"pravi" ljubitelji zivotinja i kako izrazavate stav...

LJudi, vi vecinom te ljude srecete. A sta raditi kada odmah pored svojih vrata imate babuskeru koja ne ubija samo macke "lutalice", vec i ako ste prve komsije pokusava da sredi i vasu macku!!!
Jednog macora mi je ubila tako sto mu je stavila spenadlu u meso i presvisli smo dok samo pokusavali da ga zilecimo, a jos gore nam je bilo kad smo saznali da mu nema spasa!! Drugog macka je pokusala da mi otruje, ali neuspesno (sta da radim kad imam pametne mace 8)), a mackama koje joj se motaju po prozorima redovno stavlja meso koju je polila kiselinom.
Jedno malo mace koje mozda nije imalo ni mesec dana je ubila tako sto ga je udarala metlom dok nije uginulo...
Nemam snage da navodim jos primera.
Sta raditi sa takvim ljudima!?!?!?!
 
LJudi, vi vecinom te ljude srecete. A sta raditi kada odmah pored svojih vrata imate babuskeru koja ne ubija samo macke "lutalice", vec i ako ste prve komsije pokusava da sredi i vasu macku!!!
Jednog macora mi je ubila tako sto mu je stavila spenadlu u meso i presvisli smo dok samo pokusavali da ga zilecimo, a jos gore nam je bilo kad smo saznali da mu nema spasa!! Drugog macka je pokusala da mi otruje, ali neuspesno (sta da radim kad imam pametne mace 8)), a mackama koje joj se motaju po prozorima redovno stavlja meso koju je polila kiselinom.
Jedno malo mace koje mozda nije imalo ni mesec dana je ubila tako sto ga je udarala metlom dok nije uginulo...
Nemam snage da navodim jos primera.
Sta raditi sa takvim ljudima!?!?!?!

jezivo.
prijavis policiji. takva dela su sada kaznjiva.
 
Veceras je objavljeno na B92 da je cirkus otisao iz Beograda ka Senti,molim Vas ako znate neke nase istomisljenike iz tog grada,mislim borce za prava zivotinja, da im pomognemo,pa kao sto smo slali meilove za Beogradske vlasti,da tako saljemo i za Sentu,da isteramo to muciliste zivotinja,molim javite makar jednu meil adresu.

Evo, sajta www,zenta-senta.co.yu
emil kontakt info@zenta-senta.co.yu
predsednik opstine Senta Juhas Atila
zamenik predsednika opstine Kajari Istvan
zamenik predsednbika skupstine Kovac Nandor
sekretar skupstine opstine Sirikova Aniko
 
LJudi, vi vecinom te ljude srecete. A sta raditi kada odmah pored svojih vrata imate babuskeru koja ne ubija samo macke "lutalice", vec i ako ste prve komsije pokusava da sredi i vasu macku!!!
Jednog macora mi je ubila tako sto mu je stavila spenadlu u meso i presvisli smo dok samo pokusavali da ga zilecimo, a jos gore nam je bilo kad smo saznali da mu nema spasa!! Drugog macka je pokusala da mi otruje, ali neuspesno (sta da radim kad imam pametne mace 8)), a mackama koje joj se motaju po prozorima redovno stavlja meso koju je polila kiselinom.
Jedno malo mace koje mozda nije imalo ni mesec dana je ubila tako sto ga je udarala metlom dok nije uginulo...
Nemam snage da navodim jos primera.
Sta raditi sa takvim ljudima!?!?!?!

Hmm... Sta bi trebalo uraditi tim ljudima, ili sta mozemo da uradimo, ili sta nam je dozvoljeno?

Po pravilu to bi trebalo prijaviti policiji, ali posto se zna kako kod nas te stvari funkcionisu, bili bi samo ismevani od strane policije.
Mi mozemo svasta da preduzmemo u ovakvim situacijama, ali gle, tu je policija koja ce da nas spreci u tome.

Licno, ja bih otrovao babu. Ma neeee... to je suvise lagano... mozda bi sekira bolje legla...

Licno, smatram da takvi bolesnici od ljudi ne bi smeli da se setaju gradom a tek da ne pricam o drugim stvarima...
 
