Kolaci i torte koji se ne peku

BOUNTI MINJONI
-1dcl slatke pavlake
-250gr margarina sa ukusom slatke pavlake
-300gr secera
-250gr kokosa
Secer,margarin i slatku pavlaku otopiti na srednjoj temperaturi da provri.Dodati250gr kokosa.U odgovarajuci kalup oblozen papirom za pecenje sipati vreo fil i ostaviti u frizideru 2 sata da se stegne.Istresti fil i seci na kockice.Svaku umakati u cokoladnu glazuru.
 
Neki dan u kupovini primetim Dr.Etker gotovi fil za tortu,2 varijante-sa ukusom vanile i čokolade, koji se samo umuti. Za ovaj deo će mi zameriti vajne domaćice koje prave isključivo domaće filove, ali sam morala da probam. I tako je nastala jednostavna i brza tortica.

Kora:
300 gr mlevene plazme (ja sam imala dečiju sa ukusom breskve)
125 gr margarina ili maslaca
250 ml mleka
75 gr šećera
šaka seckanih oraha (odokativni metod)-ovde već možete ubaciti razne varijante:kokos, suvo grožđe, čokoladu, lešnike...ko šta voli

Umesiti i formirati rukom koru debljine prsta ili prst i po.

Fil: Umutiti po uputstvu sa kesice. Imaju dve varijante.

I na kraju šlag,jedno 2-3 kesice. Ukrasite po želji, orasima, plazmom, rendanom čokoladom, kako ko voli.
 
Evo jedne proverene torte koju mi narucuju mame za decije rodjendane,kada ih mrzi da same umute:
Vocna torta

1l slatke pavlake
2 case kisele pavlake
15 kasika kristal secera
2 velike kutije piskota
voce po izboru (meni je najlepsa sa kupinama,ali moze jagode,maline,visnje...)
Kiselu pavlaku isecer izmesati varjacom.Mikserom umutiti slatku pavlaku,pa opet varjacom sjediniti sa umucenom kiselom.
Na tacnu redjati piskote kratko natopljene u mleko,staviti polovinu fila,poredjati voce,pa drugu polovinu fila,i odgore poredjati piskote.
Toliko je lepa,da se one mame sa pocetka price zale da ne stignu da je probaju,jer je deca prosto "pociste".A bude teska skoro 3kg!

Ovako izgleda!
 
image0032hm3.jpg
Mislim da se Saška i njena mama neće ljutiti.
 
Za one koji vole kesten pire:
2 manja pakovanja piskota (mada u zavisnosti od velicine tacne na koju se redja moze i tri) poredjati. Skuvati 2 pudinga od cokolade na 1 l mleka (ili prema uputstvu) bez secera i preliti vrelo preko piskota. To omeksa piskote da ne moraju posebno da se umacu u nesto.
Umutiti 1 margarin sa 9 kasika secera i 1 kesten pire (najbolje onaj madjarski sa rumom). Skuvati 3 pudinga od vanile na 1 l mleka (mada po uputstvu sa kesice bi trebalo 1 puding na pola litre mleka, ali vanila je uvek malo redja, pa je bolje 3). Kad se ohladi pomesati sa umucenim margarinom i kesten pireom i filovati preko pudinga od cokolade. Odozgo dve kesice slaga, mogu i oni sa cokoladom ili vanilom.
Torta nije puno slatka, kremasta je i mnogi su se odusevili kad su je probali, pa je ja preporucujem.

A nedavno sam napravila najbrzu mogucu tortu-tiramisu.
Kupila sam dve kesice tiramisua C i dva pakovanja (manja) piskoti. Umuti se krem prema uputstvu. Piskote sam umakala u nes kafu u koju sam sipla malo ekstrakta od ruma. I redja se sloj piskota, fil dok se ne potrosi, a odozgo sam posula kakao. Odnos broja kesica i pakovanja piskote moze da varira u zavisnosti od velicine tacne na koju se redja i kolicine fila koju zelite. Torta je bila gotova za 15-ak min. i pojedena za skoro isto toliko. :lol:
 

Back
Top