Kolaci i torte koji se ne peku

Upravo sam pokusala da se setim ovog recepta...
Ja to pravim malo drugacije
Petit keks malo izlomim, prelijem sa 0.5l jogurta i od toga oblikujem koru.
Preko ide neko seckano voce, po zelji.
Odozgo slag.
Umesto "petita" može i neki drugi keks. Moj favorit je "plazma", naravno, ali dobro ide i npr "bevita". Ko posti može i "zlatni pek".
Ja ne dodajem šećer (gledam da je jogurt što blaži) i od voća najbolje mi idu višnje.
 
Moja varijante ove torta je sledeca: Piskote brzo umacem u mleko ili vocni sok i slazem na dno posude;
od kisele pavlake, secera u prahu i iseckanog voca napravim ujednacen fil iskljucivo mesajuci kasikom; zavrsavam ponovo slojem piskota umocenih u mleko ili sok i ostavim da se stegne u frizideru. Sutradan posudu okrenem i dekrisem slagom... Najbolje je koristiti jagodicasto voce, ali sam probala i kombinaciju breskve i dinje prelivenu limunovim sokom i bilo je odlicno. Zimi umesto voca iskoristim domaci dzem od jagode napravljen sa dzemkom i nema razlike u ukusu u odnosu na sveze voce.
 
"Dobro jutro" torta

250 gr margarin"dobro jutro"
250 gr prah secer
3 kisele pavlake
plazma keks ili bilo koji drugi.

Margarin,prah secer i pavlaku umutis. Keks topis u mleko i redjas red keksa red fila.Ja obicno dodam i banane i redjam po 2 reda keksa.
Super je za ove tople dane.


Bombice od banane

3 banane izgnjeciti i dodati 150 gr prah secera,150 gr kokosa,150 gr mlevenog keksa.Dobro umesiti i praviti bombice i valjati u kokos.
 
Plazma Torta
umutiti 10 jaja sa 10 lazica seker da smesa bude lepa,u drugi sad muti se 250gr. margarina sa 250 gr. secer u prahu pa doda se 100 gr. topljena cokolada , ova smesa doda se vo sad gde su jaja,pa onda doda se 300gr. mlevena plazma, 200gr. mlevenih oraha, sve se dobro promesa i se tura vo kalup gde ste naredili ne mlevenu plazmu, a vrz fil stavi se umuten slag.Probajte ovaj recept i nadam se da bi ste bili zadovoljni.Izvinjavam se zbog gresaka u pisanju pozdrav
 
Ne znam da li sam negde već dala recept, ali ja "plazmu" koristim i kao osnovu za mnoge sitne kolače (u deo dodam čokoladu, kokos, orahe, lešnike... ili nešto izmešam pa kombinujem), a kao tortu, svi je volimo najviše "čistu" .
sastojci:

250g putera
250g šećera u prahu
400g plazma keksa (može mleveni, a možeš i da kombinuješ sa sitno lomljenim)
mleka ili nekog voćnog soka (ja najčešće stavim narandžu ili višnju) koliko je potrebno (oko 2dl)

šlag

Penasto se umuti puter, dobro izmeša sa prah šećerom i doda se plazma. Polako dodaješ mleko (sok) dok se sve lepo ne sjedini.
Smesu oblikuješ po želji i prekriješ umućenim šlagom (recimo 2-3 kesice)
Ovde slobodno mozes dodati i 100g istopljene cokolade
 
Poslednja izmena:
Biskvit torta.250gr.margarina lepo se mesa sa 250gr.seker u prahu pa se doda 200gr.otopljenu cokoladu,200gr.seckanih oraha,100gr.seckano suho gvodze,100gr.seckano zele i 500gr krseni keks.Kad se masa soedini stavi se u kalup a odozgora se stavi slag.meni ovu tortu svi vole pa cesto ke radim probajte je napraviti dopast ce vam se cao.
 
Ovo je omiljena torta u našoj kući , probajte je pa će biti i u vašoj! ANANAS TORTA potrebno- 250gr putera, 250gr prah šećera, 4 žumanaca, 800gr ananasa, 150gr plazme, 100gr oraha. Prvi sloj- Mutiti 125gr putera sa 125gr pr.šećera i u to dodati ml.keks, orahe i malo soka od ananasa (sok je iz iste konzerve kao i ananas). Drugi sloj-Umutiti 4 žumanca sa 125gr putera i sa 125gr pr.šećera i preliti predhodni sloj. Treći sloj- ananas sitno cepkani. Na kraju ide šlag. PRIJATNO!:ok:
 
Ovo je omiljena torta u našoj kući , probajte je pa će biti i u vašoj! ANANAS TORTA potrebno- 250gr putera, 250gr prah šećera, 4 žumanaca, 800gr ananasa, 150gr plazme, 100gr oraha. Prvi sloj- Mutiti 125gr putera sa 125gr pr.šećera i u to dodati ml.keks, orahe i malo soka od ananasa (sok je iz iste konzerve kao i ananas). Drugi sloj-Umutiti 4 žumanca sa 125gr putera i sa 125gr pr.šećera i preliti predhodni sloj. Treći sloj- ananas sitno cepkani. Na kraju ide šlag. PRIJATNO!:ok:

:klap:probala- exstra je!!!!!
 