Pa, nezgodna situacija,ali od policije nista,dok ova drzava ne postane kakva treba,a do tada si prepusten/a sam/a sebi, tako da iznadji resenje u smislu upoznaj neprijatelja,pronadji slabe tacke, pa delaj,sto posto postoji neka slaba tacka,samo malo se daj u detektivsku turu,iskopaces nesto,sigurno, ili postavljanjem video sistema,ne znam gde je maca pojela tu hranu sa kukicom,ali snimak je najbolji dokaz,ma ima i malo radikalnijih stvari,ali ne bih po forumu...
 
Pa rekla sam sebi da ako se ovoj macki nesto desi bice: Baba odeeeeee cvece...
Nemoj baš cveće,ako baš moraš.Ima li baba kapiju,sveže okrečen zid?Roletne?

Što se tiče policije ništa od toga.Jedno božićno jutro u mojoj ulici mnoge kuce su bile mrtve.Znajući za to da imamo pravo da zovemo policiju da se napravi istraga,pozvali smo.Ništa od toga.Posle dužeg vremena čekanja došao je jedan i objasnio nam da mi iz ulice moramo videti ko to radi pa se onda piše prijava,tužba.A taj ko to radi,radi noću.Znači skriveno.Isto tako uradi i ti,a neka dokaže da te videla.
 
LJudi, vi vecinom te ljude srecete. A sta raditi kada odmah pored svojih vrata imate babuskeru koja ne ubija samo macke "lutalice", vec i ako ste prve komsije pokusava da sredi i vasu macku!!!
Jednog macora mi je ubila tako sto mu je stavila spenadlu u meso i presvisli smo dok samo pokusavali da ga zilecimo, a jos gore nam je bilo kad smo saznali da mu nema spasa!! Drugog macka je pokusala da mi otruje, ali neuspesno (sta da radim kad imam pametne mace 8)), a mackama koje joj se motaju po prozorima redovno stavlja meso koju je polila kiselinom.
Jedno malo mace koje mozda nije imalo ni mesec dana je ubila tako sto ga je udarala metlom dok nije uginulo...
Nemam snage da navodim jos primera.
Sta raditi sa takvim ljudima!?!?!?!

Nezgodno! Vidim,ima vec raznih predloga. Ako zoves muriju, bice:"Daj dokaze!" Tvoja rec protiv njene. Kazes da bakuta voli cvece. Posalji ultimatum u vidu jednog busena necega sto se lako obnavlja pa, ako se i ovoj maci nesto (god-forbid) desi, sona kiselina je jeftina i dostupna, klinci iz mog starog komsiluka (filmski grad) su sasvim fino saradjivali u takvoj situaciji posto zlocinci zive na prvom spratu... (citaj:paint bombs!) Zalosno ali klin se klinom izbija ili drugim recima, dok bakuta ne shvati da se ne salis, nece se prekinuti teror.;-)
 
Moje mishljenje je da ako mislimo da nemozemo da promenimo nishta i prestanemo da reagujemo necemo nishta ni postici...
A nivo svesti podici i stvoriti kulturu (reshavati problem iz korena),ponovicu Edukacija u vrticima i shkolama i VISOKE novcane kazne (i ZATVORSKE) za ove starije homosapijanse...

A edukacijiu bi ucinila zanimljivom...Vec imam ideje o tome...
Samo neznam kome da se obratim da mi pomogne da se uglavim u neki vrtic ili shkolu.Radila bi volonterski...

Orca i Opstanak su pre par godina imali jedan zajednicki projekt tog tipa, ne znam sta se tu desava. Orca ima kontakt-mail i telefon, mozda uspete nesto da se dogovorite. Inace, saradjuju sa ljudima cak i u BIH pa zasto ne bi van BG?! Ima nade i za nas jer, koliko sam shvatila, Verica Barac voli pse i ima kolija pa, ako izadjete argumentovano pred muriju a nista se ne desi, pravac u sta-vec za borbu protiv korupcije!

