SRPSKI BALET - ISTINA I ZABLUDE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dalija-imanic-front.jpg


Ana Pavlovic u ''Don Kihotu''
 
Ovo je strašno , hoće li neko više postaviti temu gde će se govoriti o tehničkim kvalitetima naših igrača ?
Izgleda da se sve ostaje na nivou obožavatelja balerina i baletana, kao i baletski nepismenih ljudi koji kada idu u pozorište to rade da vide i budu viđeni , a da pri tom nemaju pojma šta su gledali i tapšu i kada njihov omiljeni igrač izvede tehnički pogrešno neku figuru :roll:
Ako govorimo o srpskom baletu, treba reći da je centar dobrih igrača svakako Novi Sad !
 
Ok,adadjo,ali nismo bash svi na ovom pf profesionalni baletski igrachi.

Chini mi se da je bila otvarana tema:''Okupljanje balerina''.


u pravu si ,
bila je tema , kada jednom nadjem vremena napraviću temu na kojoj ću probati da na što bolji način predstavim azbuku klasičnog baleta , pozicije , figure i sve što je potrebno da
razumemo u vezi ove umetnosti koja ima svoja stroga pravila i ime , i prezime za sve.

veliki pozz za tebe Virginija :)
 
u pravu si ,
bila je tema , kada jednom nadjem vremena napraviću temu na kojoj ću probati da na što bolji način predstavim azbuku klasičnog baleta , pozicije , figure i sve što je potrebno da
razumemo u vezi ove umetnosti koja ima svoja stroga pravila i ime , i prezime za sve.

veliki pozz za tebe Virginija :)


Jedva chekam da nam neko napokon na ovom pf predstavi balet i sa te strane.

pozz ;)
 
Ovo je strašno , hoće li neko više postaviti temu gde će se govoriti o tehničkim kvalitetima naših igrača ?
Izgleda da se sve ostaje na nivou obožavatelja balerina i baletana, kao i baletski nepismenih ljudi koji kada idu u pozorište to rade da vide i budu viđeni , a da pri tom nemaju pojma šta su gledali i tapšu i kada njihov omiljeni igrač izvede tehnički pogrešno neku figuru :roll:
Ako govorimo o srpskom baletu, treba reći da je centar dobrih igrača svakako Novi Sad !

Adadjo,da li si ozbiljna u vezi N.Sada! Pa Bg, kakav takav ipak ima najbolje sto je moguce! Da li si skoro nesto gledala u N.sadu ili igras na toj sceni pa nisi u mogucnosti da realno prosudis kvalitet!
 
Poshto se dotichna pojavila samo jednom i nikada vishe,ja cu ti odgovoriti na pitanje.




Лудвиг Минкус
ДОН КИХОТ

Премијера 15. новембра 2007.
Балет у два чина, 5 сцена с прологом

ЛИБРЕТО
М. Петипа у верзији В. Васиљева, по роману М. Сервантеса

КОРЕОГРАФИЈА М. Петипа, А. Горски, К. Голезовски, В. Васиљев
Нова кореографска верзија и поставка Владимир Васиљев
КОСТИМИ Олга Мрђеновић
ДЕКОР Борис Максимовић
Асистент кореографа је Виктор Барикин, педагог из Бољшој театра.
Оркестром Народног позоришта диригује Јоханес Харнајт.

У представи је ангажован целокуопни ансамбл Балета.
Као протагонисти представе наступају:


Мила Драгичевић,
Ана Павловић
Јован Веселиновић
Јовица Бегојев
Ненад Јеремић
Светозар Адамовић
Дејан Коларов
Милан Рус
Тамара Ивановић



--------------------------------------------------------------------------------

Владимир Васиљев

По окончању школовања у Москви, постаје члан Бољшој театра 1958. године. Интересантно је рећи да је Васиљев једини добитник Grand Prixa-а у историји конкурса у Варни (1964).

Након дебитовања у Дон Кихоту 1962. његова каријера је нераскидиво везана за овај наслов. Остварио је преко 40 првих улога на сценама Бољшој театра и других престижних позоришта широм света. Постављајући нове стандарде мушке игре инспирисао је највеће кореографе Русије и Запада и стекао славу интернационалне звезде. Морис Бежар је рекао: « Ја никада нисам видео играча попут Васиљева. Он има све : виртуозност, технику, драмски таленат, вишестраност и снагу ».

Наступао је са партнеркама које су највеће балерине света: Галина Уланове, Маја Плисецка, Алисја Алонсо, Карла Фрачи. Ипак, најчешће је играо са својом супругом, такодје великом звездом Бољшој театра, Екатарином Максимовом. Балетска академија из Париза прогласила их је за најбољи балетски дует у свету. Жизела, коју су играли заједно на сцени Метрополитена у Њујорку 1990. била је опроштајна класична представа након дуге играчке каријере. На истој сцени наступили су први пут 1959. на првом гостовању Бољшоја у Америци.

Антологијске остају креације Спартака и Ивана Грозног у Григоровичевим кореографијама, као и улоге у балетима: Дон Кихот, Жизела, Ромео и Јулија, Успавана лепотица, Камени цвет, Крцко Орашчић, Петрушка, Грк Зорба и многе друге.

