"pravi" ljubitelji zivotinja i kako izrazavate stav...

alal

Iskusan
Poruka
6.613
Prvo prica koja me je povukla da sebi postavim ova pitanja, pa onda i pitanje i naravno kako se vi ponasate u sl.situacijama.

Setamo psa na poljancetu gde ga dovodimo da se izigra sa par drugara(ne moze se bas reci lutalice, jer ih paze ljudi iz okolnih zgrada) i prilazi nam ljubazni stariji gospodin bez psa. U razgovoru skapiramo da je on jedan od ljudi koji se brine o njima, kako je cuvao jednu macu dok joj nisu nasli smestaj i tako se ja odusevim sto ipak ima dobrih ljudi i sl. E onda posle duge price o pozitivnim stvarima i zivotinjama, dolazi do zaokreta price: objasnjava nam kako je svog psa posto je ujeo neku zenu, sam stavio u kola, pa na zvezdaru, pa sa jastukom i pistoljem koliko razumem resio stvar:shock::confused: I ja se toliko soknem da ne odreagujem i od sinoc mi ne izbija prica iz glave... i zasto nisam nesto rekla !?

Jako cesto mi se desava da se ne slazem sa stavovima ljudi o zivotinjama, jer od kad imam psa, nekako sama valjda vise pricam o njemu, a kad pomenete psa rasprava se jako cesto razvije u raznim smerovima: sinteri, lutalice, napadi na ljude, strah za decu, vuka bojovica i zoo-vrt i najrazlicitiji moguci stavovi izbijaju...od cistoce u stanu do raznih monstruoznosti...

E pa ja ne odreagujem uvek, sem kad direktno meni pametuju i napadaju me, nekako kao da sam vec odlucila da neki ljudi nikad nece shvatiti, a i ljudi sa kojim sam vec ulazila u sl.rasprave vec krenu da kolutaju ocima ako se uhvatim za neku "politicku nekorektnost" u razgovoru...

Sta vi radite, svadjate se? Pokusavate da im otvorite oci? Jeste li glasni samo na forumu ili u zivotu? Mene su na porodicnim i dr.ruckovima vec zigosali da preterujem kada ja pocnem "politicki korektnu" pricu o svemu tome... pa sam valjda malo i prestala...

ps. ono "pravi" u naslovu nije namenjeno vama vec gospodinu iz price...
 
Neznam shta da ti kazem nekada reagujem burno,nekada normalno a nekada ne reagujem...
Burno reagujem onda kada mi deca gadjaju psa koji je na povodcu,kada neka isfolirana Jelena Karleusha pocne da vrishti deset metara u napred,kada bilo ko shutne lutalicu i kada vidim da se deca nevaspitano ponashaju prema zivotinjama...Normalno reagujem onad kada vidim da me taj neko slusha i trudi se da razume...A nikako ili samo osmehom kada naidjem na RETARDA"uslovno receno" (medicinski izraz,i izvinjavam se nemam nameru da vredjam)...

Inace smatram da imamo problem neobrazovanosti i nekulture ponashanja prema zivotinjama,kao i neodgovornost (lutalice) koju su ljudi sami napravili...
Treba edukovati decu josh (uvesti neki predmet u shkolu tog tipa) u vrticu i napraviti gadan i SKUP zakon za one koji i nemaju sa cim da razmishljaju...Kada boli po dzepu,onda ih stvarno zaboli...

Da sam ja neshto bila bih mnogo gadna:twisted:...
 
Strashno.Uvek me iznerviraju takve priche.
Dignu mi pritisak i zaista umem da se posvadjam.
Mislim da pogotovu stariji ljudi imaju otupelu svest shto se tiche zivotinja.Verovatno su dosta toga videli proshli proziveli,mozda i izgubili najmilije tako da im jedan zivotinjski zivot i nije previshe bitan....
Mene takve stvari strashno pogadjaju.I zaista umem da upadnem u konflikt zbog toga.

Jednom prilikom sam bila u Manastiru i dolazio je ogladneli psic,pa im je dosta chesto prevrtao kante za otpatke,shto je monahe uzasno nerviralao.
Chula sam prichu,ma samo da ga uhvati Nemanja,jedan iskushenik,...bice njemu.....

Ja sam se zgrozila.....Chula sam prichu da ubijaju pse(iz pushke),ako su neposlushni....

Kako sam to chula posvadjala sam se sa pola manastira,...nashla sam tog Nemanju i svashta sam mu rekla,...i ako mozda takav razgovor ne prilichi u manastiru i za jednu Hrishcanku.