Ja sam inace totanlo u onoj zelenoj-NVO prici tipa misli globalno, deluj lokalno, recikliraj PET ambalazu, skupljaj za psom... ali sam se umorila da objasnjavam i navikla se da me gledaju belo. Kad je Gizmo pusten, kad je vezan, kad sam bila trudna, kad ga izvedem zajedno sa Milicom, kad pokupim za njim,kad ne pokupim (samo ako nemam kesicu ili neko drugo prirucno sredstvo), kad ga napadnu lutalice (ove nase su jako teritorijalne i pored mita), kad se igra s njima, kad pitam prodavacicu koje pelene nemaju u sebi balzam testiran na zivtinjama... Pa kad mi sestre za rodjendan donesu kupke, jedna Palmolive a druga Camai, pukla bih na zdravom mestu! Da se razumemo, nisam ja neki frik, stavise, posvadjala sam se sa predsednicom lokalnog drustva za zastitu zivotinja oko eutanazije-ja ZA a ona PROTIV, vuku joj se neki lesevi po garazi, dosadilo mi je da mi place na ramenu (tj. tastaturi) kad joj neki od tih slucajeva ugine a X puta sam joj rekla de ima mozda 0,05% sanse da se spasi. I da je Zoran BEZ IKAKVOG RAZLOGA napadao mog Gizma, jednog Gileta i jos neke pse a Zuba je ujeo moju torbu od impregniranog platna-hvala torbi inace bih bila siromasnija za cenu jednih pantalona.:wink:
 
Ma pusti idiote. Ja danas setam Dzipsija bez korpe, izvela sam ga na 5 minuta ispred zgrade, i prolazi pandur i krene da mi prica nesto kao "gde je njemu korpa, za to se pise kazna" i ja nikako da mu objasnim da moj pas ni muvu ne bi zgazio, jbte druzi se sa mackama, a izvela sam ga na minut, nisam u Knezu sa milion ljudi....i on tu nastavlja svoju pricu, uopste me ne slusa i ja se iznerviram i kazem mu "pa napisi mi prijavu", a on kaze kao "sledeci put ako te vidim da je bez korpe napisacu"
Ja tu pocnem da se svadjam sa njim, i govorim mu ne sledeci put, nego sad da mi napise ako vec hoce, jer ja necu da mu stavim korpu kad piski ispred zgrade, i on tu nesto progundja i ode.
A u tom trenutku prolazi neki veliki rot, vlasnik ga jedva drzi na lancu isto bez korpe i njemu ne *****....bas sam se iznervirala....
 
Koliko ja znam u drugim zemljama pas mora da nosi korpu samo ako je opasan po okolinu tj ako ujeda ljude ili napada druge pse, i mozda (ali mozda!) na nekim javnim mestima. Ovakav glupavi zakon ima samo kod nas, i nadam se da ce ga promeniti.
Meni je totalno debilno da svi psi nose korpe stalno, ispade kao da se po gradu setaju zveri a ne psi.:roll: Pogotovo sto zaista ima malo pasa koji su tako agresivni da hoce da ujedaju, a o tome sa kim se koji pas slaze bi valjda trebalo vlasnici da brinu.
 
LJudi, vi vecinom te ljude srecete. A sta raditi kada odmah pored svojih vrata imate babuskeru koja ne ubija samo macke "lutalice", vec i ako ste prve komsije pokusava da sredi i vasu macku!!!
Jednog macora mi je ubila tako sto mu je stavila spenadlu u meso i presvisli smo dok samo pokusavali da ga zilecimo, a jos gore nam je bilo kad smo saznali da mu nema spasa!! Drugog macka je pokusala da mi otruje, ali neuspesno (sta da radim kad imam pametne mace 8)), a mackama koje joj se motaju po prozorima redovno stavlja meso koju je polila kiselinom.
Jedno malo mace koje mozda nije imalo ni mesec dana je ubila tako sto ga je udarala metlom dok nije uginulo...
Nemam snage da navodim jos primera.
Sta raditi sa takvim ljudima!?!?!?!

