Nastava biologije i hemije u Srbiji

tivadar.k

Početnik
Poruka
2
Studiram na Segedinskom Univerzitetu (Fakultet Prirodne Nauke i Informatike) za profesora biologije i hemije. Posle diplomiranja želeo bih da se vratim u Srbiju i tamo da radim.
Moj problem je sledeći:
- Ovde iz metodike (biologije i hemije) smo preradili sledeće teme: Zakon o obrazovanju, Nastavni programi propisani od zakona, sistem mature, sistem administracije u školama, razna takmičenja iz biologije i hemije, sistem udžbenika. Naravno mi smo ovde u Segedinu sam radili Mađarski sistem.

Pošto želim da radim kod kuće, zato sam počeo da tražim nešto za ove teme. Nažalost na internetu nisam mogao da pronađem skoro ništa vezana za ova pitanja. Zato moja molba bi bila sledeća: Ako imate neke internet stranice sa koje mogu skinuti dokumente vezana za ova pitanja onda molim vas upištie u ovaj forum ove internet stranice.:roll::roll:

Hvala unapred!
 
Studiram na Segedinskom Univerzitetu (Fakultet Prirodne Nauke i Informatike) za profesora biologije i hemije. Posle diplomiranja želeo bih da se vratim u Srbiju i tamo da radim.
Moj problem je sledeći:
- Ovde iz metodike (biologije i hemije) smo preradili sledeće teme: Zakon o obrazovanju, Nastavni programi propisani od zakona, sistem mature, sistem administracije u školama, razna takmičenja iz biologije i hemije, sistem udžbenika. Naravno mi smo ovde u Segedinu sam radili Mađarski sistem.

Pošto želim da radim kod kuće, zato sam počeo da tražim nešto za ove teme. Nažalost na internetu nisam mogao da pronađem skoro ništa vezana za ova pitanja. Zato moja molba bi bila sledeća: Ako imate neke internet stranice sa koje mogu skinuti dokumente vezana za ova pitanja onda molim vas upištie u ovaj forum ove internet stranice.:roll::roll:

Hvala unapred!

Што се тиче Закона о образовању, то можеш наћи на сајту :
http://www.mps.sr.gov.yu/code/navigate.php?Id=473
Тамо ћеш пронаћи још неке прописе мада су већина некорисни :shock:.
Наставни програм можеш добити у секретаријату било које школе уколико ти дају, а најбоље је да познајеш некога у некој школи па да набавиш програме "преко везе".
На истом месту можеш добити информације о матури, мада је то овде формалност и није ми сасвим јасно нашта конкретно мислиш !:?:
Када је реч о систему администрације, верујем да мислиш на исписивање дневника и сличних формалности, а то се учи када се запослиш и то за 2,5 минута. Ако мислиш на некакве друге ствари онда ти саветујем да "не гураш нос" превише далеко:confused:
Информације о такмичењима можеш пронаћи (уз доста муке и труда) у Друштву хемичара.
Какав систем уџбеника ? Овде постоји само један уџбеник јер се око тога "врти лова" и нема конкуренције.
Мој савет је да пронађеш колегиницу/колегу са искуством у том послу и да се на тај начи информишеш о овим питањима8-)
 

Back
Top