Ali sam zaista osetljiva na zivotinjice.One nisu krive,chak ni ne umeju da budu zle,..umeju samo da se odbrane ako su napadnute.
 
Da, dobro poznata prica...

Sto se mojih reakcija tice, zavise pre svega od ponasanja osobe koja je "ljubitelj" zivotinja. U vecini slucajeva kada sam pokusala nesto da resim mirnim putem, ljudi su slegali ramenima i odmahivali rukom. A mirno mogu da reagujem samo ukoliko neko ima odredjen stav tipa "ja volim samo mog psa a za ostale nosim stap" ili "jao sto ti je stalka kuca" a kad pridje lutalica "ish od mene dzukelo". Onda se potrudim lepo da objasnim da je i ta "dzukela" pas kao i moja pudla, da je jednako pametna, dobra, da ima osecanja i da je jedina razlika izmedju nje i moje pudle u tome sto je ona GLADNA i u vecini slucajeva UPLASENA. Neki ljudi me posle toga belo gledaju u stilu "pa to ima logike" ali vecina me ne shvati ozbiljno. Tako da vec polako odustajem od posla edukatora

Sasvim je druga stvar kad vidim da neko maltretira zivotinju. Bas skoro mi se desilo, setam pudlu i zamnom idu dve lutalice, naidjemo na kontejner i oni jadnicci krenu da njuskaju oko kontejnera, u to prilazi covek sa stakama i iZ CISTA MIRA udari sakom jednog psa u rebra toliko da se ovaj srusio iako je u pitanju veoma veliki, ali mrsav pas. Drugi pas je nesto iskusniji pa je uspeo da izbegne staku. Bolje da ne pisem sta sam mu sve rekla i koliko sam se drala. A on me samo gledao. Ma nista, nikakva reakcija!!! Sutradan prodjem pored dvorista komsije koji ima pit bula i vidim tog istog coveka sa stakama kako hrani pit bula.
Imala sam pre godinu dana priliku i da vidim kako tek prohodalo dete gadja psa lutalicu kamencicima a majka se smeje i misli da je to veoma zabavno. I tu nisam mogla mirno da odreagujem.

Ima puno takvih primera i mislim da je glavni uzork tome neznanje, a takodje i izivljavanje isfrustriranih i nezadovoljnih svojim zivotom. Pa kad ne moze da prebije sefa, zenu, decu, ajmo na zivotinju, za to bar necu u zatvor. E to je ono. Treba udariti po dzepu a i po zatvorskoj kazni od bar deset godina. Pa kad zlostavljaci vide jednog zlostavljaca u zatvoru 10 godina, razmislice pre nego sto povrede neku zivotinju. A samim tim ce i ti isti psi biti manje uplaseni i manje ce napadati ljude.
Al u ovoj zemlji uvek ima precih stvari od dobrobiti drugih zivih bica, osim ljudi.
 
Ljudi neznam sta da vam kazem !!!
Do pre nekoliko meseci sam ljudima i objasnjavao kako i sta za staforde !
Ali mi se iskreno smucilo da 2 god pricam jednu te istu pricu svaki dan po 2 puta !
I pre neki dan vodim psa u voz i ljudi dodju do mene i okrenu se i odu na drugu stranu , i par(10-15) ljudi me je pittalo jel to pitt bul , a ja ima kazem ne to je rusko evropska lajka !

A oni : stvarno , Ja : pa da !
I onda ljudi prodju bez cimanja ili neceg tako , a kad im kazes staford , oni pitaju pa jel to isto kao pitt bul , a ja kazem nije , e onda tu pocne prica od pre 100 god pa dok ispricam kako su se te rase rastale , pa dok ispricam kakvi su jedni pa kakvi su drugi mecka se rodi !

I sad kad me neko pita ja jednostavno lupim neku rasu !
 
Jao sparrow car si!!:lol::lol::lol:

Na te price sa pocetka teme ne reagujem jer nisam bila u takvim situacijama (mislim na to da mi pas ujede ili osakati nekoga), obicno se nikad do kraja ne moze da sazna sta se zaista desilo i kako, pa zato ne zelim da se uplicem u bilo kakve rasprave. Ako bi mi neko ispricao tako nesto ja bih samo cutala, mislim da bi to bilo dovoljno da shvate da tako nesto ne odobravam. Cak sam i bila u situacijama da mi se ljudi pravdaju kad vide da nista ne komentarisem, tako da sam prilicno sigurna da je bolje da ocutim. Ako bi pocela nesto da se zgrazavam ili podvriskujem samo bi ostavila utisak neke histericne preterane ljubiteljke, sto mi nije namera. Ionako su ti ljudi odgovorni za svoje pse, a ako od mene ne traze misljenje nece ga ni dobiti.
Reagujem burno samo na fizicke napade na mog psa i bilo kojeg drugog u mojoj okolini, bio lunja ili neciji. U principu svako moze da izrazi svoje misljenje ako ga nije sramota, ali tuci ili gadjati psa je bezobrazluk koji ne trpim.
 
