Kako da titl "nalepim" na film...

ArkantoS-Vrbas

Aktivan član
Poruka
1.615
Imam problem oko titlova...
Kad titl narezem na CD, i pustim na DVD playeru (ne software-u nego velikom madjarskom Orion DvD playeru), titlovi su zuti i nista se ne vide...
Na samom DVD-u ne postoji opcija za podesavanje titlova...

Treba mi program kojim bi mogao da snimim (nalepim) titl direktno na film...
Pri tom bih naravno stavio neku sivu ili crnu pozadinu za titl...

Da li neko zna neki program kojim bih mogao ovo da odradim?

Danke...
 
...osim da su u verziji 2.4 dodali tu opciju.
Sad se razumemo. Znam da ranija verzija nije podrzavala konverziju AVI u AVI.:-)

Ali opet nije resen problem sa titlovima: na slici se vidi fail ali ne i titl koji trebas nalepiti. Kako unosis titl? Kad se radi sa DVD-om, obicno se automatski pojavljuje u prozoru desno.
 
Ne sećam se od kada podržava AVI, no nije toliko ni bitno... :)

Ctrl F8 prikazuje box za eksterne titlove (kao što već napisah).
Tu možeš izabrati file sa titlovima...

Ctrl F9 prikazuje dodatne opcije...

Verzija 1.6 ne podrzava koju inace ja imam i koju slabo koristim.:-)
Upravo sam skinuo verziju 2.45 i sam vidim da moze.

Oggy:
...Boro to je moglo i bez ovolkog truda:wink:....prihvatio bi i na rec...

Trud se ipak isplati jer se na kraju ipak nesto i nauci:wink:...
 
Hm,
posle godinu dana vidim da niste odgovorili coveku na postavljeno pitanje, koje i mene interesuje...

dr_Bora, predlaze autoGK 2.4, jeino sto u njemu nemozeg povecavati fontove titla nego ce ga zalepiti u najmanjoj velicini...

kokalo, predlaze avisub, naizgled brz i dobar programcic sa mogucnoscu povecanja fontova kao i menjanja pozadine titla ali ne prepoznaje Srpske fontove....

i da ne zaboravim VirtualDub, ako nisi haker tesko da ces imati koristi od ovog programa.
Jel ima neko uputstvo za upotrebu?
 
@aca_mc

Pošto ponavljaš pitanje, znači da ti moj odgovor (samo na drugoj temi) nije bio od pomoći. A upravo sam ti odgovorio tako, jer je već bilo sličnih pitanja poput tvog i to im je rešilo problem, što možeš i sam da se uveriš
smiley_emoticons_ozboss_pfeil.gif
http://forum.krstarica.com/threads/239229

Uostalom, u kom formatu je taj titl, koji DVD player je u pitanju...?
 
Rekao sam ti hvala pre nego sto sam probao da uradim po tvojim savetima.Prvo nisam uspeo da radim sa SubtitleWorkshop4.i onda sam trazio dalje pomoc..ali posle nekog vremana sam uspeo..i sada je sve ok..Napisem isto ime i na filmu i na titlu i onda ga u workshopu prebacim u subrip i sacuvam...Sada sve radi kako treba..Jos jednom Hvala!!!
 

Back
Top