Кореографску каријеру почиње у Бољшоју 1971. поставком балета Икар. Следе класична ремек-дела: Лабудово језеро, Жизела, Дон Кихот, Пепељуга, Ромео и Јулија, као и балети: Макбет, Анyута, Fragments of a Biography, These Charming Sounds, I want to Dance, итд. Поставио је веома много балета у позориштима Русије и иностранству. Своју верзију Дон Кихота поставио је у Москви, Њујорку, Токију, Напуљу, Рио де Женеиру, итд.

Исказао се са успехом као оперски и филмски редитељ. Са познатим италијанским редитељем Франком Зефирелијем, креирао је Аиду у Опери у Риму, Миланској Скали и Арени у Верони. Последњих година сликарство постаје његов најдражи израз и наступио је на 11 самосталних изложби.

У периоду од 1995. до 2000. био је уметнички и генерални директор Бољшој театра. Носи звање професора Руске државне академије за позоришну уметност и члан је Руске академије уметности.

Носилац је највиших националних и међународних признања и награда: Народни уметник СССР-а и Русије, Лењинова и Државна награда, Награда париске балетске Академије В.Нижински Најбољи играч света, највиша УНЕСЦО-ва награда Пабло Пикасо, као и Орден Лењина, Орден рада са црвеном лентом, Орден светог Константина Великог, Орден Руске Федерације за домовинске заслуге, француски Орден за националне заслуге, Државни орден Литваније, Државни орден Бразила и орден Слава Русије.

Занимљиво је напоменути да је једној звезди у космосу додељено име Васиљева.


preuzeto sa sajta Narodnog Pozorishta
[/QUOTE



Lako je skinuti slike koje N.Pozoriste izbacuje na sajtu kao i podelu! Ali moram vam otvoriti oci i reci da ce Ana igrati i Jovan Veselinovic i 3-eg! A sledecu treba da igra Mila i Begojev! Ako Mila ponovo ne iscenira povredu!
 
Shto nestade ova ISTINA bash bih joj postavila par pitanja ?!?

Izvoli, cekam te da mi postavis pitanje! A sto se tice Milana Gromilica (babojebca Milice Bezmarevic) osim sto po svaku cenu pokusava da se reklamira i gura gde mu nije mesto,ostalim pravim stvarima i nije posvecen! U N.P igra jer mu ta baba-devojka sredjuje tezge i to je to. A o njegovom kvalitetu kao i o njemu slicnima mozemo da razgovaramo kao da pricamo o Djogani Fantastiku! Nadam se da je sve jasno! :lol:
 
osim Mile Dragicevic koja je slikana pre 10god u skoku i stavljena sa ovim novim slikama

uf, bas se pitam zasto....;)

A sto se tice Milana Gromilica (babojebca Milice Bezmarevic)

ups, to jes' malo nezgodno....no, cini mi se da je ona sada u upravnom odboru np-a, pa se pripazite da vam on ne stigne za direktora baleta :lol:

pazi, sve to stoji, ali da je beograd pun talentovanih baletana (baletskih igraca), milan bi u narodno ulazio k'o i ja - na vrata za publiku.
nesto ne verujem da je zbog njega iz podele ispalo 10 odlicnih igraca...ok, ne radim u pozoristu, mozda gresim, ali mislim da bi vec pukla bruka oko toga.
milan je solidan za pozoriste na terazijama, ali za narodno svakako nije...

usput, zasto su balerine balerine, a baletani baletski igraci...onda bi i balerine trebalo da budu baletske igracice...:???: ili je termin baletan u ovom narodu dobio neko posprdno znacenje, o kome ja nisam obavestena...:???:


vredi li uopste gledati tog kihota?
i zasto ashen ataljanc nije svoj jubilej proslavila u narodnom?
eto....toliko....
 
Lako je skinuti slike koje N.Pozoriste izbacuje na sajtu kao i podelu! Ali moram vam otvoriti oci i reci da ce Ana igrati i Jovan Veselinovic i 3-eg! A sledecu treba da igra Mila i Begojev! Ako Mila ponovo ne iscenira povredu!



Ako se Don Kihot igra u Narodnom,normalno da cu text da skidam sa sajta Narodnog,a ne Ateljea 212.

Nemam charobnu kuglu da gledam u nju ko ce kad da igra.
 
Izvoli, cekam te da mi postavis pitanje! A sto se tice Milana Gromilica (babojebca Milice Bezmarevic) osim sto po svaku cenu pokusava da se reklamira i gura gde mu nije mesto,ostalim pravim stvarima i nije posvecen! U N.P igra jer mu ta baba-devojka sredjuje tezge i to je to. A o njegovom kvalitetu kao i o njemu slicnima mozemo da razgovaramo kao da pricamo o Djogani Fantastiku! Nadam se da je sve jasno! :lol:



icon10.gif




Pre par meseci sam ga videla na Bulevaru sa shatiranom devojkom,koja ni malo nije lichila na babu,cak naprotiv!



Kad kazesh


o njemu slicnima


na koga mislish?
 
E pa draga istina moram ti reci da je to moje misljenje i a i misljenje prvaka narodnog pozorista ,ako je tvoje misljenje drugacije ja ga postujem samo ne vidim razloga da spominjes veet kreme,koje inace i koristim nego da samo kazes da se ti ne slazes sa tim,a da se primetiti da se ne slazes ni sa ostalim stvarima vezano za narodno pozoriste i igrace.Ne znam da li si igrac ali milsim da korisis vrlo grube i nepristojne reci da iskazes svoj stav.Zelim ti sve najbolje...pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top