Zlocinci u Srebrenici proglaseni zrtvama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sonnet

Primećen član
Banovan
Poruka
826
Propaganda u Srebrenici je veoma velika
I danas nakon tolikih godina od njenog smisljenog scenarija ima isti intezitet!!

Medjutim prava istina je da su mnogi istaknuti borci istocnobosanske brigade ili korpusa
upravo sahranjeni u Potocarima groblju Srebrenice!!

Na jednom grobnom mestu pokopan je Hajrudin(Sefko)Avdic;koji je bio
komadant TO Suceska:a potom pomocnik komande za bezbednost
281.istocno bosanske lake brigade.
Planirao je rukovodstvo i ucestvovao u napadu 'pljacki i unistavnju Srpskih sela;Osredak;Viogor;Orahovica;Zalazje i Sase na podrucju Srebrenica.
Isto je pocinio sa selima Jermic;zaselak Manovic i Rupovo Brdo;Opstina
Vlasenica i Opstina Bratunac
Za samo nekoliko meseci komande unistio je i ubio 74 Srpska lica

U mezarju su pokopani istaknuti borci 280.istocnobosanske lake brigade
sa sedistem u Potocarima;

Nusret Salihovic
Senad Jusic
Salcin Hodzic
Aljo Huseinovic
Hajrudin Osmanovic
Hajrudin Suljic


Avdulah(Avdo)Ahmetovic 1960 bio je pomocnik komadanta Avdica clan staba 281 istocnobosanske brigade.
Prve zrtve njihovih napada bile su sela

Osredak
Viogor
Orahovica
Zutica
Rupovo Brdo
Brezane
Hranca
Jezestica
Podravlje
Loznica
Bjelovac
Skiric
i mnoga druga sela!

Iz iste jedinice kao izvrsioci zlocina registrovani su;

Adem Ramic
Hajrudin Alic
Mujo Alic
Zulfo Halilovic
Hasan Beganovic
Mensur Mustafic
Hasan Hasanovic
Hasan Salikovic
Fikret Mehmedovic
Besir Ajcic
Hasan Hasanovic
Azem Alic
Mizret Rizvalovic
Dzevad Salihovic
Ahmo Hasanovic
Hajrudin Cvrk
Bajro Slihovic
Hasib Ahmic

Znaci da su lica sahranjena u Potocarima zapravo zlocinci pripadnici istocnobosanskog
korpusa..

Naravno vode se i ozbiljne polemike oko broja Srpskih zrtava koje su sahranjene bas na tom mestu.A bili su zrtve upravo ovih ljudi

Pa sad ISTINA O SREBRENICI??
 
Pa sa obzirom na intezitet Srebrenicke propagande nije lose postaviti jos jednu

Naravno u cilju otkrivanja istine!!

Posto mnogi "Srbi" snose koje kakve odgovornosti i upucuju izvinjenja za genocid koji se nikada nije desio

Izmedju ostalog i da postavim pitanje ;posto ste tako kompetentni

Zasto Ratka Mladica traze?
 
Pa sa obzirom na intezitet Srebrenicke propagande nije lose postaviti jos jednu

Naravno u cilju otkrivanja istine!!

Posto mnogi "Srbi" snose koje kakve odgovornosti i upucuju izvinjenja za genocid koji se nikada nije desio

Izmedju ostalog i da postavim pitanje ;posto ste tako kompetentni

Zasto Ratka Mladica traze?
Izglasano je da nije bio genocid, činjenice kažu da nije bio genocid, izvinjavaju se oni koji ne misle svojom glavom.;)
 
Naime veoma mi je zanimljiv spisak ljudi koji su se nasli na mestu zlocinaca
Vema intersantan zvanicni dokaz o nepostojanju Genocida u Srebrenici..

..


izvoli, sa sudjenja miloševiću

"Vojislav Šešelj je izneo tvrdnju i da je zločin u Srebrenici 1995. godine počinio Deseti diverzantski odred VRS.

Za taj odred Šešelj je rekao da je bila plaćenička paravojna formacija francuske obaveštajne službe pod komandom Milorada Pelemisa i Jugoslava - Dominika Petrušića.

Šešelj je u sudnici ispričao da je bivša, Miloševićeva vlast 1999. godine pokrenula postupak protiv pripadnika te jedinice, između ostalog i zbog učešća u srebreničkom zločinu..."
 
Ti zgleda zaista radis u tajnoj sluzbi Cola Cole??

Naime veoma mi je zanimljiv spisak ljudi koji su se nasli na mestu zlocinaca
Vema intersantan zvanicni dokaz o nepostojanju Genocida u Srebrenici..

Naravno u ovo ne ukljucujem stradanje Srba na istom mestu..