Ljudi neznam sta da vam kazem !!!
Do pre nekoliko meseci sam ljudima i objasnjavao kako i sta za staforde !
Ali mi se iskreno smucilo da 2 god pricam jednu te istu pricu svaki dan po 2 puta !
I pre neki dan vodim psa u voz i ljudi dodju do mene i okrenu se i odu na drugu stranu , i par(10-15) ljudi me je pittalo jel to pitt bul , a ja ima kazem ne to je rusko evropska lajka !

A oni : stvarno , Ja : pa da !
I onda ljudi prodju bez cimanja ili neceg tako , a kad im kazes staford , oni pitaju pa jel to isto kao pitt bul , a ja kazem nije , e onda tu pocne prica od pre 100 god pa dok ispricam kako su se te rase rastale , pa dok ispricam kakvi su jedni pa kakvi su drugi mecka se rodi !

I sad kad me neko pita ja jednostavno lupim neku rasu !
to se desavalo i sa daninim obijem,koji je stene labradora:)
 
Mozete zamisliti mene sa Nemackom Dogom...
Kakav staf,kakav pit,e ovo su problemi...
Kao da su videli Jetija...
Mada kod mene vlada ili odushevljenje ili javno vredjanje...Bez obzira shto sam ja na drugoj strani ulice i shtetam psa propisno na kratkom povodcu...
Ali sam reshila moj problem donekle ...Shetam psa sa patuljastim pincem koji mu je ujedno najbolji drug...Pa mu dodjemo kao atrakcija...Neka reklama....
 
Ma svega sam se nagledala........
Nekad odreagujem nekad ne!
Zavisi koliko imam snage da se raspravljam sa neandertalcem !
Naravno ima uvek situacija kad bi na dupe progovorila!!!!!!
Npr. preksinoc sam setala Dona i vidim u skolskom dvoristu dva klinca kako se (izdaleka je tako izgledalo) igraju sa malim kucovom, medjutim u potrazi za drugom mi pridjemo i ja vidim da klinci kuci ( minijaturan je) pokusavaju da navuku kesu na glavu i uguse ga onako iz zabave!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
ODLEPILA SAM!!!!!!!!!
vrisnem na njih u fazonu:STA BRE TO RADITE??????
I pazi odgovor! Sta vas to briga to je nasa kuca(laze)!!!!!
E tu sam prisla i svasta ima rekla da su se pokupili i otisli!!!!!!!
Spasila sam jednu kucu, ali koliko puta ce ti klinci izaci napolje i "igrati"se sa nekom kucom dok ja nisam napolju?:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
 
Mozete zamisliti mene sa Nemackom Dogom...
Kakav staf,kakav pit,e ovo su problemi...
Kao da su videli Jetija...
Mada kod mene vlada ili odushevljenje ili javno vredjanje...Bez obzira shto sam ja na drugoj strani ulice i shtetam psa propisno na kratkom povodcu...
Ali sam reshila moj problem donekle ...Shetam psa sa patuljastim pincem koji mu je ujedno najbolji drug...Pa mu dodjemo kao atrakcija...Neka reklama....

mogu misliti kako te gledaju sa dogom kada se od mog koji je tu negde kao omanji labrador, a mrsa je, plase zato sto je crn...e a svi mali beli pufnasti iz parka su opasniji od njega:)

inace nisam mislila samo na gore pomenutu pricu, mislila sam na to koliko se trudite da objasnite i edukujete ljude kada iznose stavove i price o zivotinjama koje ne odobravate i mislite li da ima poente? ja sam se razocarala u gomilu ljudi iz svog okruzenja od kojih mnogi i precute sta misle, ali prosto znam da se ni ne trzaju na neke stvari koje su uzas, cak ih i pravdaju verovatno... a da ne pricam da vecina misli da su sinteri i kafilerije ok i da ih bas briga kolko god im objasnjavali istinu... mene neki vec zezaju cim krenem sa pricom da mogu da uzmem hoklicu pa ispred skupstine,da se zalim ili u park pa da drzim govorancije...a opet u nekim slucajevima ne odreagujem sto od iznenadjenosti ili ni ne verujem da ima poente objasnjavati...

