Kolaci i torte koji se ne peku

jedva i ja nadjoh nesto..

Urme
15 urmi
100g mlevenih oraha
2 kasike secera u prahu
Urme raseci po duzini i izvaditi kostice.Orahe pomesati sa 2 kasike secera.U to dodati 1-2 kapi mleka i 1-2 kapi ruma,pa testo zamesiti da bude gusto.Od ovog fila praviti oblike poput kostice od urmi i njima popuniti pripremljene urme.Punjene urme umakati u glazuru od cokolade i ostavljati u korpice od papira..
 
Izvinjavam se što kasnim.... :)


KESTEN TORTA

Za koru :
250gr mlevenog plazma keksa
250gr kesten pirea
150gr margarina
100gr šećera u prahu
100gr mlevenih oraha
0.5dl ruma

Za fil:
250gr kesten pirea
250gr mlevenih oraha
100ml vode
100gr kristal šećera
20gr vanilin šećera
100gr margarina
0.2dl ruma
2 kesice šlaga


Ulupajte penasto margarin sa šećerom u prahu, pa dodajte ostale sastojke za koru i dobro izmešajte da se ujednači. Zatim stavite na tacnu i oblikujete koru.
(FIL) Mlevene orahe prelijte ključalom vodom u koju ste prethodno rastopili šećer i vanilin šećer. Zatim u te orahe umešate margarin, dodate kesten pire i rum. Dok je fil još topao nanesete ga preko kore. Odozgo stavite šlag i možete narendati čokoladu
 
eee..i ja neshto znam sa kestenom.i pravila sam..super je..mislim,uvek se pojede..:)

500 gr pasiranog kestena ( kupi se gotov..ko jos da kuva ..taman posla)..100-150 gr.secera u prahu( to po zelji.koliko volite da je slatko,,ja ne previse)..ruma po ukusu,2-3 kasike cokolade u prahu( volim milka cokoladu u prahu).125.gr.putera, vanil secer jedna kesica i 2 zumanca..sve se ovo umuti i doda kesten na kraju i sjedini..formira se na tanjiru ili se prave kuglice ..odozgo moze da se prelije sa rastopljenom cokoladom ili sa slagom...
 
jedva i ja nadjoh nesto..

Urme
15 urmi
100g mlevenih oraha
2 kasike secera u prahu
Urme raseci po duzini i izvaditi kostice.Orahe pomesati sa 2 kasike secera.U to dodati 1-2 kapi mleka i 1-2 kapi ruma,pa testo zamesiti da bude gusto.Od ovog fila praviti oblike poput kostice od urmi i njima popuniti pripremljene urme.Punjene urme umakati u glazuru od cokolade i ostavljati u korpice od papira..

nije lose nije lose
 
Prilazem jedan recept od koga mogu da se naprave i sitni kolaci a bogami i kada se poveca kolicina torta.
Za sitne kolace: prah secer 150 gr
margarin 125 gr
kesten pire 250 gr (kupovni)
mlev. orasi 150 gr

Sve ove sastojke lepo sjedinite i mozete da pravite kuglice. Imam tri varijante ukrasavanja tih kuglica. Na jedne utisnem raznobojne zele bombonice, na druge utisnem polovinu jezgra oraha, trece recim malo izdubim prstom (utisnem) i onda u to udubljenje sipam otoplj. cokoladu (pa onda izgleda kao dugmence).
Ovom smesom se pune i urme. Izvadi se kostica i stavi se malo ove smese pa se urma zatvori i pola urme uronite u toplu cokoladu a zatim u mlev. orahe i onda ispadne kao zir.
Za tortu samo duplirate smesu mozete dodati i malo ruma i onda tu smesu podelite na dva dela u jedan deo dodate otoplj. cokoladu . Uzmete neku tacnu stavite dole onaj deo bez cokolade, preko jega onaj deo sa cokoladom i preko slag. Milina jedna. Ja obozavam kesten pire i nadaam se da sam vam dala neke nove ideje.
 
RAFAELO KUGLICE
500 gr šećera špinovati sa 2 dl vode. U mlako dodati 1 margarin, mešati , pa kada se otopi dodati još 400 gr mleka u prahu i 250 gr kokosa. Od ove mase praviti kuglice, u sredinu svake staviti oguljen badem, a gotove uvaljati u kokos.

ŠIŠARKE
Istopiti 200 gr čokolade, 1 margarin, 50 gr prah šećera i 8 kašika meda. Kada je skoro hladno dodati 250 gr kornfleksa (iz kutije ili na merenje - treba da je krupniji), a može i šaka grožđica i seckanih oraha.
Sipati kašikom u korpice.

KUGLICE SA VIŠNJAMA
100 gr šećera, 50 gr stopljene čokolade, 3 kašike kakaa, 150 gr mlevenih oraha, 1 belance (blago ulupano), očišćene višnje (količina po potrebi).
Zamesiti sve sastojke osim višanja, napraviti kuglice a u sredinu svake staviti višnju. Uvaljati ih u kristal šećer, orahe ili struganu čokoladu, staviti u korpice i ostaviti 1 dan da se prosuše.
Ova mera je prilično mala, ali kuglice su sjajne.
 
PIARMIDA OD PIŠKOTA
Fil: Skuvati u 1 l mleka 4 pudinga od vanile, pa u hladno dodati 1,5 margarin umućen sa 350 gr prah šećera. U masu naseckati 6 čokoladnih bananica i 6 kom žele zeka.
Testo: 600 gr piškota umočenih u mleko sa neskvikom.
Za prvi red slagati po 6 piškota jednu uz drugu pa namazati filom, za drugi red po 5 kom ali malo razmaknuti da fil bude i između njih, dalje po 4, 3, 2, 1.
Odozgo premazati sa 100 gr šlaga.

BAJADERA TORTA
1. deo: 300 gr mlevenog keksa, 200 gr otopljene čokolade, 150 gr prah šećera, pola margarina, 2 dl soka od pomorandže. Ovo je donji sloj torte.

2. deo: 200 gr mlevenih oraha popariti sa malo mleka pa dodati 125 gr prah šećera i pola margarina. Mlako premazati po donjem sloju.

3. deo: 2 pudinga od vanile skuvati u 6 dl mleka, u ohlađeno dodati 1 margarin ulupan sa 250 gr prah šećera i dobro izmiksirati. Premazati po ohlađenom sloju od oraha.

Celu tortu odozgo premazati sa 3 šlaga.
Ova torta je baš ukusna, prilično je velika a može se i oblikovati kako ko hoće.
 

Back
Top