Kolaci i torte koji se ne peku

TARABA TORTA

300gr plazme keksa,200gr secera u prahu,1 margarin,200gr cokolade za kuvanje,7 jaja,3 kasike secera,3 slaga.
Umutiti margarin sa 200gr secera u prahu,pa dodati jedno po jedno zumance i 200gr rastopljene cokolade.U drugoj posudi umutiti 7 belanaca sa 3 kasike secera.Obe mase sjediniti.Na dno tacne redati plazmu natopljenu mlekom,preko toga fil a gore slag.Pre sluzenja dobro rashladiti u frizideru.
 
Za pravu "tarabu" keks se ređa i oko torte, tako je i dobila ime.
A pošto sam ja buntovnik koji nikad ništa nije uradio tačno po receptu, umesto keksa stavljam rolat.
Ispečem na velikom plehu običnu piškotu od 4 jaja (ponekad dodam i malo oraha), premažem sa 100 gr stopljene čokolade koju izmiksiram sa malo džema od kajsija, i od toga uvijem 2 rolata koje onda isečem i stavljam dole i sa strane. Nekako mi je ukusnije i lepše nego plazma.:bye:
 
Mikado torta

Istopiti 200 gr čokolade za kuvanje i
2 kašike ulja, pa pomešati sa
100 gr ekspandiranog pirinča (ima ga u prodavnicama zdrave hrane, potreban je beli, ne onaj šareni).

Ovu masu staviti na tacnu, a na nju ide fil:
300 gr biljne pavlake dobro izmiksirati, dodati
250 gr seckanih jagoda i sve promešati. Malo čistog šlaga ostaviti za ukrašavanje.

Odozgo našarati voćnim ili čokoladnim topingom i "gnezdima" od šlaga na koje se stavlja jagoda, a sredinu torte posuti sa malo eks. pirinča.

Neki dan sam pravila ovu torticu, vrlo je brza i ukusna, ali je donji sloj jako tvrd, ne može se jesti bez noža. Ima li neko ideju kako da ga malo preradimo a da pirinač ne omekša?
 
Rastopiš 200g čokolade za kuvanje na pari, sipaš preko 100g ekspandiranog pirinča, sve lepo izmešaš i sipaš u onaj okrugli kalup za modeliranje torte, koji pre toga malo namažeš margarinom po dnu i sa strane. Ostaviš u frižider da se stegne. Umutiš 300ml slatke pavlake, u to ubaciš jagode sečene na četvrtine (može i nešto drugo, ja danas stavljala seckani ananas iz konzerve), staviš preko one "čokolade s rižom" i ostaviš u frizider da se još malo ohladi. Izvadiš iz kalupa, ukrasiš voćem i služiš...
 
evo jos jedan odlican recept.100gr. bela cokolada i 200gr.beli eurokrem topi se na paru, kad je otopena doda se 150gr. mlevenih orasi (lesnjaka),isto tako se topi i 100gr.crna cokolada sa 200gr.crni eurokrem pa doda se orasi .prva smesa tura se u kalup onda druga smesa pa ostaje se na ladno da se stvrdni ,seci se po zelji.izvinite ako neki zbor sam upisala pogresno puno pozdrava i probajte.
 
ima li neko jednostavniji, brzi, a ukusniji recept od ovoga: 500g mljevenog petit keksa, 7,5 kasika secera, 0,5l jogurta i konzerva ananasa ( komadici, bez soka) - umijesati, obilovati tortu i premazati slagom? odlicna je, a jos je bolja kada prenoci u frizideru.... mmmmm... : D
 
Hvala Katerini na objašnjenju.
Marina, to je ona Mikado torta čiji je recept malo iznad. Kako si se ti snašla sa sečenjem (i jedenjem) one čokoladne podloge?:think:


Hehehe...tek sad vidim da televiziju ne gledam samo ja...
Iskreno,malo težđe se "seče", tj,ž. pršti sve po tanjiru onaj pirinač...Ja ga prosto jela tako što uhvatim parče "torte" u ruku i začas smažem! :D:D E, sad , da sam u gostima, ne znam šta bih...
 
TORTA SA BANANAMA I KEKSOM

Ovo je valjda najjednostavnija i najjeftinija torta. Mislim da je to prva koju sam napravila.
Potreban materijal: 1 litar mleka, 40g griza, 40g šecera, 2 izgnjecene banane i 2 isecene na kolutove,40g mlevenih oraha, 80g meda ili 3 kašike, 300g mlevenog keksa, 400g keksa u komadu, 100g margarina.
Pola litre mleka staviti da provri, skinuti sa vatre i dodati griz i šecer. Malo prohladiti i dodati 2 izgnjecene banane, orahe, med, mleveni keks i margarin.
Keks natopiti u mleko i redjati red keksa, red fila, isecene banane. Odgore šlag!
 
GRCKI SLADOLED

Ne znam zašto je baš grcki, ali nije ni bitno. Nije loš uz moje izmene i dopune. Pravila sam ga vrlo cesto. Sada sam shvatila da kada se uhvatim jednog recepta, stalno to pravim dok mi ne doture neki drugi, a prethodni pada u zaborav.
1,5 litar mleka prokuvati sa 300g šecera. U prokuvano mleko dodati 4 kesice zelatina (40g) razmucenog u 2dcl mleka (od one 1,5 litre). Ostaviti da se ohladi. Treba da se stvrdne. Hladno istresti u vecu vanglu i u smesu dodavati 1 po1 kašiku 700g šlaga. Umucen fil podeliti na 3 dela. U prvi dodati 250g mlevenih oraha, drugi ostaviti prazan, a u treci 250g zaledjenih pa mlevenih lešnik napolitanki. Redjati ih tim redom, odgore zamutiti 300g šlaga sa 4dcl mleka.
Mozete slobodno prepoloviti mere, bice sasvim dovoljna za cetvoroclanu porodicu.
Takodje mozete zameniti neke sastojke, npr. stavite ananas ili banane, ili višnje ili jagode. Fali nešto kiselo u ovom receptu.
 
Mislim da je i ovo dobra varijanta (slobodno smanjite kolicinu za trecinu)
Skuvas 8 pudinga od vanile sa 250 g secera u 2 l mleka. Umutis dva margarina sa 250g prah-secera. Kad se puding ohladi, sve sjedinis i podelis na tri dela.
I deo: pomesas sa 300 g mlevenog keksa
II deo: dodas samlevene (ili isitnjene) przene lesnike, badem, kikiriki, orahe ili kokos, suvo grozdje... (ili mesano - po ukusu)
III deo: istopis 100 g cokolade za kuvanje i pomesas
Tortu prekrijes sa 2-3 slaga
Prijatno!
 
ima li neko jednostavniji, brzi, a ukusniji recept od ovoga: 500g mljevenog petit keksa, 7,5 kasika secera, 0,5l jogurta i konzerva ananasa ( komadici, bez soka) - umijesati, obilovati tortu i premazati slagom? odlicna je, a jos je bolja kada prenoci u frizideru.... mmmmm... : D

Upravo sam pokusala da se setim ovog recepta...
Ja to pravim malo drugacije
Petit keks malo izlomim, prelijem sa 0.5l jogurta i od toga oblikujem koru.
Preko ide neko seckano voce, po zelji.
Odozgo slag.
 

Back
Top