Kolaci i torte koji se ne peku

Poruka
4.413
Podstaknuta slatkom temom o sitnim kolacima, resih da otvorim jos jednu slicnu:-)

Dakle ovde pisite recepte jednostavnih, brzospremajucih torti i kolaca bez pecenja

300 g malina ili jagoda
4-5 kasika secera
1 kg kisele pavlake
veliko pakovanje piskota
2 slaga

Umutiti mikserom pavlaku i secer i na dno cinije sipati tu smesu toliko da pokrije dno, preko poredjati piskote a na piskote voce. Onda ponovo red smese, piskota i voca. Na vrh pavlaka a preko slag. Staviti u frizider da se stegne. Jedna od najukusnijih i najprostijih torti koje sam jela:lol:
 
- uzmesh pare
- nadjesh poslasticarnicu
- kupish

eto en mora nishta da se peche

dobro evo da bude korisno..

200g susenih kajsija
250g kokosovog brashna
sok od 1 limuna
300g secera u prahu

prelijte kajsije vrelom vodom, pa ih ostavite da odstoje 3 sata. sameljite ih na masini za meso. kasu od kajsija pomesajte sa kokosovim brasnom, pa jos jednom sameljite. umesajte limunov sok i toliko secera u prahu da smesa postane dovoljno cvrsta da se oblikuje. od ove smese nacinite valjke debljine 4 cm, pa nozem nasecite kolutice debljine oko 0.5 cm. preostail kokos sipajte u tanjir pa u njega uvaljajte ove ukusne "poljupce". neka se suse bar dva dana.

ne znam da li je bash bukvalno ovako ali bilo je ok..

///
 
Podstaknuta slatkom temom o sitnim kolacima, resih da otvorim jos jednu slicnu:-)

Dakle ovde pisite recepte jednostavnih, brzospremajucih torti i kolaca bez pecenja
300 g malina ili jagoda
4-5 kasika secera
1 kg kisele pavlake
veliko pakovanje piskota
2 slaga
Umutiti mikserom pavlaku i secer i na dno cinije sipati tu smesu toliko da pokrije dno, preko poredjati piskote a na piskote voce. Onda ponovo red smese, piskota i voca. Na vrh pavlaka a preko slag. Staviti u frizider da se stegne. Jedna od najukusnijih i najprostijih torti koje sam jela:lol:

Koliko ja znam, ta masa od šećera i pavlake ne bi trebala da se muti mixerom, da se pavlaka ne bi razbila, nego samo rukom ..... Tako su meni objasnili.
Ja prvo stavim piškote, pa smesu, pa voće, pa smesu, pa šlag .... I meni je ovaj recept savršen :D
 
I meni je ovaj recept savrsen, ali ja kupim dve konzerve ananasa, umacem piskote u onaj sokic (veoma kratko, bukvalno sekund, da se ne raspadnu), a na pavlaku redjam ananas. Bude zaista savrseno, narocito kad prenoci u frizideru (to nam je uspelo samo jednom, mislim da prenoci ;))
 
Ево још једне брзе тортице:
- 1кг јафе (најбоље је купити ону на меру јер је чвршћа, од праве јафе торта може да буде мекана)
-0.5 л млека
-1 маргарин
-воће по жељи (ја увек стављам банане и још по нешто што се нађе у кући )
-200 до 300г шлага

Прокувати млеко са маргарином. Не требе да проври, већ само да млеко буде вруће и да се маргарин скроз растопи.
У већу посуду ставите јафу, у њу сипате вруће млеко и варјачом мешате док се јафа не растопи. Нема потребе користити миксер.
Када се смеса мало прохлади, обликујете је по жељи, на њу ставите воће и преко тога шлаг.

Може вам се десити да се кора мало лепи на подлогу када треба да се секу парчићи, али са ширим ножем се лако "ваде". Ја сам добила савет да подлогу прво премажем уљем, али ми је то одвратно и непотребно.

Надам се да ће вам се свидети! ПРИЈАТНО:razz:
 
Ставља се цела, а пошто је млеко вруће она се од мешања сва "истопи" да тако кажем. Односно чоколада се растопи, а кора се натопи млеком и постане уједначена маса.
 