nisam mislila na vidno zlostavljanje zivotinja, na to uvek reagujem.
 
ria&tuborg, ja sam se u "finu" decu iz komsluka jako razocarala, sve su samo ne fini, a svi navodno obozavaju zivotinje...slicna prica samo za macu kojoj su stapovima od 2m "pomagali" da sidje sa drveta, ist su pokusali da me lazu da je njihova, od tad ih tretiram kao male monstrume, a jos sam cula x prica za tu istu finu decu...uzas, ali njima uvek ocitam lekciju o ponasanju prema zivotinjama zato sto mislim da za njih jos ima sanse i da ih treba vaspitati koliko je to moguce...
 
To ti je isto kao i vera,lepi maniri za stolom,postovanje starijih,i da ne nabrajam dalje.To je nesto sto se nosi iz kuce!!!!
A tu finu decu ti vaspitas kad ih vidis a oni svojim drugovima kazu da ih je "opet smarala ona lujka sto seta psa"!!!!!!!! A to kazu i kuci i mama i tata ih pomaze po glavi uz napomenu"Ma pusti budalu...."!!!
JBga,to je nazalost tako!!!!!
Svest o tome kako me ljudi gledaju u odredjenim situacijama me cesto zaustavi u tim mojim"edukativnim" pohodima...............
 
ja pokusam lepo da pojasnim sve pa ako vidim da teraju svoje onda ih ispljujem i to je to...
Ima jedna riba u parku sto seta svoje RASNO kuche...pita ona mene jao kako mozes da skupljas te dzukele sa ulice i dovodis ih u stan,ja to ne bih mogla cak ni na jedan dan,fuj,ja imam mog RASNOG psa i meni je to vazno i dovoljno....(naglasavam ovo rasnog zato sto ona to naglasi svaki put)....pritom usta ne zatvara kako je njen pas ovo,ono,najbolji je svi su ostali glupi sem njega itd....ja pokusam da joj objasnim,ne vredi,previse je plitka da bi razumela. jednostavno voli samo svog psa i to je to....
pa onda pre ne znam ni ja koliko ona mene pita jel se kaze DZumara ili DJumara....ja je pogledam i kazem da se kaze pas mesanac a ona me gleda kao tele(izvinjavam se telicima sto ih vredjam)
i ja kazem nemoj meni takva pitanja da postavljas molim te a ona se smeje....
priznajem nasla sam se uvredjenom posto imam mesanca koji nije nista manje vredan od psa sa pedigreom i isvrsnim poreklom,a da stvar bude gora njen pas i nema papire....i ima jedan pas u parku koga svi gotive ali je malo nezgodan bio jedno vreme i napadao je neke vlasnicke muzijake i ona ga je terala i mrzela i htela da zove sintere pa sam je i za to ispljuvala i svasta joj rekla,a i jednoj zeni koja je zbog njega nosila metalne nunchake da ga bije po glavi i ubije ako bude imala srece,posto je kao navodno hteo da POJEDE njeno malo psetance....a i od te ribe i od te zene psi prvi pochinju kavgu a kriva im je lutalica.....
ja sve to ispljujem kada vidim da ne mogu da ih urazumim,nisam ja kriva sto su bezobrazni i zli....i glupi
 
Шта да кажем једној недоказаној будали која се лоше понаша према некој животињи? Углавном одреагујем кад видим да неко дете или човек шутира или малтретира животињу, али шта могу још да урадим? Да се покрвим са тим неким?
Нажалост, овај град и ова земља је препуна неваспитаних, безосећајних и плиткоумних људи који не знају да цене људски живот, а камоли животињски. Ми, који заиста волимо животиње, смо у сувише малом броју да би се изборили са таквима.

А на такве ликове на које је налетао Спароу, нисмо ни обраћали пажњу или би им са подсмехом одговорали на глупости које би изваљивали, на пример:
ротвајлер поред мене, ладно двојица прилазе и питају: "А јел то тај чувени пит-бул?" Ја кажем: "Јесте, тај је", а ови узмичу уз коментар "ајој"!
Или - шетамо супруг и ја пса, пролазимо поред неких старијих типова, кад један од њих (а види се да је прост и примитиван) добацује: "а јели бре кол`ко тај кила меса поједе, јел поједе кило дневно?", а мој супруг му одговара: "не, господине, грешите, тај поједе 2 киле меса дневно, мало му је једна кила!" Овај одлази у шоку, занемео. Наравно, пас је јео 400 до 500 грама суве хране и супер је изгледао. Мислим, шта рећи кад се налети на такве будале?
 
