se igram po snegu. I po ledu, ali ga je malo bilo..... mada se tako lepo mo'š polomiti :)
Danas isto tako volim kišu. I baš pre neki dan sam iskisla kao miš..... bez kišobrana i kapuljače po pljusku, pola sata peške... da nisam pre toga spavala u vozu i da mi nije bilo tako užasno hladno zbog toga, verovatno bih uživala.
 
I ja sam se takodje kao mala po hladnom vremenu igrala napolju,obuku me,ususkaju i puste u akciju.Isto tako,i ja sa mojom cerkom,jedino se malo premisljam ako danima pada kisa,pa ne moze napolje i nema sa kim da se igra.......onda odemo u bioskop,ili na rekreatvino klizanje.
 

Back
Top