perudja

sandra t

Početnik
Poruka
4
MOLIM VAS, ako neko zna nacin kako da odem u Perudju nek mi posalje neke informacije....Zanima me njihov institut za strance, isla sam na njihov sajt ali uopste e mogu da se snadjem...hvala unapred
 
Cao Sandra.

Bacio sam pogled na sajt i pronasao ovaj formular koji im vracas postom ili faksom:

http://www.unistrapg.it/english/prospectus/pdf/application_form_eng.pdf

Tromesecni kurs kosta 750 evra (900 u tri rate), dvomesecni 520 (600), itd.

Sto se tice vize, kada dobijes mesto odes do italijanske ambasade sa pismom sa univerziteta i dokazom sredstava, mozda jos po nekim dokumentom. Nisam siguran sta sve treba za sengensku vizu ovih dana.
 
Hvala ti..uspela sam da dobijem poziv od njih ali nisam uspela da se snadjem sa ambasadom...vec sam trebala da otputujem..sad jurim april...jako je tesko doci do razgovora u ambasadi...u svakom slucaju hvala ti...pozzz
 
Ako ti sta znaci
znam da su dobri uslovi za ucenje jezika
a i posao nije pretjerano tesko naci.
Bio mi burazer tamo,radio kao pomocnik kuvara
dobro mu islo
a onda olesio od batina kuvara.Zabari izuzetno netrpeljivi prema nama
a onda proradi balkanski mentalitet i bup.
 
Sandra, ne znam kakvo je stanje trenutno sa tim razgovorima za vizu, cula sam da je promenjen sistem prijave. Ranije, ako ti daju neki datum za razgovor koji ti je i suvise kasno, pozoves ambasadu ujutru i pitas da li je neko otkazao razgovor tog dana, ili da li ima slobodnih termina ranije. I tako svakog dana dok ne popuste. Provereno ;) Ljudi stalno otkazuju te razgovore (moraju, u suprotnom ce imati problema sledeceg puta kada apliciraju za vizu) ambasada ima dosta tih slobodnih termina, samo treba biti uporan i imati sve papire spremne u svakom trenutku
 
Nadam se, ulozila sam dosta para i nerava da bi otisla...samo na tri meseca, ali dobro i to je pocetak...joj ako ti brat zna tamo nekog...i stan treba da nadjem...jedva cekam da odem...po ceo dan ucenje italijanskog...milina...
Hvala na informacijama..
 

Back
Top