Ma svega sam se nagledala........
Nekad odreagujem nekad ne!
Zavisi koliko imam snage da se raspravljam sa neandertalcem !
Naravno ima uvek situacija kad bi na dupe progovorila!!!!!!
Npr. preksinoc sam setala Dona i vidim u skolskom dvoristu dva klinca kako se (izdaleka je tako izgledalo) igraju sa malim kucovom, medjutim u potrazi za drugom mi pridjemo i ja vidim da klinci kuci ( minijaturan je) pokusavaju da navuku kesu na glavu i uguse ga onako iz zabave!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
ODLEPILA SAM!!!!!!!!!
vrisnem na njih u fazonu:STA BRE TO RADITE??????
I pazi odgovor! Sta vas to briga to je nasa kuca(laze)!!!!!
E tu sam prisla i svasta ima rekla da su se pokupili i otisli!!!!!!!
Spasila sam jednu kucu, ali koliko puta ce ti klinci izaci napolje i "igrati"se sa nekom kucom dok ja nisam napolju?:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:



:shock::shock::shock::shock::shock::arrow: strashno!!
 
Mene najvise iznerviraju ljudi koji se groze zivotinja ko da smo s marsa pali a ne od zivotinja nastali, pa onda vaspitavanje roditelja da se cuvaju pasa i da ih ne treba ni pomaziti jer mogu da prenesu razne bolesti e tu stvarno pop.... (pa ja spavam u krevetu sa mojom kucom vec 2.5god i jos uvek sam ziva a da ne kazem da sam i sto puta srecnija od kad je imam )pa sam bas tu decu koja su bezala od mog psa koji inace ne reaguje na ljude koje ne poznaje uopste i ne dira nikog sem mene jer mene obozava da grize, ljubav je to znam.E onda sam ja lepo pocela takticki da prevaspitavam tu decu objasnjavajuci da samo budu obazrivi kad su lutalice u pitanju, da ne trce, da ne prave nagle poteze al kad vide kucu koja slobodno seta ispred gazde da tad ne treba da se boje jer je gazda siguran da njegov pas ne dira, trebalo mi je par meseci da pridju mom psu a sad sam presrecna sto sam uspela malo da ih popravim kad su zivotinje u pitanju. Ma ludilo je koliko su ljudi operisani od zivotinja.Pa je neko od dece ubio jadnu belousku i to samo zato sto pojma nemaju da one nisu otrovnice, a ja sam vec u njihovim godina (7-8god.) i te kako jurila zmije belouske da ih pomazim a ne da ih likvidiram jer sam znala da nisu opasne ako se pravilno uhvate. Najsmesnije mi je kad mog mesanca setam slobodno gradom a ljudi beze ko da setam tigra a moja kuca ima 10kg i nece ici dalje od 2m od mene i ne gleda nikog nego samo mene.Ja se svadjam sa ljudima koji jedino vole rasne pse, zamislite, a kako li su oni nastali nego ukrstanjem, znaci da su i oni i te kako mesanci samo kostaju puno.
 
A najvise volim kad stanu panduri da me smaraju jer setam AST-a .
A ja mu lepo stavim kratak povodac , i normalno lepo vaspitam pas , nikog ne napada , sa svima bi da se mazi ( malo grublje , al ipak je to staff ) i ljudi koji me vide po par puta da ga setam pridju i izmaze se , ja kazem pazite skocice vam a normalni ljudi ma nema veze .
I jedno vece setam psa i staju pandurska kola , i lik otvara prozor i kaze ej mali dodji ovamo , ja dodjem , a on mi kaze gde ti je korpa , sto pas neneosi korpu , A nemozes da im objasnis da je to kucni pas , da je socijalizovan itd .
A onda se ja pozovem na FCI zakon , da rase srednjeg rasta nemoraju da nose korpu , samo psi velikih rasa , a onda pocnem da im pricam od koliko do koliko su mali , srednji , veliki , a onda pocnem da im navodim rase koje gde spadaju pa o nekim kazem po 2-3 reci i ljudi se izgube u celoj prici za 20 min i zaborave zasto su me zaustavili !
I na kraju kazu a pa dobro , zatvore prozor i odu !
Vise me i ne zaustavljaju !
 

Back
Top