Ja bih joj rekla da ako se ovoj maci nesto bude desilo da cu da nabavim pita (bez uvrede svim vlasnicima pitova, ali takvi primitivci kao ova zena se lako zaplase tim "opasnim" rasama) kojeg cu onda da pustim da je pokida.
A pored toga mozes jos da joj pretis nekim oruzjem, tipa da nadje zaboden noz u vrata, ili mozda bolje sekiru...
 
da li neko zna da li su korpe obavezne i u drugim zemljama ili je to samo kod nas neki bezveze zakon?

U principu, sto je kasnije zemlja usla u EU, to su strozi propisi. U Sloveniji npr. deca do 16 godina ne smeju da setaju velike pse bez odraslih a pitovi smeju da se pustaju cek i u vlasnikovo ogradjeno dvoriste samo nocu. Istina, i lutalice su u boljem polozaju posto su tamo (potpuno vestacki) jaki i zeleni. Zapravo, u Sloveniji su sabirni centri ili kako su ih vec nazvali u privatnom vlasnistvu i vlasnik objekta se smatra vlasnikom pasa i moze njima da raspolaze kako hoce. Za utehu je to sto su im ostali segmenti zakona o zastiti zivotinja jako restriktivni pa je utvrdjeno kako i pod kojim uslovima smeju da se eutanaziraju psi... U Ceskoj je situacija prerasla u grotesku svim glupim propisima koje su u njihovoj skupstini usvojili u totalno udvorickim manirima. Imali su proteste vlasnika malih pasa zbog korpi i velikih pasa zbog pokusaja uvodjenja zabrane drzanja u potpunosti. Na srecu, prevladalo je "zeleno krilo". Samo me interesuje kako bi izgledala korpa za engleskog buldoga.
 
Koliko ja znam u drugim zemljama pas mora da nosi korpu samo ako je opasan po okolinu tj ako ujeda ljude ili napada druge pse, i mozda (ali mozda!) na nekim javnim mestima. Ovakav glupavi zakon ima samo kod nas, i nadam se da ce ga promeniti.
Meni je totalno debilno da svi psi nose korpe stalno, ispade kao da se po gradu setaju zveri a ne psi.:roll: Pogotovo sto zaista ima malo pasa koji su tako agresivni da hoce da ujedaju, a o tome sa kim se koji pas slaze bi valjda trebalo vlasnici da brinu.

mene jos niko nije startovao za korpu, tj. za nestavljanje iste psu... ali to mi je toliko glup zakon... ispadose svi psi potencijalni napadaci :roll: bas kao sto napisa... pa i ljudi mogu biti opasni, pa sta sad treba preventivno niko iz kuce da ne izlazi...
 
Ma pusti idiote. Ja danas setam Dzipsija bez korpe, izvela sam ga na 5 minuta ispred zgrade, i prolazi pandur i krene da mi prica nesto kao "gde je njemu korpa, za to se pise kazna" i ja nikako da mu objasnim da moj pas ni muvu ne bi zgazio, jbte druzi se sa mackama, a izvela sam ga na minut, nisam u Knezu sa milion ljudi....i on tu nastavlja svoju pricu, uopste me ne slusa i ja se iznerviram i kazem mu "pa napisi mi prijavu", a on kaze kao "sledeci put ako te vidim da je bez korpe napisacu"
Ja tu pocnem da se svadjam sa njim, i govorim mu ne sledeci put, nego sad da mi napise ako vec hoce, jer ja necu da mu stavim korpu kad piski ispred zgrade, i on tu nesto progundja i ode.
A u tom trenutku prolazi neki veliki rot, vlasnik ga jedva drzi na lancu isto bez korpe i njemu ne *****....bas sam se iznervirala....

E zato cu ja, ako me uhvate,kada budem setala moja cetiri psa bez korpe ,na pitanje ciji su ovo "kerovi"[to je uobicajeno pandursko pitanje]i gde im je korpa reci da moji nisu i da pita njih ciji su i zasto ne nose korpu.Skoro se dogodio slucaj da su legitimisali i isprepadali decka koji je kuci na ulici kupio pljeskavicu,uz napadanje,zasto hranis tog psa.MOZDA SU BILI OPASNO GLADNI.
 

Back
Top