Пепси сестро, Пепси:)

Него апсолутно се слажем са тобом око Сребренице.
А на неколико места сам постављао и мапу пробоја 28 дивизије АБиХ која се поклапа са местима "масовних покоља Муслимана" то јест места где је дивизија чекана у заседи ВРС.
Мапа је иначе са Универзитета у Тексасу, а не наша.

Srebrenica-suicide-1995.jpg


"Самоубилачки јуриш"

Srebrenica1.JPG

"Босански владини војници из енклаве Сребреница која је прошле недеље пала под Србе. У току је одмор близу Калесије које држе владине снаге. Војници су данима лутали кроз Српску територију носећи своје рањене"

Као што се види на слици нема речи о "масовно стрељаним цивилима" већ је реч о наоружаним војницима приликом војне операције пробоја- чисто легитимни војни циљ.
 
Alexandre, ti si retardiran. Zao mi je sto to moram da ti saopstim. Ali jesi.

Srebrenice ja monstruozni zlocin, podrzan od vecinskog srpskog zivlja. Kao genocid je definisan od strane najvise pravne instance na svetu, a Srbija je odgovorna za nesprecavanje genocida. Zao mi je sto nije mogla da se dokaze i aktivna uloga zvanicne Srbije u genocidu.

To je istorijska istina, ostalo su naklapanja bolesnih umova.
 
Alexandre, ti si retardiran. Zao mi je sto to moram da ti saopstim. Ali jesi.

Srebrenice ja monstruozni zlocin, podrzan od vecinskog srpskog zivlja. Kao genocid je definisan od strane najvise pravne instance na svetu, a Srbija je odgovorna za nesprecavanje genocida. Zao mi je sto nije mogla da se dokaze i aktivna uloga zvanicne Srbije u genocidu.

To je istorijska istina, ostalo su naklapanja bolesnih umova.

Мапа Универзитета у Тексасу
Слика Франс пресс.

Самном нема везе.
 
Скелани, Кравица, Каменица, као и многа друга села у близини Сребренице (која је наводно била демилитаризована), страдали су од "невиних и голоруких муслимана", који су наводно нашли уточиште у Сребреници.
Покушај пробоја кроз србске територије према Тузли (видети слику), од Шушњара, према Снагову, Осмацима, Борогову, па долином Спрече (Цапардама, према Калесији), управо је путања куда је остао крвави траг Орићевих кољача за време трогодишњег крвавог оргијанња. Обезглављену муслиманску војску у повлачењу, која је ипак пружала жесток отпор, па чак и јуришала у пробој, поразиле су србске снаге у потпуно легално војној операцији. Такода нема речи о некаквим цивилима , нити пак, страданију муслиманске војске можемо третирати као ратни злочин. Једноставно, платили су цену коју је одредио Алија Изетбеговић, свесно их жртвујући уз пропагандну логистику Запада, који је укалкулисао "цивилно страдање" муслимана за коначни обрачун са Србијом и Србима.

Планираног злочина над сребреничанима нити је било, нити се тако шта планирало.

Знам већ, чујм већ, дежурне чуваре сребреничке "страданије", како отзровно палацају језиком и хорски понављају већ израубовану хашку поштапалицу о некаквом масовном злочину... Истина о ирачкој невиности по питању нуклеарног оружја, као и прави разлог за америчко војно деловање опште су позната ствар... време је да једном истина о Сребреници, али она права, најзад угледа светло дана.
СРБИ НИСУ ПОЧИНИЛИ НИКАКАВ МАСАКР У СРЕБРЕНИЦИ!!!
 
Ja ne znam sto vi uopste diskutujete vise o toj Srebrenici, Ratko je resio sve probleme tamo i slucaj resen. Covek ceka poziv da resi i ovo njesra sa Kosovom, a bude li kakvih problema u BiH eto njega opet nazad da ispuni ono sto vam je Rasho obecao "nestat ce vas" :D :P ;) hihihihih
 
izvoli, sa sudjenja miloševiću

"Vojislav Šešelj je izneo tvrdnju i da je zločin u Srebrenici 1995. godine počinio Deseti diverzantski odred VRS.

Za taj odred Šešelj je rekao da je bila plaćenička paravojna formacija francuske obaveštajne službe pod komandom Milorada Pelemisa i Jugoslava - Dominika Petrušića.

Šešelj je u sudnici ispričao da je bivša, Miloševićeva vlast 1999. godine pokrenula postupak protiv pripadnika te jedinice, između ostalog i zbog učešća u srebreničkom zločinu..."

izgleda da je ovaj moj post nevidljiv za odredjene forumaše, moram da ga iskopiram i molim za komentar:-D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top