Limit

Druid

Početnik
Poruka
3
Ima li neko ideju kako limitirati ženske zahteve?Ne smatram sebe isuviše zgodnim.Imam iskustva,šarma,duhovit sam,još u 26-toj
sam prošao što 98% ljudi neće proći za života.Možda zvuči neskromno,ali je tako.Mnoge veze nisu mogle da traju,pa čak ni da pravo započnu jer su one htele sve samo za sebe.Mislim da ne odudaram od prosečnog muškarca,bar ne koliko se njima čini.Nije im smetalo (bar prividno)što nisu na prvom mestu u mom životu, ali nisu imale limita.Čak i okrutno ubijanje nade da može biti nešto više nije pomagalo.Imam jako razvijenu empatiju i znam da ugodim i zadovoljim (ne mislim samo na sex).Ne mogu da poverujem da drugi muškarci ne mogu to isto Pitanje:Zašto vi princeze ne postavite standarde,ne kažete šta želite od nas muškaraca, ali jasno i glasno,jer ne znaju svi da čitaju između redova,tumače tajne uzdahe,osluškuju jecaje,tumače
pravilno vaš bes,suzu skrivenu u kraju oka.RECITE!
 
Druid:
Pitanje:Zašto vi princeze ne postavite standarde,ne kažete šta želite od nas muškaraca, ali jasno i glasno,jer ne znaju svi da čitaju između redova,tumače tajne uzdahe,osluškuju jecaje,tumače
pravilno vaš bes,suzu skrivenu u kraju oka.RECITE!
Odgovor je jednostavan... Vecina nas ne zna sta zeli od muskarca...
 
Pa evo ovako, ja kazem, i onda nista, prosto druga strana ne reaguje.
Sem toga, vecina zena bas to hoce od muskarca: da uspe da protumaci njihov uzdah i suzu u oku. I da bude takav da za tim uzdahom i ne bude potrebe.
 
mamaVesna:
Pa evo ovako, ja kazem, i onda nista, prosto druga strana ne reaguje.
Sem toga, vecina zena bas to hoce od muskarca: da uspe da protumaci njihov uzdah i suzu u oku. I da bude takav da za tim uzdahom i ne bude potrebe.
Istina

A za druida... spusti se malo. Pokusaj da shvatis a ne da gledas binarno. Ljidu nisu 00101100101 ljudi su ziva bica, koja su mnogo komplexnija mnogo slozenija.

Potrudi se malo i videces divne rezultate

P.S. Zensko (kao i musko) voli da bude u centru paznje.
 
Nije tacno, mi znamo sta zelimo. Cak i ako ne znamo znamo sta ne zelimo. I to otvoreno iskazujemo samo nas muskarci ne razumeju. Eto, to je nekako oduvek bio problem ali sa puno ljubavi, paznje i interesovanja sve se moze resiti.
 
muskarci su navikli na devojke takvog tipa, a devojke su navikle da na taj nacin nesto postizu, suma sumarum obe vrste i momaka i devojaka su nezreli i nesigurni. nisi imao srece nailazio si na klasicne cice koje manipulacijom postizu cilj, kao da u odnosu izmedju muskarca i zene postoji cilj.
kad god sam direktno rekla sta mislim , zelim ili kad sam pitala nesto sto me interesuje nisam dobila odgovor jer ostanu zbunjeni jednostavnoscu i traze nesto skriveno u celoj prici a toga nema.
ljudi prosto nisu navikli na iskrenost i retki su oni koji imaju hrabrosti da budu iskreni
 
Pitanje:Zašto vi princeze ne postavite standarde,ne kažete šta želite od nas muškaraca, ali jasno i glasno,jer ne znaju svi da čitaju između redova,tumače tajne uzdahe,osluškuju jecaje,tumače
pravilno vaš bes,suzu skrivenu u kraju oka.RECITE![/quote]
ti bi da se potpishe ugovor prije stupanja u vezu sa nekim pa da se igra po pravilima i propisima ,zeljama i zahtjevima unapred dogovorenim, e pa nemozeeee!
 
