REUMA

Ne govori, nas narod voli da se leci po principu "uradi sam".
I lek koji si naveo se uzima u izuzetno strogim indikacijama, a taj ko je stigao do specijaliste dobice lek bez toga da mu pacijent kaze " ja bih taj lek, rekli mi na forumu da ga uzmem".
Molim te suzdrzi se ubuduce ovakvih postova da ne bih morala da ih brisem.
 
nemojte da se trujete lekovima, menjajte ishranu!
znam osobu (vrlo bliska) koja bi po lekarima trebala da bude u invalidskim kolicima od reume i raznih "išijadikusa", ali naravno nije!
Ispravna ishrana je 70 % rešenja kod velikog broja oboljenja, pa i kod reume.
Posmatrajte sebe celovito, holistički, a ne parcijalno - sve mora da bude u skladu da bi naš organizam funkcionisao - dobro je da tome možemo da težimo.
Menjajte ishranu, da ona ne bi promenila VAS!
 
dr:
Ne govori, nas narod voli da se leci po principu "uradi sam".
I lek koji si naveo se uzima u izuzetno strogim indikacijama, a taj ko je stigao do specijaliste dobice lek bez toga da mu pacijent kaze " ja bih taj lek, rekli mi na forumu da ga uzmem".
Molim te suzdrzi se ubuduce ovakvih postova da ne bih morala da ih brisem.

Lek koji sam naveo trenutno u svetu hiljadama pacjenata pomaze da normalno funkcionisu. Ne vidim zasto se to ne bi smelo kazati kada niko taj lek ne bi mogao da kupi u slobodnoj prodaji i bez lekarskog recepta i kontrole uzimanja leka. Lekari specijalisti u inostranstvu (i to bas reumatolozi) savetuju pacijentima da probaju sve sto smatraju da im moze pomoci a kada im pacijent trazi odredjeni lek oni lepo objasne da li njemu taj lek treba i da li odgovara njegovom oboljenju.
Mozda sam ja malo zaboravio da kod nas ima nesavesnih i neodgovornih lekara (cast izuzecima) ali i pored toga ne verujem da ima onih koji bi bas taj lek prepisali ako nema potrebe ili ne odgovara terapiji odredjenog pacijenta.
Smesno je pretpostavljati da bi neko rekao kako su mu bas na ovom forumu rekli da trazi taj i taj lek kada ljudi mogu i u novinama i strucnim casopisima i sami da pronadju svaki lek, mislim ova pretpostavka je bas bezveze.
Ne volim kad mi se brisu postovi jer mi to deluje na cenzuru koju prezirem ali nigde u pravilniku nisam procitao da je nedozvoljeno iznositi nazive lekova. Da li sam to propustio ja ili vi u urednistvu, procenite sami.
 
Ako ti mislis da znas vise od mene o lekovima, slobodno misli tako, necu te ubedjivati u suprotno.
Ovo je forum, nije ordinacija, terapije se ne pisu na forumu i tu svaka dalja diskusija sa tobom prestaje.
 
dr:
Ako ti mislis da znas vise od mene o lekovima, slobodno misli tako, necu te ubedjivati u suprotno.
Ovo je forum, nije ordinacija, terapije se ne pisu na forumu i tu svaka dalja diskusija sa tobom prestaje.

Svasta! Niti sam tvrdio da znam vise o lekovima, niti smatram da o lekovima ne znaju bas nista i obicni pacijenti. Danas je literatura o svim lekovima svima i dostupna.
A ako svaka diskusija prestaje onda forum moze i da se zatvori jer nema svrhe da dalje postoji. Opet SVASTA!
 
Danas sam se uclanila na ovaj sajt, pregledala forume i nasla na odeljku za zdravlje vise puta predlozen lek, ili savetovanje oko nekog leka. Na temi ADHD sy. se raspravlja o dejstvu lekova>? Concerta je lek sa sirokom lepezom kontraindikacija, opet tu nije izvrsena cistka.
Mislim da je normalno da se o nekom leku na forumima polemise. Cesto primecujem da je neko dobio neku terapiju, procitao nus pojave, kontraindikacije ili interakcije sa drugim lekovima, zapoceo temu na forumu tipa "da li se neko leci tim i tim lekom"...

Uzgred, ako postoji neko ko bi mi razjasnio sintagmu:"reuma ne ubija" analogno sa cinjenicom da je visok nivo fibrinogena opasan, dovodi se u vezu sa pojacanom koagulacijom i slepljivanjem krvnih plocica...? Da li je pitanje osnovano ili ne, ne znam. Hvala.

