Švedska

silvana

Početnik
Poruka
1
:cry: Dal ima nasih uopste u svedskoj, ja sam se pre tri godina doselila u novi grad i nikoga jos nisam upoznala zelim stupiti u kontakt s vama, ako vas ima javite se! Zelim drustvo!
 
Master_Chief:
silvana:
:cry: Dal ima nasih uopste u svedskoj, ja sam se pre tri godina doselila u novi grad i nikoga jos nisam upoznala zelim stupiti u kontakt s vama, ako vas ima javite se! Zelim drustvo!
Kako bre nema????Pa Svedska je puna "nasih"

Verovatno je puna ali su svi foliranti nevidjeni.
Ja sam u Stokholmu skoro dva meseca nikog nisam upoznao normalnog CISTI FOLIRANTI TOTALNO SAM RAZOCARAN U NASE LJUDE OVDE
 
vagabundå:
Master_Chief:
silvana:
:cry: Dal ima nasih uopste u svedskoj, ja sam se pre tri godina doselila u novi grad i nikoga jos nisam upoznala zelim stupiti u kontakt s vama, ako vas ima javite se! Zelim drustvo!
Kako bre nema????Pa Svedska je puna "nasih"

Verovatno je puna ali su svi foliranti nevidjeni.
Ja sam u Stokholmu skoro dva meseca nikog nisam upoznao normalnog CISTI FOLIRANTI TOTALNO SAM RAZOCARAN U NASE LJUDE OVDE
To je jedna od cena koju moras da platis ako zivis u inostranstvu,ma ako mene pitas meni su bolji prijatelji norvezani nego ovi "nasi"...ovi nasi samo gledaju sebe i kukaju kako im nista ne valja...od tih se bezi...
 
vagabundå:
Master_Chief:
silvana:
:cry: Dal ima nasih uopste u svedskoj, ja sam se pre tri godina doselila u novi grad i nikoga jos nisam upoznala zelim stupiti u kontakt s vama, ako vas ima javite se! Zelim drustvo!
Kako bre nema????Pa Svedska je puna "nasih"

Verovatno je puna ali su svi foliranti nevidjeni.
Ja sam u Stokholmu skoro dva meseca nikog nisam upoznao normalnog CISTI FOLIRANTI TOTALNO SAM RAZOCARAN U NASE LJUDE OVDE

Moja drugarica je u Stokholmu i super je lik...
 
vagabundå:
Master_Chief:
silvana:
:cry: Dal ima nasih uopste u svedskoj, ja sam se pre tri godina doselila u novi grad i nikoga jos nisam upoznala zelim stupiti u kontakt s vama, ako vas ima javite se! Zelim drustvo!
Kako bre nema????Pa Svedska je puna "nasih"

Verovatno je puna ali su svi foliranti nevidjeni.
Ja sam u Stokholmu skoro dva meseca nikog nisam upoznao normalnog CISTI FOLIRANTI TOTALNO SAM RAZOCARAN U NASE LJUDE OVDE

E sad nisu bash svi,ja znam dosta ljudi koji zive u Shtoholmu i koji su strava,nisi bio na pravom mestu u pravo vreme :P Ako te interesuje da se upoznash sa normalnim ljudima slobodno reci,pomocicu ti :P
 
jomini:
Loodice, bi li mi kako mogla srediti da dodjem na neko vreme tamo gore, da zaradim koju paricu? ili savet neki koristan???
please?!?!