Evo klasicne rum kuglice za svaku priliku!
-300gr mlevenog plazma keksa
-200rg kokosa
-margarin
-2dcl mleka
-esencija ruma
Staviti na vatru,mleko i secer.Kada se secer otopi skinuti sa vatre i dodati margarin da se otopi.
zatim keks,kokos i rum.Ostaviti sat vremena u frizideru i nakon toga rormirati kuglice,uvaljati ih u kokos
i redjati u papirne korpice.
 
Evo klasicne rum kuglice za svaku priliku!
-300gr mlevenog plazma keksa
-200rg kokosa
-margarin
-2dcl mleka
-esencija ruma
Staviti na vatru,mleko i secer.Kada se secer otopi skinuti sa vatre i dodati margarin da se otopi.
zatim keks,kokos i rum.Ostaviti sat vremena u frizideru i nakon toga rormirati kuglice,uvaljati ih u kokos
i redjati u papirne korpice.
Pretpostavljam da ti je promaklo da napišeš i koliko šećera? ;)
 
Ovo je torta koju sam "pokupila" sa TV-a neki dan i danas sam je pravila. Nama se svidela, a vi procenite sami.

Potrebno: 300gr šlaga
300gr mlevenog plazma keksa
400gr jafa keksa
3 kesice kapućina od vanile
kisela voda

Umuti se šlag sa kiselom vodom (stavite malo manje vode od propisanog),ko voli slađe nek doda i malo šećera.
Umućen šlag se podeli u tri posude. U prvu se doda plazma keks, u drugu sitno seckana jafa a u treću kapućino od vanile.
Na tacnu se prvo stavi smesa sa plazmom,oblikuje rukom. Preko toga smesa sa jafom i na kraju smesa sa kapućinom.
Staviti u frižider na 2-3 sata. BON APETIT
 
Za torte koje se ne peku!

kesten torta

1 kg kesten pirea (frikom ili medoprodukt, a moze i madjarski sa pijace ali on ima ruma u sebi).
A ako kupujete kesten koji nije zasladjen ide 300 gr prah secera na 1kg kestena, i on se umuti sa secerom pa doda u kesten)
250 gr putera
125 gr samlevenih oraha (a mogu i malo proprzeni samleveni lesnici)
100 gr cokolade za kuvanje (ko voli moze i vise da stavi)

Kesten se pomesa sa puterom i orasima. Masa treba da bude kompaktna da se lepo sjedine puter i kesten pire. Zatim masu podeliti na dva dela. U jednu polovinu mase dodati pola istopljene cokolade i kada se dobro izmesa i sve postane braon oblikovati je na tanjiru i staviti u frizider da se stegne. Potrebno je oko sat vremena da se stegne. Potom naneti drugu polovinu, koju nismo stavljali u frizider da bi ostala mekana. Na kreju preliti drugom polovinom cokolade.

Postoje i dodaci, ko voli moze da doda kandirano voce, da sluzi sa slagom, da doda rum i razne druge sastojke, ali mi ovu tortu pravimo vec godima i nekako nam se osnovni recept najvise svidja.
A moze da se pravi i posna varijanta sa margarinom.
 
jedva i ja nadjoh nesto..

Urme
15 urmi
100g mlevenih oraha
2 kasike secera u prahu
Urme raseci po duzini i izvaditi kostice.Orahe pomesati sa 2 kasike secera.U to dodati 1-2 kapi mleka i 1-2 kapi ruma,pa testo zamesiti da bude gusto.Od ovog fila praviti oblike poput kostice od urmi i njima popuniti pripremljene urme.Punjene urme umakati u glazuru od cokolade i ostavljati u korpice od papira..

Kuco, ovo ti je zlata vredno! Ko pojede više od jedne, svaka mu čast! Mada ja mogu i po pola onog pakovanja urmi odjednom da pojedem a da mi ne bude muka, obožavam ih! To je neka turska fora? Oni su vrhunski majstori u pravljenju tih kolača od suvog i ušećerenog voća.
 
Što se tiče nepečenih torti, moj apsolutni favorit je plazma torta a na drugom mestu je Dr Oetker masa za parfe. Ja sam ga letos pravila na fazon tiramisua i jedna količina nije bila dovoljna za sve goste (bio mi je rođendan) pa sam morala da napravim još jednu! :lol: Naime, slagala sam piškote, prelivala ih kafom (instant) sa malo šećera i malo ruma pa sam prelila umućenom smesom u koju sam umesto 600ml mleka sipala pola l mleka i 100ml instant kafe. Na kraju sam kroz cediljku za čaj posula kakaom. Može bilo koji keks, može i da se umuti sa jogurtom i da se doda kisela pavlaka, da ispadne na fazon čizkejka, da se ubaci neko voće... Pustite mašti na volju!
 

Back
Top