Nadja
 
Ako je reuma bolest koja neubija, sta se desava sa visokim vrednostima fibrinogena kod reumaticara? Utice li na koagulaciju, slepljivanje krvnih plocica?
Hvala
 
Uzgred, nova sam, ali citajuci neke postove na ovom odeljku foruma itekako se diskutuje o lekovima i terapijama. Stoga pitam, zasto se o lekovima i Th slobodno raspravlja na temi vezanoj za ADHD sy a ovde se cenzurise?
Obzirom da sam zdravstveni radnik, pitam se da li je iko procitao ikada kontraindikacije, nus pojave i interakcije sa drugim lekovima kod recimo leka concerta? Th za reumu zahteva vecu opreznost?
 
Cenzurise se tamo gde se 'uhvati', a na klonkretnoj temi nije cenzurisano verovatno zato sto u to vreme lek nije bio registrovan niti se mogao nabaviti kod nas.. Hvala na inofrmaciji. Nema potrebe da otvaramo dalju polemiku oko pravila, tema je reuma. Ako nesto ima jos oko teme da se kaze, ako ne....
 
Ok, mene boli koleno poslednjih meseci sve vise i vise. Interesantno je da me boli najvise dok spavam, bol me nocu probudi i kada promenim polozaj polako pocne da jenjava. Drugo koleno me znatno manje boli.
Pitala sam za fibrinogen i njegove visoke vrednosti? Meni je fibrinogen povisen, ali ne puno. Pomisaljam da je u pitanju reumatski bol koji osecam, imam 34 god, i niko mi u porodici nije patio od reume. Vozim motor, bojim se da me je produvalo :))
Kada se probudim izjutra, tada me boli, obicno nakon sredjivanja u kupatilo spustim se niz stepenice u terpezariju, i na stepenicama mi se bol pojaca, ali bukvalno svakim sledecim stepenikom je bol sve manja. Onda odem na posao i nista ne osecam, sem ako dugo sedim za stolom ili prilikom ustajanja, ali znatno manje nego nocu kada je najjaca bol ili izjutra. Mazala sam ben-gay mast, nocu mi malo zagreje koleno ali ne utice na to da mi se bol smanji preko noci. Prija mi kada pritiskam casicu na kolenu i osecam da mi bol krece iz tog dela. Dobijam zelju da stegnem koleno nekom trakom u predelu casice. Da li neko ima slicne tegobe? Ili da ipak odem kod reumatologa sto odlazem misleci da ce mi bol proci....
 
Mislim da je ortoped-fizijatar prva stanica pre reumatologa, posebno obzirom na cinjenicu da se bol smanjuje prilikom pritiska odnosno eventualne fiksacije. Deluje da se bol javlja kada je koleno 'hladno' dakle kada miruje? Svakako treba otici kod lekara, ali po mom misljenju prvo kod ortopeda za koleno (klinika na Banjici referentna je za koleno) a onda po potrebi kod reumatologa gde se u dijagnostici traze i antitela, urati itd. Sto se fibrinogena tice, on ne mora nista da znaci sem da postoji neki uplani proces u organizmu. Nalaz se interpretira u okviru kompletne KS i biohemije.
 
Mislim da je ortoped-fizijatar prva stanica pre reumatologa, posebno obzirom na cinjenicu da se bol smanjuje prilikom pritiska odnosno eventualne fiksacije. Deluje da se bol javlja kada je koleno 'hladno' dakle kada miruje? Svakako treba otici kod lekara, ali po mom misljenju prvo kod ortopeda za koleno (klinika na Banjici referentna je za koleno) a onda po potrebi kod reumatologa gde se u dijagnostici traze i antitela, urati itd. Sto se fibrinogena tice, on ne mora nista da znaci sem da postoji neki uplani proces u organizmu. Nalaz se interpretira u okviru kompletne KS i biohemije.

hvala....
 
Zahvaljujem WW. Ortodpedska klinika mi je u komsiluku pa cu je posetiti. Ustanova u kojoj radim ima 3 decija fizijatra, samo sam se jednom kolegi zalila, on tvrdi da sam mozda opteretila kolena jer sam se u poslednje vreme ugojila.
Svakako hvala
 
Zdravo svima moja majka je u teskom stanju zbog reume postoji samo jedan lek koji joj pomaze ali ga nemogu nigde naci ako neko zna molim ga da mi javi lek se zove STREPTOFIL
 

Back
Top