Americko drzavljanstvo - rupe u zakonu

hadzic

Početnik
Poruka
1
Imam zelenu kartu koju sam dobila preko tate koji je Americki drzavljanin.
Nemam nameru da zivim u Americi, ali bih volela da uzmem njihovo drzavljanstvo ako mogu.
Jednom godsnje odlazim u Ameriku kako bih odrzavala z. kartu, ali tamo provodim po nedelju-dve godisnje. Takodje, posao mi je u Beogradu, tako da do sada nikakve takse nisam placala.
Zanima me kako izgleda intervju za drzavljanstvo i da li je njih moguce isfolirati koliko vremena je provedeno u USA u periodu od 5 godina (s obzirom da u pasosu lupaju pecat samo pri ulasku u zemlju, ali ne i pri izlasku).
Da li neko ima iskustvo sa ovim i da li znate nekoga ko je ovo uspeo, a da pri tom nije ziveo u USA?
 
Imam zelenu kartu koju sam dobila preko tate koji je Americki drzavljanin.
Nemam nameru da zivim u Americi, ali bih volela da uzmem njihovo drzavljanstvo ako mogu.
Jednom godsnje odlazim u Ameriku kako bih odrzavala z. kartu, ali tamo provodim po nedelju-dve godisnje. Takodje, posao mi je u Beogradu, tako da do sada nikakve takse nisam placala.
Zanima me kako izgleda intervju za drzavljanstvo i da li je njih moguce isfolirati koliko vremena je provedeno u USA u periodu od 5 godina (s obzirom da u pasosu lupaju pecat samo pri ulasku u zemlju, ali ne i pri izlasku).
Da li neko ima iskustvo sa ovim i da li znate nekoga ko je ovo uspeo, a da pri tom nije ziveo u USA?

Ako nisi placala takse - NEMA sanse da dobijes drzavljanstvo!
 
........i da li je njih moguce isfolirati koliko vremena je provedeno u USA u periodu od 5 godina (s obzirom da u pasosu lupaju pecat samo pri ulasku u zemlju, ali ne i pri izlasku).

To sto oni ne udaraju pecat na izlasku ne znaci i da ne znaju kada si izasla iz zemlje, vrlo dobro znaju jer imaju podatak da si usla u avion tj izasla iz zemlje.
Ne verujem da se tu ista moze isfolirati jer je sve do zabelezeno u bazi u kompjuteru. Ove vize , pecati i tome slicno, to je samo za pokazivanje rodbini i prijateljima, malo da se hvalimo gde smo bili/putovali .........sve se to moze falsifikovati.
 
Imam zelenu kartu koju sam dobila preko tate koji je Americki drzavljanin.
Nemam nameru da zivim u Americi, ali bih volela da uzmem njihovo drzavljanstvo ako mogu.
Jednom godsnje odlazim u Ameriku kako bih odrzavala z. kartu, ali tamo provodim po nedelju-dve godisnje. Takodje, posao mi je u Beogradu, tako da do sada nikakve takse nisam placala.
Zanima me kako izgleda intervju za drzavljanstvo i da li je njih moguce isfolirati koliko vremena je provedeno u USA u periodu od 5 godina (s obzirom da u pasosu lupaju pecat samo pri ulasku u zemlju, ali ne i pri izlasku).
Da li neko ima iskustvo sa ovim i da li znate nekoga ko je ovo uspeo, a da pri tom nije ziveo u USA?

Ja znam mornare koji su radili na kruzerima sa C1/D vizom, pa su poslije nekog vremena uhvatili veze sa "našom" komunom na Floridi, koji opet imaju provjerene veze sa američkim odvjetnicima koji su se specijalizirali za pribavljanje državljanstva.

Sve legalno, ali i košta. Koliko sam čuo, reda veličine 10-ak tisuća dolara.
To doduše nije bio problem mornarima o kojima pričam, jer su Radili za Disney Cruise Line kao konobari, i imali oko $4.000 na mjesec.

U USA imaš prave male komune "naših" ljudi, koji će ti pomoći i da nađeš posao, i naći jeftini smještaj, ali moraš napraviti barem korak prema njima, tj. moraš doći u kontakt sa pravim ljudima.
 

Back
Top