Vanja Ejdus

Draga Naki,
za tvoju informaciju Vanja Ejdus, veoma talentovana glumica po misljenju mnogih, dobila je Sterijinu nagradu u Novom Sadu, za tu kako kazes ,, mlaku '' odigranu ulogu. O izgledu ne treba raspravljati, ukusi su razliciti, po meni je ona prelepa, i najlepsa glumica na nasoj sceni i pre svega zraci unutrasnjom lepotom! Zao mi je sto imas takvo misljenje o njoj, jer ona je vrlo talentovana i ljubazna osoba, pa ti savetujem da je pogledas u predstavi ,, Dragi tata'' u JDP-u, koju sam inace gledala 5 puta, i nadam se da ce ti se popraviti misljenje.
 
Nisam rekla da je loša, jer sam je gledala samo u toj predstavi....
Ali ako je za onakvu glumu dobila Sterijinu nagradu onda u glumi sigurno da je najvaznije :

1.biti nečije dete

2.ne pustati nikog(talentovanog) sa strane , kao i

3.dobro se izlobirati

Dakle ne smatram je lošom glumicom ali meni ako neko ne odigra na ,,prvu loptu" ulogu kasnije sam skeptična....
Smatram da i nije fora kad neko od rodbine i prijatelja glumaca postavi temu pa kad mu se ne svidi odgovor odmah osuje paljbu...Imam pravo na svoje mišljenje i navela sam razlog zbog kojeg sam ga takvo formirala...Naravno ništa lično nemam protiv Vanje da se razumemo....
Uostalom imamo jako puno dobrih mladih glumaca koji nikako ne dobiju priliku od necije dece i više mi je preko glave protekcije i nje i Zaricke i Kaline i Mihicke i još gomile .... Jer samo zato sto su mame&tate talentovani ne znači da su i deca ........A mislim i da ni te mame i tate nisu baš uvek nešto ni bili ....Samo masa njih su bili ili jesu režimski ljudi....Znam dosta o poziciju pravih umetnika uopšte u ovoj zemlji i smorim se nekad opako!!!
 
I ja sam skepticna prema deci glumaca, ne shvatam odmah njihov talenat i mnogi od njih nisu nesto, a Vanji skidam kapu, zato sto je stvarno talentovana, i nije uobrazena, kao vecina njih. Sigurna sam da joj nije bilo lako da dobija uloge, i da bude na pravi nacin ocenjena od dgrugih glumaca, jer je upravo dete glumca.
 
Gledala sam je u Plavoj Jevrejki.... Prvo, što je predstava očajna, drugo što ona uopšte nije znala ni šta će tu, mislim na sceni, ni koga glumi....:roll:
Fizički mi se ne dopada, nekako je providna, ne poseduje ekspresivnost. Sve u svemu ništa naročito, prosek. :|

Što se tiče dece glumaca, uz par izuzetaka, svi su ostali u najboljem slučaju prosek.
 
U odnosu na decu glumaca mnogo mi vise smeta to sto ljudi po automatizmu smatraju da su ta deca promasaj. I nije mi nimalo cudno sto se dete nekog glumca ili glumice opredelilo da se bavi glumom... U sustini niko ne zamera sinu pekara Marka sto je i on odlucio da nastavi porodicni biznis...
 
Nisam rekla da je loša, jer sam je gledala samo u toj predstavi....
Ali ako je za onakvu glumu dobila Sterijinu nagradu onda u glumi sigurno da je najvaznije :

1.biti nečije dete

2.ne pustati nikog(talentovanog) sa strane , kao i

3.dobro se izlobirati

Dakle ne smatram je lošom glumicom ali meni ako neko ne odigra na ,,prvu loptu" ulogu kasnije sam skeptična....
Smatram da i nije fora kad neko od rodbine i prijatelja glumaca postavi temu pa kad mu se ne svidi odgovor odmah osuje paljbu...Imam pravo na svoje mišljenje i navela sam razlog zbog kojeg sam ga takvo formirala...Naravno ništa lično nemam protiv Vanje da se razumemo....
Uostalom imamo jako puno dobrih mladih glumaca koji nikako ne dobiju priliku od necije dece i više mi je preko glave protekcije i nje i Zaricke i Kaline i Mihicke i još gomile .... Jer samo zato sto su mame&tate talentovani ne znači da su i deca ........A mislim i da ni te mame i tate nisu baš uvek nešto ni bili ....Samo masa njih su bili ili jesu režimski ljudi....Znam dosta o poziciju pravih umetnika uopšte u ovoj zemlji i smorim se nekad opako!!!


Izvini, nisam htela da pravim paljbu, nazalost, tako je ispalo. I samo, znas, ne znam ako si pomislila da sam prijatelj ili njena rodbina, nisam... :wink: U svakom slucaju, cenim tvoje misljenje, samo me je zanimalo sta mislite o Vanji.I nisam htela da onaj moj post ispadne, tako kako je ispao...:oops:
Jos jednom sorry.
 
Gledala sam je samo u Hasanaginici i nije mi se dopala ali ovo moje mishljenje je krajnje subjektivno jer dok sam chitala Hasanaginicu zamishljala sam apsolutno drugachiju osobu, i onda kad sam nju videla nekako... pa nije mi to blo to.. Kad je pogledam josh negde obecavam dacu objektivniji komentar..
 
vanja_ejdus_portret__101_1.jpg


Za razliku od mnogobrojne mamine i tatine decice ona je stvarno talentovana,Mada previse je nekako mracna...
 
odushevila me je u predstavi Milene Bogavac "Dragi tata" scena na najvishem spratu JDP-a
vredi vishe od ostatka glumachke postave
iako sam o Timarovu imala veoma visoko mishljenje posle "Pomorandzine kore" i "U poseti gospodinu Grinu"
bolja je glumica i od njega...
 
Vanja Ejdus je po mom misljenju mnogo bolja glumica od svog oca, jer gospodin Ejdus po mom misljenju spada u onu grupu glumaca koji su uhvatili jedan karikaturalan pristup liku koji prolazi kod publike sa nekoliko finih, psiholoskih nijansi da zadovolji kriticare sto je jako dobro, ali pri tom on otkad znam za njega glumi istu ulogu.

Meni ej Vanja Ejdus fantasticna. Odusevila me njena gluma u Dragi tata, Tri sestre i Hasanaginici
 
Ne svidja mi se ni u "Dragi tata"(predstava je inace kao ispit na losoj akademiji glume), ni u "Hasanaginici"-pogotovo...tu nesto pisti, cvili i glumata, da je niko zivi (makar ono osnovno) ne razume sta govori, ali to mozda i nije do n je vec do reditelja.
Inace ne delim misljenje da je tako dobra glumica, a narocito ne bolja od svog oca!Predrag Ejdus je sjajan glumac!
 
ja sam jos jedna od onih koji ne veruju u decu glumaca dok ne postignu nesto grandiozno...na zalost,ona mi se ni u jednoj odradjenoj stvari nije svidela.Recimo u DRAGI TATA(osim sto je predstava koja je ispod svakog proseka,kao los pokusaj osnovaca da se iskazu u svecanoj sali)je preambiciozno odigrala(sto je generalno i problem danasnjih glumaca-guraju sebe u prvi plan,a ne znaju da je lepota u harmoniji koju trebaju da odrze sa ostatkom ekipe)....necu komentarisati njen izgled,posto smatram da je nebitno imati 1.76 i imati 50 kg za potpuno ostvarenje na sceni.Smatram da je vaznija harizma,a to je nesto sto dolazi sa unutrasnjom lepotom i produhovljenoscu.
 

Back
Top