D-dimer

mlkstc

Početnik
Poruka
9
Polovinom maja ove godine laporaskopskom metodom odstranjena mi je zucna kesa. Postoperativni tok super. Nedelju dana po operaciji u ispljuvku se pojavljuje tamna zgrusana krv koja traje 67 dana. Pulmolozi su posumnjali u emboliju pluca tako da sam proveo desetak dana na bolnicko ispitivanje gde mi je radjena bronhoskopija,sintigrafija i ostali pregledi koji su eliminisali pocetnu dijagnozu o emboliji pluca. Tada mi je radjena analiza d-dimera i njegova vrednost je bila 598. ORL nalaz uredan, gastoentroloski nalaz uredan,endokrinoloski nalaz uredan. Krvavi sipljuvak prestaje sam po sebi bez ikakvih medikamenata i dijagnoze odakle se pojavio krv u ispljuvku. Redovno pratim d-dimer i u Zavodu za transfuziju postajem inventar, odnosno na svake dve nedelje rade se analize d-dimera. Nikada nije pao na normalu-uvek je bio izmedju 290 i 300 da bi posle jucerasnje analize krvi rezultat bio 400. Sta da radim kad mi niko ne odredjuje terapiju niti se ozbiljno pozabavljuje time. U medjuvremenu radjene su mi alergijske probe i utvrdjena povisena vrednost AcLA IgM=20,7. Po struci sam inzenjer elektrotehnike tako da su mi ovi pojmovi nepoznati. Medjutim pomocu pretrazivaca na Netu dosao sam do saznanja koja me duboko brinu. Molio bih strucni komentar o svemu ovome ili upucivanje na odredjenu medicinsku ustanovu. Unapred hvala.
 
Lose.
Kod prve analize d-dimera ( 598 ) konzilijum pulmologa ja nekoliko dana analizirao snimke pluca (12 puta sniman uperiodu od dve nedelje) i misljenja su ostala podeljena u smislu tvrdnje da je trece rebro desnog plucnog krila osteceno (lomljeno) sto je cak pripisivano hirurgu da je tokom operacije neoprezno ostetio rebro. Druga grupa pulmologa upucivala je na pocetnu fazu tuberkuloze sto je posle bronhoskopije i sintigrafije iskljuceno. Poslednjih nekoliko dana boli me taj predeo grudnog kosa. U ponedeljak idem kod pulmologa ali i kod kardiologa.
 
Ajde da vidimo sta ce kolege reci u ponedeljak,jasno ti je da nije bas tipicna klinicka slika posto te citavi timovi lekara pregledaju,za pocetak probaj da se ne opterecujes .
Stres je cudo, da ne pogorsas jos vise svoje stanje.
 
Veoma sam sklon stresim situacijama, posecivao sam neuropsihijatra i pijem Tritico (antidepresiv).
Kako pobediti depresiju koja je sve prisutnija kod mene. Glavu gore, reci ce svako. Moram pokusati da pobedim sebe mada ce to veoma tesko ici. Ja od pocetka marta obijam pragove raznih klinika, svuda nadju nesto i onda terapije analize.... Brojao sam sinoc racune samo participacija i izbrojao 162 sacuvana racuna na 20 dinara ili 50 ili 100 zavisi sta su mi radili.
 

Back
Top