Druid:
Pitanje:Zašto vi princeze ne postavite standarde,ne kažete šta želite od nas muškaraca, ali jasno i glasno,jer ne znaju svi da čitaju između redova,tumače tajne uzdahe,osluškuju jecaje,tumače
pravilno vaš bes,suzu skrivenu u kraju oka.RECITE!
Zavisi… Da li je to dobro? Recimo, on mi dan-dva pre ugovorenog vidjanja kaze da mu je iskrsla obaveza (npr. ucenje, vazna utakmica kad je trebalo da odemo u pozoriste (istina, za to me je pitao sta da radimo)). Ja se uvek pravim da je to ok (desilo se 2-3 puta). Zato sto i jeste ok. Trudim se da sakrijem tugu zbog promene plana. ALI! Sta bi bilo da mu kazem onako kako mi dodje u tom trenutku? “Vaznija ti je utakmica od mene, ne volis me, hocu da ostavis sve, jer samo mene treba da volis i samo na mene da mislis”. Jednostavno, coveku dodje da razmislja tako. A onda se javi cenzura podsvesti, i prisetis se da je voljena osoba ipak samostalno bice, da ce mozda i meni nekad trebati vremena, pa cu otkazati sastanak… Jednostavno – da sam malo drugacija, dozvolila bih sebi da budem jako posesivna, a ovako mi ostaje samo da uzdahnem… Bolje i to nego da pocnem da zakeram.
Dakle, upravo zato sto sam svoja, sto volim i sto sam voljena – ja sam ISKRENO tolerantna i prema svom i njegovom vremenu.
Zato mogu reci – ne zeli devojka uvek da postigne nesto uzdasima. Ponekad je to jednostavno odraz potisnutih osecanja, koja nisu umela da budu dobro sakrivena.
 
Snezna_kraljica:
Druid:
Pitanje:Zašto vi princeze ne postavite standarde,ne kažete šta želite od nas muškaraca, ali jasno i glasno,jer ne znaju svi da čitaju između redova,tumače tajne uzdahe,osluškuju jecaje,tumače
pravilno vaš bes,suzu skrivenu u kraju oka.RECITE!
Zavisi… Da li je to dobro? Recimo, on mi dan-dva pre ugovorenog vidjanja kaze da mu je iskrsla obaveza (npr. ucenje, vazna utakmica kad je trebalo da odemo u pozoriste (istina, za to me je pitao sta da radimo)). Ja se uvek pravim da je to ok (desilo se 2-3 puta). Zato sto i jeste ok. Trudim se da sakrijem tugu zbog promene plana. ALI! Sta bi bilo da mu kazem onako kako mi dodje u tom trenutku? “Vaznija ti je utakmica od mene, ne volis me, hocu da ostavis sve, jer samo mene treba da volis i samo na mene da mislis”. Jednostavno, coveku dodje da razmislja tako. A onda se javi cenzura podsvesti, i prisetis se da je voljena osoba ipak samostalno bice, da ce mozda i meni nekad trebati vremena, pa cu otkazati sastanak… Jednostavno – da sam malo drugacija, dozvolila bih sebi da budem jako posesivna, a ovako mi ostaje samo da uzdahnem… Bolje i to nego da pocnem da zakeram.
Dakle, upravo zato sto sam svoja, sto volim i sto sam voljena – ja sam ISKRENO tolerantna i prema svom i njegovom vremenu.
Zato mogu reci – ne zeli devojka uvek da postigne nesto uzdasima. Ponekad je to jednostavno odraz potisnutih osecanja, koja nisu umela da budu dobro sakrivena.