-Jedno pakovanje plazme mlevene
-2 cokolade za kuvanje
-jedna kesica suvog grozdja
-jedan margarin
-4 kasika secera i jedan vanil secer
-ako volite moze i kokos , zele bombone,cokoladne bananice , orasi,bademi...

priprema :
Prvo umitite margarin,ali dobro jer ume da ostane u grudvicama,dodate u to keks,suvo grozdje,secer i cokoladu (istopite ili na foliji na ringli ili u serpici) i secer.Mutite malo varjacom,a zatim rukom.Moze i malo vode da se sjedini (ili soka,opet po zelji) , i zatim se ovlikuje na tanjiru.Ja pravim mle . okruglog oblika jer su mi nekako slatke.Preko se namaze cokolada.Istopi se u serpici cokolada,malo mleka i ulja (mleko i ulje jer se onda lepo sece,ne lomi se).Namaze se i u frizider.
Mozda ovo vec svi i znaju, ali bude bas super.Mozete praviti i bombice ili rolat jer od te mase gotove moze svasta.Eto,ne zamerite ako vec znate.Pozdrav.
 
Uh ja znam jednu koju sam godinama pravila za svoj rodjoš
h050.gif
:

Ima 4 fila (redjaju se ovako kako ću ih nabrojati)

I Fil je od mlevene plazme (Pola margarina se umuti sa 100g prah šećera, doda se 4 žumanceta i kad se to dobro izmiksira da masa bude onako lepa i penasta, doda se 300g mlevene plazme, malo ruma i istopljena čokolada) - Naravno, količinu šećera, čokolade i ruma dodajete po svom ukusu.

II Fil je od oraha (Pola margarina se umuti sa 150g prah šećera, i kad se to dobro izmiksira doda se 250g mlevene oraha koji su prethodno potopljeni šoljicom vrućeg mleka)

III Fil je od pudinga (1 ceo margarin se umuti sa 250g prah šećera i u njega se doda smesa napravljena od 2 pudinga na 1/2l mleka - da bi smesa bila gušća) Puding je po originalnom receptu od vanile, ali ja stavim malinu zbog boje.

IV fil je šlag (ja ga obavezno umutim gušće sa mlekom )

Kad se poredjaju filovi: plazma, orasi, puding i šlag ... dobijete tortu koja ima prelepe boje: braon, bež, roze i bela :)

Fil oblikujete na nekoj ravnoj podlozi i svaki sledeći stavljate na njega. Filovi moraju biti dovoljno čvrsti da bi stajali jedan na drugom .....
f075.gif


Moja topla preporuka je da ovu tortu obavezno probate .....
a170.gif
 
Moj skromni doprinos:

Pakovanje gotovih puslica ( mislim da je 300g) staviš u dekorativnu činiju
Slatku pavlaku (250ml) umutiš mikserom, preliješ preko puslica i lagano umešaš
Smrznuto voće( kupine, maline, višnje ili mix) staviš preko.
Ostaviš nekoliko sati u frižideru.
Vadiš kašikom i služiš u činijicama...

Bolje leti,kad je žega, mada može i sad...
Eto, tol'ka domaćica od mene!
 
Moj skromni doprinos:

Pakovanje gotovih puslica ( mislim da je 300g) staviš u dekorativnu činiju
Slatku pavlaku (250ml) umutiš mikserom, preliješ preko puslica i lagano umešaš
Smrznuto voće( kupine, maline, višnje ili mix) staviš preko.
Ostaviš nekoliko sati u frižideru.
Vadiš kašikom i služiš u činijicama...

Bolje leti,kad je žega, mada može i sad...
Eto, tol'ka domaćica od mene!



wow ... ovo deluje opako :D
 
Ево још једне брзе тортице:
- 1кг јафе (најбоље је купити ону на меру јер је чвршћа, од праве јафе торта може да буде мекана)
-0.5 л млека
-1 маргарин
-воће по жељи (ја увек стављам банане и још по нешто што се нађе у кући )
-200 до 300г шлага

Прокувати млеко са маргарином. Не требе да проври, већ само да млеко буде вруће и да се маргарин скроз растопи.
У већу посуду ставите јафу, у њу сипате вруће млеко и варјачом мешате док се јафа не растопи. Нема потребе користити миксер.
Када се смеса мало прохлади, обликујете је по жељи, на њу ставите воће и преко тога шлаг.

Може вам се десити да се кора мало лепи на подлогу када треба да се секу парчићи, али са ширим ножем се лако "ваде". Ја сам добила савет да подлогу прво премажем уљем, али ми је то одвратно и непотребно.

Надам се да ће вам се свидети! ПРИЈАТНО:razz:

Ja sam ovo jednom pravila i bilo mi je toliko slatko da nisam mogla da ga jedem
 

Back
Top