Sorry da ti sredim da dodjesh je nemogutje ali jedini nachin dotji ovamo je da vidish za neki posao ili da pocnesh da studirash Norveshki jezik pa ovde da dodejsh kao student ili ima josh jedna sulucija da se ozenish za neku odavde :P
Ja nisam za udavanje tako da mene zaobidji :!:
 
Kako bre ne poznajete pa...naravno da necesh nikoga upoznati ako sedish ceo dan kutji ili visish ovde na krstarici nego izadji napolje medju ljude.A u Shvedsku ima nashih koliko hocesh,svaki drugi prica nash jezik.Vishe se kretji pa cesh upoznati mnogo njih i kad aranziraju feshte po tim nashim klubovima idi tamo cesh sigurno upoznati nekog i ako si komunikativna osoba veruj mi isto to vece ti imash da upoznash dosta ljudi samo im treba pritji,a najlakshe ti je kad se vesele ,mislim igraju e onda im se i ti pridruzi pa cesh da vish. :P
poz
 
silvana:
:cry: Dal ima nasih uopste u svedskoj, ja sam se pre tri godina doselila u novi grad i nikoga jos nisam upoznala zelim stupiti u kontakt s vama, ako vas ima javite se! Zelim drustvo!
CAO IMA DOSTA NASIH LJUDI U SVEDSKOJ...A I JA DOLAZIM NA LETO...PA ETO MOGU TE POVEZATI SA NEKIMA TAMO...A MOZDA SE I MI VIDIMO KAD DODJEM...POZ.... :D
 
nista ali logopedi:
Ima li nekoga ko je iz Svedske???

Svedska ti je daleko u ovom trenutku od obecane zemlje..........od uvodjenja eura tamo se jedva prezivljava .........doduse , mora se priznati da im je socijalni program i dalje najbolji u svetu ali trenutan odnos zarada/troskova zivota, uzas!
 
klika:
Svedska ti je daleko u ovom trenutku od obecane zemlje..........od uvodjenja eura tamo se jedva prezivljava .........doduse , mora se priznati da im je socijalni program i dalje najbolji u svetu ali trenutan odnos zarada/troskova zivota, uzas!


Hmmmmm mislim da se varash za sada ti je Norveshka jedna od najboljih zemalja u Evropi:D
 
U Svedskoj nije uveden evro. I dalje je kruna. Dogodice se referendum na jesen u vezi monete. Ja sam tamo pod ugovorom na univerzitetu " Upsala" i moram da budem jos jednu skolsku godinu, ovu koja dolazi. Meni je mnogo dosadno. Jedva cekam da se vratim u GB gde mi je dom. I u Srbiji mi je bolje, ali mi kazu da je to zato sto sam samo dosla na odmor. Jedino dobro je sto sam u Svedskoj uspela da uredim bracnu krizu koja je nastupila u GB. Od silne dosade ponovo sam se zaljubila u svog muza. :) U GB je sve puno izazova i novih poznanstava. Mnogo je bolje. A i ovde je zanimljivo i jos je jeftinije. Ako hoces da emigiriras idi ili u GB ili u Australiju. Imam rodjake u Australiji i lepo im je.
 
looodica:
Hmmmmm mislim da se varash za sada ti je Norveshka jedna od najboljih zemalja u Evropi:D

Slazem se ja sa tobom da je Norveska odlicna, ne vidim gde se ja to varam........Svedska je daleko do dobre zemlje u ovom momnetu za zivot.

Nadovezacu se samo na pricu devojke koje je spomenula Upsalu, moj skolski prijatelj je doktorirao mikrobiologiju na tom univerzitetu pre 4 godine, kao jedan od vedecih strucnjaka u toj oblasti nije mogao da dobije posao u Svedskoj, ne daju mu radnu dozvolu!!! Silom prilika je morao da nastavi sa postdoktorskim studijama na istom univerzitetu za sramotnih 1800 eura na mesec. Sa tim parama u Svedskoj nemas za `leb imleko. Da ne pominjem sto ne moze da nadje stan, inace cene su stravicne..........
Ovo je smao jedan zalostan primer kako jedan dokrot nauka ne moze da dobije legalan status (citaj radnu dozvolu) u Svedskoj posle 8 godina zivota u istoj.......... pa sta da ocekuje neko sa srednjom skolom ili tome slicno?
Imam jos neke prijatelje i prica se svodi na isto..........
 

Back
Top