Tipicno zensko 8) Ovamo se PRAVI da je ok a u stvari nije ok i umesto da onda zaista odcuti i pusti coveka da bez grize savesti ode na utakmicu neee, ona ce ipak uzdahnuti i time mu dati do znanja indirektno da se ipak u sustini ne slaze sa tim 8) Ma strasno! Ja ipak glasam za istinu, ako ti nesto zasmeta reci! Naravno, i tu treba da postoje granice u nacinu izrazavanja nezadovoljstva, bilo bi vise nego bezveze i grubo reci to sto si ti navela gore nekom u facu, time bi samo dokazala da si razmazena, ali reci istinu tipa ako ti znaci da odete u to pozoriste a on otkaze dan-dva pre toga, moze se uvek reci istina na lep nacin, uz lepo objasnjenje i isto tako biti spreman da i sam napravis onda ustupak kada on zeli negde da ode a tebi nesto iskrsne sto je naravno odlozivo. Ma samo kad bi bilo vise otvorenosti i iskrenosti medju polovima, sve bi bilo mnogo harmonicnije! Glasam za iskrenost! :)
 
Lilith_:
Tipicno zensko 8) Ovamo se PRAVI da je ok a u stvari nije ok i umesto da onda zaista odcuti i pusti coveka da bez grize savesti ode na utakmicu neee, ona ce ipak uzdahnuti i time mu dati do znanja indirektno da se ipak u sustini ne slaze sa tim 8) Ma strasno! Ja ipak glasam za istinu, ako ti nesto zasmeta reci! Naravno, i tu treba da postoje granice u nacinu izrazavanja nezadovoljstva, bilo bi vise nego bezveze i grubo reci to sto si ti navela gore nekom u facu, time bi samo dokazala da si razmazena, ali reci istinu tipa ako ti znaci da odete u to pozoriste a on otkaze dan-dva pre toga, moze se uvek reci istina na lep nacin, uz lepo objasnjenje i isto tako biti spreman da i sam napravis onda ustupak kada on zeli negde da ode a tebi nesto iskrsne sto je naravno odlozivo. Ma samo kad bi bilo vise otvorenosti i iskrenosti medju polovima, sve bi bilo mnogo harmonicnije! Glasam za iskrenost! :)
E, ako bas hoces da znas, bilo je ovako (mozda ce ti biti cudno, ali stvarno je tako) – trebalo je da odemo u u pozoriste, a on se 10 dana ranije setio da ima utakmicu tog istog dana, ali mi je rekao “Ma, nema veze, vec smo se dogovorili, ici cemo u pozoriste”. A ja sam dobro promislila, i zakljucila da je bolje da on pogleda svoju utakmicu, a ja operu, jer ako bude isao sa mnom znam da ce to biti iz postovanja prema meni, a sa druge strane ce stalno razmisljati o utakmici, rezultatu. Tako da bi i meni preselo. NARAVNO da sam zelela da ide sa mnom. Ali sam ipak JA inicirala da on ostane na utakmici, jer nisam zelela da ga PRISILJAVAM. I koliko mi je tesko to palo, samim tim sto sam ga ja naterala da ne ide sa mnom – NAJMANJE STO SAM MOGLA UCINITI je – da uzdahnem. Ne mozes ocekivati da budem ravnodusna. I tim uzdahom nisam zelela da dobijem nista, ni da on oseti krivicu, ni da se mi se “baci u narucje” zbog moje “zrtve”. Jednostavno – uzdah, u smislu “zao mi je, ali je tako”.
Dakle, ja sam uvek izuzetno iskrena, i on to od mene zahteva, ALI! Treba naci granicu – koja reakcija je normalna i u kojoj situaciji. Sta je jednostavno odraz tvojih OSECANJA a sta je posledica HIROVA.
Uspesna veza upravo to trazi – naci ravnotezu izmedju svojih i partnerovih potreba, postovati i svoje i tudje zelje, znati popustiti i kontrolisati se, kako ne bismo ugusili drugu stranu.
 

Back
Top